Skoči na vsebino

Nakup motorja (125cc)


mlikeb

Priporočene objave

Zivjo ! Ve kdo za kakega 125 ccm endurca ?

Išcem ga že skoraj cel mesec ,pa ne najdem nic ustreznega.Katero znamko mi predlagate?

(vecinoma za teren, pa tudi za asfalt)

Ja ,pa nimam vec kot tri jurje DEM.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja z tremi jurji si malo kratek za kaj pametnega. najboljši je ktm exe 125, aprilia etx tudi ni tak slaba, pa še kaka yamaha....

z tremi jurji kupi kakega kawasakija kmx ki jih je najvec ampak starejši so vsi zjahani (zjebani) ker z takim motorjem noben ne dela lepo. rajši še malo šparaj pa kupi kaj vecjega al pa novega.

najcenejši novi je jawa dandy, ampak to ni glih za teren pa tudi izgled šepa.

obilco uspeha in pazi da te pri rabljenem ne "nategnejo".

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za 3.000 res po vsej verjetnosti ne bos dobil solidne 125, razen kake yamahe sr 125.

Ce pa rabis endurota vecino za teren si omisli kaksnega kawasaki KDX125 (ne KMX - razlika je za 15 KM, KDX je cross prirejen za cesto ), ali drazje KTM, Husqwarna.

Moj znanec je pa drugace lani prodal yamaho DT 125 ,l.96 zelo lepo ohranjeno, dobrodelujoco in registrirano za 3.500 dem.

Malce se prisparaj, pa si kupi kaj novejsega, ne pa si kupovati tezjega (in starejsega) motorja, kajti z njim bos imel lahko se vec tezav, pa se registracija je v nasi ljubi drzavici predraga. Sicer pa 125 enduro gre kakih 120, 650 pa kakih 150 na uro, s tem da bos po teren s 125 mogoce se hitrejsi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

koncno mam motor

kupu sem rablenga kawasakija KMX 125, l.91 solidno ohranjenga , pa me zanima ce je zlo pomembn,ce vlivam vedno isto olje za mešanco,al lahk tut menjam ?

kerga mi najbolj priporocate ?

hvala za odgovore

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

potemtakem bi moral tudi vedno isto znamko goriva vlivat.....torej lahko olje tudi menjas.kar pa kawi najbolj pase boz ze se ugotovil.

re mal vec: odvisno kolk perja hoces vlozt.ampak v tako "star" hobel,ne vem ce se splaca.najceneje varianta bi bila razplinjace (fergazerje za slovence) malo pogledati in optimirati.

best

Ice

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

cestitam ob nakupu.

denar za tuning pa rajsi vlozi v opremo al pa v prasicka za vecji motor.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se strinjam, bolje da ne vlagaš prevec, ker nekaj hudega ne boš iztisnil iz njega; mogoce mal naštelat zadeve, kaj pretiranga kupvat pa se ziher ne splaca...

Noise Data

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Motorja zrihti tako da se boš z njim lahko varno vozil in da ti bo šel tako kot je treba (120). Denar za predelavo pa raje vloži v kak kufer, pa se z njim lahko odpraviš tudi do obale ( le veckrat pocij vmes, saj je motor le 125 in ga boš po vsej verjetnosti vozil po zgornjem obmocju vrtljajev - boš lahko veckrat šel, vozi se pa po stari cesti, ker bi avtocesta lahko pomenila smrt 2-taktniku pri konstantni koncni brzini)

Srecno vožnjo in ne zmeni se za to kar ti veliko ljudi ocita, da je le 125, ne vem ce bi se po gozdu z 650 bolje vozil. Važno je, da "ti" v vožnji uživaš neglede na to, da ne boš izpadel ne vem kak frajer. Sicer pa dobre babe itak ne padajo na take stvari.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

quote:

Zanima me ce ma kdo izkusnje z Yamaho TDR 125!! Ta motro bom kupu, pa me zanimajo vasa mnenja, pa ce ve kdo za koga da ga prodaja!!!

JA BAJE DA JE KAR OK. brat od kolega jo je mel ampak jo je "zaklal" ker se je vozil z nami in revica ni zdrzala. kaj tocno je blo ne vem je pa stalo okol 1000 dm.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

...pa se 21000km ma pa ni blo nic menjano...

Lahko bi sicer rekel, da je to v redu in da je lepo skrbel za motor, vendar...

Ne vem, ce se bos odlocil za kaj takega, OBVEZNO vzemi s seboj nekoga, ki se na stvari spozna. Se bolje pa bo, ce se z prodajalcem dogovoris, da dostavi motor k uradnemu serviserju, kjer ga bodo pregledali in ce bo vse v redu, potem le po njem.

Sicer pa me zanima, ce so motorji res tako drugacni od avtomobilov (kjer so servisne knjizice, ...)?

lp Easyrider

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

imate v sloveniji moznost prednakupnega tehnicnega preglada vozila s strani AMZS? v primeru,da se spoznajo,ti lahko veliko pomagajo (odkrijejo napake itd.).

best

Ice

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ce je to uradno mozno sicer ne vem, vendar bi jaz v vsakem primeru zahteval taksen pregled pri pooblascenem serviserju. Ce ze drugega ne, bi vsaj vedel, koliko me po stalo eventuelno popravilo in zamenjava dotrajanih delov.

lp Easyrider

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

prednost takega pregelda v AUT je,da je brezplacen,ce si clan auto-moto zveze.in lahko si siguren,da je nepristranski.

best

Ice

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob nakupu rabljenega motorja bi v primeru "ustreznosti" tudi sam placal pregled. Saj ves, denarja za lastno varnost ni nikoli prevec.

lp Easyrider

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

samo ce lahko to dobis zastonj ne bos valda extra placal.je pa res glede varnosti,raje vec placam,kot da sem cel polomljen.

best

Ice

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ej naj nekdo to preveri (glede pregleda), ceprav osebno menim da to pri nas nebi slo, ker bi imel eno delavnico v LJ pa eno v MB in konec. tisti iz npr. mozirja pa bi bil ful navdusen da bo motor v LJ na servis vozil pa se cenu bi mu zbili ker bi nasi uradni serviserji tako ali tako vedno nekaj najdli za zamenjat. cene originalnih delov pa vsi poznamo. mene pride originalni avspuh skoraj toliko kot remus ali gianelli.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pri 2-taktniku pazi, da vse "dihtunge"(pozabil pravilno besedo) dobro držijo, da ti ne uhaja olje pri izpuhu, ali kje drugje in ti ne šprica po verigi in zadnji gumi, kot sem že pri dostih 125 videl (in doživel).

Kot pri vecini rabljenih motorjev pa se na kolicino prevožnih kilometrov prikazanih na števcu ni za zanašati.

Srecno

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jst sm ga lih prodal pred enim mescom.mel sm ga 3 leta pa nism mel nobenih problemov.stegne tm okol 130km/h, max. 140 ko se zvrti.lahko ga se mal naviješ z auspuhom, pol gre pa tm okol 150, sam so pa pospeški tok bol.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sicer ne bom sodelovala v pogovorih o 125 kubicnih motorjih, ker se za en drek spoznam na njih, bom pa izkoristila priložnost in lepo pozdravila Komija. Veliko sodeluj, še vec nakladi in ogromno reklame za motosvet.com deli.

Pupa

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

NO to ni problema, slucajno je frend od tata uradni zastopnik za Yamaho :))) in ga vzamemo s sabo normalno!!! A slucajno se kdo ve kje dobit kako Yamaho TDR????

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Rec frendu od ata, naj prostovolno odda Noisu na test kakšno Yamahco. Pa tud kakšna reklama na motosvet.com bi prov pršla

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 leto pozneje...

Segi

Novinec

Član od: torek, 07.08.2001 23:29

Objav: 3

Objavljeno: 07 avg 2001 23:31 Zadeva: Kateri 125 sportni kupiti???

--------------------------------------------------------------------------------

Zanima me kerga 125cmm kubikov kupt tackga bl sportnga, ce lahk predlagate firmo pa model pa to, pa ce ma se kdo sliko od kerga...

Nazaj na vrh

pihi

Novinec

Član od: torek, 07.08.2001 11:36

Objav: 12

Kraj: Slovenia

Objavljeno: 08 avg 2001 07:05 Zadeva:

--------------------------------------------------------------------------------

Mislis kupovati novega oziroma rabljenega?

LP

Pihi

Nazaj na vrh

PERVY

Vseved

Član od: ponedeljek, 07.05.2001 16:07

Objav: 1807

Kraj: Thailand

Objavljeno: 08 avg 2001 14:07 Zadeva:

--------------------------------------------------------------------------------

najboljsi in najdrazji je aprilia RS 125. drugi so dalec zadaj.

SUPPORT YOUR LOCAL PERVERT!!!

Nazaj na vrh

robberrt

Član

Član od: torek, 31.07.2001 8:15

Objav: 135

Kraj: Kranj

Objavljeno: 09 avg 2001 08:25 Zadeva:

--------------------------------------------------------------------------------

jaz sem imel aprilio RS125, kupil sem novo, z njo sem bil maximalno zadovoljen, naredil 13.000km, nobenega problema, takoj ko je bil pa nov motor sem pa dal dodatno gor nov auspuh Gianelli, tako da je bil motor bolj odprt, ker drugace je full sranje sploh se ne zvrti lepo...drgac pa pri cestnih motorjih je Aprilia zakon, samo ce kupujes rabljeno je dost jeba ker mal je takih ki bi tak motor po pamet vozil...

Drugace pa kaksna HONDA NSR, sam je tud dost draga, za manj denarja pa se najbolsi nakup YAMAHA TZR...

Ce te še kej zanima prašej...

Lp

Nazaj na vrh

tom

Član

Član od: četrtek, 12.07.2001 19:27

Objav: 52

Kraj: Apače, Slovenija

Objavljeno: 09 avg 2001 21:49 Zadeva:

--------------------------------------------------------------------------------

Jaz pa ti priporocam Cagivo Mito, al pa aprilio rs 125

Nazaj na vrh

pihi

Novinec

Član od: torek, 07.08.2001 11:36

Objav: 12

Kraj: Slovenia

Objavljeno: 10 avg 2001 09:34 Zadeva:

--------------------------------------------------------------------------------

Verjetno ti bo najboljša verzija kar Aprilia RS 125, ker imajo v Avto Triglavu urejeno dobavo rezervih delov pa še dragi niso tok. Veliko se jih vozi po cesti in lahko dobiš tudi rabljene dele in poleg tega lahko rabljenega zelo dobro prodaš.

LP

Pihi

Nazaj na vrh

Segi

Novinec

Član od: torek, 07.08.2001 23:29

Objav: 3

Objavljeno: 10 avg 2001 11:17 Zadeva:

--------------------------------------------------------------------------------

Ja jest mislim rabljenega, pa ene 400k bi dau zanga, kua bi kej dobu?

Nazaj na vrh

pihi

Novinec

Član od: torek, 07.08.2001 11:36

Objav: 12

Kraj: Slovenia

Objavljeno: 10 avg 2001 13:29 Zadeva:

--------------------------------------------------------------------------------

Ce se ti ne mudi pocakaj na konec sezone (Oktober in naprej) ko cene najbolj padejo in nekateri potrebujejo denar in pac prodaja tudi svojo ljubezen (motor).

V takem primeru se da dobro barantati!

Glej pa da se ne boš zapicu v prvega ki ga boš šel gledat! Jez bi se enkrat kmal nategnu na to varjanto!

PA DOBER NAKUP!

LP

Pihi

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

matej

Novinec

Član od: četrtek, 06.09.2001 19:21

Objav: 27

Kraj: Slovenija

Objavljeno: 08 sep 2001 18:30 Zadeva: Rabljen 125 ccm motor - KILOMETRINA

--------------------------------------------------------------------------------

Hi Guys!

Redno berem tale DBEST forum, pa sem se tudi jaz odlocil da neki vprasam... Saj vem, da ste ze veliko govorili o 125 in 250 kubicnih sport motorjih, ker pa so se vedno edina moznost zame (A do 350), me zanima kaj vec o tem koliko sploh zdrzijo 2-taktni motorji. Ze sedaj namrec vem, da bom kupil rabljenega. Nekako mi kar ne gre v glavo, da tipi prodajajo v Salomoncu 2-3 leta stare 125 kubicnike, ki pa imajo SAMO 4K-5K kilometrov!!! Logicno torej, da tukaj nekaj ne stima (si KM nazaj navijejo? je to tko simpl?).

Nazaj na vrh

Climber

Član

Član od: torek, 08.05.2001 14:14

Objav: 485

Kraj: Turkey

Objavljeno: 08 sep 2001 19:44 Zadeva:

--------------------------------------------------------------------------------

Na balkanu je vse simpl, kilometre nazaj obracat pa se nacionalna posebnost

Cvajtakterji so pa pac pokvarljivi in je najbols ce znas sam sraufat, ce ne zna bit drago.

LP Climber

Nazaj na vrh

suzuki

Uporabnik

Član od: četrtek, 09.08.2001 15:32

Objav: 840

Kraj: Vanuatu

Objavljeno: 09 sep 2001 23:38 Zadeva:

--------------------------------------------------------------------------------

Hola!

Nasploh je kar dobra ideja, da kupis motor od "znanega lastnika" ali pa poprosis za pomoc pri nakupu svojega serviserja, saj ima Climber zelo prav. Nikoli ne kupi zanemarjenega motorja, predvsem pa naj se ti nikoli ne mudi z nakupom - pocakaj na "pravo" zadevo.

LP suzuki

Edited by - suzuki on 09/09/2001 23:41:30

Nazaj na vrh

Rok

Vseved

Član od: torek, 15.05.2001 8:27

Objav: 1089

Kraj: Burkina Faso (Upper

Objavljeno: 10 sep 2001 07:21 Zadeva:

--------------------------------------------------------------------------------

Glede vzdržljivosti glej v topic NAJBOLJ VZDRŽLJIVI MOTORJI

lp Rok

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!