Skoči na vsebino

Prvi avto


Frajla

Priporočene objave

Prosila bi za predloge, nasvete kakšen avto naj kupim..odštela bi nekje do 1000 evrov za nakup, največ 1200...v poštev pride majhen avto s tremi ali 5-mi vrati...

Sprva sem bila zagreta za Renault Cliona, sedaj pa nisem prepričana več, saj naj bi servis bil dokaj drag...morda Ford Fiesta, Polo?

Dodala bi še, da nimam veliko izkušenj...potrebujem avto za "guncat" sem pa tja oz. nabirat kilometrino...ne potrebujem klime in posebnih čudes.. osnovne stvari po možnosti s centralnim zaklepanjem...in da avto pač ni kripa, ki se bo vsake malo kvarila...

Hvala....

  • Všeč mi je 1
  • Ni mi všeč 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za tak denar dobis marsikaj, ampak je vecinoma avtov ki so na netu do 1k€ za odpis !

Drugace pa bi se splacalo pogledati tudi kakega megana 1.4, tam do 98 letnik dobis za tak denar, jih je kar veliko, pa tudi nekarambolirani se najdejo vmes !

Pa tudi kaki bravo se najde, in se veliko drugih, je pa odvisno kaki avto isces ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

megan 1.4 ali 1.6 bi bil fin avto. Lepi za okol jurja, pa brez klime. Ni pa ravno najmanjši, ampak malo manjši in lepi avti so pa dražji.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sam stran od evropskih avtu. Če hočiš za majhen dnar kupt avto ki še ni dost v letih, da ti bo še neki cajta zdržal in pa da ti ga ne bo treba preveč mirkat je najbolš da si kupš kakšnga korejaca ala Hyundai Accent. Se da najdit lepo ohranjenga za zelo mal dnarja od kakšnga starejšga voznika ki ni velik vozil!

Moja povezava

Moja povezava

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dodala bi še, da nimam veliko izkušenj...potrebujem avto za "guncat" sem pa tja oz. nabirat kilometrino...ne potrebujem klime in posebnih čudes.. osnovne stvari po možnosti s centralnim zaklepanjem...in da avto pač ni kripa, ki se bo vsake malo kvarila...

Klima ti bolj prav pride od centralnega zaklepanja.

Priporočam sicer Fiat Punto.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Js sem imela 2 Hyundai Accenta, pa moram rect, da sta bla za ta denar se najboljsa izbira od vsega, samo gledat je treba,da ze v startu ne spusca olja povsod, kjer je moznobiggrin.gif ..drugace pa poskocna,malo kvarljiva, oblikovno vsecna in udobna.. Ford Fiesta mi je po nekaj mesecih (+ ze dotakratnih miljon problemih) izvrgla blajerco pa se lena je bila...je bil ze veliko bolj vsecen Citroen AX, glede na to kaka kanta je bil, je bil vsaj mal bolj poskocen pa , ce je mel vseh tekocin zadosti, je delal kot urcacool.gifkuril je pa tudi minimalnotrance_40_thumbup.gif

Najbolj nekako ziher je bil Golf 2 dizel, samo je pa tudi utrudljivo len, smrdec pa pozimi ga je treba kaki 2 uri prosit, da vzgeslap.gif

Škodi Feliciji je pocrkal vse v notranjosti (kljuke, tipke za luci, stevec za hitrost, okna se niso odpirala.. ) plus to, da je pozrla skoraj vec olja, kot benza..

Zdej mam Fiat Brava, pa zaenkrat je super, crkava nic, olja ne kuri, klimo macool.gif , edino malo pozresna je.

...se mi zdi, da je za denar do 1000eur nekako vse isti k***, vedno se kaj najde, da crkne; mogoce mors tud mal srece met pa gledat od koga kupujes avto pa kako je bil vozen

Popravljeno . Popravil v3sn4
  • Všeč mi je 2
  • Ni mi všeč 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

za manj kot jurja je na avtonetu ene par zelo solidnih Suzukijev Baleno. Japonc v dobrem in slabem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi jaz ti svetujem kakega hyundai accenta, ali kaj podobnega, ker so mašine vzdržljive, stroški popravil, če so že nizki, hkrati pa nimajo nobene tržne vrednosti, tako da ga dobiš ze za mali denar.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Servis za renoje stane isto kot za ostale.

Kolk se bo kvaru je bol odvisno od sreče nakupa :)

Jaz sem imel megana 1.4(ki se sedaj prodaja), sedaj pa imam 1.6. S slednjim je več problemov, načeloma 1.4 sam gre :D, samo mi je bil malo prešvoh, ker računam da bo moral kdaj še kako prikolico z motorjem vlečt, zato sem menjal. Drugače sta pa oba avtomobila zelo lepo vozna, mogoče je 1.4 malo podhranjen, ima pa zato nekaj manjšo porabo in manj problemov.

Se ti pa za ta rang splača kupit raje 200eur cenejši avto in imeti malo na rezervi za vsak slučaj, če se že kej pokaže, da si spet hitro na cesti.

Izbera med cliotom in meganom ni pa kej debatirat, mašina je ista, s tem da se z meganom veliko lepše pelješ :)

Popravljeno . Popravil Dolenc™
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se enkrat hvala za odgovore...super ste... :worship: Megane in Hyundai se mi zdita malo prevelika...raje bi kaj manjšega... kako se vam zdita Polo, Ford Fiesta itd..če se kdo spozna na prednosti in slabosti omenjenih...ali pa kakšen avto druge znamke podoben tem (morda obstaja kakšen model za katerega na vem)?

Vem, da klima ostalim veliko bolj prav pride kot centralno zaklepanje..vendar je resnično ne potrebujem...

Clio mi je sicer všeč, vendar pravijo da so deli zanj dražji.. :?

Še najbolj všeč mi je predlog za Fiat Punta..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se enkrat hvala za odgovore...super ste... worship.gif Megane in Hyundai se mi zdita malo prevelika...raje bi kaj manjšega... kako se vam zdita Polo, Ford Fiesta itd..če se kdo spozna na prednosti in slabosti omenjenih...ali pa kakšen avto druge znamke podoben tem (morda obstaja kakšen model za katerega na vem)?

Vem, da klima ostalim veliko bolj prav pride kot centralno zaklepanje..vendar je resnično ne potrebujem...

Clio mi je sicer všeč, vendar pravijo da so deli zanj dražji.. trance_11_confused.gif

Še najbolj všeč mi je predlog za Fiat Punta..

Itak je vse kar ti pišemo hipotetično, po mojem je bolj važno da kupiš od nekoga, ki je skrbel za vozilo, ki ga je servisiral, da oma mašina s čimmanj km, po možnosti motor čist, pod mašino da ni kapljice olja, ...

Vse drugo je tudi malce loterije, oz kakor imaš srečo.

  • Všeč mi je 2
  • Ni mi všeč 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Objavljeno (popravljeno)

Itak je vse kar ti pišemo hipotetično, po mojem je bolj važno da kupiš od nekoga, ki je skrbel za vozilo, ki ga je servisiral, da oma mašina s čimmanj km, po možnosti motor čist, pod mašino da ni kapljice olja, ...

Vse drugo je tudi malce loterije, oz kakor imaš srečo.

Vem, da je vse kar pišete zgolj hipotetično, pa vendar vsako mnenje, ideja, izkušnja prav pride....modeli avtomobilov me še najbolj zanimajo...

Sem pravkar zasledila še Forda Ka..vendar ni neke fajn ponudbe na Avto.net....

Popravljeno . Popravil Frajla
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vem, da je vse kar pišete zgolj hipotetično, pa vendar vsako mnenje, ideja, izkušnja prav pride....modeli avtomobilov me še najbolj zanimajo...

Sem pravkar zasledila še Forda Ka..vendar ni neke fajn ponudbe na Avto.net....

ma daj ne filozofiraj, no ...

pejt k enemu največjemu prodajalcu in reči - imam jurja, kaj imate zame?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne bi se strinjal. Veš jurja je malo in je lahko zelo velika razlika kaj kupiš. Vzemi si čas in ne pokni kar prve šare, ki jo dobiš.

  • Všeč mi je 2
  • Ni mi všeč 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ma daj ne filozofiraj, no ...

pejt k enemu največjemu prodajalcu in reči - imam jurja, kaj imate zame?

Nič ne filozofiram, sem pač laik...zato sem tudi postavila temo, verjamem, da se tle bolj razumete v avtomobile....kaj vse prodajajo za 1000 €...nočem obžalovati nakup....večina večjih prodajalcev v okolišu pa nima nič pametnega za ta denar....

Upala sem na informacije tipa: ta porabi malo goriva, vglavnem prednosti in slabosti omenjenih modelov....

  • Všeč mi je 1
  • Ni mi všeč 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No jest ti lhk povem za Fiat Punto 55, če te zanima.

Ga imam sam in sem zadovoljen z njim. Letnik je 98, prevoženih okoli 110kkm, naredil sem dobrih 8000km, kupil pa sem ga malo pred novim letom za 800€.

Poraba je okoli 5 litrov če voziš lepo, če pa ga malo priganjaš pa okoli 6l...take so moje izkušnje, lahko kuri tudi več. Pokvarilo se ni zaenkrat še nič, menjal sem edino termostat, ki se je pokvaril že prejšnjem lastniku in so ga samo razkopali in montirali nazaj tako, da je voda vedno krožila...to sem opazil, ker je gretje delalo zelo slabo.

Pri nakupu moraš paziti na tesnilo pokrova ventilov, ker ponavadi tam rado pušča olje. Kdaj pušča tudi pečka za gretje in takrat v kabini smrdi po antifrizu.

Ti avti nimajo neke hude opreme odvisno od modela...največ kar lahko dobiš je centralno zaklepanje, el.pomik sprednjih stekel, 2x airbag, meglenke...to je pa to...60 in 75 modele dobiš ponavadi z več opreme, tudi klimo.

Slabost je, da v 55 ima samo števec za hitrost in bencin in uro, ostali modeli (60, 75) imajo še obratomer in merilnik temperature vode....vendar se tudi v 55 lahko montira tak števec.

Jaz ga večino časa uporabljam za vožnjo na faks.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se enkrat hvala za odgovore...super ste... :worship: Megane in Hyundai se mi zdita malo prevelika...raje bi kaj manjšega... kako se vam zdita Polo, Ford Fiesta itd..če se kdo spozna na prednosti in slabosti omenjenih...ali pa kakšen avto druge znamke podoben tem (morda obstaja kakšen model za katerega na vem)?

Vem, da klima ostalim veliko bolj prav pride kot centralno zaklepanje..vendar je resnično ne potrebujem...

Clio mi je sicer všeč, vendar pravijo da so deli zanj dražji.. :?

Še najbolj všeč mi je predlog za Fiat Punta..

Polo in fiesta se mi zdita precenjena,s tem da sta povrh vsega še podvržena rji.Mogoče je za ta denar res bolje vzeti kakega korejca ali pa japonca,čeprav tudi fiat ni slab.Poglej na avtonet,si jih par izpiši,pa jih pojdi pogledat.Ni vrag,da ne dobiš enega ki bo delal še par let :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nič ne filozofiram, sem pač laik...zato sem tudi postavila temo, verjamem, da se tle bolj razumete v avtomobile....kaj vse prodajajo za 1000 €...nočem obžalovati nakup....večina večjih prodajalcev v okolišu pa nima nič pametnega za ta denar....

Upala sem na informacije tipa: ta porabi malo goriva, vglavnem prednosti in slabosti omenjenih modelov....

sk0or vse kar gledaš je made in EU. IMHO je to napaka. Evropejci so očem všečni. lepši, bol domači. v poprečju pa imajo mehaniko in motorje slabše od japonske konkurence. trust me, na smeti sm pelal že precej ultra low budget avtov, in z vsaim sem mel stroške. svetla izjema je subaru. na avtu je delalo vse prav vse, tud lučke u armaturi. vzdrževanja ni bilo! še zdej se mi stoži po brezhibnem delovanju. Mislim, da so japonci v devetdesetih uporabljali kategorijo boljše materialle kot so to počeli evropejci.

Zato bi jaz na tvojem mestu gledal lepo ohranjene japončke iz konca devetdesetih. Honda Civic, Toyota Corolla Mazda 323 mitsubishi lancer ali suzuki swift in Baleno. tega je zdej kupla Mojamoja, pije cca 7l, zavornbe plpščice stanejo enako kot za fiat punto, drugega pa najbrž nebo potrebovala. motor pri 180 000km dela ko ura, lepo potegne za svojih 80 konj, avto ima servo 2 airbaga centralno zaklepanje električne šipe in ogledala.

so pa japonci iz devetdesetih v poprečju nezanimivi, dolgočasni in s svojimi cenenimi armaturami ne delujejo šik, kot kak evropejec.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Upala sem na informacije tipa: ta porabi malo goriva, vglavnem prednosti in slabosti omenjenih modelov....

Filozofiranje. Strošek goriva je še najmanj. Razlika bo maximalno kak liter na 100 kilometrov - pri majhnem avtu. Ker nekega hi-techa ne boš dobila za tako malo dnarja ...

Kupi Fiat Punto, to so ti poceni avti, tudi za vzdrževanje. Ali pa Citroen Saxo. Ali pa Volkswagen Polo (ki je lahko mal dražji, ampak zna bit tudi bolj trpežen). Ali pa Hyundai Getz je luštn, če ga dobiš za ta dnar.

Kakih drugih filozofij pa ne pričakuj - in tudi ne verjami.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Al pa renault twingo, majhen piki, majhna poraba, dolga vrata za vn skotalit se, pregleden, preprosto vzdrževanje. Kar se mene tiče bolši kot clio(prvi model)

Za po mestu super :)

Drugače pa itak tle debatirat je brez veze, vse probaj peljat, pa s tem ko hodiš več avtov pogledat dobiš tudi občutek na kaj moraš pazit in neko realno sliko kaj lahko za ta denar pričakuješ. Ko pogruntaš kateri se ti najlepše pelje, pa raziskuješ naprej.

Popravljeno . Popravil Dolenc™
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ker ne morem urejat bom še to dodal.

Jaz sem pred kratkim kupoval avto do 1000eur. In tud sam sem se najbolj nagibal k japonskim avtomobilom. Honde katere sem jst gledov so bile vse zgonjene, razen ene civic, sam je bila pa letnik 90(al tam nekje)in so jo že malo dajala leta, vizualno, lavfala je k nova :). Toyote ali kak mitsubiši je teško dobit pod 1000k, tudi če je precej v letih.

Potem sem se zapalil za nazdo 323c, ta se mi še zdej dopade, samo je tudi teško dobit lepo ohranjeno. Eno sem našel, pa je lastnik malo cincal, ker so kupovali drug avto al kaj, nekaj časa sem ga še čakal, potem se mi je pa malo mudilo in sem moral poiskat kaj drugega. Pa tud avto me je malo razočaral z voznimi lastnostmi, nekak pričakujem kej udobja od avta, sem le hrust in da padeš v avto in se vn skotalim mi ravno ni. (a tud za 1.8 ni šel nikamor :whistle: )

Sprobal sem megana(čeprov sem na začetku reku, da vse sam renaulta ne :D) in sem bil s tem najbolj zadovoljen, od vseh, ki sem jih jaz peljal za ta denar(pa jih je bilo veliko in iz vseh kontinentov) se ta avto pelje najlepše, dele dobiš povsod, servis ni drag, probleme imajo(sploh sedanji 1.6) ampak nisem niti pričakoval za ta denar da se bom samo vozil :). Na prejšnem sem takoj naredil velik servis in to bi bilo to, če ne bi bil tako len. Uglavnem, sem zelo zadovoljen z nakupom in mislim da si bolšega avta ne bi moral kupit(za moje potrebe seveda).

Moraš pa uzet v zakup, da avto za tak denar ne bo samo kupi in vozi, ampak takoj ko ga kupiš bo kaj na njemu za naredit :)

Popravljeno . Popravil Dolenc™
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

peugeot 306 1.6 bencinar..

preizkušena zadeva..

Dokler ne zagorijo kabli ob volanu(se dogaja) :whistle:

  • Všeč mi je 1
  • Ni mi všeč 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja kolk ma pa porabo tak pežojčk.. preveliko...

sploh za take k nimajo € in kupujejo cenejši avto..

Popravljeno . Popravil gregaRS
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!