Skoči na vsebino

Digitalni fotoaparat


Priporočene objave

tale

je pa že zeloo na meji kompaktnih - razlika je le v količini digitalnega šuma oz zrnatosti fotografij

pri slabih svetlobnih pogojih, kjer je treba delati z več ASA in tule bi bilo treba že močnoooo

razmisliti, saj je tole veliko boljši izbor

LUMIX FZ 50

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No pa da se jaz nekaj vprasam , ker se mi zdi da je tukaj kar nekaj poznavalcev fotografije.Nimam izkusenj z digitalno fotografijo razen tega da sem imel olympusa c 350 zoom ki pa se mu je poo 3 letih softwaresko sfuzlalo.Sedaj pa iscem malo bolj naprednega digitalca v stilu canon s2 ali canon s3 ,panasonic fz 5 ali fz7,kaksno minolto dimage z3,fuji finepix s5600,kodak easyshare p850 ali kaj podobnega v tem cenovnem rangu(50-100 k sit-lahko tudi rabljen).Fotoaparat bi potreboval za cisto popotnisko oz.druzinsko fotografijo.Ker pa veckrat obiskujem kaksne sportne evente( predvsem benzinske sporte) me zanima z katerim fotoaparatom se da hitropremnikajoce se objekte dobro ujet oz. kaksne nastavitve mora za to imet digitalec.

Se opravičujem ce se je to vprasanje ze pojavilo v tej temi ampak 68 strani je kar veliko za prebrat.

lp.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tale

je pa že zeloo na meji kompaktnih - razlika je le v količini digitalnega šuma oz zrnatosti fotografij

pri slabih svetlobnih pogojih, kjer je treba delati z več ASA in tule bi bilo treba že močnoooo

razmisliti, saj je tole veliko boljši izbor

LUMIX FZ 50

Hm, hm, hm, kako lahko primerjaš SLR in kompaktni digitalni aparat? Če sem te prav razumel imaš Nikonov D SLR. Ali bi šel za backup kupiti omenjeni Lumix aparat (če že imeš nekaj objektivov z F bajonetom)?

Popravljeno . Popravil Claw
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hm, hm, hm, kako lahko primerjaš SLR in kompaktni digitalni aparat? ..

mah neee .. ys imam kar imam in ne mislim kaj dosti menjavati.

Kar

pa ne pomeni, da se ne zanimam več za napredek kompaktnih,

kjer se njihov višji razred vedno bolj približuje nižjemu DSLR

in

nekatere firme (recimo omenjeni Panasonic) ne bodo šle po poti Sony-ja, ki se je z Alfo

dosti neuspešno wmešow v razred DSLR, ampak bodo navijale kompakte

da lahko zelo kmalu pričakujemo uspešno tekmo, sy je Nikonova poteza:

"pocen body in naddragi objektivi" zelo prozorna

in temu bodo kvalitetni objektivi Leice, K.Zeiss-a

na kompaktih - vse kaže - kmalu naredili konec.

Vse kar manjka kompaktom dandanes, je dovolj velik senzor, da bi

se izognili šumu pri večjih vrednostih ASA

in

če bo enemu od proizvajalcev prišlo na pamet,

da odjebe

podnfilmske posnetke iz take kamere

in raje namesto teh funkcij naredi dober samo-foto-kompakt na nivoju

Nikona d50 z današnjimi kompakt-objektivi, ki zmorejo povečave tudi

od 23 do 450mm (!! - ekvivalent 35mm klasik) s kvaliteto Nikonovih kit-objektivov

za

ceno Nikonovega body-ja ..

hmm, no - za kaj bi se pa potem ti odločil:

- za tak kvaliteten kompakt (brez funkcije "snemajmo zanič filme")

ali

- za Nikon, kjer moraš potem za objektiv (18-200 DX VR - stab. slike) dati

dvakrat toliko kot za body ?

:hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Huuuuuh kakšna razpisancija! V eno roko ti dam prav, v drugi imaš itaq Nikona :)

Nikon je očitno začel slediti Canonu. Štepajo nove modele kakor hitro morejo. Hvala bogu so ti vedno boljši. Tako kompaktneži, rangefinderji in SLR-jevci. Kaj bo kdo kupil je seveda izbira posameznika. Tisti, ki so dosedaj fotkali za raznimi trotlzihercami na APS ali Leica format tudi sedaj ne bodo kupovali ne vem kaj. Glavno je, da se dobr vidi na računalniku in to je to. Pa še poceni naj bo.

Lahko bi vsaj tegale Panasonica omenil .) , če že Leitzove objektive omenjaš. Ali pa tegale Epsona s "samo" Voigtlender-jevim objektivom in Leica M in L bajonetom/navojem.

Vse je stvar miselnosti!

Popravljeno . Popravil Claw
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Huuuuuh ...

Vse je stvar miselnosti!

sorry - če je predowg post .. zadnje čase mi gre tipkanje vedno bolj hitro od rok pa wčasih uidem samsebi z vajeti ..

:blush:

oba fotoja, katera si omenil sta seveda tudi super ..

meni je posebej blaaazno všeč njun retro design

:photo:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ba fotoja, katera si omenil sta seveda tudi super ..

meni je posebej blaaazno všeč njun retro design

:photo:

zato je meni seksi Canon G7... čeprav so mu malce zabremzali zmogljivost, da si ne bi po lastnem zelju tacali :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zato je meni seksi Canon G7... čeprav so mu malce zabremzali zmogljivost, da si ne bi po lastnem zelju tacali :P

sy res .. ampak v končni fazi je design

drugotnega pomena, če človek hoče

fotografirati

v

retro designu ys uživam na maminem fotoaparatu

znamke Rolleiflex

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

no tisti, ki se malo bolj spoznate na fotoaparate me pa zanima kaj pravite o tem fotoaparatu: KLIK

je vreden svoje cene? uporabljal bi ga pa povsem amatersko, pač za fotografiranje kakšnih družinskih dogodkov, pa kakšnih potovanj motorističnih,....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

je vreden svoje cene?

mogoče,

če ti ga kdo proda za 120 € - največ ..

posebna

beda je bliskavica, ki se od bliska do bliska polni 7 sekund .. mislim,

da je na trgu precej več boljših aparatov te kategorije,

da ne govorim o občutljivosti (max = 400 ASA)

in optiki - :cry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

no tisti, ki se malo bolj spoznate na fotoaparate me pa zanima kaj pravite o tem fotoaparatu: KLIK

je vreden svoje cene? uporabljal bi ga pa povsem amatersko, pač za fotografiranje kakšnih družinskih dogodkov, pa kakšnih potovanj motorističnih,....

in katera cena je to ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

smešno .. evo tudi ys sem ravnokar prečitow podobno temo

in mislim, da bo pošteno ohladila nekatere glave

:)

150$ foto vs 5.000$ foto

Kdo je koga ohladil? Tekst je pisal nekdo, ki pojma nima, kako in kaj...

Fotken, narejene s kompaktnim za 150 dolarjev, so totalni zmazki napram profi digitalcu ... poglej detajle in celoten vtis fotke. je pa res, da pri profiču rabiš še malce obdelat barve, da dobiš "fancy" barve. Pač - trotlca je namenjena kičastim fotkam folka, profi mašinca pa tistim, ki rabijo kakovostne posnetke zase ali za službo - in so pripravljeni poleg pritiska na knofek vložiti še nekaj malega dela v to .

Ampak, razlika na koncu je pa res očitna.

in ja - izbira je odvisna od zahtev posameznika in denarja ter časa, ki ga lahko v to vloži.

Dejstvo pa je, da moderni kompaktni digitalci s svojimi algoritmi za stiskanje milijonov pikslov ne naredijo niti približno tako ostrih in lepih posnetkov, kot 15 ali 20 let stari analogni kompaktni aparati.

Pač, za e-mailanje in in forume je vse dobro... Če pa hočeš sliko uporabiti za kaj resnejšega in pri tem ne imeti nekih artefaktov, motenj in algoritemskih "povprečnih informacij"... well ... 150-dolarska trotlca za to ni primerna. Mogoče tista za 500-600 dolarjev... ali pa še tista ne.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kdo je koga ohladil? Tekst je pisal nekdo, ki pojma nima, kako in kaj...

Ta je bla močna :lol1: :lol1: :lol1: :lol1: :lol1: :lol1: :lol1: .

Sicer pa je namen tega članka, kakor ga jaz razumem da najdražji DSLR še vedno ne pomeni garantirano dobrega posnetka :doze:

Popravljeno . Popravil hajoktejn
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ta je bla močna :lol1: :lol1: :lol1: :lol1: :lol1: :lol1: :lol1: .

Sicer pa je namen tega članka, kakor ga jaz razumem da najdražji DSLR še vedno ne pomeni garantirano dobrega posnetka :doze:

Točno ..

to je Symon spregledow. Ken v članku pač hoče dokazati, da je vse skupaj veliiko bolj odvisno od fotografa kot od nadhiper dragega fotoaparata. Zato je tudi primerjow 2 extrema. Meni je to povsem jasno, ker sem tudi tak človek, da v primeru nejasnosti podajam extremne primere - pa sedaj vidim, zakaj me ljudje v glavnem debelo geldajo v stilu: " .. pa res čudno, da takile svobodno hodijo okoli ..".

Verjetno

je res izbral preveč extremno nasprotje.

Symči,

malce več njegovih člankov prečitaj - pa boš mogoče ugotovil, da je Ken vse prej kot budala.

:yes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Meni je to povsem jasno, ker sem tudi tak človek, da v primeru nejasnosti podajam extremne primere - pa sedaj vidim, zakaj me ljudje v glavnem debelo geldajo v stilu: " .. pa res čudno, da takile svobodno hodijo okoli ..".

V tej temi si popolnoma razumljiv :yes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V tej temi si popolnoma razumljiv :yes:

Yasno,

tule se nimam kaj razburjati. BTW: na fotospletnistrani, kjer občasno objavim kako fotko in so udeleženi skoraj vsi narodi Balkana z največjim deležem (seveda, kaj pa ) Slovencev - verjel ali ne - niti enkrat samkrat ni prišlo do kakega nesporazuma, kaj šele spora. Sami kulturni, vljudni in prijazni ljudje in v taki družbi sem tudi sam tak. Je pa dejstvo, da nikoli ne teče beseda o politiki.

Sorry

:topic:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

TO !! .. bo treba met ..

:D

hmmmm 70-300 - po mojih izkušnjah najbolj uporabno za šport če odštejemo profi 400 in podobne variante. žel pa je moj 70-300 nekaj kakovostnih razredov za tem :cry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hmmmm 70-300 - po mojih izkušnjah najbolj uporabno za šport če odštejemo profi 400 in podobne variante. žel pa je moj 70-300 nekaj kakovostnih razredov za tem :cry:

zelo verjetno tudi cenovno .. sy tale igračka

sploh ni poceni (625€) .. bom videl kako bom

"trampiw" svojega 55-200DX-a .. mogoče

se izcimi kaj pozitivnega

:hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!