Skoči na vsebino

Digitalni fotoaparat


Dream_er

Priporočene objave

D50, D70 ? to je nekje u tem rangu kukr 350

torej svetuješ nikon?

Ys

imam d50 in sem super zadovoljen - pogovori s Canon-prijatelji so dokazali,

da je res to kar trdim - Canon meri razdaljo (posebej malo slabših svetlobnih pogojih)

s pomočjo bliskavice - predbliska - in to ne deljuje pri NOBENEM DSLR 100%no

(recimo Sony Alfa) - vedno je veliko izmeta

Nikon

ima v ta namen posebno lučkico ob objektivu, ki dela kot grom.

Če

bi ys na novo kupoval bi kupil d80 in dober Nikkor VR

objektiv (Nikonov VR ti do 4X skrajša čas potreben za fotko,

kar je več kot dovolj, da ni treba vlačiti stativa s sabo)

Ne verjemi temu kar govore in pišejo o pixlih.

Definitivno

je res, da več kot jih imaš - bolje je.

Zakaj?

Nihče

od nas ne dela "plakatov", na kar se izgovarjajo trgovci,

ko prodajajo fotoaparate z malo pixli (6Mp in manj) - tu sem se ys namočil.

VSI

pa , ki se malo bolj resno ukvarjajo s fotografijo pa,

posebej pri športni fotografiji, delamo izreze in potem povečave

in

če ima tvoj fotoaprat dovolj pixlow nimaš s tako povečavo nobenih težav

kar

pomeni, da lahko slikaš dirko iz relativno velike razdalje in

zato ne rabiš ne vem kako dragega objektiva, saj potem

izrežeš podrobnost, ki ti je všeč

in jo mirno, brez vsake težave povečaš na normalno velikost.

::::::::::::::::::

@ Symon

pridi enkrat na obisk, da se prepričaš, zakaj je tudi ceneni

Nikon še vedno Nikon

in je tisto o "prestižu" hudobno natolcevanje konkurence,

ki ne zna narediti dobrega fotoaparata.

:evilgrin:

:D :D :D :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@ Symon

pridi enkrat na obisk, da se prepričaš, zakaj je tudi ceneni

Nikon še vedno Nikon

in je tisto o "prestižu" hudobno natolcevanje konkurence,

ki ne zna narediti dobrega fotoaparata.

:evilgrin:

:D :D :D :D

yurij, ob priliki kofe obavezno, ampak trenutno = gužva

drgač pa, da nauš mislu - tut pr nas v bajti dva Nikon DSLR-ja... Sta kar orenk delovno obremenjena. :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

yurij, ..

drgač pa, da nauš mislu - tut pr nas v bajti dva Nikon DSLR-ja... Sta kar orenk delovno obremenjena. :OK:

a potem me samo malo "žgečkaš" in v bistvu veš kako se s tem ..

:D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

#1. konstruktivni pogovor :OK:

to o pikslih vem, da ni problem, kar je nad 5 je vse OK :D pa če je 6 al 8... bo vse kul tudi za koledarje :photo: :rolleyes:

bom še malo izobraževanja na področje Nikona vrgu :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tule boš našel največ in najbolj

realnih ter praktičnih nasvetov

za primerjavo Canon vs Nikon

tudi direktnih primerjav je veliko

KEN

Z avtorjem se ne strinjam le kar se količine

pixlov tiče iz že prej omenjenega razloga

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1.Pazi - rekel sem posnetek in mislil posnetek v tehničnem smislu. Motiv in druge zadeve so pa itak že filozofski nivo.

2.avtomatika pa - well, ne vem, no, kako lahko kaj takega trdiš. algoritmi za povprečenje barv, svetlobe itd, so pri tavelikih digitalcih bistveno bolj napredni in avtomatika tam deluje boljše... je pa res, da so po defaultu fotke v štartu na zaslonu bolj "ubite" - je treba pač še barve naštelat, seveda željam in potrebam izhodnega formata primerno.

OK, prvo razumem; se tudi strinjam (delno).

Drugo; malo nespretno sem napisal kar se avtomatike tiče, sem mislil AUTO shooting mode.

In ja moj A540 (pa ni hudo drag kompakt) dela "boljše" fotke (prijetnejše na oko) na AUTO, kot 5D (na "P" seveda).

Če je treba štelat, pomeni da moraš posegati po nastavitvah, potem lahko fotke še malo dodelaš, potem... ampak vse to (se mi zdi, vsaj če sodim po mojem očetu), presega okvirje nekega laičnega fotografa, ki je navajen stisniti gumb in s kartice doma prekopirati na računalnik, zapeči na CD in odnesti v najbližji studio naresti 10X15 fotke :photo: .

Popravljeno . Popravil hajoktejn
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

..prekopirati na računalnik, zapeči na CD in odnesti v najbližji studio naresti 10X15 fotke :photo: .

predlagam, da začneš pošiljati fotke po internetu v razvijanje

E-foto

manj zafrkancije

:OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

predlagam, da začneš pošiljati fotke po internetu v razvijanje

:OK:

Meni jih v našem labosu naredijo :naughty: .

Govoril sem za fotra, ampak saj to že veš, kaj ne ;) ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Meni jih v našem labosu naredijo :naughty: .

Govoril sem za fotra, ampak saj to že veš, kaj ne ;) ?

Ne .. pojma nimam .. res, no - če ti pa rečem ..

:blink:

v kakšnem "našem" laboratoriju?

Ali imaš svoj laboratorij?

Ali za tvojega "fotra"? Aahaaa - tvoj oče je "laični fotograf" .. ok, no .. a je res?

sorry

:topic:

Popravljeno . Popravil Broj Jedan
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In ja moj A540 (pa ni hudo drag kompakt) dela "boljše" fotke (prijetnejše na oko) na AUTO, kot 5D (na "P" seveda).

saj o tem je bilo že govora, kompaktni imajo ponavadi že vgrajen software, ki sliko že ob nastanku "obdela" da je prijetnejša na oko kar je za takšne, ki hočejo samo lepo slikico za razvit brez obdelave na računalniku sigurno boljše, nas bolj zahtevne pa bi to spravilo ob živce da ti gre že sam nekaj rihtat z včasih dvomljivim efektom.

in še enkrat kar jaz vedno trdim, DSLR je za tiste, ki tudi če so sedaj še začetniki, imajo raziskovalno žilico in hočejo vedno nekaj več in narediti boljše in se bodo počasi prelevili v zahtevnejše amaterje ali še več, za ostale pa je sigurno boljše poskrbljeno z kompaktnimi trotlcami.

PS: a ve kdo za kak dober rukzak (obvezno rukzak - ne torba), ki bi bil malo bolj odporen in ojačan da prenese tudi kakšne bolj zahtevne ture po hribih in bi v njega šel en body in recimo 3-je objektvi. nekaj sem gledal od salewe ampak se začnejo pri 40-50.000 sit :blink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne .. pojma nimam .. res, no - če ti pa rečem ..

:blink:

v kakšnem "našem" laboratoriju?

Ali imaš svoj laboratorij?

Ali za tvojega "fotra"? Aahaaa - tvoj oče je "laični fotograf" .. ok, no .. a je res?

sorry

:topic:

Moj oče je ne samo laični fotograf ampak tudi antifotograf; da :yes:

Za ostalo (če te res zanima), pa kar na ZS.

in še enkrat kar jaz vedno trdim, DSLR je za tiste, ki tudi če so sedaj še začetniki, imajo raziskovalno žilico in hočejo vedno nekaj več in narediti boljše in se bodo počasi prelevili v zahtevnejše amaterje ali še več, za ostale pa je sigurno boljše poskrbljeno z kompaktnimi trotlcami.

Se ne bi mogel bolj strinjati.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a ve kdo za kak dober rukzak (obvezno rukzak - ne torba), ki bi bil malo bolj odporen in ojačan da prenese tudi kakšne bolj zahtevne ture po hribih in bi v njega šel en body in recimo 3-je objektvi. nekaj sem gledal od salewe ampak se začnejo pri 40-50.000 sit :blink:

Tempuribus ilis so pri Foto Gradu na Miklošičevi ulici v Ljubljani in pri BigBangu v BTC žal tudi v Ljubljani prodajali LovePro nahrbtnike in torbe. Poglej oz. povprašaj. Ne pričakuj pa kaj bistveno nižje cene. Ampak, če si reskiral veliko penezov za dobro opremo jo tudi dobro zaščiti!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še mojih pet centov. Če s (D)SLR fotoaparati ne znaš delati oz. ne veš kaj so blende, časi, goriščna razdalja, in podobno (ali pa se vsaj ne misliš naučiti), se po moje dosti bolj splača vzeti NE-SLR fotoaparat ala IS3 ali kaj takega, ker bodo dosti dobri končni rezultati hitreje in lažje doseženi. Skratka, SLR je fino orodje, ki omogoča super fotografije, ampak moraš to orodje znati tudi uporabljati... In če se ti s tem ne da ukvarjati, je ne-slr boljša izbira...

Pa naredi tole z geplnom ......Slikano prejšnjo nedeljo na poti na Vršič pod mnogo čudnimi pogoji s 30D.....lubika je bla pa samo par dni na testu :hmm: brez fotošopa, nobenih izrezov, nič .)

Priponka po pomoti izpadla...evo slikice :headbang: [attachmentid=87830]

post-150-1165864322_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... pri Foto Gradu na Miklošičevi ulici v Ljubljani ...

še vedno prodajajo Lowepro torbe in nahrbtnike. Najcenejši nahrbtnik, ki bi bil zate je Mini Trekker Classic. Vanj lahko stlačiš en aparat s teleobjektivom, še en teleobjektiv (ali kaj podobnega 70-200mm, f2,8) in še nekaj manjših primarnih objektivov (6 do 7). Cena je 22.600SIT-nežev. Primerno. Telefon je 01 439 29 00

Popravljeno . Popravil Claw
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A je že kdo slučajno preizkusil pentax K10D? O tem aparatu po različnih forumih bereš same pohvale, pa še cena je zelo zanimiva.

..še nekaj fotk posnetih z njim....zelo všečno :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A je že kdo slučajno preizkusil pentax K10D? O tem aparatu po različnih forumih bereš same pohvale, pa še cena je zelo zanimiva.

..še nekaj fotk posnetih z njim....zelo všečno :)

ys

sem se navduševal nad njim .. s sinom vred

ko sem pa zvedel kako deluje AF

sem ga pa odpisal

ali si opazil, da med predstavljenimi fotkami ni nobene športne?

:grrr

za

primerjavo podobna fotka (by me) iz nunske cerkve

z Nikonom in to brez stativa, HDR tehnika

ker je ravno ena taka v predstavitvi

upam, da ti bo všečna

:blush:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

numero uno, zelo všečna fotka :grim

..a lahko poveš kaj več o tem pentaxovem AF-u :hmm:

..pa še, si bil mogoče na predstavitvi K10D v LJ pred kakim tednom in ga tudi dejansko sprobal ??

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

numero uno, zelo všečna fotka :grim

..a lahko poveš kaj več o tem pentaxovem AF-u :hmm:

..pa še, si bil mogoče na predstavitvi K10D v LJ pred kakim tednom in ga tudi dejansko sprobal ??

Kolikor

vem je glavni problem nenatančnega AFja le pri fotoaparatih, ki za merjenje razdalje uporabljajo bliskavico in ne posebne lučke ob objektivu, kot to ima Nikon. Bliskavica precej razprši svetlobo in zato tak AF ne dela natančno in je v malce slabših svetlobnih pogojih veliko izmeta (neostrih fotk, ali ostrih tam, kjer ni treba in neostrih tam kjer bi morale biti). Toliko o teoriji, katero praksa mojih fotoprijateljev seveda potrjuje.

Ne, nisem bil na predstavitvi.

Ali si ti bil?

Preden

se odločiš, ga dobi nekje za preizkus, postavi se ob cesto, nastavi rafalno fotografijo in s fotoaparatom sledi mimo vozeče avte (samo enega izbranega jasno) med slikanjem - čim hitreje bodo vozili, bolj bo preizkus objektiven. Če bodo vse fotografije popolnoma ostre med tem, ko bo izbrani avto peljal mimo tebe je AF ok in brez debate kupi fotoaparat. Če bodo pa 4 od desetih neostre, je pa AF zanič in ne more slediti objektu, ki se hitreje premika. Seveda pazi, da boš imel dovolj kratek čas, saj napaka AFja oz ne/ostrina objekta ni isto kot "motion blur", katerega boš dobil s predolgim časom in sledenjem.

Me

pa zeloooo zanima rezultat in če boš tako dober, da ga napišeš, ti bom hvaležen.

:)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nisem bil na predstavitvi.

Baje da jih ne uspejo dovolj hitro štancat, in grejo v prodajo bolje ko vroče žemlje, tistih par primerkov, ki so zašli v našo deželo, je blo v hipu razgrabljenih. Bomo počakali na kakšen konkreten test in pol videli kako in kaj. :doze:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Baje da jih ne uspejo dovolj hitro štancat, in grejo v prodajo bolje ko vroče žemlje, tistih par primerkov, ki so zašli v našo deželo, je blo v hipu razgrabljenih. Bomo počakali na kakšen konkreten test in pol videli kako in kaj. :doze:

Takim

trgovskim nakladanjem ne verjemi, ker hočejo samo med potencialnimi kupci vzbuditi histerijo, da ne bi bilo treba dajati popustov. Bolj se splača obdržati mirne živce in počakati kak mesec ali 2, saj bodo potem naredili vse, da ti ga prodajo. Pri Majdiču v Celovcu je cena za Sony Alfo padla v dveh mesecih za skoraj 200€ - toliko o "vročih žemljicah" - čim meni trgovec to reče, mi gredo "antene gor" in vem, da nekaj ne štima.

:yes:

Torej

poslušaj svet stare modre sove iz gozda

;)

cool down,

saj si boš za razliko v ceni lahko februarja kupiw dober objektiw.

:yes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Saj je tudi meni že prišlo na ušesa, da bi naj po novem letu cene padle :) v tujini je to že zdaj opazno, zgleda pa, da te pocenitve pridejo k nam z nekajmesečnim zamikom :unsure:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Test Nikon D40

D-lighting je super funcija, katero ima tudi

d80 in precej olajša delo predvsem pri

slikanju krajin in portretov

d50 je pa brez

:cry:

Saj je tudi meni že prišlo na ušesa, da bi naj po novem letu cene padle :) v tujini je to že zdaj opazno, zgleda pa, da te pocenitve pridejo k nam z nekajmesečnim zamikom :unsure:

Zakaj

pa ne kupiš aparata v A ali I, če je tako - saj euro-garancija velja povsod?

V tujini bi bili še toliko bolj pripravljeni na to, da ga preizkusiš..

:hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a potem me samo malo "žgečkaš" in v bistvu veš kako se s tem ..

:D

jst vm, da večina športnih novinarjev uporablja pri nas Canone... in so mi tudi povedali, zakaj... in jim nisem mogel oporekati. Canon je veliko več vložil v razvoj..

ampak - eni majo radi BMW, eni pa Mercedes. Oboje je vrhunska klasa (verjetno).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!