Skoči na vsebino

Črna Gora - Žabljak, Durmitor


Priporočene objave

pred 3 urami, Sitko pravi:

A mislis, ce sem rikverc peljal, pa je na drugem bregu :P  Davno je ze tega, ampak kakor se spomnim iz solskih klopi, pri dolocanju bregov ni pomemben nas pogled oz. kaj kaze slika, ampak kam tece reka. Me pa veseli, da si pozorno prebral moj zapis :)

Lej meni se zdi da se leljem po levi in mi je Piva desno. Ce sem kaksne bregove zamenjal se opravicujem, se bom pa se od tebe kaj naucil. :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Pozdravljeni,

mene pa zanima, kateri del Durmitorja je najbolj smiselno prevoziti? Je kakšna "krožna" pot, s katero lahko prevoziš večino znamenitosti in lepot Durmitorja? 

V Črni gori sem bil že 2x, ampak Durmitor še vedno ostaja neosvojen :(

Aja, vozim pa potovalnega K1200LT, tako da off road odpade :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

je krožna ja ...

mi smo spal v Etno selo Izlazak pri Plužinah

https://www.google.si/maps/dir/Plužine,+Črna+gora/Žabljak,+Črna+gora/Šavnik,+Črna+gora/Plužine,+Črna+gora/Etno+selo+Izlazak/@43.0921367,18.8527332,12.25z/data=!4m32!4m31!1m5!1m1!1s0x134d205e6e6b1149:0x63537247c90a8317!2m2!1d18.8410376!2d43.1541366!1m5!1m1!1s0x134d3933f3d5704f:0xb01f40bfcbb85495!2m2!1d19.1226018!2d43.1555152!1m5!1m1!1s0x134d12365c90d441:0x658e6d00924dbaa2!2m2!1d19.0943627!2d42.9577803!1m5!1m1!1s0x134d205e6e6b1149:0x63537247c90a8317!2m2!1d18.8410376!2d43.1541366!1m5!1m1!1s0x0:0x314b42ada7b68057!2m2!1d18.8640726!2d43.0656507!3e0

 

če je men z ninđo ratal .. pol tut za K1200LT nau problem :P

 

pred 19 minutami, mince pravi:

Pozdravljeni,

mene pa zanima, kateri del Durmitorja je najbolj smiselno prevoziti? Je kakšna "krožna" pot, s katero lahko prevoziš večino znamenitosti in lepot Durmitorja? 

V Črni gori sem bil že 2x, ampak Durmitor še vedno ostaja neosvojen :(

Aja, vozim pa potovalnega K1200LT, tako da off road odpade :)

 

Popravljeno . Popravil maus
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

saj sem ti dal lepo izhodišče .. preverjeno letos ;)

pred 13 minutami, mince pravi:

Recimo da bi štartal iz Sarajeva in imel cel dan čas za Durmitor, saj bi tam tudi prespal. 

Nekaj takega? :)

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

On 7/17/2016 at 9:21 AM, solorider said:
28 minutes ago, mladench said:
28 minutes ago, mladench said:

@mince varianta je tudi, da takoj ko prečkaš most za bosansko mejo, zaviješ levo in se držiš desno proti Crkvičkem polju in do Trse pa čez na Žabljak. Če boš šel tako, se moraš it javit na črnogosko mejo pa obrnit nazaj.

28 minutes ago, mladench said:

@mince varianta je tudi, da takoj ko prečkaš most za bosansko mejo, zaviješ levo in se držiš desno proti Crkvičkem polju in do Trse pa čez na Žabljak. Če boš šel tako, se moraš it javit na črnogosko mejo pa obrnit nazaj.

Pravim pa da je to varianta... pa greš potem nazajgrede (če boš šel na Sarajevo) Žabljak, Šavnik, Jasenovo Polje, Plužine itd.... Pa če že govoriš o Durmitoru je relacija Trsa-Žabljak skoraj "must", od tebe pa je kje boš krožil in kam te pot vodi naprej po montenegru :)

še en plus za Etno selo Izlazak... razgled in hrana :OK:

Saj ta del je on vrisal, a ni? To je pot, po kateri sem sel jaz (par postov zgoraj potopis). Ni se treba javljat ali kaj extra vracat, saj gres cez ta crnogorski MP Scepan polje. Potem ob reki Pivi (desni breg :P ) proti HE Mratinje itd.

Absolutno se strinjam, da je Trsa-Zabljak must-ride. Zato bi jaz pred Pluzinami zavil levo v tunelcek proti Trsi...

Tudi ostalo izgleda mamljivo in je po moje fajn neki vkomponirat.

Popravljeno . Popravil Sitko
krneki se je prlimalo
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Napiši v Google: "Durmitorski prsten" .

Kakor jaz vem, ni več makadama (do Sušičkega jezera) , zemljevidi so sicer za MTB ampak okvirno je to to.

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem predlagal pot, ki obstaja med mejnima prehodoma in ki je, ko greš iz bosne v črno goro, takoj levo za mostom. 

Se pravi, pri točki bi šel lahko levo...

Screenshot_2016-07-27-15-07-55.png

... in se je priporočljivo javit na MP Ščepan polje.

Ti si šel čez mejni prehod in pred Plužinam levo na Trso.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Aha, OK, zdaj po sliki mi je jasno. Tako, kot si pa napisal... takoj za mostom levo in potem desno... to gre proti MP. To pot ob Tari imam v spominu kot precej ozko, zarasceno z grmovjem, kjer se kombiji z raftarji tezko srecavajo... Pa je ta pot, ce gres proti Trsi boljsa, kot tista ob Pivi? Ker tista ob Pivi se mi zdi sicer cudovita, razen tistih x-najst tunelckov mal najeda...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hja gužva zna bit tistih 5km do odcepa za Crkvičko polje, po odcepu je pa par kilometrov popolnoma nove gozdne ceste (par let stare).

Če je boljša? pa meni sta obe dobri, zanimivi :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...še en plus za etno selo Izlazak ... in Biljano, ki tam streže :D 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

58 minutes ago, mladench said:

Hja gužva zna bit tistih 5km do odcepa za Crkvičko polje, po odcepu je pa par kilometrov popolnoma nove gozdne ceste (par let stare).

Če je boljša? pa meni sta obe dobri, zanimivi :)

Fajn, hvala za info, tole bom pa sel prevozit.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sj sm js tut dau lep krogec okoli 160 km :cry:

pa letos sm prevozu ... vaaaaaaj me nuben ne ušišteva.... vaaaaaaaj :cry:

:jezik: 

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne komplicirat prevec.

Durmitor lahko v enem slabem dnevu prevozis po dolgem in poces. V tem casu lahko prevozis ama cist vse asfaltirane ceste na Durmitorju, pa se za popoldanski off road ti ostane par urc.

Gor bo pa mozakar ze znal pridet, sej je tud do Crne Gore sam nasel.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ker bom v Črno goro prispel iz strani Sarajeva me zanima, kateri mejni prehod mi priporočate? Lansko leto sem prečkal mejni prehod Ščepan Polje. Cesta v smeri Sarajeva je res v zelo slabem stanju (OK, to mi je bilo znano). 

Kakšna je cesta na relaciji Sarajevo-Goražđe-Pljevlja? 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sarajevo - Goražde, cesta na Pale. M5. Lepa gorska :) cesta. Spust v Gorađe zelo lep. Pazi se bikov:D. Za Pljevlja pa je bilo govora o malo makadama - ni preverjeno.

P4270195.JPG

P4270207.JPG

 

Scarabeo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, Scarabeo 500 pravi:

Sarajevo - Goražde, cesta na Pale. M5. Lepa gorska :) cesta. Spust v Gorađe zelo lep. Pazi se bikov:D. Za Pljevlja pa je bilo govora o malo makadama - ni preverjeno.

P4270195.JPG

P4270207.JPG

 

Scarabeo

Hvala, tole informacijo sem rabil. Lansko leto smo na deževen dan prečkali Ščepan Polje in je bila cesta res katastrofalna, zato sem iskal alternativo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, mince pravi:

Hvala, tole informacijo sem rabil. Lansko leto smo na deževen dan prečkali Ščepan Polje in je bila cesta res katastrofalna, zato sem iskal alternativo.

Sem šel malo obuditi pot - spust proti Goražđe. Je tolk malo makadama, da sem pozabil. Torej na spustu v mesto je par kilometrov lepega makadama, da ne bo kakšne krive vere :).

P4270203.JPG

Scarabeo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 28. 7. 2016 at 21:16, Scarabeo 500 pravi:

Sem šel malo obuditi pot - spust proti Goražđe. Je tolk malo makadama, da sem pozabil. Torej na spustu v mesto je par kilometrov lepega makadama, da ne bo kakšne krive vere :).

P4270203.JPG

Scarabeo

to je makedamska AC. Še ninđa tu ne bi jokala. :D Edina slaba stran makedama (sploh če je frišno položen tik pred preplastitvijo) je to da ti blato zabije povsod, še najhuje je če ti ga v hladilnik, preverjeno 2x letos :(

 

 

Popravljeno . Popravil DAMI34
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 7 urami, DAMI34 pravi:

to je makedamska AC. Še ninđa tu ne bi jokala. :D Edina slaba stran makedama (sploh če je frišno položen tik pred preplastitvijo) je to da ti blato zabije povsod, še najhuje je če ti ga v hladilnik, preverjeno 2x letos :(

 

 

Jebala makadam. danes sem se zgubil, prevozil kar nekaj makadama, scagal in se vrnil. Še ne vem točno kje. V dvoje polno naložen.:D.

Pozdrav s Štrbačkega buka - no tudi tam je makadam - pa same luknje. To pot pa itak poznaš.

Zdaj pa na rakijo za podlago potem pa pir. Živel makadam. Ja, saj zato mi ni ostal v spominu, ker je bil tako lep in utrjen.

LP

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!