Skoči na vsebino

Grand enduro Slovenija


Ni3ous

Priporočene objave

Whiskey lepa slika, mi smo se pa blizu vozili.

Prejšnji teden smo raziskovali Črnogorsko gorovje.

Med drugim smo bili tudi na črnogorski strani Prokletij, na vrhu Tromeđe.

Do vrha ni ceste, z hudo offroad/cross gumo, se pa vseeno pride do kamna SFRJ.

Žal mi je, ker se mi je iz neznanega vzroka zbrisal 5 minutni actioncamera movie, ker tole je bil pa najjači enduro scenery ever.

Prelepo!

photo0708.jpg

photo0709.jpg

Popravljeno . Popravil Ni3ous
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če koga zanima kako zgleda pot okrog sveta na dr 350, si naj pogleda dokumentarec z naslovom Mondo Enduro na linku kljik . Priporočam. Men osebno boljš kod Long way down.

Lp Boris

Potem imaš pa še nadaljevanje:

Terra Circa:

http://torrentz.eu/search?f=terra+circa

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Huda slika :evilgrin: ,

Lahko kdo svetuje kakšno dobro u izi furo? Takšno, ki bi bila primerna za začetnika na Tigru z Roadsmart pnevmatikami.

Začetnika kar se tiče vožnje off tarmac. Nekaj takšnega kot je na sliki?

Moje znanje offroada je omejeneo na to, da je bolje bremzati z zadnjo (in z agregatom), da mora biti pogled usmerjen naprej in ne v prednjo gumo ali blatnik.

Pa začuda, je bil motor bolj vodliv, ko sem stal, je to zato ker se težišče prenese preko stopalk nižje?

Kaj je za n00ba še zelo pomembno?

Hvala.

edit: a te makadamske ceste ob avtocestah so tehnično zahtevne?

Makadam ob AC je odličen za trenirat, ponavadi ni veliko pasti in je dobro speljana.

Za začetek, če bi rad enduriral, natakni vsak kake TKC ali pa Mitas E09 ali E07, nekaj v tem smislu, da se ne boš vozil kot po jajcih po makadamu. Sicer si preveč omejen in ne boš napredoval, pa tudi offroad-makadam ni toliko zanimiv brez pravih gum.

Vendar to naredi spredaj in zadaj. Ker rabiš spredaj še več oprijema. Predvsem zaradfi zaviranja.

Pravilno se tudi na makadamu zavira večinoma s sprednjo zavoro, zadnja je le za "ravnanaje" motorja ali pa kak slajd.

Seveda tut pomaga zavirat, vendar ključna je sprednja.

Sploh je prednja zavora pomembna pri vožnji zelo navzdol, kjer ti samo zadnja ne pomaga kaj dosti, ker nima dovolj oprijema.

Če si ugotovil, da se hitreje pelješ stoje, je to velik korak naprej v endururanju. Predvsem, ker vidim, da je velik otoristov ki tega ne izkorišča.

Če sediš na terenu, to pomeni težišče na višini sedeža, in po slabem terenu in čez kamenje, ti bo rit in celo telo metalo na vse strani skladno z motorjem.

Če pa stojiš preneseš težišče pol metra nižje - na stopalke, in ker stojiš deluje tvoje telo (roke in noge) kot amortizer in lahko požiraš teren z večjo hitrostjo.

Ker stojiš tudi lahko motor premetuješ hitreje levo in desno s pritiskanjem kolen na tank.

Tako hitreje spreminjaš smer vožnje in se hitreje izogibaš oviram na terenu, ki jih je ponavadi na slabem makadamu ali brezpotju ogromno.

Pogled daleč naprej je tut ključen. Če si to tudi že osvojil, ti gre dobro.

Največ in najhitreje se boš naučil veliko, če greš na kako enduro vožnjo z ekipo ki je že mal uigrana pri taki vožnji.

Tam vozi za njimi in opazuj kaj se dogaja, kaj delajo.

Tole kar ti pišem je vse pomembno za začetek.

Poglej si pa še Dual Sport Riding techniques filme.

Popravljeno . Popravil Ni3ous
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ma men dela telefon zapopizdit grde slike in jih rajs takole pomanjsam da zgledajo kolikor tolikor

img0456xg.jpg

img0467tz.jpg

img0490xt.jpg

img0499v.jpg

img0501uc.jpg

img0504hh.jpg

Ah sej bo Ni3ous proper report na ADV forumu naredu :) Pa se bomo tam nadejali lepih slik.

Popravljeno . Popravil diskow
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če bo to kdo prebral do jutri dopoldne.

Grem na morje (iz Ljubljane), kje se da čim prej priti na ta McAdam ob avtocesti, da malo sprobam :D, pa da ne bom pol dneva iskal :D (če pozna kdo alternativno izi off taramc pot naj kar pove)

Hvala.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Makadam se začne že na barju, vendar je več prekinitev zaradi naselij, zares se začne od izvoza za Vrhiko naprej, potem pa le slediš AC, če prideš kje do nadvoza se obvezno zapelji nanj, da dobiš pogled na obe strani nad AC in vidiš kako in kje je speljan makadam naprej, da si izbereš čimboljšo pot. Pri Uncu se malo oddalji pot čez gozd, ampak se da najdet. Bolj kot greš proti obali, boljša pot je. V smislu bolj se drži tik ob AC in hitreje napreduješ. Boš pa porabil vsaj 4- 5 ur, če si hiter, da prideš od LJ do obale. Nasvet - ne prečkaj železnice na primorskem, če ni urejen prehod, ker je velika nevarnost da se zagozdiš! Nevarno!

Good luck, pa kako sliko obvezno prilimaj v zameno za info. :P

LP!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hejla! Nobenmu nočem zagrenit dneva sam... a ste slučajno že nekaj opazli kar nam bo škodilo?

http://www.motosvet....nem-okolju.html

nič dobrega za offroadanje :( Pa še niti s kolesi se ne bo dalo več na MCdam po gozdu :(

Pol bo treba sam še v tujino. Pa ne v Italijo ker tam majo še slabše zakone.

Popravljeno . Popravil james007
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

uu lepe fotke Ni3ous and company, za sline cedit :notworthy:

Balkan je res lep in še zmer raj za enduraše

jaz sem se prejšnji teden mal potepal od Grčije-Igoumenitse pa po obali Albanije, Črne Gore nazaj...sicer nekega off-roada ni bilo, razen nekaterih delov albanskih cest in pa ceste na prelaz Mali Alan pri Zadru, ki gre čez predor Sv.Rok

Je bil pa lep izlet-dopust in v tiste albanske konce bo treba še it, drugič bolj v notranjost in hribe :)

post-1406-0-51012400-1314105627_thumb.jpg

post-1406-0-34158800-1314105687_thumb.jpg

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

@Kadiva:

Ooo, Albanijo sem le tranzitno prevozil enkrat z Transalpko 700, ravno dovolj, da sem ugotovil, da skriva veliko enduraškega terena, ki ga je treba odvozit v prihodnosti.

Upam, da imaš še kako fotko :D

@Parus:

A si uspel odvozit makadam proti obali?

Kake fotke, vtisi???

Naa Črna Gora letos je bila odklop... na črnogorskem No Limit Bikers forumu še vedno poteka report, če koga zanima:

http://www.nolimitbikers.com/forum/viewtopic.php?f=16&t=4046

Pa še par teaserjev:

enduro-crna-gora-2011-09.jpg

photo0645.jpg

photo0657.jpg

photo0718.jpg

photo0681.jpg

enduro-crna-gora-2011-24.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na ta drugi manjka samo še moto na desni strani zvonca ... :worship:

Še en dober mesec pa gasa po pesku in vročini :winkiss:

Popravljeno . Popravil Whiskey
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Malo sem pozen, sem na morju pozabil fotoaparat, pa preden dam slike dol tudi traja,...

Sem šel v iskanju makadama in sem ga tudi našel :D. Moram priznati, da sem bil precej presenečen kako se je motor izkazal. Malo naprej od vrhnike sem zabredel v težave, ki so se na srečo lepo rešile :)

img6504.jpg

Tu sem se odločil, da se obrnem, ker je postalo malo preveč freaky zame (strmo). Motor sem pa spustil po tleh med obračanjem. Seveda sem tepec šel obračati na ravnem in mehkem. :wallbash:

Bi bilo lažje oz. bolj smiselni zapeljati malo v hrib in potem vzvratno počasi nazaj pa obrat?

No ja, malo sem si hrbet pretegnil :wacko: ampak je že kul.

Do Postojne sem potem šel raje po cesti in sem nekje pri Divači spet začel iskati McAdam. Samo tam pa nisem slikal, pa ene parkrat se mi je zgodilo, da sem se raje obrnil. Slikal pa nisem, sem pozabil na fotoaparat :D.

Definitivno še po makadamu (zadnjič sem se peljal na Dolenjsko, tisto kar se vidi ob avtocesti izgleda precej bolje) ampak za kaj resnega pa s tem motorjem ne.

No, ne še. Si bom za izkušnje nabirat umislil kaj lažjega, da lahko samo stran od sebe porineš in te boli ku..., če je treba.

Da ne bo pomote, motor gre k svina :ninja:

Popravljeno . Popravil Parus
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

fuj double post :closedeyes:

Čez tole, komot (z Roadsmartkami), jaz sem se samo smejal in obenem spraševal kako bom prišel nazaj, pa sploh ni bilo problema, pač pelješ se :D

img6505.jpg

standardno :D , slika ne odraža strmine :whistle:

Popravljeno . Popravil Parus
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

enkrat v naslednjih vikendih (lahko tud jutr) bi šel še enkrat na tole turo, ki smo jo že lani prevozili z BoroLegendo in James007.

Potopis je tuki:

http://www.motosvet.com/tabla/topic/31735-grand-enduro-slovenija/page__view__findpost__p__1797870

Turca je lušna, ni lih hard enduro, ni pa tud za pi*ke. :)

Google Maps pa tuki

Je kdo za?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Grandenduro na ruski način...en tud s capenordom :blink: ....epsko

Popravljeno . Popravil boro legenda
  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...
Grandenduro na ruski način...en tud s capenordom :blink: ....epsko

Zgleda da se da tut s Capotom, samo je rabu 23 kolegov s sabo :) sploh ko ga je treba pobirat. Drugač pa mene tut mika na kkšno takole off road, za začetek bo treba mal bolj na izi, ampak tut sveže zorana njiva je bla do sedaj mala malca. Če se kej menite za kkšno turco bi se pridružu, samo še eno orenk zaščito moram pod motor našvasat da ga bom lahko tut bolj na trdo na kakšen hlod parkiral :P

P.S. A ma kdo kaj informacija kaj se letos pozimi na Rabu dogaja?, na uradnem mailu nihče ne odgovarja, bo treba zgleda poklicat?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zgleda da se da tut s Capotom, samo je rabu 23 kolegov s sabo :) sploh ko ga je treba pobirat. Drugač pa mene tut mika na kkŠno takole off road, za začetek bo treba mal bolj na izi, ampak tut sveže zorana njiva je bla do sedaj mala malca. Če se kej menite za kkŠno turco bi se pridružu, samo Še eno orenk zaŠčito moram pod motor naŠvasat da ga bom lahko tut bolj na trdo na kakŠen hlod parkiral :P

P.S. A ma kdo kaj informacija kaj se letos pozimi na Rabu dogaja?, na uradnem mailu nihče ne odgovarja, bo treba zgleda poklicat?

Kontakt za Rab je Debelič Kristan, on te nastani, pomaga tehnično in zrihta dostop na progi.

Pokliči ga in se bosta vse zmenila.

Sam moraŠ le priti do tja. Torej kombi ali po cesti.

Kristan:00385981838862

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Grandenduro na ruski način...en tud s capenordom :blink: ....epsko

Pa še na slovaški grand enduro rally ->

(prvi od treh delov)

škoda ko ni kaj takege kje bližje, bi bilo za poizkusit :OK:

Popravljeno . Popravil miklavc
  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...

Huh, sem malo po temi listal, precej lepih spominov, veliko mso že odvozili.

A ima še kdo kako fotko od te sezone iz kakih tripov za pokazat?

Jesen je bila carska za furat, js pa časa nisem imel, tko da bom kar v zimo podaljšal sezono.

:D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

LJ / OBALA / LJ (offroad ob avtocesti dol, offroad po dolini dragonje, cez hribe in sneznik, bloke nazaj gor)

Slike so slabse kvalitete ker so s telefonom.

img0661f.jpg

img0664n.jpg

img0668jm.jpg

img0669bw.jpg

img0670gt.jpg

img0681ss.jpg

img0688o.jpg

img0701kn.jpg

img0702hj.jpg

img0703beb.jpg

img0708dz.jpg

img0711f.jpg

img0714ao.jpg

img0716qq.jpg

img0718dd.jpg

img0719ad.jpg

img0720wl.jpg

Popravljeno . Popravil diskow
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!