Skoči na vsebino

Digitalni fotoaparat


Priporočene objave

V kratkem mislim nabavt digitalni fotoaparat v rangu nekej do max 60k sit. Najbolj se nagibam k SONY-ju P-73, ki se ga v akciji dobi za okol 55k. Lahko je pa tudi kaka druga firma. Zdej pa kakšni predlogi, pohvale graje, itd...

LP

najbolj se ti splača canon a75

je boljši od p-73,ker ima manjši šum (tista megapika se NE pozna)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Živjo, za RD sem dobil "Top" a75, pa moram dokupiti še akumulatorčke in polnilec. Na www.mixi.tv sem gledal polnilec GP3 in pa Rapid2, cena je enaka, za GP3 ni podatka v koliko časa nafila priložene baterije (Rapid jih kao v slabih 5h, ne vem ali je to počasi ali hitro :? ), gledal sem pa še Vikingovo kartico CP 256/512, hitrost je zmerna 13X ali bi zadoščala povprečnemu uporabniku :? in kako je kaj z zanesljivostjo teh kartic?

TNX

Popravljeno . Popravil gebre
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Živjo, za RD sem dobil "Top" a75, pa moram dokupiti še akumulatorčke in polnilec. Na www.mixi.tv sem gledal polnilec GP3 in pa Rapid2, cena je enaka, za GP3 ni podatka v koliko časa nafila priložene baterije (Rapid jih kao v slabih 5h, ne vem ali je to počasi ali hitro :? ), gledal sem pa še Vikingovo kartico CP 256/512, hitrost je zmerna 13X ali bi zadoščala povprečnemu uporabniku :? in kako je kaj z zanesljivostjo teh kartic?

TNX

Kupi rapida, oni drugi rabi 10 ur.

Za kartico pa ne vzami najcenejšo, ampak vsaj 45x če hočeš delati tudi kake serije posnetkov

Just my 5C

El B.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Moram reč da v to temo tu in tam samo poškilim :blush: tak da...

V glavnem sem se tolko časa spravljala k nakupu fotiča da sem ga na koncu dobila za darilo :kva2: canon A 85 :OK: vidi se da sem bla do zdaj na trotl kameri (Canon),ki me je pustila na cedilu ko je blo najmanj treba :angry2: :slap: ker ko sem vidla kake vse funkcije ma ta stvar :eek: .)

V glavnem zravn te mašince sem dobla polnilec za baterije in ko sem jih nafilala so ble full bolj vroče kot predvidevam da bi smele bit! Kuga naj zaj? :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moram reč da v to temo tu in tam samo poškilim :blush:  tak da...

V glavnem sem se tolko časa spravljala k nakupu fotiča da sem ga na koncu dobila za darilo  :kva2:  canon A 85  :OK:  vidi se da sem bla do zdaj na trotl kameri (Canon),ki me je pustila na cedilu ko je blo najmanj treba  :angry2:  :slap:  ker ko sem vidla kake vse funkcije ma ta stvar  :eek:  .)

V glavnem zravn te mašince sem dobla polnilec za baterije in ko sem jih nafilala so ble full bolj vroče kot predvidevam da bi smele bit! Kuga naj zaj?  :hmm:

Ti imaš hitri polnilec baterij, ki obljublja napolnitev praznih baterij v roku cca. 4. ur. Baterije imajo kapaciteto 2200mAh. Iz tega sledi, da bi polnilec moral polniti s konstantnim tokom 0.55A 4 ure. Ta tok ki teče skozi baterije pa seveda tudi segreva baterije. Poleg tega večina "low cost" hitrih polnilcev na začetku ko je baterija prazna in je napetost celice galvanskega člena še nizka polni s precej višjim tokom, ki pa potem pada, ko napetost celice raste.

To je to.

Če pa želiš oz. če se ti zdi potrebno ti pa lahko izdelam tako imenovani "inteligentni" polnilec, ki ima mnogo bolj kvalitetetno izvedeno omejitev polnilnega toka in se baterije ne bodo tako segrevale.

Naslednjič ko bom pri tebi, pa bova za vsak slučaj preverila, če ni slučajno kateri člen v okvari, kar bi lahko tudi bil vzrok pregrevanja, saj v tem primeru pride na ostale baterije prevelika pritisnjena napetost in posledica tega je prevelik tok.

Skratka, ne skrbi! :wub: :004

Jaša

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Veš kaj ti inteligentni polnilec.... Tebe sem za to že vprašala in če bi htela še enkrat bi te poklicala, hotela sem še kako mnenje!!!!!!!!!!!!!!

(r4esdasemženskaampaktotalzarukanapanisempress) :angry2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Draga Stigmata, po štirih letih elektro šole, ti lahko povem,da ti je Jasa stvar dobro razložil. :)

Če pa želiš drugačno mnenje, pa te lahko nafarbam, da imaš aparat za gretje patron, ki si jih v zimskih mesecih mesecih ftakneš v žepe ali pa ne vem kam, da te pol tako ne zebe... :xx:

lp DTW

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Draga Stigmata, po štirih letih elektro šole, ti lahko povem,da ti je Jasa stvar dobro razložil. :)

Če pa želiš drugačno mnenje, pa te lahko nafarbam, da imaš aparat za gretje patron, ki si jih v zimskih mesecih mesecih ftakneš v žepe ali pa ne vem kam, da te pol tako ne zebe... :xx:

lp DTW

Dragi DTW meni je tvoja druga verzija vsekakor bolj všeč in če bi meni Jasa razložil to tak kot je napisal, ko je zravn mene stal bi blo drugače.... :fight2:

Hvala za sodelovanje :004

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V BIG BANG-u na Rudniku imajo izredno sposobno dekletce na digitalcih.....pejt tja pa vpraši kako in kaj za + in - aparata......no mene je kar očarala čeprav,ko sem zagledala bjondo sem bila kar precej skeptična...pa sem pol čist mnenje spremenila.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

okej, mogoče mal butasto, a direktno in jasno vprašanje:

Se še vedno splača kupit digiča s 3.2 M pixli? :hmm: recimo enega A75? al je to že vse by? mel bi ga izrazito za osebno uporabo in ne neko stajliš fotografiranje.

lepe danke za reply. :)

P.s.: ker sm na šihtu pa mi šef po glavi serje, nism šou brat vseh postov za nazaj, tako da če je že kje kaj na to temo, samo link pripopat pa bom uber srečn. :OK: zdaj pa v vomitorium mal bruhnit. :SS

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za ogled slik na boljšem računalniškem monitorju (1600x1200) rabiš 2M, za razvijanje fotografij do 10x15 pa so dovolj 3M. Kar je več, pride prav pri izrezih, večjih povečavah,...

Moraš se tud zavedat, da ti več pik zasede tudi več prostora na kartici, disku, CD-ju,... Poleg tega imajo aparati z več pikami več težav s šumom.

Pike niso vse! :P

Popravljeno . Popravil premza
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imam A70 (3,2 Mpix) in sem razvijal fotke 20x30 cm in ni videti pikic ali česa podobnega. Več pixlov rabiš za večje povečave ali za izreze. Za osebno ali družinsko rabo je 3Mpix povsem dovolj (drugo vprašanje je, če za malenkost več denarja dobiš bistveno boljšo kvaliteto - pa ne gledati pixlov ampak ostalo - optiko ali ročne nastavitve ali...)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ma ja okej, saj nism hotu zdaj pixlov izpostavit, ampak škatlo kot celoto (še posebej A75).

torej, zanima me, če so škatle, kot je A75 (in podobne v rangu te) še vedno čisto okej za domačo uporabo? :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A75 je za domačo uporabo povsem dovolj! :OK:

Če ti je 3-kratni zum in fleš do nekje 4m dovolj mu nič ne fali. :OK:

Vse se da tud ročno nastavit, tako da se lahko z njim igraš tudi resnega fotografa! :D

Popravljeno . Popravil premza
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Večraj sem si vzel nekaj minut časa in sem pri moji nepogrešljivi stvarci Canon EOS 10D nadgradil Firmware na 2.0.1

Isto sem naredil tudi pri rezervnem aparatu Canon PowerShot G5, le da tu na 2.0.0

Malo novejših popravkov na aparatu nikoli ne škodi! :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Večraj sem si vzel nekaj minut časa in sem pri moji nepogrešljivi stvarci Canon EOS 10D nadgradil Firmware na 2.0.1

Isto sem naredil tudi pri rezervnem aparatu Canon PowerShot G5, le da tu na 2.0.0

Malo novejših popravkov na aparatu nikoli ne škodi!  :worship:

važič. :grrr

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A75 je za domačo uporabo povsem dovolj! :OK:

Če ti je 3-kratni zum in fleš do nekje 4m dovolj mu nič ne fali.  :OK:

Vse se da tud ročno nastavit, tako da se lahko z njim igraš tudi resnega fotografa!  :D

ok. got it. 10x.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Fuji Finepix S5500.

Kaj mi boste povedali o njem? In pod prvo. 10x zoom je nuja!

Sem meu u rokah, celo nekaj slik nardu z njim, bil celo v ožjem izboru...pa me je nekako odvrnila prevelika plastičnost ohišja, prav ceneno je delovala....mogoče še bolj kot pri Minolti .... pa sem raje vzel HP945, in (skoraj) v ničemer obžaloval...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Večraj sem si vzel nekaj minut časa in sem pri moji nepogrešljivi stvarci Canon EOS 10D nadgradil Firmware na 2.0.1

Isto sem naredil tudi pri rezervnem aparatu Canon PowerShot G5, le da tu na 2.0.0

Malo novejših popravkov na aparatu nikoli ne škodi!  :worship:

Kaj si pridobil? Zanima me G5 :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

10x?? Kaj boš pičke v kopalnicah v sosednjem bloku z njim slikal?  :grim

kaj je Pirrulz, si ti kaj nabavu al nisi, matr nas že terjajo bo treba kaj gor plimat.

10x zum :hmm: :hmm: ja to bo :OK: , kaj bova to fokusirala :grrr :grrr

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!