Skoči na vsebino

Črna Gora - Žabljak, Durmitor


Priporočene objave

Kosovo: Če prav razumem, ukrep z biometričnimi izkaznicami velja od 31.12.2013, torej šele lani in letos. Če ste bili v tem času tam in so vas spustili z osebno, lahko pametujete, sicer pa običajno na teh mejah dokument skenirajo (kar zna malce trajati) in v tem primeru mi je jasno, da me z osebno ne bodo spustili, ne glede na priprtega politika.

Vem le, da je na meji CG-BIH (pri Bileči) za vsako vozilo trajalo cca 3 minute na CG strani in še nekaj na BiH, je šlo le z osebno (in prometno + zeleno karto)

 

Morda pa sem samo Slovencelj.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

na meji med Crno goro in Albanijo sem skozi okno kombija videl, da je skeniral vsak potni list. Samo za nas 4 je porabil pet minut. potem je odrasle pofockav v racunalnik da je preveril naso kriminalno preteklost.Posledicno smo za prehod meje cakali 1,5h, kljub ne predilgi vrsti. ( Pri 40 stopinjah si nisem mogrl predstavljati cakanja na motorju v popolni bojni opremi. )

Ven iz albanije je trajalo 18minut, se najvec zaradi zvedavosti crnogorskega carinika, ki ga je zanimalo, kako smo se imeli v Albaniji in ce je res tako poceni.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

eh, dej no, kdo pa čaka uro pa pol?? mal nabijanja  a ne? 

poleg tega bodi vesel da se mu ni mudil domov in te pozabi VNESTI ali se mu ne da tega narediti, ker fašeš "drug control" na izhodu, KAR PA RES TRAJA KAKO URO JA. ... tako da ne pretiravat.

 

:)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Trajalo je uro in pol od zacetka merjenja case, torje nekaj minut vec. Z dvema otrokoma, ki jima je dolgcas in gledata na uro, tega podatka ne zamudis!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No pa se oglašam po končanem dopustu :)

 

 

Naredila sva 2300km relacija  - Domžale - pag - budva - žabljak - sutjeska - sarajevo - mostar - zadar - domžale :) in pa seveda še kak km umes ;).

Edina slaba lastnost je bila, da sva prvi dan ko sva prišla na plažo "zgubila" denarnico, ključe in vodo :) Zgubila mislim ukradli so naju, no kolega. Potem sva čakala 2 dni, da pridejo rezervni ključi iz Slovenije, da sva lahko nadeljevala pot. V Budvi me ne vidijo več. Nič posebnega edina dobra stran so ženske pa še to je 60% rusinj. Najboljše je bilo v Žabljaku, kjer sva sla na zipline za 10eu, 150m visoko. Kopanje v reki Tari in reševanje koze iz Tare. Ceste so odlične, hrana je dobra, cene so nizke. Sarajevo nič posebnega, malo preveč sem pričakoval od čevapov na baščaršiji. Mostar še zmeram kot, da bi bila vojna 5 let nazaj ne pa 20, ampak zelo simpatično mesto. Aja pa kazni so taprave... kolega so namerili 110kmh na 80... kazen? 20eu :) Slik imam velik ampak nisem na svojem računalniku :P Tako, da enkrat ko bom imel čas jih bom prilepil.

 

 

Lp

Kako je s spanjem v ČG, sta imela prej kaj rezervirano ali sta šla "padalsko" varianto....midva imava plan štartat 8.8. za enih 10 dni proti Bosni in ČG (isto iz Domžal, pa plan je tud nazaj prit ja ;)).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kako je s spanjem v ČG, sta imela prej kaj rezervirano ali sta šla "padalsko" varianto....midva imava plan štartat 8.8. za enih 10 dni proti Bosni in ČG (isto iz Domžal, pa plan je tud nazaj prit ja ;)).

V budvi sva si par dni prej rezervirala preko bookinga. Za Žabljak sva pa rezervirala zjutraj in dobis poceni. Če bosta šla v smeri Žabljaka rezervirajta pri temule. Sva pa vsako jutro rezervirala, proti večeru pa prišla do sobe. Ni take panike...sva pa gledala, da je cena max 40eur.

 

http://www.booking.com/hotel/me/rent-a-vile-apartmani-bungalovi-sobe.sl.html?aid=376443;label=booking-name-91i054cC1_zM_OXqRkHU_QS74486177800%3Apl%3Ata%3Ap1%3Ap2701.000%3Aac%3Aap1t1%3Aneg;sid=5ed92bc6344dcfa8eb7b44c1cb6296d0;dcid=1;dist=0;group_adults=2;srfid=9cd51d39232483a21b02a6aa7e3c2d4ccfb8b6a4X11;type=total;ucfs=1&

 

Išči SRETEN ŽUGIĆ, Res prijazen pa pocen plus v tavelki hiši imaš še garažo za motor. Dala sva pa 18EUR za 2 osebi na noč :) Je bil tok vredu in pocen, da sva si potem še zajtrk prvoščila :P

Popravljeno . Popravil Vito23
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Napisano že parkrat kot od marsikoga na teh straneh. Ne prespite ali preživljajte poletnih, dopustnih dni v Budvi. Poleti prevelika gneča, najdražja hrana, pijača prenočišča in mesto v Črni gori. Kot, da bi dopustoval v Portorožu. Imate toliko možnosti za vse navedeno v drugih krajih ob obali, da ne omenjam notranjosti.  

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Napisano že parkrat kot od marsikoga na teh straneh. Ne prespite ali preživljajte poletnih, dopustnih dni v Budvi. Poleti prevelika gneča, najdražja hrana, pijača prenočišča in mesto v Črni gori. Kot, da bi dopustoval v Portorožu. Imate toliko možnosti za vse navedeno v drugih krajih ob obali, da ne omenjam notranjosti.  

si mel pač smolo :D

pa ne vsega primerjat s ceno ležalnika :P ki je ponavadi večja kot spanje......

drugač pa so cene prenočišč v privat sobah enake kot drugod....

 

čist simpatično mesto in nočni lajf :)

 

sto ljudi, dvesto oči.....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

si mel pač smolo :D

pa ne vsega primerjat s ceno ležalnika :P ki je ponavadi večja kot spanje......

drugač pa so cene prenočišč v privat sobah enake kot drugod....

 

čist simpatično mesto in nočni lajf :)

 

sto ljudi, dvesto oči.....

Srce narobe! :winkiss: Sto žena, 200 sisa! :boobies:   :naughty:   Kar se tiče Č.G. sem živel tam točno 13 mesecev in 12 dni in odnesel par njihovih razvad.  :whistle:  :P  :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Srce narobe! :winkiss: Sto žena, 200 sisa! :boobies:   :naughty:   Kar se tiče Č.G. sem živel tam točno 13 mesecev in 12 dni in odnesel par njihovih razvad.  :whistle:  :P  :naughty:

a zato se ponavad šele prot večeru zbrihtaš :O

 

p.s. tisti ki se ponavad hvaljo da so kje živel, ali pa da so nekje bli x-krat, taki so nevemzakajnastrojeninaful proti tistemu kraju :D 

da te ni kaka budvanka zbrcala   :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zbrcal ga je kak oficir, da je čistil čučavac :)

E sine, svaka čast. Pa zna se, muško pamtilo je jače nego lepo žensko telo. :OK: Motolover res je. S to razliko, da sem resnično prevozil Č.G. s avtom gor in počez, kar nekaj krat. Največkrat pa obalo. Res pa je, da je takrat bila Budva vsaj 1x manjša vendar prijaznejša, bolj domača in naša. Ni bilo noro divje brezobzirne gradnje na vseh mogočih in nemogočih krajih in ni bilo mafijsko-tajkunskih Rusov. Mamu jim  :l_01: Resnično je žalostno kaj se je naredilo s tem krajem. Pa tudi s čem drugim. Žal so črnogorci prepozno spoznali s kom so se spečali in so ponekod na svoji zemlji kot tujci.  :jezen  :evilgrin:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imaš prav. Še carinik na meji mi je nasmejano rekel, da bodo s turizmom "na hitro obogateli".

Meni bi bila Budva všeč, če bi imel 20 let, povsod je bila v glavnem mladina. Srbske pupe so bile spedenane, na hoduljah z umetnimi trepalnicami in bujnim (ne poznam izvora ali umetnim ali naravnim) oprsjem. Rusi so se pa poskrili v drage hotele, nekaj se jij je zvečer sprehajalo ob obali z zobotrebci v ustih. 

Res smo bili tam samo en dan in eno noč, dovolj, da smo potegnili naprej proti jugu.

Najprej smo hoteli v kamp Jaz, 3km severno od Budve, a je bil dostop zaradi Exit festivala zaprt. Potem smo se popeljali po Budvi in naleteli na kamp Avala, ki je v Bečićih. Tetke v kampu so bile prijazne, sanitarije kot v JLA in v kampu zopet sama mladina. Dostop do morja je par minut peš, skratka ni tako slabo. Soseda, ki ima celo leto prikolici v kampu, mi je povedala, da bi zemljo radi kupili za izgradnjo hotela, a k sreči ni zazidljiva. Kamp je dobesedno obkrožen s stolpnicami. Na netu sem našel eno sliko, kako je bilo pred podivjano gradnjo. Kar težko verjameš, da je bila okolica tako zelena.

DSC00325.JPG

Popravljeno . Popravil motolover
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kako je s spanjem v ČG, sta imela prej kaj rezervirano ali sta šla "padalsko" varianto....midva imava plan štartat 8.8. za enih 10 dni proti Bosni in ČG (isto iz Domžal, pa plan je tud nazaj prit ja ;)).

Vsakemu, ki misli prebiti par dni na CG primorju priporočam hotel Traktir v Sutorini, 1 km od meje proti Herceg Novem. Soba za 2, 35€, ampak pravi luxuz, bazen wiffi povsod urejeno u piko. Pa tudi ni slabo izhodišče za Lovćen, Cetinje, Virpazar...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ima kdo kako lepo traso že narejeno-bosna, črna gora-mogoče še tam okoli mokre gore (srbija), da se ne bom spet kunštval na križiščih a bi šel levo al desno :-)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

budve ne rabm, v sarajevu tudi že bil letos tko da spustim, mostar-morda, tudi že bil-bolj iščem manj obljudene kraje-naravo :004

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!