Skoči na vsebino

Grand enduro Slovenija


Ni3ous

Priporočene objave

Odkrito povedano, imam tudi jaz malo izkušenj na grand enduro skupnih vožnjah, zato pa toliko več na hard enduro.

Na lanskem GEM smo se nas je v skupini znašlo 6  patronov različnih starosti (do 50let - moja malenkost) s hudo različnimi motorji (XT600, XT660Z, Trans Alp, Africa Twin in BMW GSA). Kljub temu smo bili zelo kompatibilna skupina, kjer se nihče ni počutil manj vrednega in hkrati nihče ni trpel zaradi prepočasnega tempa. Po parih kilometrih smo ugotovili primeren tempo in se zabavali ves dan.

Ravno počasi nismo vozili ampak če se je dalo korak držati z GSA, ni bilo prehudo.

Je pa res, da prav začetnik v te sorte vožnji ni bil nihče...

Vse skupaj je treba vzeti malo za hec in kot druženje pa gre. Ko kdo iz kakršnega koli razloga zaostane, se ga pač počaka. V skrajnem slučaju se lahko tudi posloviš in izstopiš iz trase, če se ti vse skupaj ne zdi v redu oz. se počutiš nelagodno. Za poskusiti je...

Popravljeno . Popravil Joker
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@Joker Saj, to. Poizkusil bi da vidim kako je. Čedalje bolj mi je všeč ritje po makadamu/brezpotjih, ni hudič da je v skupini še bolj zabavno. Tako da ko se bo kaj pripravljalo, pa magar v minimalistični obliki, se nebi branil, če me kdo obvesti. ;)

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@EVERYBODY Tako kot Sahbazz mam tudi jaz XTjko komaj leto in bi tudi z veseljem se komu prikjučil na kaki bol easy offroad vožnji. Tako da če ima kdo, ki ve za kakšno tako stezo, kej volje za nas malo popeljat in izučit bi se z veseljem pridružil :)

EDIT: Uh, nisem videl da je debata šla že naprej :) kakorkoli, bi se priključil.

Popravljeno . Popravil Greencaj
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Joker,

Brez tebe pa ne bo šlo, ker imaš edini navigacijo :winkiss:

Z veseljem se enkrat zmenimo in naredimo en krog. Morda zamenjamo lokacijo in naredimo enodnevni krog bližje domu? Morda na relaciji Zasavje - Menina planina - Kamnik?

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

3 hours ago, Basko said:

Joker,

Brez tebe pa ne bo šlo, ker imaš edini navigacijo :winkiss:

Z veseljem se enkrat zmenimo in naredimo en krog. Morda zamenjamo lokacijo in naredimo enodnevni krog bližje domu? Morda na relaciji Zasavje - Menina planina - Kamnik?

 

Se strinjam, brez ne bo šlo.

Mi je pa všeč tvoj predlog glede lokacije. 

@Joker - predlagam drug termin.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če do takrat dobim gume iz romunije, se tudi pridružim.

Drgač pa bolj makedam, ker šus plate še tudi nimam.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 urami, Basko pravi:

Joker,

Brez tebe pa ne bo šlo, ker imaš edini navigacijo :winkiss:

Z veseljem se enkrat zmenimo in naredimo en krog. Morda zamenjamo lokacijo in naredimo enodnevni krog bližje domu? Morda na relaciji Zasavje - Menina planina - Kamnik?

 

Navigacijo imam, nimam pa nosilca... :D

Bi mi kar pasalo, če se mi tokrat ne bi bilo treba ukvarjat z buljenjem v zaslon...

Lokacija pa je tudi zaradi mene lahko poljubna. Kakor vem, imaš tiste konce kar dobro naštudirane. Tako še potreba po navigaciji odpade...:smoke:

Hard traso lanskega GEM sem predlagal zato, ker smo se o tem pogovarjali že lani. Večerni transfer domov z morja pa zna biti res malo tečen.

pred 2 urami, Biker87 pravi:

Se strinjam, brez ne bo šlo.

Mi je pa všeč tvoj predlog glede lokacije. 

@Joker - predlagam drug termin.

 

Sobota 21. april pri meni gre skozi, zaenkrat tudi še 5. maj...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdej če bi bla trasa taka kot je napisana, bi šlo iz Kala prek Čeč na Podmejo pa dol do Tabora, pod avtocesto, pa na Dobrovlje, Čreto, Lipo, Bibo planino in Menino planino?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bi šal poleg, menda bo 690 do takrat že iz servisa. Sam 21.4. je enduro Ribnik... tako da jbg, kdaj drugič (dokler bo 690 še pri hiši).

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 13 urami, Biker87 pravi:

 

@Buschi del te trase poznam, bi bila ok. Lahko vzamem še GPS in trasiram.

Zdej, zram prpelat iz planinskega doma Kal do planinskega doma na Menini. Tura je pa bolj tip GS -speglan makedam in nekaj asfalta.

In, glede na to, da je sobota, se zna zataknat iz Črete na Lipo (sicer ca 1km rasfukane traktorske ceste), ampak je markirana in znajo bit planinci. Rešitev je iz Črete na Farbanco, sam je polj dolgi transfer po asfaltu iz Zadrečke čez Rovt pod menino do Lipe.

In, ker imam motor šele dvai tedna, nekaj divjal jaz niti nebi, ker ga še nisem navajen.

Popravljeno . Popravil Buschi
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pol za naprej pa bom še raziskal, je pa ko se odpelješ iz Menine, na makedamu odcep za Črnivec...ampak kot pravim, še moram raziskat, tak da eventuelno lahko pripeljem Kal-Črnivec.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 17 urami, Biker87 pravi:

@Joker 21.4. evo fix

@Buschi del te trase poznam, bi bila ok. Lahko vzamem še GPS in trasiram.

@plansar @Basko@vrho1679  gre kdo? 

@Greencaj@Sahbazz smo se mal preselili v sredo Slovenije. Vseeno vabljena. 

Se ne mislim rinit med vami . bi bil pa vesel odgovora . Se da to traso (nisem gledal) odpeljat z KTM ADV  ali je pretežka krava ?

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz samo čakam info od hefeta kdaj delamo, če bom fraj se vsekakor pridružim. Je trasa jako zahtevna?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Čakam Bikerja97, kaj bo rekel. Lahka grema na predogled.

Ker se mi ne sanja, kako z prastarim  garminom narediš track.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 20 urami, Kmet2 pravi:

Se ne mislim rinit med vami . bi bil pa vesel odgovora . Se da to traso (nisem gledal) odpeljat z KTM ADV  ali je pretežka krava ?

 

Če misliš tole traso od Hrastnika do Kamnika, je še ni...

Kar se pa tras lanskega GEM tiče, sem jaz peljal Adventure ruto z GSA brez težav. Tudi bypasa nisem uporabil tako da bi moglo iti z ready to race z lahkoto... Hard traso imam namen odpeljati enkrat letos...

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!