Skoči na vsebino

Digitalni fotoaparat


Priporočene objave

Meni Cockto prosim ..

Pivo je zame neužitna pijača - pa brez zamere.

:blush:

Kakor ti srce poželi :P

Am...Na te nastavitve fotoaparata se ne spoznam najbolje tukaj, ko izberem A imam potem dve možnosti za nastavit x.xEV in Fx.x.Katera od teh je zaslonka oz. kaj sploh katera od teh dveh pomeni :hmm:

Hvala

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kakor ti srce poželi :P

Am...Na te nastavitve fotoaparata se ne spoznam najbolje tukaj, ko izberem A imam potem dve možnosti za nastavit x.xEV in Fx.x.Katera od teh je zaslonka oz. kaj sploh katera od teh dveh pomeni :hmm:

Hvala

Glede na to, da tudi ys ne vidim/ne vem .. bo najbolje pogledati v navodila.

Običajno pa moraš nekje na fotoaparatu tudi videti številke,

ki so za čas ali zaslonko zelo tipične:

- za zaslonko je navišja številka zelo verjetno 22

- čas ima pa precej višje številke v zgornjem področju ... 60 (šesdesetinka), 125 (stopetindvajsetinka),

200 (dvestotinka), 500, 1000 .. itd

Tako lahko tudi po tem določiš, kaj imaš vklopljeno

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kakor ti srce poželi :P

Am...Na te nastavitve fotoaparata se ne spoznam najbolje tukaj, ko izberem A imam potem dve možnosti za nastavit x.xEV in Fx.x.Katera od teh je zaslonka oz. kaj sploh katera od teh dveh pomeni :hmm:

Hvala

Zaslonka je tist F ... in sicer imaš od 2.8 pa do 8 (oz. od 4 pa do 8, odvisno od tega, v katerem položaju maš "zoom").

Čas na tvojmu je pa lahko od 1/1000s pa do 30s (max. in min. čas je odvisen od tega v katerih nastavitvah slikaš).

EV pa je kompenzacija osvetlitve. Ko ti izbereš npr. vrednost za zaslonko, ti fotoaparat avtomagično nastavi čas tako, da je slika "pravilno" osvetljena. Če hočeš ti bolj ali manj svetlo sliko (in nočeš sam nastavljat tako zaslonke, kot čas kot ISO), lahko s tem EVjem nardiš malo bolj ali malo manj svetlo sliko.

Recimo če slikaš sneženo pokrajino je fajn to mal popravt, saj velika količina snega zna kr zjebat svetlomer.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 mesecev pozneje...

Bom kar tukaj vprašal:

Meni je počil ekranček na Canon IXUS 65. Pa me zanima, če kdo pozna kak servis ali osebo, da bi mi to zamenjal. Info lahko tudi na PM :)

Hvala

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bom kar tukaj vprašal:

Meni je počil ekranček na Canon IXUS 65. Pa me zanima, če kdo pozna kak servis ali osebo, da bi mi to zamenjal. Info lahko tudi na PM :)

Hvala

Foto Beseničar na Dunajski 57 in 3A na Zaloški 161 v Ljubljani imata servis, samo ne vem kako se obneseta.

Beseničar: 01 / 280 08 00

3A: 01 / 546 61 00

lp

P.S. Ponavadi se ne splača popravljat, žal.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Že nekaj časa uporabljam Canon PS A 60. res da ima samo 2.1 M ... ampak fotke so za moje potrebe dobre.

Sedaj pa tisto kar me muči. Ob pregledu zadnjega kompleta fotografij sem z grozo ugotovil, da je z aparatom nekaj narobe. Precej fotk ima takele črte

post-5391-1185169209_thumb.jpg

Na nekaterih slikah je samo črtica ali dve, na nekaterih nič.

Kakšna ideja kaj lahko storim?

Seveda vem, da je počasi čas za nabavo novega a vseeno ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ve kdo mogoc, ce se da kje na netu dobit kaksna navodila s primeri za razne nastavitve razlicnih fotoaparatov?(npr. olympus c500)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

zj sm se še js odloču in si iztisnil ene par evrov za digitalca :photo: kupil sem pa SONY DSC W35. a ga mogoče kdo ima? kako je zadovoljen? prednosti, pomankljivosti...

post-8569-1187953467_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zj sm se še js odloču in si iztisnil ene par evrov za digitalca :photo: kupil sem pa SONY DSC W35. a ga mogoče kdo ima? kako je zadovoljen? prednosti, pomankljivosti...

Prednost: je pocen.

Pomanjkljivost: ne omogoča tistga, kar omogočajo dragi aparati.

Povzetek: Verjetno boš z njim zadovoljen. :OK: :photo:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zj sm se še js odloču in si iztisnil ene par evrov za digitalca :photo: kupil sem pa SONY DSC W35. a ga mogoče kdo ima? kako je zadovoljen? prednosti, pomankljivosti...

Jaz tut nabavil takega Sonya včeraj! Bomo vidli. :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zaenkrat sem zelo presenečen nad lahkostjo uporabe raznih funkcij, in tudi nad veliko izbiro možnosti raznih nastavitev snemanja in slikanja! zelo sem zadovoljen tudi z programom za urejanje slik ki je bil priložen, zelo lahek za uporabo pa marsi kaj se da popravit ali spremenit! edino malo se mi zdi težak. zdi se mi tudi dokaj zanimiv direktni priklop na TV, za prikaz, ali na tiskalnik za direktno tiskanje... zaenkrat več kot zadovoljen!

Popravljeno . Popravil PESHY BOY
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

PS.: pa še to če koga zanima je cena v big bang-u 170€ z priloženo li-onsko baterijo, polnilcem, USB-kabel, program, kabel za tv in tiskalnik. ter 1GB spominska kartica sandisk 23,50€

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ti dela vredu? k js sm več ali man slišu slabe stvari od olimpusov... zato sm pa izbirov med sonyi in canoni...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ojla banditi!

Z punco sva kupla tale Canon A460. Razlog; doma že imamo en boljši f. aparat stara Minolta pa je dobila noge v Bosni. Fotkič sodi med najcenejše modele cca 130€. Ni ravno lep in majhen. Ima 4X optični zoom, tudi navadno iskalo (fino ko sije sonce in ko je treba šparat z baterijami), vse novodobne uporabne in neuporabne pritikline in deluje na navadne A baterije, kar je vsaj meni prednost. Čisto OK stvar brez presežnikov in prednostjo, da je relativno poceni in ga ni škoda za na kake fešte, za na motor ali barko, skratka za tiste malo bolj pozabljive in nerodne.

post-5959-1188037610.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jest sm slab mesec nazaj nabavu tegale...

vreden denarja..... :worship:

ni vreden, vreden je cirka 10-25 procentov manj, kolikor znaša marža za prodajalce ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz pa sem lani nabavil Sony DSC N1! Morem reči da bolj zadovoljen nebi mogel biti! Cena je sicer kar visoka, vendar mislim da je vreden toliko denarja! Velik zaslon, touch screen, 1gb kartica,.....in še in še!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ajde stručnjaki eno vprašanje.

Ker se digitalca večinoma uporablja na poti in se z njim beleži včasih tudi neponovljive trenutke in ker je sodobna tehnologija včasih tudi precej muhasta (beri nezanesljiva) bi si rad za nadaljne podvige omislil neke vrste backup.

Skratka ali obstaja kakršnokoli čudo s katerim bi na hiter način na koncu vsakega dne prenesel/skopiral slike na nek drug medij in si s tem sproti delal backupe, pa seveda da ne stane celo premoženje. Seveda bi bilo več kot odlično če je zadeva majhna, se pravi za motoriste :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Verjetno je najenostavnejša varijanta, da investiraš še v kakšno kartico (takšno malo bolj kvalitetno). Na vsake par dni zamenjaš kartico pa nimaš problemov. Mogoče ni tako slaba varijanta še kak pomožen, cenejši fotkič. Obstajajo neki prenosni diski (imege tank) za ta namen, vendar ti izkušenj iz prve roke ne morem dat http://www.cumulus.si/product/c706/1958. Malo preglej še foto forume, saj se oni srečujejo z enakimi težavami.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ajde stručnjaki eno vprašanje.

Ker se digitalca večinoma uporablja na poti in se z njim beleži včasih tudi neponovljive trenutke in ker je sodobna tehnologija včasih tudi precej muhasta (beri nezanesljiva) bi si rad za nadaljne podvige omislil neke vrste backup.

Skratka ali obstaja kakršnokoli čudo s katerim bi na hiter način na koncu vsakega dne prenesel/skopiral slike na nek drug medij in si s tem sproti delal backupe, pa seveda da ne stane celo premoženje. Seveda bi bilo več kot odlično če je zadeva majhna, se pravi za motoriste :P

ja, t.im. picture-tank ... gre za majhne škatlice z vgrajenimi diski in barvnimi zasloni, cene od nekaj 100 do čez 1000 evrov ... vem, da je Epson ponujal nekaj, pa mislim, da tudi HP, pa še kaki Archos mogoče .... kolegi na reviji Monitor (www.monitor.si) so take stvari že dost preizkušali, mogoče lahko njih povprašaš za nasvet - bodo z veseljem odgovorili. Recimo glavni urednik matjaz.klancar@monitor.si je mojster za take praktične zadeve.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!