Skoči na vsebino

Digitalni fotoaparat


Priporočene objave

Eno vprašanje! Včeraj sem na 300D naložil crack Firmware, ki odpre opcije kot so pri 10D. No, zanima me kako se uporablja MLU (Mirror Lock up) in kako preverim, če zadeva deluje. Sem ga dal na enable, vendar ne znam stestirat al dela al ne. :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kaj je Pirrulz, si ti kaj nabavu al nisi, matr nas že terjajo bo treba kaj gor plimat.

10x zum :hmm:  :hmm: ja to bo  :OK: , kaj bova to fokusirala :grrr  :grrr

to se fokusira do samega korena dlake, ja. :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ej, vidva, čvekača, 10x zoom rabim za gamsarijo ipd slikat. Pa še teleadapter in stojalo bom mogoče dokupil.

Lojzi, a bi bil toliko prijazen in mi naštel glavne razlike, kot si jih ti zaznal med tema dvema aparatoma. Please! Pa še ceno za HP prosim.

LP HHV

Popravljeno . Popravil HHV
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Takole.... na fotkah Fuji deluje zelo profi, in prvo razočaranje sem doživel, ko sem ga prijel v roke, tako, kot sem napisal ....

Glavne tehnične karakteristike: Fuji Finepix S5500

HP ima sicer samo 8 x zoom, oba se začneta pri ekvivalentu goriščnice 37...vendar... se mi je zdelo konec leta 2003 malo absurdno kupovati aparat z 4.1 Mpixla, čeprav vemo vsi, kako je to s temi pixli...

Glavni argumenti pri meni za HP so bili: velik (2") zaslon, prej omenjenih 5.3 Mpixla, SD spominske kartice (cena in razširjenost), dobra optika (ki je, ne boš verjel Fujieva), in pa še nekaj "malenkosti"...objektivnih in subjektivnih

Tehnične specifikacije HP 945

Torej, kljub manjšemu zoom-u, nekaj večji omejenosti pri izbiri različnih resolucij pri HP-ju sem se odločil za slednjega in, verjemi, zelo sem zadovoljen....

Glede cene pa, dragi Horjo, saj veš, da je vse diskutable...nobena cena nikjer ni fiksna....

Še nekaj, pri HP-ju lahko filmčke snemaš tudi z Zoom-om, za kar pri Fujiju nisem prepričan.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pa lahko sploh kakšno ostro sliko narediš pri polnem zumu (brez stojala)?

Men so zaenkrt uspele še vse.... v strokovnih revijah in foto člankih pravijo, da od 12 x zooma nprej ne gre brez stativa...govorimo seveda o optimalnih oziroma vsaj dobrih pogojih...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sedaj imam pa Fuji S3500 ima sicer samo 6x optični zoom in 4.0 pixlov, ampak tudi zelo zadovoljiv fotoaparat.

Je pa res, da sem v fotkanju šele začetnica in nekje predvidevam, da mi bo S3500 kmalu premalo. No, bom šla pa na ali S5500 ali pa mogoče še kak bolj profi.......

Sem pa v osnovi s Fuji kar zadovoljna.....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lojzi, Pupa, hvala. Torej moram še oba aparata dobiti v roke, potem pa pade odločitev. Kje pa sta vidva to kupovala?

Pupa, zakaj si menjala S5000 za S3500??

Popravljeno . Popravil HHV
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Canon A520

Hot on the heels of the A75's replacement, the A510 is the A85's replacement announced today, the new A520. The changes are essentially identical; its size and weight (it's 13% smaller and 20% ligher), the inclusion of a new four times optical zoom lens (the A75 had a three times), zoom linked flash, a shift from Compact Flash to SD card for storage and a drop two two AA batteries from four.

vir: http://www.dpreview.com/news/0502/05020101canona520.asp

post-685-1107262078_thumb.jpg

Popravljeno . Popravil Špilferderber
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mogoče sem spregledal :blush: pa me zanima, kakšna je razlika med CF in SD pomnilniškimi karticami in kere so boljše :doze:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mogoče sem spregledal  :blush: pa me zanima, kakšna je razlika med CF in SD pomnilniškimi karticami in kere so boljše  :doze:

Predvsem v obliki, dvomim da ti aparat podpira obe, tako da ti tako in tako ni treba preveč študirati zaradi tega.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

v povezavi s prejšnjo objavo poglejte, kako zelo je padla cena 300D na http://www.mixi.tv

:yea2: good times are coming :yea2:

Popravljeno . Popravil Špilferderber
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ajde, znalci, dajte meni povedat, ali je v bližnji prihodnosti kakšen dogodek, ki zna znižati cene fotoaparatov. To se ponavadi dogaja pred kakšnimi velikimi sejmi, kjer predstavijo nove modele itd. Če ni, grem po 1. marcu v nakup!

LP HHV

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes sem od poznavalca/prodajalca izvedel, da bodo v bližnji prihodnosti (do poletja) vse cene trenutnih fotoaparatov drastično padle, saj bodo vse firme kmalu predstavile nove serije na razstavi na Floridi.

Tako, da če se vam ne mudi grozno, se baje splača še malo počakat...

Jaz nisem mogel in sem od danes naprej ponosni in srečni lastnik novega kanona A520 :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz nisem mogel in sem od danes naprej ponosni in srečni lastnik novega kanona A520  :OK:

pol pa malo sporoči, kako se kaj obnese ko ga boš dodobra preizkusil .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!