Skoči na vsebino

Najcenejši servis avtomobila!!!


Windsurf

Koliko bi stal primerljiv servis za tvoj avto?  

  1. 1. Koliko bi stal primerljiv servis za tvoj avto?

    • do 100.000
      4
    • do 50.000
      12
    • avto bi zapeljal do prvega odpada
      1
    • do 150.000
      2
    • nad 150.000
      2


Priporočene objave

V eni od motorističnih tem sem obljubil specifikacijo računa generalke na Yugo koral 55, opravljene aprila 2002, pa jo raje napišem tukaj, kot pa da z avtomobilskimi problemi utrujam v motorističnem delu.

4l motorno olje

3.5l hipoidno olje menjalnik

oljni filter

zračni filter

svečke Bosch (4 kom)

tesnilo pokrova ventilov (1 kom)

ploščice za nastavitev ventilov (5 kom)

zobati jermen (1 kom)

klinasti jermen (1 kom)

stikalo oljnega pritiska (1 kom)

akomulator 45 Ah (1 kom)

šoba pralcev stekla (1 kom)

cev vode pralcem stekla (1 kom)

zavorni valj zadaj (1 kom)

zavorno olje 0.5l

odzračevalni vijak (1 kom)

smirkovo platno (1 kom)

kabelski priključki releja (4 kom)

žarnica 12-21W (2 kom)

žarnica 12-5W (1 kom)

žarnica 12-4W (1 kom)

cilindrični vložki ključavnic (4 kom)

sprej za razgibavanje in kontakte (1 kom)

skuaj cena za material: 27.670,00

skupaj cena za delo: 8.000.00

skupaj cena generalke: 35.670.00

Pa naj še kdo reče, da v Sloveniji za vzdrževanje obstaja cenejši avto od Jugoarja!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:roll: Glede na spisek materiala tole ni bila ravno generalka, vendar je bilo vse skupaj vsekakor nemarno poceni. :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glede na spisek materiala tole ni bila ravno generalka, vendar je bilo vse skupaj vsekakor nemarno poceni.

No ja, avto je bil nevozen pred servisom (v vseh pogledih - elektrika, motor, zavore), zdaj pa si upam z njim kadarkoli peljat kamorkoli, tudi na tehničnega brez vsakega pomisleka!

Čisto formalno gledano res ni bila generalka, pa vendar...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kje pa na Yugotu najdeš 4 cilindrične kjlučavnice? No vidiš, pa te je le nategnil!

... leva vrata ... desna vrata ... prtljažnik ... zagon motorja ...

:twisted:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kje pa na Yugotu najdeš 4 cilindrične kjlučavnice? No vidiš, pa te je le nategnil!

... leva vrata ... desna vrata ... prtljažnik ... zagon motorja ...

:twisted:

V principu blizu... 2x vrata, prtljažnik in pokrov posode za gorivo... Zelo praktično je imeti en ključ za vse to namesto treh... :wink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...kok je stalo delo???

Majster je to počel doma, v svoji garaži (nix davek, nix delavnica). Pred začetkom dela sva se zmenla za 8.000, kar je na koncu stalo tudi na računu. Ker pa sem po njegovi specifikaciji material pri sebi računal, da je bilo dela vsaj še enkrat toliko, kot je sprva kazalo, on pa mi je obračunal dogovorjen znesek, sem zaokrožil plačilo na 40.000 sit.

Ves zadovoljen mi je rekel, naj ga pred naslednjim tehničnim spet pripeljem k njemu in da imam gratis servis. No ja, da še to dodam... Ta človek je v davnih časih že mojemu fotru šraufal spačka, vse tri stoenke, pa še mami njenega prvega jugota.

Fer ali ne?

Glede obračunavanja ure... koliko pa mislite, da stane ura dela, če odšteješ davek, stroške delavnice... niti ni tako drago, delal je vsega okoli 6 ur, plus recimo ura za to da ga je po končanem delu peljal na test zavor (zastonj v okviru mojega članstva na AMZS). Meni se zdi 1300/uro za majstra tudi nekoliko malo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

VespaMan AMZS - kak je serviserju ime če lahko vprašam, namreč poznam enega...

Nima on nič z AMZS, je samo mojega jugoarja tja na valarje peljal. Sicer pozna tam kar nekaj ljudi, koga točno pa spet ne vem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz poznam enega serviserja, ki po celem dnevu dela računa 8k SIT. Je pa v penzionu in je včasih na Viatorju avtobuse in kamione šraufal.

V bistvu dela za hobi, da mu ni preveč dolgčas in niti slučajno več kot en avto na dan. Ga pokličeš in te naroči kateri dan pripelješ avto.

Računa pa kot rečeno 8000 + material, če ima cel dan dela. :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz poznam enega serviserja, ki po celem dnevu dela računa 8k SIT. Je pa v penzionu in je včasih na Viatorju avtobuse in kamione šraufal.  

V bistvu dela za hobi, da mu ni preveč dolgčas in niti slučajno več kot en avto na dan. Ga pokličeš in te naroči kateri dan pripelješ avto.

Računa pa kot rečeno 8000 + material, če ima cel dan dela. :)

Evo, in to ti je to, s tem da ima ta tvoj serviser tudi penzijo, od katere živi, moj pa se mora s tem najverjetneje preživljat.

Ni pa lepšega, da dobiš za delo, ki ga z veseljem opravljaš, še plačilo.

Fantje in dekleta, da bi bili še mi za naše vožnje plačani!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

8000 niti ni tak malo če računaš da mu vse ostane, da ne prijavlja podjetja, nima nobenih stroškov...8000 x 10 dni = 80.000 + penzija, tolko pa dobi že redko kiri penzionist :wink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

8000 niti ni tak malo če računaš da mu vse ostane, da ne prijavlja podjetja, nima nobenih stroškov...8000 x 10 dni = 80.000 + penzija, tolko pa dobi že redko kiri penzionist :wink:

Foter me je v enem svojih navalov jeze, ko je spremljal moj študij, vprašal, kaj si želim po faxu, če ga bom sploh kdaj končal... Odvrnil sem mu (in to mi še danes naprej meče), da bi šel kar direkt v penzijo, da sta biti penzionist in biti študent dva najlepša poklica na svetu (drugi je sicer malo bolj riskanten - pozna kdo koga, ki ga je preživel?). :twisted: :twisted: :twisted:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jza sem pustil študij in ti lahko mirno priznam da se mam zdaj ko delam neskončno boljše kot takrat ko sem "študiral" 8) Študent bit lepi poklic? Niti slučajno :shock:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zakaj pa ne?

Prihodke imam nižje od prijateljev in znancev, ki so redno zaposleni, pa vendar mi pod črto vsak mesec več ostane kot njim. Živim v hotelu Mama, kjer se z Mamagerjem zelo dobro razumem, Fotrektor pa mi počasi že pripravlja skrbi.

Pa da ne bo kdo mislil, da sem res taki šalabajzer... Res se že veselim diplome in trenutka, ko bom šel na svoje... Stanovanje si že kupujem (če ima kdo v MB ali okolici kaj pametnega - malega - za prodat, mi naj prosim javi!), delat sem navajen že lep čas, tudi vsakega dela se lotim.

Sem pač v taki situaciji, da mi v tem trenutku ničesar ne manjka, prihodnost pa tudi ni tako oblačna.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hotschko in Vespaman -- na PM mi prosim sporočita detajle o vajinih serviserjih. Če je preveč "zaupno", mi sporočita vsaj svoje telefonske, da vaju kontaktiram.

Rabim namreč enega, ki bi mi poceni poštimal mojega Sputnika (tako po novem kličem Lado Nivo)...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hotschko in Vespaman -- na PM mi prosim sporočita detajle o vajinih serviserjih. Če je preveč "zaupno", mi sporočita vsaj svoje telefonske, da vaju kontaktiram.

Rabim namreč enega, ki bi mi poceni poštimal mojega Sputnika (tako po novem kličem Lado Nivo)...

Pod haubo mi visi vizitka, moram na parkirišče pogledat :)... evo že pošiljam

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

8000 niti ni tak malo če računaš da mu vse ostane, da ne prijavlja podjetja, nima nobenih stroškov...8000 x 10 dni = 80.000 + penzija, tolko pa dobi že redko kiri penzionist :wink:

Ja ampak delovno obleko si pa mora nekje oprati, pa malo žajfe za roke je pri takem poklicu tudi dobro imeti, pa pozimi seveda kakšno ogrevano garažo. Poznam ljudi ki ne mignejo s prstom v penziji. Gledajo limanade hodijo na izlete , vsak dan preberejo časopis ki izide enkrat na teden, skratka zagonijo celo penzijo za pič...dim otroci pa z vnuki študirajo kako priti z meseca do meseca.

Če si mu fouš pa naj še tvoj fotr kaj podobnea počne. Tudi meni je do nesreče praktično cela plača ostala(res da še ne plačujem položnic ampka vseeno) za prihodnost se bom moral na žalost najbrž prekvalificirati, sedanje orodje ki pa pomisli tudi ni zastonj pa bom prodal oziroma bo čakalo na boljše čase.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Stanovanje si že kupujem (če ima kdo v MB ali okolici kaj pametnega - malega - za prodat, mi naj prosim javi!), delat sem navajen že lep čas, tudi vsakega dela se lotim.

študent, ki si kupuje stanovanje? Kdo te štipendira? Bill Gates?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Poznam ljudi ki ne mignejo s prstom v penziji. Gledajo limanade hodijo na izlete , vsak dan preberejo časopis ki izide enkrat na teden, skratka zagonijo celo penzijo za pič...dim otroci pa z vnuki študirajo kako priti z meseca do meseca.

Hanzi, a ti misliš, da te bo v najbolj aktivnem delu tvojega življenja vzdrževal fotr s svojo skromno penzijo? (OK, sorry, pri tebi je zaradi poškodbe in situacije, ki je s tem nastala zadeva malo drugačna, ampak vseeno). Ej, jest vidm mojega tasta in taščo, ki si vse življenje nista nič privoščila, vse je šlo za hišo in otroke, plača, fuš, skratka celo življenje. In zdaj, naj živijo še družine svojih otrok, pa zafurajo celo življenje? Nak, sicer sva imela z ženo zelo veliko dela, da sva jih prepričala, da is naj vsaj na stara leta privoščijo kakšen izlet in kakšno kosilce v domači oštariji. In, ne boš verjel, celo všeč jima je postalo. Meni bi bilo pa itaq pod častjo kakšen denar od njih uzeti, vsaj zdaj, ko smo si poštimal stnovanje in osnovne stvari.

Če pa današnja mladina misli, da mora osraščati do 35. leta na bremenu staršev, potem je to pač njihov problem. Ampak staršev jaz ne bi obsojal, tudi oni imajo pravico do svojega življenja. Upam, da sem bil jasen!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Khmmmmm...kaj naj rečem.......malo delat......potem bit malo u penziji.......DOBR SEM SI ZRIHTU.

BTW....sam raj zamenam za poln šiht.......pa ostale pritikline,da se penzije losam!!!! :x :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Stanovanje si že kupujem (če ima kdo v MB ali okolici kaj pametnega - malega - za prodat, mi naj prosim javi!), delat sem navajen že lep čas, tudi vsakega dela se lotim.

študent, ki si kupuje stanovanje? Kdo te štipendira? Bill Gates?

Sem imel eno ne preveč prijetno bližnje srečanje z asfaltom... decembra 1999 v trzinu... s kakih treh metrov je moja hondica priletela na streho... če boste pridni, kmalu slika na mojem HP... od tam začetni zalogaj "špeha"... zraven pa prihranki, poletno delo, delo zraven študija, manjšanje izdatkov, ven praktično ne hodim... pol pa je fajn, ča še familija za tabo stopi in ti malo pod roke prime... pa se zadeve premikajo... sicer pa sem si zadal cilj, da pred kakršnimkoli nakupom najprej mora past diploma... pol pa dalje.

Aja, pa še to... reševanje stanovanjskega problema je v MB bistveno cenejše, kot pa v LJ... V Ljubljani sem živel v garsonjeri za Bežigradom, ki je bila vredna približno toliko kot dvoinpolsobno stanovanje na primerljivo atraktivni lokaciji v Mariboru.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!