Skoči na vsebino

Digitalni fotoaparat


Priporočene objave

Z.V.E.R.I.N.A.

z velikim Z, če sem mogoče pozabil omenit :unsure:

:yea2:

post-21-1095761649.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Canon je predstavil profesionalni studijski digitalni fotoaparat EOS-1Ds Mark II z ločljivostjo 16,7 milijona točk. EOS-1Ds Mark II ob izredno visoki ločljivosti omogoča zaporedno slikanje s hitrostjo 4 slike na sekundo v sekvenci do 32 slik JPEG ali do 11 slik RAW. Fotoaparat zagotavlja uporabo Canonovih profesionalnih objektivov EF z razponom goriščne razdalje od 14 do 1.200 mm. Canon je predstavil tudi nove izredno kompaktne digitalne fotoaparate Digital IXUS. Novosti obsegajo nova modela Digital IXUS 40 in Digital IXUS 30 z ločljivostjo 4,0 oziroma 3,2 milijona točk in 3-kratno optično povečavo ter trenutno najbolj zmogljiv model v seriji Digital IXUS i 5 z ločljivostjo 5,0 milijona točk in 6,5-kratno digitalno povečavo. Canon je poleg novih fotoaparatov predstavil še linijo kompaktnih fototiskalnikov SELPHY. SELPHY CP400 in še manjši SELPHY CP500 sta sublimacijska tiskalnika z ločljivostjo 300 dpi, ki natisneta fotografijo velikosti 10x15 cm v 63 sekundah (CP500) oziroma 81 sekundah (CP500). SELPHY DS 700 je brizgalni fototiskalnik z ločljivostjo 4800x1200 dpi, ki natisne brezrobo razglednico v 85 sekundah.

Kralj fotografskih studiev

EOS-1Ds Mark II ponuja prvo pravo digitalno alternativo za filmske medije, ki so bili do sedaj povečini v uporabi pri komercialni studijski fotografiji. EOS-1Ds Mark II kot najzmogljivejši Canonov digitalni fotoaparat SLR odlikuje tipalo CMOS z velikostjo 36x24 mm in ločljivostjo 16,7 milijona točk. Čas izdelave prvega posnetka znaša 0,3 sekunde, nato pa zaporedno snema z neprimerljivo hitrostjo 4 slike na sekundo. Njegova občutljivost je od ISO 100 do 1600, razširiti pa jo je mogoče še na L:50 in H:3200. Simultano snema slike v RAW in JPEG, ob tem pa uporablja še programsko procesiranje slik Digital Photo Professional v1.5 RAW s podporo za barvne prostore sRGB, Adobe RGB in RGB s širokim obsegom ter različne evropske, ameriške in japonske standardne simulacije barvnega prostora CMYK. Za povezovanje z drugimi napravami namenja hitro povezavo IEEE1394 ter izhodni video vmesnik. Na voljo je dodaten brezžični prilagojevalnik s podporo brezžičnemu LAN-u po standardu IEEE 802.11b/g ter ožičenemu LAN-u s hitrostjo 100 Mb/s. Omogoča priključevanje pomnilniških kartic SD in CF/CF-II prek dveh rež ter podporo karticam velikosti več kot 2 GB. Za obvladovanje nastavitev in predvajanje posnetkov je na voljo 2,0-palčni zaslon LCD z ločljivostjo 230.000 točk in zmožnostjo 1,5 – 10-kratnega povečevanja predvajanih slik. Poleg združljivosti z več kot 60 Canonovimi lečami EF je fotoaparat združljiv še s Canonovimi bliskavicami EX Speedlites. Zmogljiva baterija zagotavlja izdelavo do 1.200 posnetkov pri 20C oziroma 800 posnetkov pri 0C v skladu s standardnimi testi CIPA.

vir: http://www.e-fotografija.com

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mogoče bo pa to moj novi fotoaparat. :hmm: (ata, a daš dnar?; drugač bom mogu svojga uzet iz šparovčka :cry: )

Sej bi bil že cajt, da po dveh letih zamenjam svoj trenutni EOS 10D..., ki pa mi še vedno ful dobr služi....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...drugač bom mogu svojga uzet iz šparovčka :cry: )

8000€ v kovancih :?

:lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

je pa zanimivo tudi dejstvo, da se mnogo ljudi ni odločilo za njega ravno zaradi srebrne barve..

sicer je tudi meni bolj všeč :ph34r: , a tu se lepo vidi, kakšne malenkosti obračajo milijone...

BTW, nekje sem slišal da so delali neke meritve-raziskave in ugotovili, da dela 300d s črnim body-jem slabše slike. Razlog: pregrevanje senzorja.

Bom kar srebrnega kupil! :grim Me barva ne gane, pa .) da se vidi, da nisem pro! :yea2: :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

BTW, nekje sem slišal da so delali neke meritve-raziskave in ugotovili, da dela 300d s črnim body-jem slabše slike. Razlog: pregrevanje senzorja.

Bom kar srebrnega kupil! :grim Me barva ne gane, pa .) da se vidi, da nisem pro! :yea2: :P

večje neumnosti sicer še nisem slišal (po tej logiki bi vsi pro fotoaparati bili snežno bele barve), tako da bi rad videl te raziskovalce...

O:-)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

dajmo se še malo slinit ob novem Marky Marku :D

post-21-1095771501.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

oblika je v bistvu identična, ampak ko poštudiraš na drobovje :yea2:

post-21-1095771609.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mam Sony P-72, 3.2Mpix. Snema film s tonom... super slike... Zelo zadovoljen. Edino kartice so bile do nedavnega drage (Sony Memory Stick), samo zaj dobiš ponaredke za pol cene.. Definitivno priporočam! :yea2:

Kaksne izkusnje pri uporabi imate z boljsim in

novejsim bratom Cybershot -om P-93 B)

Koliko forumasev ga ima? :notworthy:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vprašanje - ko potegneš slike s fotoaparata so nekje velikosti 1 in več mega. Ob odpiranju le-teh v PShopu (brez spreminjanja česarkoli) po shranjevanju pa je ob enaki resoluciji slika velika cca 200+K.

Mal me bega...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vprašanje - ko potegneš slike s fotoaparata so nekje velikosti 1 in več mega. Ob odpiranju le-teh v PShopu (brez spreminjanja česarkoli) po shranjevanju pa je ob enaki resoluciji slika velika cca 200+K.

Mal me bega...

Pri shranjevanju slik v JPEG formatu je par pamaretrov, ki vplivajo na velikost datoteke, posledično pa tudi na kvaliteto slike!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pri shranjevanju slik v JPEG formatu je par pamaretrov, ki vplivajo na velikost datoteke, posledično pa tudi na kvaliteto slike!

ki pa nas nezahtevne neoblikovalce niti ne tangirajo...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ki pa nas nezahtevne neoblikovalce niti ne tangirajo...

Tu se pa zelo motiš! :hmm:

En od parametrov je stopnja kompresije, ki zanima vsakega saj je od nje odvisna velikost datoteke in kvaliteta slike! Navadno imajo že sami fotoapareti nekaj nastavitev (fine, standard, normal, superfine,... ).

P.S. "tangirajo" :angry: Lahko se vas tudi ne tičejo, vas ne zanimajo, vam zanje dol visi, ...

Popravljeno . Popravil premza
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tu se pa zelo motiš! :hmm:

En od parametrov je stopnja kompresije, ki zanima vsakega saj je od nje odvisna velikost datoteke in kvaliteta slike! Navadno imajo že sami fotoapareti nekaj nastavitev (fine, standard, normal, superfine,... ).

P.S. "tangirajo" :angry: Lahko se vas tudi ne tičejo, vas ne zanimajo, vam zanje dol visi, ...

...hotel sem povedat, da povprečen uporabnik za svoje družinske potrebe ne bo ločil RAW formata z nekaj 10Mb in jpg-ja z 80k velikosti pri isti velikosti slikce..

p.s. glede tangiranja: a maš slab dan al si vedno takšen dlakocepec (pa namerno nisem dal vezaja za dlako, da se ne bova scotala in skrempala.. pardon, spet začenjam :devil: )

p.p.s. brez zamere :D ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A je še kdo opazil, da imajo digitalni fotoaparati težave z svetlimi ozadji, ki jih zelo radi prekurijo. Najprej sem mislil, da je kaj narobe z mojo fotko, potem sem pa to še videl na par drugih digitalcih. Skratka nebo prekurijo ali pa je temni motiv spredaj pretemen... film nikdar ni delal takšnih neumnosti.

lp G

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

..Skratka nebo prekurijo ali pa je temni motiv spredaj pretemen.....

fotoaparat ne dela neumnosti, dela jih kvečjemu tisti, ki je za kamero...

zadeva se reši tako, da se osvetlitev izmeri in zaklene na nebo, za temnejši objekt spredaj pa se uporabi dosvetlitev z bliskavico.. zato pa je pametno imeti bliskavico neprenehoma vklopljeno tudi podnevi...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A se da pri fotoaparatu, ki ima omejeno dolžino video zapisa to podaljšat, oziroma narest omejeno s kapaciteto kartice? Varianta menjava software-a

Zanima me pa konkretno za canon A400.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A je še kdo opazil, da imajo digitalni fotoaparati težave z svetlimi ozadji, ki jih zelo radi prekurijo. Najprej sem mislil, da je kaj narobe z mojo fotko, potem sem pa to še videl na par drugih digitalcih. Skratka nebo prekurijo ali pa je temni motiv spredaj pretemen... film nikdar ni delal takšnih neumnosti.

lp G

težava se imenuje "težava kontrastnega razpona". ZAdeva namreč ne zmore tako široke kontrastne palete, kot jo ti (ker vem, da nisi lolekbolek v fotografiji) poznaš s filmov. Torej, če imaš v kompozici zelo svetle in zelo temne dele, bodo eni od teh prikrajšani za tisto stopnjevanje - oz. bo prišlo do pojava "prekurjenja" (svetline) ali "počrnitve" (temnine).

Stvar se da zelo dobro opazovati, če parkrat pritisneš kako barvno/sivinsko lestvico ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A se da kje v Sloveniji kupit oz. najprej vsaj pogledat pa sprobat pa vidit ceno za aparatus:

Panasonic Lumix DMC-FZ20

A???

Popravljeno . Popravil Rok
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

težko verjamem, da ga boš dobil pri nas (za pošteno ceno), kaj šele sprobal, ker je uvoznik čuden.

jaz sem kupil FZ1 preko interneta iz amerike in sem s poštnino in davkom vred plačal 40k - 50k sit manj kot bi tukaj...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@Špilferderber : Čuda boga sem probal, pa mi noben rezultat ni povsem všeč. "Fill in" bliskavica včasih pride v poštev, čeprav mi ni všeč, ker pogosto barve pokvari in izumetniči sliko. Mi je vseeno lepše brez.

@Sym : Ali profi digitalci odpravijo to težavo? Meni so skušali prodati, da se CMOS senzorji bolje (nekoliko) spopadajo s to težavo, pri CCD senzorjih pa naj se kar navadim na to. :(

Mah "za na morje" je dobro, za kaj drugega bomo pa spet kravo iz leta 1975 ven potegnili.

lp G

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

težko verjamem, da ga boš dobil pri nas (za pošteno ceno), kaj šele sprobal, ker je uvoznik čuden.

jaz sem kupil FZ1 preko interneta iz amerike in sem s poštnino in davkom vred plačal 40k - 50k sit manj kot bi tukaj...

In si zadovoljen z njim? S katerim Canonom, Olympusom, Nikonom bi se lahko primerjal?

Kako pa je kaj z garancijo pri tovrstnem nakupu?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!