Skoči na vsebino

Novi Marof 2010


suzuki

Priporočene objave

Gregs, ob kolkih boš ti šel z doma ???

Gamma in jaz odrineva ob 8:00 iz Ljubljane. Če bo vse v redu, sva okoli 10:30-11:00 tam.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Gamma in jaz odrineva ob 8:00 iz Ljubljane. Če bo vse v redu, sva okoli 10:30-11:00 tam.

jaz bom ju3 šel, ker se še danes guma menjava :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

evo kak zgleda k si sam na dirkališču

LP bajsi

post-905-127817565388_thumb.jpg

Popravljeno . Popravil bajsi
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Očitno bom moral kar jaz napisati "obvezno" poročilo z včerajšnje pregrete sobote.

V 27 eur je bilo včeraj vključeno brezplačno savnanje na prostem, na našo srečo pa tudi klimatizirano ohlajanje (hvala upraviteljem).

Vozilo je 7 (?) cestnih mopedov, 0 supermotov in 0 kartov, kar pomeni, da smo si količino krogov in čas odhoda na progo določali sami, v skladu z našo voljo do garanja. Pitna tekočina je tekla v potokih.

Med vozečimi sta bila dva povratnika; jaz kot stalnejši član (že tretjič letosbiggrin.gif ), ostali pa prvič na stezi (in po njihovih nasmejanih obrazih sodeč ne zadnjič); spremljajoče osebje pa je tvorila zadovoljna družina. Hvala vsem za enkratno družbo!

Trdote asfalta ni okusil nihče, čeprav niso bili novinci nič kaj počasni; rekordne čase pa smo se odločili postavljati kdaj drugič, ko nam ne bo znoj zalival oči trance_25_naughty.gif . Kljub morilskim temp. pogojem se je tudi obraba gum dobro držala; pritoževal sem se le jaz nad (ne)oprijemom desne strani obrnjenega gp racerja. Ostali del moje tehnike jo je slabše odnesel, saj so cvileče zavore na koncu skoraj zablokirale; danes pa sem opazil tudi nič kaj obetajočo lužico olja pod levim krakom vilice sad.gif ; ustrezni posegi so sedaj neobhodno potrebno dejstvo.

Fotofilmsko gradivo bi mogoče objavil kdo drug od prisotnih, jaz ga ne premorem.

Lp vsem trance_43_wavetowel2.gif

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo. Tudi midva s kolegom sva bila danes v Novem Marofu. Sama vožnja do tja je bila super, 68 km, zgrešila nisva nikjer, samo nisva bila na dirkališču. Progo sva si ogledala in pogledala par dirkačev ( skoraj prazna (2 dirkača)), tako sva se odločila, da greva spet v torek dol. Nisva mela komplet opreme (škornjev) in naju ni pustila. Drugače osebje carsko ( še najbolj neki vzdrževalec, ki je sam dejal, da je tam najnižji nekako (po poklicu) in pije SAMO in SAMO pivo. :naughty::trance_27_notworthy:. Če gre kdo v torek dol, naj sporoči, mislim da je bilo par Slovencev dol. LP, Denis

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Da še jst napišem poročilo....Na marofu sem bil že parkrat, včeraj pa prvič na pisti.Prvo....hvala gammi in greg-su za vse nasvete in za izposoju orodja.Počutje odlično... z vožnjo zadovoljen...seveda ko sva s kolegom naštudirala pisto in zaporedje ovinkov in preden sem se osvobodil občutka da to ni regionalna cesta da se skozi voziš po sredini ali bližje desnemu robu....je vse potekalo hitreje in bolj gladko....Vročina neznosna.... :kva2: tako da si naredil 5 krogov in že si mogel it dol si brisat čelo in na potrebno hidracijo....edini problem ki sva ga imela oba so bile gume....po posvetu s bolj izkušenimi vozniki "zakaj nam guma več ne grabi" je bilo, da so bile gume pregrete.....vozil sem pa z dunlop roadsmart....tako da go sem iz ovinkov začel podrsavati je bilo treba zaključit in si vzeti pavzo.

v glavenem če potegnem suma sumaro.....zadovoljen 100%....mogoče malo bolečim v rokah drgač pa vse o.k.

aja......da še povem, kaj se je naredilo ko sva se s kolegom vračala.....ko sva motorje naložila na prkolico in se odpeljala....je moj zadnji zic pri 90 km/h odfrčal po luftu :headbang: in hvala njemu, da je voznik, ki je bil za nama imel varnostno razdaljo, ker drgač bi mu sedež padel direkt v šipo.....Je pa bil ta gospod tudi na marofu med vozniki......še enkrat hvala da ga je gospa pobrala in mi ga prnesla......tako da vse o.k.....razen raztrganega sedeža....

lp!

fotke še nalepim......

Popravljeno . Popravil colin
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A LAHKO VSI PREBERETE TOLE???

NE HODIT NA PISTO Z GUMAMI ALA ROADSMART Z6 IN PODOBNO..

ŽE PREJŠNJIČ JE BLO PAR BREZVEZNIH PADCEV ZARADI TEGA..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A LAHKO VSI PREBERETE TOLE???

NE HODIT NA PISTO Z GUMAMI ALA ROADSMART Z6 IN PODOBNO..

ŽE PREJŠNJIČ JE BLO PAR BREZVEZNIH PADCEV ZARADI TEGA..

to pa res

sem poskusil z Z6, pa je brezveze

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A LAHKO VSI PREBERETE TOLE???

NE HODIT NA PISTO Z GUMAMI ALA ROADSMART Z6 IN PODOBNO..

ŽE PREJŠNJIČ JE BLO PAR BREZVEZNIH PADCEV ZARADI TEGA..

Na žalost je res kar si rekel, sem bil poleg, vsi ki so padli so imeli sport turing gume, zato resnično nima smisla na polno stiskat ker je lahko hitro padec.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Objavljeno (popravljeno)

Hola,

evo, pa sva s Čačatom nazaj z Marofa - bilo vroče, zabavno, vroče, na pisti bila skoraj sama, vroče, največ se nas je pet drajsalo, vroče, za vse ostale je bilo zgleda (pre)vroče...

spoznala dva Celjana na RSkah, madonca je bilo prijetno vozit za njima in se fiksat s tem posebnim vonjem, mmmmmm...

Čača je vozil po 30+ krogov na session, meni ni zneslo več kot 22, je bilo preveč vroče... zaključila sva pa seveda s ćevapki, sej se drugače sploh ne da :P pa ful fajn je da je dolenjski del AC končno odprt, ura in tričetrt z Marofa do Vrhnike, carsko

PS a sem že omenil da je bilo vroče?? zrak 31, asfalt 54(!) stopinj - in v teh razmerah it na pisto s touring gumami je zelo hrabro dejanje (hmmm... morda bi bila bolj primerna kaka druga beseda... ;) ) halo, a vam mora to res nekdo povedat??? :wacko: mejte se radi, pazite nase!!!

post-163-127827451583_thumb.jpg

post-163-127827452762_thumb.jpg

post-163-127827458288_thumb.jpg

Popravljeno . Popravil suzuki
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A LAHKO VSI PREBERETE TOLE???

NE HODIT NA PISTO Z GUMAMI ALA ROADSMART Z6 IN PODOBNO..

ŽE PREJŠNJIČ JE BLO PAR BREZVEZNIH PADCEV ZARADI TEGA..

Na pisto kar hodite, samo ne tiščite v nulo.

S ST gumami se na pisti pač ne dosega rekordov, ampak pili tehnika.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

točno to kar je gody napisal.. ni v gumah, je v glavi, statistično se zagotovo večina padcev zgodi s sport gumami in nekdo, ki prvič pride na marof ali pa vsaj stestirat, dvomim da že potrebuje skoraj slick, itd.

biker če se spomnes, ko sem lani prvič prišel na marof sem imel z6, ampak ste/so mi takrat vsi svetovali, naj delam prekinitve vmes. Pa se je dalo cist normalno brez zdrsov peljat okoli 1:23.

..sicer pa kar sem kasneje spoznal, sport gume so 100 proti 1 za takšen način vožnje, tako da preventivno seveda priporočam sport. Ampak za testiranje/spoznavanje.. kaj pa vem. Če imaš motor 80% za ture, pa enkrat ali dvakrat letno za marof še vedno menim, da se da tudi z Z6 peljat prav dobro.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Objavljeno (popravljeno)

Hola rejserja,

prosim ne mešat hrušk in jabolk - napisal sem:

"PS a sem že omenil da je bilo vroče?? zrak 31, asfalt 54(!) stopinj - in v teh razmerah it na pisto s touring gumami..."

V TEH RAZMERAH - ne kadarkoli, ne lani, ne prvič, ne čist na izi itd itd... sicer je pa Sanjin v svojem postu lepo pokazal na dejstvo: vsi ki so padli (v enakih razmerah!!) so imeli ST gume... torej?? bv izgubljat dodatne besede, al ja ;)

mimogrede bi se rad še posebej zahvalil enemu od Celjanov, ki je zrihtal satelitski sprejemnik da smo lahko gledali MotoGP dirko, čeprav je bla megadolgočasna - samo za to ni on kriv :)

Popravljeno . Popravil suzuki
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

L.P. včiraj sva s kolegom šla na marof preizkusit Aprilie rs 125.bilo je nepozabno,naredla sva čas 1.19 števec je zabeležil največjo hitrost 130 na uro. saj bo kdo rekel kaj se stem prdecom furaš vendar mi je velik bolj zanimivo ko šaltuješ od prve do šeste pol pa v boks študirat kak zobnik dat gor da se bo čim bolj vrtel. prvić sma jih šla probat v Krško na race land je tudi kar zanimivo upam da se bo še kdo pridružil z 125-ko da se boma lahk še s kom preganjala se vidmo še na marofu in upam da mi takrat ne bo treba televizor šravfat.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Leder, čas, ki sta ga z motorjem postavila, sploh ni slab, ampak je dober. Narejen s 125 pa je še toliko več vreden, tako da tukaj ne smeš imeti kakšnih manjvrednostnih kompleksov.... ;) Glavno pa je, da sta uživala! Le tako naprej! :yea2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Edino sliko, ki jo imam, dam gor.... po odhodu... baje pa dobim še fotodokumentacijo enkrat na pijači.... ;)

post-53-127837701748_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:yea1:

Eno prosto mesto na prikolici za jutri petek 9.7.10

Je kdo za zraven. Steza je prosta, preverjeno.

Štartam iz Ljubljane. Več na PM.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:yea1:

Eno prosto mesto na prikolici za jutri petek 9.7.10

Je kdo za zraven. Steza je prosta, preverjeno.

Štartam iz Ljubljane. Več na PM.

Oddano.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na pisto kar hodite, samo ne tiščite v nulo.

S ST gumami se na pisti pač ne dosega rekordov, ampak pili tehnika.

No jaz bi se piste na ST gumah v razmerah, ki jih je omenil Suzuki na daleč izognil.. 54 stopinj asfalta je toliko, da lahko zlahka pregreješ ST gumo, tudi če ne tiščiš v nulo. Malo več krogov gor, spusti, pa je pizdarija. ST guma ni narjena za take temeprature, ni namenjena vožnji pri takih temperaturah in se ne obnaša dobro pri takih temperaturah. Zakaj torej tvegat svoje zdravje in zdravje drugih na pisti.

Počakat normalne temperature al pa dat gor primerne gume. Druge opcije kar se mene tiče ni, če se hočeš it varno vozit po stezi na tak dan.

Popravljeno . Popravil Jure
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No jaz bi se piste na ST gumah v razmerah, ki jih je omenil Suzuki na daleč izognil.. 54 stopinj asfalta je toliko, da lahko zlahka pregreješ ST gumo, tudi če ne tiščiš v nulo.

Bog ne daj, da bi sredi poletja kdo šel po jadranski magistrali z ST gumami. Obvezno D211 GP gor. :slap:

D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No jaz bi se piste na ST gumah v razmerah, ki jih je omenil Suzuki na daleč izognil.. 54 stopinj asfalta je toliko, da lahko zlahka pregreješ ST gumo, tudi če ne tiščiš v nulo. Malo več krogov gor, spusti, pa je pizdarija. ST guma ni narjena za take temeprature, ni namenjena vožnji pri takih temperaturah in se ne obnaša dobro pri takih temperaturah. Zakaj torej tvegat svoje zdravje in zdravje drugih na pisti.

Počakat normalne temperature al pa dat gor primerne gume. Druge opcije kar se mene tiče ni, če se hočeš it varno vozit po stezi na tak dan.

Eh, še posebej Marof je proga, kamor lahko greš tudi ne tiščat, ampak samo natrenirat tehniko.

Saj vem da tole temo prebirajo samo ultra dirkači, ki grejo gor postalvjat kroge, ampak na Marofu se da odlično natrenirat vožnjo skozi zaprte ovinke pa vožnjo skozi zapirajoči se dvojni ovinek in podobne reči.

In to tudi s turing motorji na touring gumah v vsakem vremenu (vroče, dež, sonce).

Prav tako je čisto cool, če se gre na Marof sprobat kako se obnaša na primer novi motor ali motor, ki ga prvič vozim, preden grem na kako potovanje na primer.

In moje mnenje je, da je take stvari ne glede na vremenske pogoje boljše natrenirat na zaprtem poligonu kot na primer na Stelviu, Stari pošti, Vršiču ali drugi javni cesti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!