Skoči na vsebino

Nakup motorja (125cc)


mlikeb

Priporočene objave

Če imaš določen proračun 1300eur, imaš tudi izbiro zelo omejeno. Vpisi na avto. net pod kriterije 125ccm in 1300eur kot najvišjo ceno in ti bo vse izpisalo. Pa boš videl kaj sploh imaš na voljo :)

Popravljeno . Popravil DeX
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja če maš srečo...

@alex: zgleda da res ne veš kaj bi rad meu...pa če dobiš xt al pa cbr za 1300€ pol se jav .)

CBR 125 se dobi za 1300€....za Slovenijo sicer ne vem v tujini bi jo pa za tak denar dobil 100%

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

CBR 125 se dobi za 1300€....za Slovenijo sicer ne vem v tujini bi jo pa za tak denar dobil 100%

pri nas sem gledov je izpod 450k nekje (tolarjev) ne dobiš...1300€ pa jeee okrog 310k :doze:

ne vem...ne bom nč reku več :blink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Rad bi za vašo mnenje, sem v zelo hudi stiski, ne vem za kateri motor bi se odločil, zelo sem biu nor na tanovo rs 125, vendar vedno bolj ko mislim o tem kako je nezanesljiva je 2t mašina, vedno huje mi je, zelo rad bi imel rs vendar ne vem kako bi zdržal na dovgih turah in še mogoče kakšen sopotnik zraven ker imam probleme z križom in sem višje postave (190cm) nebi rad da se mi naredi da si kupim rs in potem znorim po 2 tednih ker me vse boli in ker mi ni všeč, dokaj všeč mi je cagiva raptor 125, foter pa teži da bi mi kupil varadero 125. Prosim za vaša mnenja

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Rad bi za vašo mnenje, sem v zelo hudi stiski, ne vem za kateri motor bi se odločil, zelo sem biu nor na tanovo rs 125, vendar vedno bolj ko mislim o tem kako je nezanesljiva je 2t mašina, vedno huje mi je, zelo rad bi imel rs vendar ne vem kako bi zdržal na dovgih turah in še mogoče kakšen sopotnik zraven ker imam probleme z križom in sem višje postave (190cm) nebi rad da se mi naredi da si kupim rs in potem znorim po 2 tednih ker me vse boli in ker mi ni všeč, dokaj všeč mi je cagiva raptor 125, foter pa teži da bi mi kupil varadero 125. Prosim za vaša mnenja

Če bi ti fotr kupu Varaderota, ti ga nej kup, ti pa tiste 2 let šparaš za močnejši motor, pa bo pol tok večji užitek. Največ izgubiš na novem motorju, tko da je moje mnenje da se ti ne splača.

Odločitev je pa itak tvoja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bodi vesel da ri foter kupi motor.. ne pa mi k šparamo par let :BUA: Drugače pa je varadero super motor, nimaš kaj zgubit :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sej na varaderotu je udobna vožnja, sam ni tistega športnega občutka, tako da ne vem :(

Sploh nimaš kaj razmišlat....varadero je že tak terna, če ti ga pa še fotr kup :yea1: ne kej preveč razmišlat

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hej prijatelj !

Veš tudi sam sem razmišljal o Rs pa cagivi pa tako na koncu sem pa čist nekaj drugega kupu. Uglavnem po tem da sem že vse vozu od 125 razen nekaterih izjem kakšen derbi pa to, bi ti z iskreno priporočal Varaderota. Varadero je motor, vse drugo pa so igračke. Poglej zvok ima prou za popizdit kot veliko močnejši motor, ima V2 in pije 3-4 litre/100km. Sem ga tudi vozu in gre tako gladko nežno, potovat se da z njim daleč kamor češ, je ful udobna vožnja, končna hitrost je 120km/h. Uglavnem super motor. Pomembno je da je 4T. Torej če misliš kupovat čež 2 leti nov motor, kupi kakega rabljenega da ne boš izgubil toliko na ceni. Skratka motor kot se šika :OK:

Tisto neke kađive pa rs pa dt pa tzr to niti ne glej..To je sama plastika če češ met motor kupi varaderota, gre 20km/h manj kot gre odprta RS 2006 ampak boš pa reku da imaš motor ne igračo.

Vse po izkušnjah, pa dober nakup...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

js osebno niti nimam kej izkušenj z motorji, ampak ti priporočam 4t, sploh če motorja ne misliš met dlje časa kot do naslednje stopnje izpita, če pa gledaš 4t, da bo vsaj zgleden motor, mislim, da je pa to edino varadero lahko, če že ne drugače, po dimenzijah, ne zgleda kot kakšen moped, ima 2 cilindra, moči tud nekaj na zalogi, tako, da, če imaš možnost, mislim, da je to najboljši nakup .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jst ti svetujem 2T ;)

kup si nsr k ti bo delala pa vsaj motor boš meu ne pa tele 4T mopede..sej so kul ane..sam men se zdi da mam jst motor da uživam v vožnji ne da se silm pa trpim 2 leti :P

loh da pa vsak gleda drugač na to..grčar recmo uživa v počasni vožnji(od tod vzdevek SLOW MOTION :OK: )

haha...brez zamere :P :P :P :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Od kje vam 4T ideja, da na cestaku trpi hrbet? Zate, ki si velik 190cm ne vem, ampak pri mojih 180cm ni občutiti niti malo bolečin v hrbtu! Če že, pol me na dolgi vožnji začnejo boleti zapestja, nikakor pa ne hrbet ali karkoli drugega.

Popravljeno . Popravil Brodar
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

dolenc je meu mitota pa je se mi zdi da kr čez 190cm...pa nevem če je meu kej problemov...vsaj nikol mi ni joku :D :P :P :P :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pravi, da ma že tko probleme s hrbtenico...sicer pa ni nujn da je 2t sej maš recimo rieju pa je 4t al pa yamaho dt, se pokonc sedi pa je 2t al pa tdr al pa ne vem kaj...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Rad bi za vašo mnenje, sem v zelo hudi stiski, ne vem za kateri motor bi se odločil, zelo sem biu nor na tanovo rs 125, vendar vedno bolj ko mislim o tem kako je nezanesljiva je 2t mašina, vedno huje mi je, zelo rad bi imel rs vendar ne vem kako bi zdržal na dovgih turah in še mogoče kakšen sopotnik zraven ker imam probleme z križom in sem višje postave (190cm) nebi rad da se mi naredi da si kupim rs in potem znorim po 2 tednih ker me vse boli in ker mi ni všeč, dokaj všeč mi je cagiva raptor 125, foter pa teži da bi mi kupil varadero 125. Prosim za vaša mnenja

Ampak ti si pa res revež. Fotr ti teži da ti kupi Varaderota... ojoj... sploh si ne predstavljam kaj doživljaš...

OK. Dost heca. Poglej, če imaš monost da dobiš Varaderota vzemi. Kaj lahko izgubiš. Grem stavit da je to super motor. Ziher je med najbolj vzrdžljivimi med 125 ccm. Če se ti ne da čakati da se motor segreje in ulaufa (če ga ne misliš preveč paziti) res raje vzemi to. Če pa misliš da bi znal ravnati z motorjem tako kot se zagre, ga pravilno segreti in ulaufati pomojem ne bo problema z kako novo RS-ko.

Jaz sem tudi cincal med Varaderotom in pa RS-ko, pa sem nato vzel RS-ko. Zavedam se da bo vzdrževanje malce dražje, in da je potrebna večja pozornost pri ravnanju z motorjem, ampak mi je bila bolj všeč in sem jo pač kupil. 2t mašina je nezanesljiva... seveda če ima 35km HALOO, potem pa še kakšen pametnjakovič, takoj ko vžge motor takoj gas do konca, seveda da bo crknila hitro. Motorja ti ni treba odpirati na 35km, ampak samo iz avspuha pobereš nesnago ali ga zamenjaš, CDI enoto precvikaš in bo motor kar v redu šel pa še servisni intervali se ne bodo zmanjšali. To ti naredijo na servisu, pa še garancija ti ostane. Seveda, tisti ki imajo totalno odprte 2t mašine bojo rekli da to ni nič in da tudi potem ko pobereš le par stvari ven motor nikamor ne gre.

To je njihovo mišljenje. Ampak verjemi da ti bo dovolj, ker boš vedel da je tvoj motor sposoben spodobnega pospeševanja in da je hkrati tudi zanesljiv, seveda ob primernem vzdrževanju, katero pa kot sem že rekel je malce dražje.

Kolikor sam sebe poznam, ne maram brezglavega divjanja, in vem da mi bo RS-ka čeprav ne odprta čisto zadosti.

Všeč mi je pa da ima motor solidne pospeške. Verjemi da ima tudi zaprta RS-ka dosti boljše pospeške kot Varadero.

Ne vem pa kaj je tebi všeč...

Če misliš res veliko potovati sigurno vzemi Varaderota, saj za to je narejen. Če pa se misliš voziti na krajše relacije z več postanki pa imaš veliko možnosti, med drugimi je to tudi RS-ka.

P.S. če boš kupil Aprilio RS 125 je NIKAR ne kupuj na Avto Triglavu, temveč pri Vombergerju v Kranju.

To je moj nasvet. Jaz sem jo vzel pri Avto Triglavu in iskreno obžalujem, ker mi nihče ni NIČ povedal o motorju samem, kako se ga vzdržuje in tako naprej. Vse sem moral vleči iz njih.

Vprašaj Matex46-a tukaj s foruma on jo je kupil pri Vombergerju in so mu vse lepo povedali.

lp Grega

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se ne mislim kregat kot otrok tu, ampak ti povem da če imaš 2006 letnik nimaš 35 konjev. Piše 21kw pa še to je na gredi, tako da če jih dobiš 20 konjev vn je že ful ! Veš ima moj prijatelj pa jo vozim kadar se mi zahoče pa tud več kot 140 na števcu še nisem uspel naterat tako da o tistih 35 konjev ne niti sanjat, ker toliko so imele stare česterfildke ki so šle po tud 190 na uro, kjer pa 2006 model niti v prostem padu ne doseže.

Pa še nekaj, 35 konjev ima trenutno moj suzuki, pa ti povem da rs jo v drugi brzini pustim zadi. Res da imam ogromno navora, ampak ostanejo še štiri brzine..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se ne mislim kregat kot otrok tu, ampak ti povem da če imaš 2006 letnik nimaš 35 konjev. Piše 21kw pa še to je na gredi, tako da če jih dobiš 20 konjev vn je že ful ! Veš ima moj prijatelj pa jo vozim kadar se mi zahoče pa tud več kot 140 na števcu še nisem uspel naterat tako da o tistih 35 konjev ne niti sanjat, ker toliko so imele stare česterfildke ki so šle po tud 190 na uro, kjer pa 2006 model niti v prostem padu ne doseže.

Pa še nekaj, 35 konjev ima trenutno moj suzuki, pa ti povem da rs jo v drugi brzini pustim zadi. Res da imam ogromno navora, ampak ostanejo še štiri brzine..

Jaz vem da nimam 35km, jih tud nočem met, ker je vzdrževanje predrago. Ampak ne razumem zakaj nebi imela odprta(z dellorto 34, rave, itd...) rs-ka 2006 letnik 35km, saj je isti agregat kot prej. Kolikor vem se moč povsod meri na gredi... koliko se je pa porazgubi preden pride do kolesa ne vem, ampak grem stavit da ne 15 konjev. Ti praviš da odprta ne gre več kot 140 po števcu. Ne vem zakaj je potem batzajla zaprto po ravnini nateral do 140.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, mogoče pa je blokada pri meni merjena bila na gumi. Nimam občutka zato.

Je nateral je, ampak še ta staro veš, ne ta novo, ker ta nova res ne gre nikamor ti povem iz prve roke sva se prej popoldne z prijateljem vozila. V klanc gre pa dobro, enih 95 v črni kal po tropasovnici.

Mogoče maš prou, vendar moje izkušnje so takšne

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, mogoče pa je blokada pri meni merjena bila na gumi. Nimam občutka zato.

Je nateral je, ampak še ta staro veš, ne ta novo, ker ta nova res ne gre nikamor ti povem iz prve roke sva se prej popoldne z prijateljem vozila. V klanc gre pa dobro, enih 95 v črni kal po tropasovnici.

Mogoče maš prou, vendar moje izkušnje so takšne

Nima veze, ampak bila je nova RS-ka z vsemi blokadami in to je bil test, kateri je bil tudi objavljen na Motosvetu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Rad bi za vašo mnenje, sem v zelo hudi stiski, ne vem za kateri motor bi se odločil, zelo sem biu nor na tanovo rs 125, vendar vedno bolj ko mislim o tem kako je nezanesljiva je 2t mašina, vedno huje mi je, zelo rad bi imel rs vendar ne vem kako bi zdržal na dovgih turah in še mogoče kakšen sopotnik zraven ker imam probleme z križom in sem višje postave (190cm) nebi rad da se mi naredi da si kupim rs in potem znorim po 2 tednih ker me vse boli in ker mi ni všeč, dokaj všeč mi je cagiva raptor 125, foter pa teži da bi mi kupil varadero 125. Prosim za vaša mnenja

glede višine se nea nič sekiraj, bodi srečn da si tak vlki, jaz sem vlki nekje (188- 189 cm), pa nisn do zdaj še nikol mel problemov, pa na bilokaterem motoru sn se pelal, tudi na mitotu od kolega, mi je blo čist kul gor sedet (dovolj placa za noge), pa glede na to da si večji, te bo potemtakem križ manj bolel na cestaku, saj ne boš tak sklonjen nad belanco ker maš daljše roke in se posledično ob normalni vožnji lahko bolj vzravnano držiš, edino zapestja ob daljših vožnjah res mogoče malo bolj trpijo. če si pa nameravaš kupit kakega varadera ali mogoče kakega supermotota, pa je itak dost boljše da si večji keri majo ti motorji vsi zice dosti bolj visoko, pa da nea kot kaki 175 cm čevapki z nogicami bingljaš po luftu :D :D :D . no glede motorja pa bi ti vsekakkor če si začetnik svetoval 4- taktnega, da se malo privadiš, ampak na lastnih izkušnjah ti lahko povem da ti bo po enem letu totalno dopizdlo... no vsaj meni je...ampak pomoje je vseeno dobro da se najprej vrei naučiš vozit manj zahtevne motorje predenj presedlaš na kake zverine... :D :D

Popravljeno . Popravil _Nejko_
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Res hvala za vaše odgovore, mam do aprila čas da se odločim aprilia rs, cagiva raptor ali pa varadero, se še morem odločiti , kolegu bom rekel da mi da rsko probat za pelat, pol bom pa še videl, največja fora je v tem: če bi mi bilo dolgčas bi še šou malo u izi zapeljat pa malo se zdivjat pa to bi bla ql rs, samo ko bi se mi pa zaluštalo malo dolge ture pa po kakšni mal slabši cesti pa to me pa zamika varadero, sam mene mika bol moč pa bolj pokončna drža zato bi najraje cagivo raptor, kako je pa kej glede tega motorja, mašina, vozne lastnosti, pa če kdo ve če je kje v VELENJU ali pa v bližini pooblaščeni serviser za cagive .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

na rski pomojem tut nebi tak trpel na daljše ture .) će si zaćetnik pa ti oće umogoča nakup varadero 125 je pa to najboljša izbira. mašina klub temu zagrabi tak da jo čutiš mogoče se 130 km / h ne sliši velik ko se pa enkrat peleš je pa kr dost sploh če si začetnik . tut sopotnik ne bo trpel na motorju in ne ti . pomojem motor ni zastonj 4000 € vreden . vzdžrevanje je majhno poraba tut . uzam varadero ne bo ti žal.

za tisto cagivo ko si reku se mi pa zdi da ma isto mašino ko mito :hmm: popravte me če se motim .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!