Skoči na vsebino

Digitalni fotoaparat


Priporočene objave

...Jaz nisem mogel in sem od danes naprej ponosni in srečni lastnik novega kanona A520  :OK:

Cestitkam in welcom to DIGITAL foto Club :yea2:

A520 pa ima tudi možnost pomožne bliskavice, kar je ena glavnih novosti v razredu A.

Hja, Mustang a imas namen v bodocnosti izkoristit to :rolleyes: svetlo moznost fotica :photo: oz. bos snemal tudi kake filmcke? :)

post-709-1108816107_thumb.jpg

Popravljeno . Popravil Max
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Cestitkam in welcom to DIGITAL foto Club :yea2:

A520 pa ima tudi možnost pomožne bliskavice, kar je ena glavnih novosti v razredu A.

Hja, Mustang a imas namen v bodocnosti izkoristit to :rolleyes: svetlo moznost fotica :photo: oz. bos snemal tudi kake filmcke? :)

Hvala za sprejem v klub :) !

To je pa že FUL preveč, da bi mu še to prikolico nabasal gor :lol:

Se pa še učim vseh funkcij in skoraj sigurno bom posnel tudi kakšen filmček, ja. Sem dokupil tudi 512Mb kartico, tako da bo šla kakšna stvar gor. :)

Zaenkrat sem navdušen (ampak to ni objektivna, ampak popolnoma subjektivna začetna navdušenost). Sem najprej ciljal na A85, pa mi je v Foto Mixiju lastnik prijazno razložil, da se A85 umika in da je A520 njegova nadgradnja in naslednik. Ko sem že na videz primerjal oba fotoaparata, je razlika res očitna; A520 je bistveno manjši (rabi le 2 AA bateriji, ne 4), ima 4× optični zoom (ne 3×) in še mnogo naprednih funkcij, ki jih moram raziskat. :rolleyes:

Bom poročal o kakšnih peripetijah s fotoaparatom; dobrih in slabih .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pred parimi dnevi smo pa pri nas doma dobili Cannon S1 IS. S aparatom sem zelo zadovoljen, optika je čudovita, mogoče bi nekoga edino motil podatek da ima le 3.2 mp, vendar če ne delaš jumbo plakatov in extremnih izrezov, je več že 2.0 povsem dovolj.

t_camera01.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ta S1 je super aparat dobra optika zelo močan optični zoom (digitalni je itak brezveze) vrtljiv zaslon.......

Jaz sem pa lastnik NIKONA D70 :OK:

LP

Marko

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pred kratkim sem kupil SONY-ja DCS P73, z njim sem izredno zadovoljen in za tak denar (49K) se mi zdi res odličen nakup....

LP

Poleg vseh ostalih dobrih strani Soniyevih aparatov imajo se ENO SUPER zadevo, ki je pri večini vseh drugih znamkah :BUA: precej redka zadeva <_< .

Z Sonyevimi CyberShot :photo: digitalci lahko snemas, pazi zdaj to :naughty:

- Polnozaslonski (cez celi TV) :eek:

- MPEG-VX - zapis :yea2:

- 30 slik na sekundo :yea1:

- v 640 x 480 točk resoluciji B)

- in to z zvokom :music4: :010

- ter zadnje a najpomembnejse

SNEMA lahko NEPREKINJENO do konca kartice :hooray: :grupni:

dokler sam ne prekines snemanja :worship:

Popravljeno . Popravil Max
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tole zgoraj opisano velja tudi za kako drugo znamko a le redko oz. do sedaj ni to nihce ponudil za tako ceno, v taki kompaktni obliki (primerni za motoriste), na dve navadni AA bateriji, itd, itd, itd.... :grim

Evo se slikice:

post-709-1109186616_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

od danes sem lastnik canona PS A510  :rolleyes: upam da mi bo dobro služil  :doze:

kongratuliram.. IMHO, dober nakup...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo, prva kritika na A520:

BATERIJE ŽRE KOT UTRGAN!!!

Ne vem sicer kako je z drugimi digitalci, ampak mislim, da sta 2 AA zanj občutno premalo. Malo poslikaš s flešom, kakšno fotko vmes pogledaš, pa je konec. Če nimaš v žepu vsaj štirih rezervnih baterij za hitro menjavo (tako kot Mel Gibson menja šaržerje v beretti), potem je vse skupaj ena velika žalost.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A je res tako grozno z A520? :xx:

Jaz pa ves presrečen , ker sem od včeraj zjutraj lastnik take zadevice. Včeraj sem se cel dan neki igral in sprobaval, pa baterije zaenkrat še ne kažejo utrujenosti. Se bom še mal igral, pa sporočim kaj je na stvari. :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo, prva kritika na A520:

BATERIJE ŽRE KOT UTRGAN!!!

Ne vem sicer kako je z drugimi digitalci, ampak mislim, da sta 2 AA zanj občutno premalo. Malo poslikaš s flešom, kakšno fotko vmes pogledaš, pa je konec. Če nimaš v žepu vsaj štirih rezervnih baterij za hitro menjavo (tako kot Mel Gibson menja šaržerje v beretti), potem je vse skupaj ena velika žalost.

geslo se glasi - Duracell (al pa kaki res hudi akkumulatorrji).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

geslo se glasi - Duracell (al pa kaki res hudi akkumulatorrji).

pa še nekaj drugega je.. ni povedal, koliko mAh je v nabojih, koliko slika s flešom, ipd..

če delaš od 100-150 slik z 2AA kompletom (v avtomatskem načinu, ki stalno ne kuri flasha), se mi zdi povsem realno.. kar je manj, je IMHO požrešnost..

baterije kurita bliskavica in zaslon..

pa baterije je treba ulaufat (vsaj 5x polnit, da pridejo do prave kapacitete)

Popravljeno . Popravil Špilferderber
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V enem dnevu sem skuro one navadne baterije ko so bile zraven fotkiča. Naredil sem cca 60 posnetkov, sem pa veliko eksperimentiral pa v temi slikal. Bom dal zdaj not polnilne 2300 NiMh baterije pa bomo videli kolk te zdržijo :doze: drugače pa sem zdaj na začetku nad digitalcem navdušen :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ma, kakšnih 100-150 fotk! Naredil sem jih največ 15! Sicer pa res vse s flešem :doze: Baterije sta pa 2000 mAh in niso bile še 5× polnjene.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ma, kakšnih 100-150 fotk! Naredil sem jih največ 15! Sicer pa res vse s flešem  :doze:  Baterije sta pa 2000 mAh in niso bile še 5× polnjene.

:eek: :eek: :eek: :eek: :eek: :eek:

petnajst... :? :? :? :glare: :glare: :glare: :glare: :hmm: :hmm: :hmm: :hmm:

Tu nekaj ne bo v redu...ali so baterije hin, ali nisi dovolj napolnil (če ni orig. polnilec verjetnost toliko večja) ali hin polnilec...

15 slik bi moral dobit, če kupiš aku baterije in jih daš takoj noter brez da si sploh polnil...

El Barto

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mi lahko kdo pove oz. kje naj dobim navodila za NIKKON COOL PIX 5700, v slovenščini, saj je kupljen v SINGAPURJU in v naši trgovini na Mikološičevi jih nočejo dati oz. prekopirati.

Nujno bi rabila, ker je nekdo čist obupan.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tule je priročnik v angleščini - če ti slučajno kaj pomaga: http://www.nikon.com.sg/CATALOG/e5700_UserManual.pdf

Čeprav mi nekaj pravi, da ima tudi v Singapurju kupljena zadeva priložen angleški priročnik ...

Sicer pa .. naši trgovini ... na škatli v taisti štacuni poglej, kdo je uvoznik oz. zastopnik za Slovenijo. Se mi zdi da sem v podobnih primerih prebral, da je zastopnik celo dolžan ti dat navodila, če jih potrebuješ .... :unsure:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Cyc-angleška navodila ima, vendar, ker gre za tehnične zadeve bi bilo fajn imeti slovenska.

Grafa d.o.o. kot generalni uvoznik nočejo niti slišat o temu, ker ni kupljen pri njih.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj pa če poskusiš z evropskim uvoznikom ... pa jim napišeš da slovenski noče dat navodil ....

Naj kdo drug potrdi če je to res, ampak bral sem da je uvoznik dolžan navodila dat ... :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Itak ... to sloni na teoriji da mora zastopnik nudit navodila. In tega ti zastopnik ne bo povedal, to lahko izveš samo na zvezi potrošnikov. In če niso dolžni dajat navodil, ostane samo da najdeš koga, ki je tak aparat kupil pri nas.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!