Skoči na vsebino

Nakup motorja (125cc)


mlikeb

Priporočene objave

@ janstyle : kj zdej boš dodau al pisau na gmail al kaj

evo lej zej te dodam....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdrav.

Kupujem 125cc motor. Budget je okoli 1500-1600€. Gledal sem ybr 125, sicer zgleda kot moped ampak je poceni, vzdržljiv, malo porabi, vglavnem kupiš in pelješ. Pa še dokaj mlade letnike dobiš (07-08). Moja želja je vglavnem da bi poleti malo "kruzal" tudi po sosednjih državah .. zato mora biti motor zmožen narediti vsaj ene 250-350km na dan. Imate morda še kakšen predlog. Pa zanima me koliko sploh leti tale ybr v resnici, baje da gre 100?

Potem na drugi strani pa gledam popolnoma drugo stvar, kjer je vzdržljivos velik vprašaj. Torej aprilia rs125, letnik tam 04 z dokaj veliko km (20-30kkm), sicer nekateri imajo generalko narejeno. Ima kdo kakšne izkušnje s takim motorjem, bi si kdo upal kupiti 6 let staro rs125 z 30kkm in generalko? Jaz bi jo definitivno če bi vedel da bo delala brez težav vsaj 15kkm, samo potem se bližamo že počasi 50kkm...

Če ima kdo kakšen predlog kaj lahko dobim za tak denar kar na plano.

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdrav.

Kupujem 125cc motor. Budget je okoli 1500-1600€. Gledal sem ybr 125, sicer zgleda kot moped ampak je poceni, vzdržljiv, malo porabi, vglavnem kupiš in pelješ. Pa še dokaj mlade letnike dobiš (07-08). Moja želja je vglavnem da bi poleti malo "kruzal" tudi po sosednjih državah .. zato mora biti motor zmožen narediti vsaj ene 250-350km na dan. Imate morda še kakšen predlog. Pa zanima me koliko sploh leti tale ybr v resnici, baje da gre 100?

Potem na drugi strani pa gledam popolnoma drugo stvar, kjer je vzdržljivos velik vprašaj. Torej aprilia rs125, letnik tam 04 z dokaj veliko km (20-30kkm), sicer nekateri imajo generalko narejeno. Ima kdo kakšne izkušnje s takim motorjem, bi si kdo upal kupiti 6 let staro rs125 z 30kkm in generalko? Jaz bi jo definitivno če bi vedel da bo delala brez težav vsaj 15kkm, samo potem se bližamo že počasi 50kkm...

Če ima kdo kakšen predlog kaj lahko dobim za tak denar kar na plano.

lp

Če boš kupil lepo aprilio z narjene generalno se nimaš kej bat. Naj ti pokaže račune, da neboš kar slepo verjel kaj je bilo narjeno na motorju :D Zahteva pa vsekakor veliko več pozornosti kot recimo ybr ki je kot si rekel kupiš, pelješ. Tuki morš olje tankat pa pričakuj porabo okol 5-8l odvisno ali ima rave ventil ali ne. Drugače pa ob primerni pozornosti in ogrevanjem pred vožnjo + ostalimi detajli ki jih 2 takt zahteva bi lahko naredil 15 000 km brez kakega koli problema. Je pa res da se zaradi same drže ne boš mogel toliko naenkrat peljati kot na ybr, kjer je res udobno. To je samo moje mnenje :)Aja še to, rs-ka leti pa dosti bolj in je 100 km/h oz pri rs-ki še dost več potovalna hitrost, medtem ko bo na ybr detonirala mašina če jo boš 3 ure skup 100 tišču hehe.

Lp, Miha

Popravljeno . Popravil Kvasko
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sam sem delal izpit z YBR in moram reči, da sedenje gor je luksuz. Tudi vzdržljivost je :OK: saj je bila pri avtošoli vedno v teku. Končna je tam okoli 110 km/h. Ampak še 1x moram poudariti da sediš kot na kavču :) Z Aprilijo sicer nimam izkušenj( en krog no O:-) ) tako, da ti ne morem svetovati. Sicer pa obstajajo tudi taki motorji, ki so med RSko in YBR :) Npr. Hyosung GT 125 comet( sicer 4takten motor ampak zaradi V cilindrov večja končna) ali pa Cagiva Raptor, ki je tudi udoben motorček in povrh usega še 2 takten :) Sicer pa...tvoja odločitev jaz te ne bom v nič silil :)

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kot prvo, hvala za vaše nasvete. Na hyosunga se sploh nisem spomnil in moram reči da mi je kr všeč, zgleda kot pravi motor, pa še točno 15KM ima (proti ybr: 10KM). A tole dobr laufa, so kakšni problemi z temi motorji?

Trenutno gledam tega: http://www.avto.net/_MOTO/ad.asp?ID=3658279

Dober zvok da izpuh, pod prostim tekom dela kot fotrova tdm 850 :)

Ga mogoče kdo pozna?

Popravljeno . Popravil syman
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V zahvalo mi daj en +ek hehe :P Sicer pa pojdi pogledat, naredi en krog in ce ti bo vsec kupi. Ni pa to neka znamka zato pricakuj kaksne majnse probleme. Ne sicer z masino ampak z potrosni materjali(troblja...). Aja koncna je okoli 130. Ne pozabi se vedno je to 125 in ne kaksen 600 :)

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Res nevem kak se vam lahko zdi ybr udoben motor,men je skor križ razneslo k sem izpit delal,no sedaj na wre pa bl rit trpi hehe.

Drugače pa bi ti tut jaz priporočal hyosunga,ga ma en znanec pa mu dela brez problema,končna je pa tudi dost čez 100 ampak toliko ga seveda ne moreš tišati skos se pa da lepo vozit z "potovalnimi" 90-100,za razliko od ybr kjer se moraš že za 90 potruditi haha

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Očitno avtošole velik uporabljajo tole ybr za opravljanje izpita. Tudi sam sem ga opravljal z ybr. Motor se mi ni zdel neki zelo uredu. Predvsem lega na cesti in v ovinkih mi ni nevemkoliko odgovarjala, če primerjam z huso :trance_27_notworthy: . Bremze pa tudi niso nevemkaj, za kakšno potovanje pa bi morale biti čist OK. Pa nasploh se mi zdi motor bolj za u izi vožnjo. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kot prvo, hvala za vaše nasvete. Na hyosunga se sploh nisem spomnil in moram reči da mi je kr všeč, zgleda kot pravi motor, pa še točno 15KM ima (proti ybr: 10KM). A tole dobr laufa, so kakšni problemi z temi motorji?

Trenutno gledam tega: http://www.avto.net/....asp?ID=3658279

Dober zvok da izpuh, pod prostim tekom dela kot fotrova tdm 850 smile.gif

Ga mogoče kdo pozna?

To je od enega forumaša motor. Mislim da ima nik Bodlay al neki tazgasmile.gif Tud js sm ga imel za prvi motor in sm z njim naredil 20k km brez problemov in imel sem tud enak izpuh kot ta v oglasu. Ka nej rečem ni mi žou da sm ga meu, nobenih problemov, dober zvok, končna uredu za 125 4t in bi ga zlo priporočov kot začetniški motorčektrance_40_thumbup.gif

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Očitno avtošole velik uporabljajo tole ybr za opravljanje izpita. Tudi sam sem ga opravljal z ybr. Motor se mi ni zdel neki zelo uredu. Predvsem lega na cesti in v ovinkih mi ni nevemkoliko odgovarjala, če primerjam z huso :trance_27_notworthy: . Bremze pa tudi niso nevemkaj, za kakšno potovanje pa bi morale biti čist OK. Pa nasploh se mi zdi motor bolj za u izi vožnjo.

nam je zadna premza cvilila kot bi se kak star tovornjak ustavljal,pa tut glede lege imaš prav..z huso sm ga brez strahu čez 100 po stranskih cestah,tule sm se pa že na glavni cesti tresu oz. motor se je :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

nam je zadna premza cvilila kot bi se kak star tovornjak ustavljal,pa tut glede lege imaš prav..z huso sm ga brez strahu čez 100 po stranskih cestah,tule sm se pa že na glavni cesti tresu oz. motor se je :lol1:

husa ornk trese... niti si ne predstavlam kaj pol dela z to ybr :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ubija,sam da tist ni tok vibracij od motorja ampak od vsakega kamenčka na cesti,od vsake luknje skor zletiš iz ovinka pa tko...da nebomo sam kritizirali-ma pa majhno porabo :trance_27_notworthy:

Popravljeno . Popravil dejko39
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

poglej za kaksno aprilio mx 125..sam tam okoli 04,05,06 letniik

jo je meu en kolega pa gre ko svinja sam je biu odprt...rave ventil,asso bat in gianelli avspuh

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

poglej za kaksno aprilio mx 125..sam tam okoli 04,05,06 letniik

jo je meu en kolega pa gre ko svinja sam je biu odprt...rave ventil,asso bat in gianelli avspuh

Asso bat je v originalu že.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdrav.

Kupujem 125cc motor. Budget je okoli 1500-1600€. Gledal sem ybr 125, sicer zgleda kot moped ampak je poceni, vzdržljiv, malo porabi, vglavnem kupiš in pelješ. Pa še dokaj mlade letnike dobiš (07-08). Moja želja je vglavnem da bi poleti malo "kruzal" tudi po sosednjih državah .. zato mora biti motor zmožen narediti vsaj ene 250-350km na dan. Imate morda še kakšen predlog. Pa zanima me koliko sploh leti tale ybr v resnici, baje da gre 100?

Potem na drugi strani pa gledam popolnoma drugo stvar, kjer je vzdržljivos velik vprašaj. Torej aprilia rs125, letnik tam 04 z dokaj veliko km (20-30kkm), sicer nekateri imajo generalko narejeno. Ima kdo kakšne izkušnje s takim motorjem, bi si kdo upal kupiti 6 let staro rs125 z 30kkm in generalko? Jaz bi jo definitivno če bi vedel da bo delala brez težav vsaj 15kkm, samo potem se bližamo že počasi 50kkm...

Če ima kdo kakšen predlog kaj lahko dobim za tak denar kar na plano.

lp

No jaz imam YBR pa ti povem, da je dober motorček. Kot si že napisal sicer izgleda kot moped, ampak narediš pa 300 km na dan zlahka, pa še to z enim tankom. Na začetku te sicer malce rit boli (vsaj mene je na začetku sezone), vendar se nato utrdne :D

Drugače pa bo moja mogoče tudi šla v prodajo. Je pa 2005 letnik z 12000 km. Če te interesira mi napiši na PM.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No jaz imam YBR pa ti povem, da je dober motorček. Kot si že napisal sicer izgleda kot moped, ampak narediš pa 300 km na dan zlahka, pa še to z enim tankom. Na začetku te sicer malce rit boli (vsaj mene je na začetku sezone), vendar se nato utrdne :D

Drugače pa bo moja mogoče tudi šla v prodajo. Je pa 2005 letnik z 12000 km. Če te interesira mi napiši na PM.

Sem že kupil tistega modrega hyosunga. Zgleda kot taprav motor, zvok ma dober (ima drugega), ga je pa kr treba vrtet da gre kam, vsaj ene 6k rpm. Zaenkrat mi pa ni žal, sam da ne bo okvar.

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Srečno vožnjo in če se boš kaj potikal po primorski, sporoči, da vidim in primerjam malo z mojim nakedom :)

Popravljeno . Popravil znj
  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!