Skoči na vsebino

Digitalni fotoaparat


Priporočene objave

ojla, rabil bi en nasvet za polnilec. Nekaj sem čekiral po trgovinah in ne vem za katera naj se odločim. Bi mi lahko kdo svetoval za polnilec z najboljšim razmerjem kvalitete in cene. Ali pa, če je kdo slučajno zasledil kje kakšno akcijo...

kakšne izkušnje imate kaj z baterijami. Kako se obnese v praksi neka baterija 900mAh proti 2400 mAh. Ali bi res slednja zdržala skoraj 3 x dlje?

Nekaj me moti. Kako pišejo zraven baterij 1,2 volta? Pa ja mora biti 1,5 V.

LP

Evo nekaj linkov

http://www.nakupovanje.net/catalog/p110192...rijski-dc-.html

http://www.mixi.tv/trgovina/izdelek.php?id=445

http://www.fotomarket.net/katalog/product....product_id=2053

http://www.mimovrste.com/baterije-polnilniki/

http://www.supercena.com/I-_Polnilec_bater...jami_AA_2500mAh

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imam eno vprašanje :) . Pred dvemi dnevi sem dobil digitalni fotoaparat Canon PowerShot A520. Problem je sledeč. Na računalnik sem naložil driver-e, vendar mi računalnik ne zazna fotoaparata, ko ga vključim v USB vmesnik. Kliknil sem tudi eno ikono (CameraLauncherDS) in mi napiše: "Cannot detect camera. Check connection to camera, then retry.", čeprav je fotoaparat priključen na računalnik. Mogoče kdo ve kaj bi lahko bilo :? . Hvala v naprej za odgovor.

Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:slap: Hvala za odgovor. Pri starem digitalcu to ni bilo potrebno pa niti nisem tega probaval. Zaj pa gre :D Hvala.

Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mi ni jasno kako je 1,2 volta ok. Če neka naprava potrebuje dve AA bateriji zaporedno, torej 3 volte, bi z polnilnimi dobili ven komaj 2,4 volta. 0,6 V razlike pa res ni zanemarljivo!

Hanzi tnx. Samo o faktorju pa mi res nisi rabil razlagat-saj nisem blond:)

Tudi akumulatorje dobiš 1.5V, samo zelo pogosti niso. Kot praviš, razlika v Voltih je, vendar pa večina naprav deluje v nekem območju npr: 2,2V-3,2V...tako, da neki fotoaparati, npr. olympus c5050 kljub uporabi 4xAA baterij delujejo tako z baterijami (=6V) kot akumulatorji NiMH (=4,8V). 1,5V akumulatorji, ki jih jaz uporabljam so pa Mignon-ski, rabijo pa poseben polnilec.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:slap: Hvala za odgovor. Pri starem digitalcu to ni bilo potrebno pa niti nisem tega probaval. Zaj pa gre :D Hvala.

Lp

:rtfm:

dostikrat pomaga

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kerega od spodnjih modelov priporočate oz. ma kdo slučajno kakšne izkušnje z njimi :hmm:

Sony Cyber-shot DSC-H1

Canon PowerShot S2 IS

Panasonic LUMIX DMC-FZ5

Fujifilm FinePix S5600

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kerega od spodnjih modelov priporočate

Canon PowerShot S2 IS

vsekakor tegale :yes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Canon PowerShot S2 IS

Dve leti imam Canon PowerShot A80, razmišljam o tem, da bi ga menjal za S2 IS.

S2 IS imata dva moja prijatelja, nekaj mesecev že in sta z njim zelo zadovoljna. Sem si ga tudi izposodil za en vikend, super naprava, moti me le to, da je dimenzijsko precej večji in težji od mojega, ki ga lahko porinem v stranski žep tankbaga in se sploh ne pozna. Bom pa še razmislil, ampak če bom menjal, bo to sigurno S2 IS.

Če te ne moti malo večji in težji digitalec, potem je S2 IS odlična izbira. Ker nekoliko večja velikost in teža imata svoj razlog: sta posledica zmogljivega objektiva in učinkovitega optičnega stabilizatorja.

Popravljeno . Popravil Dry
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pa se vam ne splača dat nekaj denarja zraven in kupit kakšnega 350D (pa kak rabljen objektiv)?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pa se vam ne splača dat nekaj denarja zraven in kupit kakšnega 350D (pa kak rabljen objektiv)?

vedno lahko rečeš, da še malo dodaš pa dobiš model boljši....rečeš bom kupu za 80k, ah ne kar za 100k tisti je boljši...ma ne raje tistega za 120 k ta ponuja več...sicer pa spada d350 v drugi segment uporabnosti kot S2...

kerega od spodnjih modelov priporočate

S2 :OK:

S1 ima punca in je ful zakon, kaj šele S2 :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Koliko od vas, ki tako hvalite Canone je kdaj naredilo kako resno primerjavo s primerljivimi aparti... :hmm:

pri nas najbolj resne (a ne ultra-resne) primerjave delajo pri reviji Monitor.

Lahko pa se tudi motim.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Koliko od vas, ki tako hvalite Canone je kdaj naredilo kako resno primerjavo s primerljivimi aparti... :hmm:

Canone hvalimo ravno tisti, ki smo jih primerjali z drugimi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Koliko od vas, ki tako hvalite Canone je kdaj naredilo kako resno primerjavo s primerljivimi aparti... :hmm:

sicer nisem imela opravka z malimi trotlcami...

a sem imela priliko primerjat nikona d100 in canona d10

in ostajam pri nikonu..se nadaljnih 15 let pomoje :)

predvsem zaradi njegove robustnosti in zanesljivosti - canon me je na tem področju razočaral.

je pa canon definitvno opremljen s hitrejšim avtofokusom, kar zna prit prav pri slikanju športa..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Koliko od vas, ki tako hvalite Canone je kdaj naredilo kako resno primerjavo s primerljivimi aparti... :hmm:

za primerjave verjamem drugim, ki se na to spoznajo. doslej se še nisem zmotil in 350D dokazuje da se tudi tokrat nisem.

PS: nagaya - avtofokus pri športu :nono: lepo na roko pa spustit rafal .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

PS: nagaya - avtofokus pri športu :nono: lepo na roko pa spustit rafal .)

jest že vem kako in kaj.. :closedeyes:

tistim pa, ki AF uporabljajo... bo pač bolj povšeči Canon..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hud review nikona d100

hud review cannona 10d

I have no concerns in stating that as things stand (at the time of writing this review) the EOS-10D is the absolute best in class, with the best image quality, lowest high sensitivity noise, superb build quality and excellent price (not to mention the huge choice of lenses).

primerjava d10 -d100

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

in nikon je za moje pojme za terensko fotografijo TOP :)

No.

Znano je, da nekaj desetletij ni bilo nobenega dvoma: Nikon je bil brez prave konkurence v prefesionalni in polprofesionalni fotografiji. Sredi 90-ih let so se zadeve začele spreminjati, Canon je ujel Nikona in ga kasneje tudi prehitel. S samimi fotoaparati, z izpopolnjeno paleto svojih L-Series objektivov, tehnologijo optične stabilizacije slike, boljšim autofokusom, s slikovnimi senzorji z manjšimi popačenji in manjšim šumom... Nikon je zaspal na lovorikah (niso bili ne prvi, ne edini), Canon je ogromno investiral v tehnologijo. Canon sam izdeluje čipovje digitalnih slikovnih senzorjev in sam izdeluje tudi stroje, ki izdelujejo stroje za izdelavo tega čipovja. Skratka, obvladuje tehnologijo.

Canon je populariziral digitalno fotografijo, ne samo s trotlcami, ampak tudi z D-SLR-ji. Ko je prišela 300-tica v kompletu z objektivom na trg s ceno pod 1.000 EUR/$, je bila to senzacija. Ogromno so prodali, zaslužili in to spet investirali v razvoj.

Canon danes je leader na področju (digitalne) fotografije, to mu je priznal cca. 3 leta nazaj tudi Nikon, v okviru enega sejma, ko je Nikonov šef razvoja rekel, da jih glede na briljantne dosežke "C Company" (Canon je bil mišljen) ni sram, da so "samo" drugi najboljši in da se morajo ravno "C"-ju zahvalit, da so se tudi sami sploh premaknili naprej.

Tisti, ki začenjajo danes, začenjajo ponavadi s Canonom, je pa še vedno ogromno kupcev Nikonovih fotoaparatov. Jasno, večina fotografov, starih Nikonovih strank, ima objektive (ki v sumi v nekajkratniku presegajo ceno samega fotoaparata!) in veliko ostale opreme, ki je združljiva samo z Nikonom.

Še nekaj je: če je Canon boljši, to še zdaleč ne pomeni, da je Nikon slab. In seveda, vsak ima možnost, da izbere in se odloči po svoje. :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

od canona kupim samo tole canon-EOS-1D-MarK-II-N.JPG

ostalo me ne zanima .)

sigmini objektivi so dovolj kvalitetni, da se lahko po kvaliteti merijo z nikonovimi...cena pa je za polovico nižja

tako pravijo pri "Chaseur d'images"

in oni vedo kaj pravijo :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!