Skoči na vsebino

Kakšna bo razlika če dam noter manjšo sklopko


rojcek5

Priporočene objave

Zdravo. Mam aprilio sr 50 pa bom zle menjo sklopko ker mam še originalno not pa je do pleha znucana. Pa me zanima kaka bo razlika če bom noter dal 107 mm sklopko, ker zej je pa noter 112 mm sklopka?

Hvala

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdravo. Mam aprilio sr 50 pa bom zle menjo sklopko ker mam še originalno not pa je do pleha znucana. Pa me zanima kaka bo razlika če bom noter dal 107 mm sklopko, ker zej je pa noter 112 mm sklopka?

Hvala

zaradi bolj razprtih krakov bo obraba bolj neenakomerna ter večja, stična površina lamel in zvona razprtju primerno manjša kar pomeni veliko več zdrsvanja ter zaradi potrebe po večji razširitvi veliko večje obratov (teoretnično obstaja možnost, da ti motor celo ne spelje :) )

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Lp,

opazil sem da se pogovarjate o sklopkah, zato bom kar vprašal. Ali bodo pasale malossijeve delta fedrce od 105-107 mm v originalno sklopko.

lepo prosim za odgovore :D

Popravljeno . Popravil konkreten
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

aja edino za velikost pazi. zej če maš minareli so to se mi zdi 105 mm fedrce (107 mislim da ne, ali pač?)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

aja edino za velikost pazi. zej če maš minareli so to se mi zdi 105 mm fedrce (107 mislim da ne, ali pač?)

ja sm jih danes dobil pa piše od 105 do 107mm. drugače pa jih bom dau noter po bomo vidu če bodo vredu če ne pa še sklopko kupim fly :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja na lavo hodim :) drugače pa glede fedrc je takole. ne vem kakšne ima delta sklopka, sta pa drugače dva tipa fedrc, eni krajši, drugi daljši. krajši so na 80% vseh skuter sklopk, tist pa na večinoma kakšnih izven serijskih ter na starejših modelih peugeotov :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Objavljeno (popravljeno)

Evo, zej mam pa spet js eno vprašanje. Sn hoto naročit zvon, no sej sn ga, ampak se je na konc izjasnal, da se klasičnega zvona kot je tale ne da naročit oziroma ga sploh ni za moj model motorja

192FZ00380.jpg

Lahka pa naročim tega oziroma sn ga že kr druge možnosti nimam(originaln stane 50€). In me zanima kaka je zej razlika( bolš, slabš...)

IT337120559.jpg

Popravljeno . Popravil rojcek5
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja na lavo hodim :) drugače pa glede fedrc je takole. ne vem kakšne ima delta sklopka, sta pa drugače dva tipa fedrc, eni krajši, drugi daljši. krajši so na 80% vseh skuter sklopk, tist pa na večinoma kakšnih izven serijskih ter na starejših modelih peugeotov :)

hja sem ugotovil da so krajše sam je pa zdj en drug problem nastal... v originalno sklopko sm dau na šibkejše od teh ki sem jih dobil vendar pa mi motor spelje pri 9500 obratih kar je nenormalno veliko :O tako da mi ne preostane durgega kot da kupim druge fedrce... :/

Vsak more nekje začet :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kupil sem:

malossi fly clutch

malossi multivar

malossi x belt jermen

ali morem menjat še jermenico(zadnjo) in zvon?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Objavljeno (popravljeno)

ne, ni potrebe.

Uh tole bi ti mogl kr faj it, ko boš mev zrihtan.

Popravljeno . Popravil rojcek5
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Uh tole bi ti mogl kr faj it, ko boš mev zrihtan.

ok, hvala Peter....

ja bo šlo ko dobim robo k sm jo naročil u pondelk pa še zdj ni pršla...no pa saj sem potrpežljiv...drugače mam pa še na motorju trenutno LaserXpro izpuh, vendar ima motor VELIKO luknjo v pospeških tak da upam da bodo ti deli zmanjšali oz. odpravili luknjo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Že sam variator bi zlo velik zbolšo, sam če boš pa še sklopko menjo bo pa tak še bolš.

kje si pa naročo robo?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Najpomembnejša je nastavitev valčkov :) kir motor že maš?

vem vem..robo sm naročiu na skuterist.si, nasledni teden enkrat bi moglo pridet..

drgač pa mam aerox '06.

P.S. kolk sm tam brau bi mogli bit valjčki zraven variatorja, drugače bom pa že po občutku določil pravo težo :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ok zvona nisn dobo, pa sn kr ta starga postružo pa je zej čist gladek not, tak ko je treba

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ok zvona nisn dobo, pa sn kr ta starga postružo pa je zej čist gladek not, tak ko je treba

kolk je letnik ta tvoja aprilia? drugače pa mislim da lahko kupiš kakkšn bgm pro zvon ali pa stage6

pa kolk maš zdj novo sklopko noter tolk kupi zvon, poglej na cilinder.si ali pa na moto spirit.eu (skupaj se piše) sigurno ga imajo tudi za tvoj model motorja :)

Popravljeno . Popravil konkreten
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Je letnik 2000. Pa ne 100% se ne da dobit za mojga zvona(MORINI/SUZUKI mašina). Preverjeno na skuteristu, cilindru, luluskuter, malossi, scooterattack. Razn če bi vzel original, sam ta je pa 50€. Sej zej ko sn ga postružo je vredo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Uh tole bi ti mogl kr faj it, ko boš mev zrihtan.

kako prepoznaš da je sklopka obrabljena.

Imam malossi kelvar belt pa multivar pa originalno sklopko z še originalno povratno vzmetjo.

Za enkrat čisto uredu dela, edino ko speljuje (mam občutek da takrat ko sklopka grabi) je en tak čuden zvok podobn "tuuuut" ne ravno glasen ampak opazen.

In pa opazil sem da na minimum gasa ko speljuje ni več tako kot učasih, bol... grobo.

Motor ima šele 2000km :/

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sklopka je zrabljena takrat, ko so lamele na sklopki pobrušene do minimuma, torej so pobrušene na nekaj desetink milimetra. takrat je dobro menjat, da se prepreči pregrevanje zvona in sklopke zaradi možnosti brušenja železne litine (sklopke brez lamel) ob zvon. js osebno sm mel sklopko hin po 15 000 km na aeroxu, torej po 2000 nebi še nič smelo biti. ta zvok očitno nekaj drugega :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lp, končno so prišli deli za motor (malossi multivar, malossi jermen in pa malossi fly) no zmontiral sem variator in pa jermen....vleče zlo dobr... dva sva se peljala skor 75 v hrib, no u glaunem nastala je težava v sklopki......ko pritrdim sklopko in na njo še zvon se že sliši rskanje sklopke ob zvon, vendar ko zvon zategnem ga sklopka zagrabi in ga ne izpusti. torej se suče vse hkrati :O

ima kdo kakšno idejo kaj narediti kaj je ceneje dati stružiti ali kupit novega ?

P.s. zdj mam no org sklopko in fedrce.. pa gre kar dobro vendar ga še vedno duši pri speljevanju....upam da bo sklopka rešila težavo ^^ :)

Malossi Multivar ZAKON !! :D

Popravljeno . Popravil konkreten
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!