Skoči na vsebino

Grand enduro Slovenija


Ni3ous

Priporočene objave

No če bojo na Motosvetu Še kdaj objavljali teste endur tipa "stroj za okli sveta" in dajali komentarje o obnaŠanju motorja izven asfaltiranih cest jim priporočam tole za referenco :P

Lp T.

Test je zanimiv najbolj pa je hecno kako zelo je pomembno da lahko greŠ z motorjem kamorkoli in po kakrŠnemkoli terenu - 99 % pa jih itak ne odpelje iz asvalta dol,od teh 99% pa jih 70% ne naredi več kot 2000km na leto.

p.s.: to so točni in preverjeni podatki, ker sem si jih jaz "zmislo" ! ( ampak verjetno kar držijo )

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mal offtopic pa vseen se mi zdi, da boste tukaj mogoče kaj vedeli

kje bi dobil ugodno Metzeler Karoo gume? Motorjet, Širnik al je Še kaj tukaj v LJ in okolici kje? Rabim samo sprednjo 19"

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Diskow hvala za takole urejene in na pladnju servirane podatke! :worship:

Ste pa norci svaka čast....sem mel preletu temo,zelo dobro dokumentirano,veliko lahko prebereš in sprobaš v praksi,tako,da mi je to ena boljših tem na forumu in jo bom z velikim veseljem spremljal naprej :OK:

Sam mam bolj medlo znanje iz tako zahtevnih prog,pa se mi zdi,da 1200gsa tud ni primeren za veliko teh prog,ki sem jih videl.

Se pa z veseljem udeležim,kake bolj soft variante za katere bi bile primerne tudi naprimer Continental Road attack gume....seveda če imate kdaj v mislih tud kako tako turo.

Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

bi bile primerne tudi naprimer Continental Road attack gume....seveda če imate kdaj v mislih tud kako tako turo

....teško jih boš na grobnik spravu .. hehe.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

bi bile primerne tudi naprimer Continental Road attack gume....seveda če imate kdaj v mislih tud kako tako turo

....teško jih boš na grobnik spravu .. hehe.

Glih zaradi take uživancije zdaj dajem na stran,da si omislim enga starga 1100gs,ga obujem v kramparce pa da vidm,al se bom prvo jaz zlomu al on....
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

http://www.motosvet.com/tabla/topic/31735-grand-enduro-slovenija/

Huuu fantje, sem mal preletel prvih 10 strani te teme ki se je začela pred več kot 2 leti...in me je spomnilo na veselje in zagon, ki smo ga takrat imeli.

Js ga imam še vedno, pogrešam pa kar nekaj pravih asov, ki so se takrat tule veselil enduraških srečanj, pa se žal nikdar nismo srečali.

Januar je.

Nova sezona!

Bomo kaj staknili glave in se spomladi dobili na način, da bo poleg enduraškega raziskovanja v ospredju še druženje???

Če bi kdo zorganiziral kak enduro meeting sem ziher, da bi se nas nabral kar nekaj, da raziščemo še kak lep kotiček te naše Slovenije.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

http://www.motosvet....duro-slovenija/

Huuu fantje, sem mal preletel prvih 10 strani te teme ki se je začela pred več kot 2 leti...in me je spomnilo na veselje in zagon, ki smo ga takrat imeli.

Js ga imam še vedno, pogrešam pa kar nekaj pravih asov, ki so se takrat tule veselil enduraških srečanj, pa se žal nikdar nismo srečali.

Januar je.

Nova sezona!

Bomo kaj staknili glave in se spomladi dobili na način, da bo poleg enduraškega raziskovanja v ospredju še druženje???

Če bi kdo zorganiziral kak enduro meeting sem ziher, da bi se nas nabral kar nekaj, da raziščemo še kak lep kotiček te naše Slovenije.

jaz sem takoj za, če bi se lahko udeležil srečanja (tj. bi bil dobrodošel) z mojim motorjem...pnevmatike bi mu že dal prave :)

Popravljeno . Popravil aders
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Zdravo!

Danes sem se malo igral z gps-om na mojem telefonu (I GO my way za android 2.3) in google earth. Po primejravi kart sem gotovil da ima google earth vrisanih več makedamskih cest in poti, celo motocross proge. Katere gps programe in karte uporabljate za vožnjo po terenu? Ali obstaja kakšen program kjer si terensko (po traktorskih kolovozih ipd.) turo splaniraš doma na računalniku ter preneseš na gps? Kako si vi pripravite načrte za terenske ture?

Lp, Matej!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ture ne planiram. GPS mi služi izključno kot zemljevid, zadnje čase ga pa namenoma sploh ne nosim s sabo.

Da me ne vznemirja, bolj zanimivo je če ne veš, kaj te čaka na naslednjem kilometru.

Itak pa se znam vrnit domov tudi brez GPS-ja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@aders:

Motor imaš primeren, ni prevelika kravca.

Če mu natakneš prave gume se lahko pelješ povsod.

Ne škodi, če spremeniš še prestavno razmerje, da sklopka ne trpi preveč.

Pa povabi kaj v belo krajino, da še tam raziščemo kaj potk.

@miklavc:

Jaz včasih poiščem ruto na Geopedii: http://www.geopedia....0_y100000_s9_b4

Tu se najdejo razne gozdne steze in traktorske poti po celi SLO.

Včasih celo kaj sprintam in skupaj zlimam v zemljevid, če si delam dnevno ruto.

GPS z topo kartami je tudi super reč in smo to velikokrat uporabili.

Največkrat pa braz vsega, na slepo, kot pravi 223223, je to najbolj zanimivo.

Sploh ker se pelješ in samo raziskuješ.

Tako ponavadi najdeš najlepše spote.

Popravljeno . Popravil Ni3ous
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem danes mojo kravco zapeljal mal iz ceste pa sem se hitro spomnil da mam preveč napumpane gume, pa zemlja je odmrznjena samo pa cm, spodaj pa poledica :) Nasmeh na ustih in lambada z ritjo :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vau...slikce sam za porajcat...fantje več slikc prosim....pa kako vrstico ali dve...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdrav sirsi familiji endurasev.

Naslovi iz mojega seznama preverjenih stvari na fishy pagu, mogoce tudi tebi ne skodijo:

ADVENTURE RACING:

- 30 Years Of Dakar (tole je DVD image)

- Australasian Safari 2011 (avstralski reli, kot dakar)

- Dust To Glory (baja reli)

- DAKAR 2012 v HD Resoluciji (ce kdo ni zadovoljen z youtubom ima tle HD - jaz naprimer)

Vsi Dakar 2012 Eurosport HD izseki, ki jih je uploadal uporabnik alexshurikus (razlikujejo se po etapah Day 1, day 2,... )

Sem bi dodal še Man and Machine 2011, skoraj 2h xtreme enduro predstavitve športa, tekem, občutki voznikov,... predstavljena večina velikih dirk(Romaniacs, HellsGate, Erzbergrodeo, itd. )

http://www.youtube.com/watch?v=V8yJF5VVmWs

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tule opravljam svojo dolžnost in prilagam link - detajlni ride report iz našega enduriranja po Tuniziji.

Poleg je seveda tudi ves slikovni material.

Upam, da uspem vsaj malo potešiti vašo avanturistnično slo.

Če ne morete odpreti, potem pomeni, da še nisi registriran na ADV Rider in to stori čimprej,

če hočeš vstopiti v pravi motoristično avanturistični kult!

Link:

http://advrider.com/forums/showthread.php?t=770676

Nadaljevanje dogajanja sledi, zato priporočam "subskrajbanje" na temo v linku.

Pa veliko užitko ob prebiranju želim.

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tule opravljam svojo dolžnost in prilagam link - detajlni ride report iz našega enduriranja po Tuniziji.

Poleg je seveda tudi ves slikovni material.

Upam, da uspem vsaj malo potešiti vašo avanturistnično slo.

Če ne morete odpreti, potem pomeni, da še nisi registriran na ADV Rider in to stori čimprej,

če hočeš vstopiti v pravi motoristično avanturistični kult!

Link:

http://advrider.com/...ad.php?t=770676

Nadaljevanje dogajanja sledi, zato priporočam "subskrajbanje" na temo v linku.

Pa veliko užitko ob prebiranju želim.

LP

Vsaka čaaast fantje!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!