Skoči na vsebino

Digitalni fotoaparat


Priporočene objave

Mene zanima če ma canon s2 res 48× optični in digitalni zoom skupaj, ker se z kolegom prepirama če ma ali ne, pa se mi je zdelo ful dosti, zaj pa vi povejte če ma ali ne??

Tnx Lp!

Važen je optični zoom in tega je 10x, digitalnega si tako lahko nardiš na vsakem računalu

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Važen je optični zoom in tega je 10x, digitalnega si tako lahko nardiš na vsakem računalu

PRi s2 je optični 12× samo kak je lahko 48× zoom oboje skupaj, ko sem probal približat pa tak približa kot 15× zoom nekje, ker če bi bil 48× zoom pol bi moglo bol približat ali??

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja če ga ma, potem ga moreš prvo sploh vklopit verjetno, da bo deloval! Se mi pa zdi brezveze to uporabljat, maš 12x čist dovolj, pol pa ponavadi folk nabija digitalni zoom, ker se jim ne da bližje stopit pa so pol slike stresene pa nikakve.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

so pol slike stresene pa nikakve.

pri IS-u se morš preklemano potrudit, da so stresene če imaš stabilizator užgan :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ima 48x no. <_< 12x opticnega plus 4x digital, torej 48x. Kaj vam more prou lastnik S2-ja povedat al kaj? ;) Sicer pa, kukr je nas Shrek (a.k.a. Symru) reku, google saves! :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

PRi s2 je optični 12× samo kak je lahko 48× zoom oboje skupaj, ko sem probal približat pa tak približa kot 15× zoom nekje, ker če bi bil 48× zoom pol bi moglo bol približat ali??

če ti tko rečeš, bo že držal ;)

No te že ma, samo meni na minolti ko mam 14× zoom digitalni + optični približa bol kot njemu "48×" zoom

ej, nima veze, kaj je res - glavno, da si ti zadovoln in da maš svoje mnenje ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ma kdo samsunga digimax s500,zdaj se odlocam za nakup enga digitalca pa mi je ta se najlepsipa se za ta dnar kolk je se veliko dobi proti canoni ali pa sonyi.Ce ma kdo al pa pozna ta fotoaparat vsaka informacija dobrodosla.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glede samsunga sem si premislo,in se bom zdaj odloco za nakup enega izmed naslednih dveh:

Sony DSCS60

Olympus C500Z

Ma keri kerega od teh dveh fotoaparatov,kako je zadovoljen in pa kerega priporocate,sta pa oba cenovno ista.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

evo ene fotke od sobote, aparat canon eos 350D, objektiv canon ultrasonic 75-300, slikano z maksimalnim zoomom in iz roke. rafalno streljanje pri polni ločljivosti. po nekaj mesecih uporabe sem mega zadovoljen s tem kaj nudi aparat za to ceno in ne rabim nič več, pa tudi od revij se še nihče ni pritožil, skratka nevem zakaj bi dajal mio sit za fotoaparat, mogoče dal denar le za kak boljši objektiv :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

KM 5D še bolj .) :D

Pozdrav od Roberta

Popravljeno . Popravil Robert
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vcerj smo delali teste fotoaparata Canon 350D z objektvom 18-55mm, ker je aparat ze relativno star, smo poleg postavili se Sony CS P-92 z ze vgrajenim objektivom 8-24mm.

V vseh slikah je bil Sony bolsi, a prekasa ga Canon precj v portret nacinu. Canon pokaze sele svojo moc, pri dobrem objektivu. Pa moti me, da mors cakat skoraj 3 sek, da sliko izostri. In se in se je nekaj pomankljivosti....

Ce tkole pogledamo, da Sonya doib za 100k... canona pa za 220k... in je Sony manjsi in bolj prirocen za amatersko fotografijo... bi vzel raj sonya... pa se dve leti garancije ma...

Po navedbi strokovnjakov je med hibridi top one SONY R1 in baje celo prekasa CANON 350D, dokler seveda na CANONA ne prpopas objektiv za 150k.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V vseh slikah je bil Sony bolsi, a prekasa ga Canon precj v portret nacinu. Canon pokaze sele svojo moc, pri dobrem objektivu. Pa moti me, da mors cakat skoraj 3 sek, da sliko izostri. In se in se je nekaj pomankljivosti....

možno ampak ste pogledali slike v npr. photoshopu? namrec elektronika pri kompaktnih slike že avtomatsko malo "obdela", pri zrc-refleksnih pa ne. zato na prvi pogled one zgledajo boljše, po obdelavi canonove pa ni primerjave ker dosti točneje zapiše vse vrednosti.

hitrost ostrenja je odvisna tudi od načina ostrenja in merjenja svetlobe (enotočkovno, več...) preve sposobnosti pa 350D pokaže šele pri ročnih nastavitvah.

za amatersko fotografijo je kompaktni verjetno boljši, pravi svet 350D se začne pri ročnih nastavitvah in ročnem ostrenju, če pa je zraven še dober objektiv pa sploh.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Saj, tu se potem prične filozofija.

Včasih je bilo tako,

fotoaparat tak ali drugačen,

na koncu si odnesel fotografu in je razvil.

Nobenega dela, le malo sprehoda

in telovadba z denarnico.

Sedaj pa slikneš,

potem pa še dve uri v Photoshopu

pa še nisi prepričan, da si v redu naredil.

Boljša tehnika, vse boljše,

ampak časa pa pokuri več.

Časa pa vsak dan manj.

To, kateri fotkič je boljši,

je podobno kot s HI-FIji

včasih, ko sem to še spremljal.

Noben ni bil dovolj dober,

tudi eksluzivne gradnje z elektronkami

za nekaj 100.000 $ ne,

je že bil kateri frekvenčni pas malo premalo izrazit,

če ne drugega,

denarja pa v bistvu nismo imeli niti za trandžo.

Imam 350D, zadovoljen,

a se zavedam,

ko sem ga dobil, za rojstni dan od drage moje,

je bil že zastarel.

Ampak zadnjih 20 let sem fotografiral

z že zdavnaj zastarelo Jashico,

pa sem preživel

in tudi s 350D bom.

:photo:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

v ponudbi je sedaj Canon 350 D + 18-55 objektiv + 18(?)-200 Sigma objektiv + 1Gb kartica...za 249.000...videl v žurnalu reklamo...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

te trgovci sam odirajo ... kitajček ga pa nardi za 50 dolarjev ... kje je tu pravica ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!