Skoči na vsebino

Črna Gora - Žabljak, Durmitor


Leteči

Priporočene objave

u budvi maš stojnic malo morje s hrano, ne rabiš hodit v oštarijo.....

 

hvala pajkica k si najdla djuranovica..... res ni imel marmorja na sten, ampak je lih tko dobr  :smoke: ma pa še usput je bil

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, jaz imam planirano kreniti v nedeljo, prespati v Pakoštanih in od ponedeljka do petka bivakirati v Budvi (Rafailoviči, hotel Meridian). Tri dni bom preklinjal slabo vreme in upal na kratke izlete po Črni gori (Ada Bojana, Skadar, Cetinje, Lovčen, Kotor, ... .). V petek krenem v Sarajevo na čevape in burek (preko Podgorice), nato pa spat v Jajce. V soboto zvečer bom spal doma in se hvalil, kako lepo vreme smo imeli. Če se srečamo, bom dvignil levo roko, če si na skuterju ne bom ćewlal in ne bom kazal ćustew spljoh  :grim .

V ponedeljek se kje srečava :)  grem do Bara!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, jaz imam planirano kreniti v nedeljo, prespati v Pakoštanih in od ponedeljka do petka bivakirati v Budvi (Rafailoviči, hotel Meridian). Tri dni bom preklinjal slabo vreme in upal na kratke izlete po Črni gori (Ada Bojana, Skadar, Cetinje, Lovčen, Kotor, ... .). V petek krenem v Sarajevo na čevape in burek (preko Podgorice), nato pa spat v Jajce. V soboto zvečer bom spal doma in se hvalil, kako lepo vreme smo imeli. Če se srečamo, bom dvignil levo roko, če si na skuterju ne bom ćewlal in ne bom kazal ćustew spljoh  :grim .

 

V Budvo pridemo šele v petek popoldan... Aja, vreme pa ne bo slabo.. se je v zadnjih nekaj dneh tako spremenilo na bolje, da sploh ne verjamem, da bi lahko bilo slabo... :grim

 

Naša družba ne bo na skuterjih.. bomo kar na 1200LT in enem Vn 1700 Voyager ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V ponedeljek se kje srečava :)  grem do Bara!

Se pravi, če vidim koga, ki se vozi solo na dveh kolesih, kjerkoli po svetu, si to ti?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se pravi, če vidim koga, ki se vozi solo na dveh kolesih, kjerkoli po svetu, si to ti?

prikolica bo zraven, ziher te bom prehitel in če vidiš CE tablico ponori na hupi :) Krenem iz Celja tako, da imaš 400km prednosti! :)

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Vrnil sem se iz ČG, skoraj suh, le motor je kar usran. Ceste dovolj zanimive za motor, okolica tudi, v torek dež, zato sem počival v hotelu, kjer imajo preko 400 vzhodnih programov pa nobenega pametnega zahodnega (hotbird), vse knjige pa v ruščini. V sredo sem šel do Ulcinja in Ada Bojane (Čičkova čarda) pa nazaj na Virpazar (Skadarsko jezero), nato pa po kozji stezi do Rijeke Crnojeviča in preko Cetinja nazaj v Budvo. V četrtek na Lovčen, ki je (bil) splužen do cca 300 metrov pod vrhom (na vrh je treba peš čez hrib), sneg pa je tudi po stopnicah in v notranjosti mavzoleja (očitno za čiščenje uporabljajo samo solarno in geotermalno energijo). Cesta v Kotor je vredna zaradi razgleda na zaliv.

Prvega maja nazaj preko Bileče (odsek Vilusi - Bileča je vrhunski - skoraj nov asfalt brez ene ravnine, pa še dokaj pregleden po vrhu planine). Na žalost se kmalu spremeni v asfaltrano njivo. Na meji ČG-BiH čakanje do onemoglosti (vsako vozilo traja skoraj pet minut).

V glavnem, še bo treba dol, saj je ostalo še kaj za prevozit in videt.

Dež me je kljub slabim napovedim popikal zadnjih pet km pred Budvo, zadnji dan (2.5.) pa cca pol ure med Jajcem in Banja Luko, pa še to ne premočno in prav tako zmerno cca 10 km pred mejo v Maclju. Ko pa sva čakala na črpalki je prišel en Ptujčan, ki je rekel, da je v ZG padala toča - očitno sem ji pobegnil.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Se ima kdo kak kontakt za spanje v Kotorju ?

4 osebe 4je motorji 2 dni

Djuranovici so polni :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vrnil sem se iz ČG, skoraj suh, le motor je kar usran. Ceste dovolj zanimive za motor, okolica tudi, v torek dež, zato sem počival v hotelu, kjer imajo preko 400 vzhodnih programov pa nobenega pametnega zahodnega (hotbird), vse knjige pa v ruščini. V sredo sem šel do Ulcinja in Ada Bojane (Čičkova čarda) pa nazaj na Virpazar (Skadarsko jezero), nato pa po kozji stezi do Rijeke Crnojeviča in preko Cetinja nazaj v Budvo. V četrtek na Lovčen, ki je (bil) splužen do cca 300 metrov pod vrhom (na vrh je treba peš čez hrib), sneg pa je tudi po stopnicah in v notranjosti mavzoleja (očitno za čiščenje uporabljajo samo solarno in geotermalno energijo). Cesta v Kotor je vredna zaradi razgleda na zaliv.

Prvega maja nazaj preko Bileče (odsek Vilusi - Bileča je vrhunski - skoraj nov asfalt brez ene ravnine, pa še dokaj pregleden po vrhu planine). Na žalost se kmalu spremeni v asfaltrano njivo. Na meji ČG-BiH čakanje do onemoglosti (vsako vozilo traja skoraj pet minut).

V glavnem, še bo treba dol, saj je ostalo še kaj za prevozit in videt.

Dež me je kljub slabim napovedim popikal zadnjih pet km pred Budvo, zadnji dan (2.5.) pa cca pol ure med Jajcem in Banja Luko, pa še to ne premočno in prav tako zmerno cca 10 km pred mejo v Maclju. Ko pa sva čakala na črpalki je prišel en Ptujčan, ki je rekel, da je v ZG padala toča - očitno sem ji pobegnil.

nisva se srečala. Jaz krenil že 26.5. do Paklenice ob 17,30h in prišel okoli 22h. V ponedeljek malo pred Barom škropilo, drugače lepo vreme! :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi jaz sem krenil 26.4 (se pravi en mesec pred tabo :blush: ) iz MB preko Karlovca, Obrovca in Biograda do Makarske, kjer sva prespala. Zaradi slabe napovedi v ponedeljek sva želela čimveč opraviti v nedeljo in sva šla čez celino (precej dolgočasna pot) in sva žal izpustila severni del Jadranke.

V ponedeljek sva prispela v Budvo okoli pol dveh (malce prej je začelo škropiti). Potem sva sedla na motor šele v sredo.

Popravljeno . Popravil Darko3g
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi jaz sem krenil 26.4 (se pravi en mesec pred tabo :blush: ) iz MB preko Karlovca, Obrovca in Biograda do Makarske, kjer sva prespala. Zaradi slabe napovedi v ponedeljek sva želela čimveč opraviti v nedeljo in sva šla čez celino (precej dolgočasna pot) in sva žal izpustila severni del Jadranke.

V ponedeljek sva prispela v Budvo okoli pol dveh (malce prej je začelo škropiti). Potem sva sedla na motor šele v sredo.

Zajebal v mesecu :) jaz še nisem krenil :lol1: tudi jaz sem isto razmišljal...  ampak sem šel dlje na jug. Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se ima kdo kak kontakt za spanje v Kotorju ?

4 osebe 4je motorji 2 dni

Djuranovici so polni :)

 

Če malo podaljšaš do Njegušov, imaš dobro spanje (bungalovi) v Etno Selo Kadmi. 15 € z zajtrkom na osebo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...

Pozdravljeni

 

 

S kolegom greva julija na dopust v črno goro. Zanima me na kaj je treba pazit. Ali ful kradejo? Kako je z vstopom na meji? Nekaj sem bral, da kartic ne sprejemajo. Ali je fajn prej rezervirati spanje preden prideš ali lahko kaj najdeš na licu mesta? Razmišljava, da bi šla po jadranki do črne gore potem nazaj pa čez bosno? Če ma kdo je kaj informacij bi prosil, da kar sporoči :) Bi šla pa za 1 teden.

 

Lp

Popravljeno . Popravil Vito23
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni

 

 

S kolegom greva julija na dopust v črno goro. Zanima me na kaj je treba pazit. Ali ful kradejo? Kako je z vstopom na meji? Nekaj sem bral, da kartic ne sprejemajo. Ali je fajn prej rezervirati spanje preden prideš ali lahko kaj najdeš na licu mesta? Razmišljava, da bi šla po jadranki do črne gore potem nazaj pa čez bosno? Če ma kdo je kaj informacij bi prosil, da kar sporoči :) Bi šla pa za 1 teden.

 

Lp

Sam gasa pa ne obremenjuj se ,nikoli nismo nič rezervirali pa vedno smo dobro jedli in spali. Kartice vzamejo povsod,evri so uradna valuta . S krajo nismo imeli tudi nikoli problemov pa so bili motorji zunaj pred apartmani nezaščiteni . Na meji tudi ni problemov,prijazen nasmeh in klepet rešita še tako zategnjenega carinika  ;) pa srečno in varno pot vam želim,lp

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moraš pa imeti urejene papirje, ker gledajo prometno in zeleno karto. Na meji CG-Bosna (pri Bileči) smo čakali skoraj uro (vsak avto / motor skoraj 5 minut na črnogorski meji nato pa še minuto na bosanski strani). Si vzamejo čas.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Z motorjem se gurneš.

Ja, zeleno karto rabiš, motor pa itak je registriran.

Jaz bi si rezerviral, booking.com klin, klik in ne bo nervoze, če se zavleče dan v pozno popoldne.

Kmet2@ pač nima težav, ker je filmska zvezda.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni

 

 

S kolegom greva julija na dopust v črno goro. Zanima me na kaj je treba pazit. Ali ful kradejo? Kako je z vstopom na meji? Nekaj sem bral, da kartic ne sprejemajo. Ali je fajn prej rezervirati spanje preden prideš ali lahko kaj najdeš na licu mesta? Razmišljava, da bi šla po jadranki do črne gore potem nazaj pa čez bosno? Če ma kdo je kaj informacij bi prosil, da kar sporoči :) Bi šla pa za 1 teden.

 

Lp

Vsekakor morata prevoziti kanjone reke Pive, Tare in Morače, se zapeljati preko Durmitorja (pred tednom je bilo vmes še po 3 metre snega, vendar je bila cesta prevozna), folk je prijazen, hrana je fenomenalna, kartice sprejemajo povsod, cariniki delajo s svetlobno hitrostjo ... :)

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kakšnih večjih problemov ni, kar je bolj turističnih destinacij (Budva z okolico npr. ) je priporočljivo paziti na stvari, ker je kup lopovov (kradejo tudi po kampih in apartmajih) v notranjosti (z izjemo kakšnih večjih krajev) pa tega ni (take so moje izkušnje) .

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vsekakor morata prevoziti kanjone reke Pive, Tare in Morače, se zapeljati preko Durmitorja (pred tednom je bilo vmes še po 3 metre snega, vendar je bila cesta prevozna), folk je prijazen, hrana je fenomenalna, kartice sprejemajo povsod, cariniki delajo s svetlobno hitrostjo ... :)

 

Mi smo bli 14 dni nazaj in "glavna" cesta čez Durmitor ni bila prevozna zaradi snega, vozili smo se po 2 stopinjah po vrhovih

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mi smo bli 14 dni nazaj in "glavna" cesta čez Durmitor ni bila prevozna zaradi snega, vozili smo se po 2 stopinjah po vrhovih

Cesto so odprli 30.05. jaz sem šel pa preko 31.05.  :OK:

Popravljeno . Popravil boych
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vsekakor morata prevoziti kanjone reke Pive, Tare in Morače, se zapeljati preko Durmitorja (pred tednom je bilo vmes še po 3 metre snega, vendar je bila cesta prevozna), folk je prijazen, hrana je fenomenalna, kartice sprejemajo povsod, cariniki delajo s svetlobno hitrostjo ... :)

Nikakor ne izpustite Rijeku Crnojevića. Od tam je najlepši pogled v Črni Gori... (pravijo Črnogorci)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni

 

 

S kolegom greva julija na dopust v črno goro. Zanima me na kaj je treba pazit. Ali ful kradejo? Kako je z vstopom na meji? Nekaj sem bral, da kartic ne sprejemajo. Ali je fajn prej rezervirati spanje preden prideš ali lahko kaj najdeš na licu mesta? Razmišljava, da bi šla po jadranki do črne gore potem nazaj pa čez bosno? Če ma kdo je kaj informacij bi prosil, da kar sporoči :) Bi šla pa za 1 teden.

 

Lp

 

Moje izkušnje, če nisi prebiral več kot par strani nazaj.

 

http://www.motosvet.com/tabla/topic/21241-crna-gora/?p=2103003

 

Sem bil po tistem še enkrat. Vtisi podobni. Nisva imela niti ene slabe izkušnje. Uradna valuta je Euro, kartice sprejemajo. Na meji zahtevajo zeleno karto.

 

En teden je malo, ker precej časa zgubiš že na poti tja in nazaj. Če si boš premišljeno izbral rute pa boš lahko vseeno vsaj preletel tisto, kar je res vredno ogleda...

Popravljeno . Popravil Joker
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nikakor ne izpustite Rijeku Crnojevića. Od tam je najlepši pogled v Črni Gori... (pravijo Črnogorci)

Res je zelo lepi so razgledi na reko in del Skadarskega jezera ... cesta je sicer ozka in tu pa tam prileti mimo kak lokalni rallye driver, ampak se splača prevozit ... :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Praviš 2 stopinji? Torej treba vzet jakno in podobleko s seboj... Pičimo dol tretji teden v juniju...

 

Kje je najlepše za prevozit iz CG v Al? Enkrat se je omenjalo neko novo cesto izza meje? Ali je to med Kosovo in Albanijo? Nazadnje sem CG prevozil l. 2001 verjetno se je dosti spremenilo od takrat... Takrat je bilo malo turistov, razen Srbov.

Popravljeno . Popravil Fantocci
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prokletije-Peč...

Ampak v mne je nova cesta do meje, kosmet ne, meja ima zaporo.

Carinik v mne na drugem prehodu mi je rekel, da lahko grem...lol, dok mo šipše nd hapsne...

Škoda, da se ne morejo zmenit tam

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!