Skoči na vsebino

NOV DRUŽINSKI ZAKONIK


Schumy

Ali ste ZA ali PROTI   

106 članov je glasovalo

  1. 1. ali ste za izenačitev istospolne zakonske skupnosti z obstoječo hetero?

    • DA
      45
    • NE
      55
    • NE VEM
      6
  2. 2. Ali ste za to, da istospolni par lahko posvoji otroka?

    • DA
      32
    • NE
      71
    • NE VEM
      3
  3. 3. Ali bo novi zakon razvrednotil pomen tradicionalne družine?

    • DA
      46
    • NE
      47
    • NE VEM
      13


Priporočene objave

o tem se bomo lahko pogovarjali čez 20-30 let. Do takrat pa ne trdi nečesa, kar ni preizkušeno in o čemer se samo

ugiba.

Dokazov o razvoju otrok istospolnih partnerjev je v svetu že dovolj in vsi govorijo v prid takšnim družinam.

Največ problemov s tem imajo zaprte družbe kamor bi lahko umestili tudi slovensko - glede na našo nekdanjo državno ureditev in / ali pretežno krščansko vzgojo. In če bi slednji upoštevali svoja načela potem nebi želeli škoditi drugemu, kar pa seveda za NJIH ne velja :wallbash:

In še nekaj, če bi se že od nekdaj bali drugačnih in jih eliminirali takoj, ko pomislijo na kaj podobnega, potem bi še danes skakali goli in po vseh štirih :bum:

Naučite se že enkrat bivati in sobivati tudi z drugačnimi. Pri vsakem od nas lahko najdemo značilnosti, ki so drugačne in lahko moteče in zaradi katerih jih lahko omejujemo, zapiramo in jim prepovedujemo vse kar se pač spomnimo.

  • Všeč mi je 2
  • Ni mi všeč 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa še to:

- beseda družina je v Slovarju slovenskega knjižnega jezika opisana kot: družína -e ž (í) 1. zakonski par z otroki ali brez njih .

Skratka - zgleda, da si boš za svoj umotvor družine, kot si jo TI predstavljaš, izmisliti kako drugo besedo, da boš lahko potem nekaterim odrekal pravico do te besede.

no ker si tako pameten, pa me poduči še o definiciji zakonski par.

hvala že v naprej za razsvetljenje.

če ti bo v pomoč:

ZZZDR

3. člen

(1) Zakonska zveza je z zakonom urejena življenjska skupnost moža in žene.

Popravljeno . Popravil nejcgs
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Naučite se že enkrat bivati in sobivati tudi z drugačnimi. Pri vsakem od nas lahko najdemo značilnosti, ki so drugačne in lahko moteče in zaradi katerih jih lahko omejujemo, zapiramo in jim prepovedujemo vse kar se pač spomnimo.

Ja, jaz mam recimo ful probleme zaradi IQ-ja. Ker če bi sovražil & frderbal tiste z manjšim, bi na koncu sam ostal na tem planetu ... :-)

(to je šala, ampak v osnovi je pa to koncept za vse konflikte v družbi - "Jaz imam bolj prav, pa bolj sem pameten, močen in pomemben od tebe.")

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

(1) Zakonska zveza je z zakonom urejena življenjska skupnost moža in žene.

Nič več, to se z družinskim zakonikom spreminja. ;-) In spreminja se demokratičnim glasovanjem v parlamentu, ki je sestavljen po volji ljudstva (na volitvah).

;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

še malo pa bomo prišli do pozitivne diskraminacije.

Od negativne k pozitivni? Ne pretiravaj. Dovolj bo že, če ljudem dovolimo uveljavljanje pravic, ki jim jih zagotavlja ustava Republike Slovenije in ki jih je potrdilo tudi Ustavno sodišče Republike Slovenije. Pametnjariti naprej na ta račun pa ne rabiš, hvala, sem danes že jedel eno zanič kosilo.

PS: poznam kar nekaj gejev in lezbijk in prepričan sem, da večina od njih ni primerna za posvojiti otroka, nimajo te želje in jim tega tudi ne bodo dovolile pristojne službe - tako, kot morda ne dovolijo kakšnim hetero parom (zaradi tega ali onega razloga).

No, tudi večina motosvetovcev verjetno ni primernih - po mojem mnenju se zatakne že pri dokazovanju tega in onega glede 'urejenosti' življenja. ;)

Popravljeno . Popravil mashina
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...... to se z družinskim zakonikom spreminja.....

dokler se pa ne spremeni pa velja kot sem napisal :-))

- beseda družina pomeni člane kot so moški+ženska+otrok(ka,ci)

- Zakonska zveza je življenjska skupnost ženske in moškega

ko pa boste to spremenili, se bomo pa menili naprej,

pa lep dan se naprej (pa kak minus mi pripopaj)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Seveda je po mojem škoda,časa pa energije.. vendar sem mnenja da bi morali predlagatelji podati vsaj za spoznanjce tehtnejše razloge ki govore v prid posvojitvah istospolnih,kajti, kolikor jaz razumem je to edini kamen spotike v celi zgodbi.

Pozicija pa bi morebiti lahko bila bolj fer in ne vezala sprejem zakonika v celoti,s čemer dokazujejo,da hočejo tole vprašanje vsilit v zakon.

Tudi Hitler je imel v zakonu o Nemčiji 300 fantastičnih členov v 4ih je pa opisal načrt za eliminacijo Židov.

A bi mi tak zakon podpisali?

Pretiravam namenoma zaradi figurativnega učinka....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pretiravam namenoma zaradi figurativnega učinka....

poglej saj te jaz tudi lahko, pa če hočeš tudi figurativno, najprej normalno nategnem, potem pa še v pičko !

mislim, koliko enega homofobnega in nacističnega sranja na motosekretu !

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Seveda je po mojem škoda,časa pa energije.. vendar sem mnenja da bi morali predlagatelji podati vsaj za spoznanjce tehtnejše razloge ki govore v prid posvojitvah istospolnih,kajti, kolikor jaz razumem je to edini kamen spotike v celi zgodbi.

Pozicija pa bi morebiti lahko bila bolj fer in ne vezala sprejem zakonika v celoti,s čemer dokazujejo,da hočejo tole vprašanje vsilit v zakon.

Tudi Hitler je imel v zakonu o Nemčiji 300 fantastičnih členov v 4ih je pa opisal načrt za eliminacijo Židov.

A bi mi tak zakon podpisali?

Pretiravam namenoma zaradi figurativnega učinka....

Dovolj bo že, če ljudem dovolimo uveljavljanje pravic, ki jim jih zagotavlja ustava Republike Slovenije in ki jih je potrdilo tudi Ustavno sodišče Republike Slovenije

Ne, da imajo manjšine več pravic, samo enake pravice hočejo! In te pravice bi morali upoštevat, pa če vam še tako ni všeč, da nategujejo istospolnega partnerja!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

dokler se pa ne spremeni pa velja kot sem napisal :-))

- beseda družina pomeni člane kot so moški+ženska+otrok(ka,ci)

- Zakonska zveza je življenjska skupnost ženske in moškega

Moraš pa vedeti, da zakonodaja običajno sledi praksi ... ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Seveda je po mojem škoda,časa pa energije.. vendar sem mnenja da bi morali predlagatelji podati vsaj za spoznanjce tehtnejše razloge ki govore v prid posvojitvah istospolnih,kajti, kolikor jaz razumem je to edini kamen spotike v celi zgodbi.

Saj so dal itehtne - obstajajo istospolne družine, otrok + dva istospolna starša, kjer oba skrbita za otroka, se imajo radi, in če se enemu (biološkemu) staršu kaj zgodi, bo to slabo za tega otroka, čeprav bi lahko ostal z drugim staršem (nebiološkim), ki bi skrbel zanj in bi bilo za otroka to dobro, ker ga je navajen in imajo pozitivno vzgojo.

Ampak, ja, ti si kar zatiskaj oči.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In ko bodo učiteljice v šolah, vzgojiteljice v vrtcih učile, kako pride otrok na svet, bodo rekle " Otroci kako nastane otrok, prideta oči pa mami pa se mata rada in plod njune ljubezni je otrok.

Danes bo pa kaj? Prideta oči pa oči se imata rada in iz ritke pride otrok........... icon_smile_big.gif

Po moje se bomo vrnili k štorkljam.

Tu se kaže komu je v bistvu sprejem zakona pisan na kožo, ma kaki za otroke, ampak za bogate, znaveličane, homoseksualce tipa Sinička.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Od negativne k pozitivni? Ne pretiravaj..................

malce poglej čez planke pa boš videl da pozitivna diskriminacija ni nič neobičajnega

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

.....samo enake pravice hočejo.........

sory punči, enakih pravic ni in jih nikoli ne bo.

Ne na tem in ne na kakem drugem področju.

Enakost pred zakonom je pravljica za lahko noč.

Ti meni lahko daš + ali - jaz tebi ne. Enakost?

Fak, pa taka enakopravnosti, pravice in ne vem kakšen še vse pravljice.

da se homo fukajo med sabo, to nikogar ne moti, samo da bodo imeli pa čisto iste pravice kot družine - to pa ne bo nikoli, pa če vam

je všeč ali ne.

tako zdaj pa na moped ...... pa da pozabim vaše blebletanje

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kot najprej predlagam, da se vzdrižmo vsaj v tej temi plusov in minusov(no vsaj minusov), kajti že to je nestrpnost.

SE strinjam s terminom, da je družina lahko samo ena (oče+mati+otrok), vendar kljub temu lahko obstajajo tudi drugačne družinske skupnosti (2 moška+ otrok ali 2 ženski+ otrok, ali pa brez otrok).

Mene dejansko zakoni in pravni termini v vsej zgodbi sploh ne zanimajo (ti so itak v domeni zakonodajlca). Ampak če se vprašam, kaj je družinska skupnost v osnovi v najglobjem pomenu besede, je to skupnost 2 ljudi, ki sta si čustveno naklonjena (se imata rada, živita skupaj...) in iz tega jima pripadajo neke pravice. Seveda lahko tudi imata otroke ali pa ne. In tukaj ne vidim nobene povezave s spolno usmerjenostjo.

Primer: neki ženski, ki ima enega otroka umre mož. Ta ženska, zaradi finančne stiske, in delitve stroškov pač prične živeti skupaj z drugo žensko, ki je recimo lezbijka. (bdw-med njima nikoli ne pride do sexualnega kontakta) Obe skupaj skrbita za otroka. Nakar, čez eno leto, za posledicami bolezni umre otrokova biološka mati. In se vprašam: ali bo sedaj imela ženska, ker je lezbijka probleme pri posvojitvi otroka, ki mu je nekaj časa bila kot starš?

Če bi zakonsko priznavali neko obliko družinske skupnosti, v tem primeru problemov za otroka in njegovega krušnega starša ne bi bilo, tako pa?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In ko bodo učiteljice v šolah, vzgojiteljice v vrtcih učile, kako pride otrok na svet, bodo rekle " Otroci kako nastane otrok, prideta oči pa mami pa se mata rada in plod njune ljubezni je otrok.

Danes bo pa kaj? Prideta oči pa oči se imata rada in iz ritke pride otrok........... icon_smile_big.gif

Po moje se bomo vrnili k štorkljam.

Tu se kaže komu je v bistvu sprejem zakona pisan na kožo, ma kaki za otroke, ampak za bogate, znaveličane, homoseksualce tipa Sinička.

Ne vem zakaj si za spol napisala ne vem. In tudi ne razumem, kaj ima rojstvo otroka veze s homosexualci. Učiteljice v vrtcih in osnovnih šolah ne bodo nič drugače učile, kajti geji ne morejo roditi otrok(vsaj velika večina, ki nima maternice), lezbijke pa jih lahko v primeru če so bile bodisi umetno ali po naravni poti oplojene. In tu ni nobene znanstvene fantastike. In če bi se oči in mami samo imela rada, ja potem jaz še vedno ne bi imel otrok. Sva kar sexala z mamo, da sva jih naredila.

Homosexualni pari pa jih zaenkrat lahko samo posvojijo ali pa dobijo na prej opisan način.

Nadalje: izprijena sexualnost je tako pri hetero kot homo usmerjenih ljudeh in mislim, da tu ni razlik. Odmisli raje samo fizično sexualnost in pomisli na čustveno ljubezen. Tu govorim o dveh, ki se imata rada in sta si čustveno naklonjena. Ali sta istega spola sploh ni pomembno. Pomembne so pravice, ki jima pripadajo. Mene ne moti če dobita iste pravice kot jaz.

Mislim, pa da ste v veliki zmoti vsi ki mislite, da hočejo homosexualci iste pravice kot hetero, samo zato da bi lahko imeli otroke.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ok to je že malo nesramno sam vseeno smešno

Mogoče bodo v vsaki srednji šoli za to začeli poučevati kako priti do otroka - da obsatajta 2 načina:

1) Biologija - mami, oči, spojitev celic in kasneje rojstvo

2) Vnešeno poučevanje prava - kako posvojiti otroka

Ja in iz 1000 letne prakse vemo, kakšen odnos vzpostavijo drugi otroci do drugačnih.

ne bi bila rada v koži takega otroka.

In ne bi rada da katerikoli otrok mora it čez vse to.

Strogo proti,da ima lahko moški homoseksualni par,kakršnokoli možnost imeti otroka,ki ni biološko povezan z enim od roditeljev.

  • Ni mi všeč 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ok to je že malo nesramno sam vseeno smešno

Mogoče bodo v vsaki srednji šoli za to začeli poučevati kako priti do otroka - da obsatajta 2 načina:

1) Biologija - mami, oči, spojitev celic in kasneje rojstvo

2) Vnešeno poučevanje prava - kako posvojiti otroka

Ja in iz 1000 letne prakse vemo, kakšen odnos vzpostavijo drugi otroci do drugačnih.

ne bi bila rada v koži takega otroka.

In ne bi rada da katerikoli otrok mora it čez vse to.

Strogo proti,da ima lahko moški homoseksualni par,kakršnokoli možnost imeti otroka,ki ni biološko povezan z enim od roditeljev.

Potem pa jih tako kot skozi 1000 letno zgodovino (poglej indija in podobne države) vrzimo lepo na cesto in tam naj bodo, kot do sedaj. Vsak otrok, ki dobi kolikor toliko primeren dom, je boljše kot otrok na cesti.

In da, lahko tudi dva moška geja, otroka zlorabljata, kot jih lahko zlorabljajo nekateri župniki. Vendar to ne pomeni, da bodo vsi geji otroke zlorabljali, in prav tako ne pomeni da so vsi župniki pedofili. Za extreme ki vplivajo na negativni razvoj otroka (pijančevanje, uporaba sile, izkoriščanje, pedofilija...) smo pa itak odgovorni vsi v družbi in moramo take primere prijaviti pristojnim organom, ki morajo potem tudi zadeve peljati naprej.

ps. 3. ugrabitev

4. nakup v deželah 3 sveta

pss. kako priti do otroka je nebroj možnosti, kako nastane pa samo ena (dokler ne bomo začeli klonirati)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No tko bom rekla,otrok se rodi dvema staršema v hetero zvezi.

nakar on ugotovi, da ga privlačijo moški,ona pa da nima želje po otroku.

On si najde drugega tipa in otrok je z njima.

Se sme to šteti kot družino?

kar se mene tiče nimam zadržkov.

Toda posvojitev otrok,ki ni v biološki povezavi z enim od dveh očetov,kategorično zavračam.

In ko govorimo o posvojitvah govorimo ponavadi o takih otrocih ki niso v krvnem sorodstvu s posvojitelji.

Torej gre za otroke,ki so jih starši zavrgli,umrli, al kakorkoli ne morejo skrbeti zanje.

Take otroke ne moremo kaznovati na način da jih dodelimo dvem ženskam ali dvem moškim

Kje je tu izražen interes otroka?

Se ga vpraša po mnenju?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Schumy, marsikaj ti je kristalno jasno. Zatakne se ti pa pri ugotavljanju, katerega spola si. Kako to?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kar se tiče katerega spola je Schum,i sem se pravzaprav vprašal ali nima nemara celo prav, kajti v vsakem od nas je določen procent moškega in ženske. Vprašanje je kateri bolj prevladuje na katerem področju kot so čustvovanje, telesni razvoj, obnašanje.

Pravzaprav opažam da že popuščaš Schumi. Sedaj lahko dva moška posvojita(obdržita) otroka, kateremu je eden biološki oče. Torej te vprašam:

1.kakšna je razlika med tema dvema moškima in enem x drugim parom?

2. kaj pa par žensk? One si lahko otroka tudi umetno ali celo po naravni poti zrihtajo, pa bo v biološki zvezi z njima

3. tako kot ne more posvojiti otroka prav vsak hetero par, mislim da bodo enaka pravila velja tudi za gej par. Vsekakor je to stvar zakonodajalca da uredi.

sedaj pa domneve: mislim da velika večina homosexualnih moških sploh nima neke pretirane želje po imetju otrok, verjetno je precej večja želja na ženskah zaradi naravnega nagona materinstva, tako da bati se da bodo sedaj vsi geji imeli kar naenkrat kup posvojenih mulcev je najmanj iluzorno.

In še nekaj dejstev: homosexualci ne ogrožajo klasične družinske skupnosti ampak jo karierizem, tempo življenja, in kup drugih problemov, ki si jih nakopljemo sami.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sory punči, enakih pravic ni in jih nikoli ne bo.

Ne na tem in ne na kakem drugem področju.

Enakost pred zakonom je pravljica za lahko noč.

Ti meni lahko daš + ali - jaz tebi ne. Enakost?

Fak, pa taka enakopravnosti, pravice in ne vem kakšen še vse pravljice.

da se homo fukajo med sabo, to nikogar ne moti, samo da bodo imeli pa čisto iste pravice kot družine - to pa ne bo nikoli, pa če vam

je všeč ali ne.

tako zdaj pa na moped ...... pa da pozabim vaše blebletanje

Teptanje pravic, ki so nam zagotovljene z ustavo voodi v dopuščanje kratenja pravic vedno večjim nepriviligiranim množicam.

Če morda danes še nisi v manjšini, ki se ji tepta pravice, boš morda jutri. Ker si danes dopustil teptanje teh pravic.

Srečno Kekec :closedeyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pustite tiste, ki radi svoj spolni UD namakajo v BLATU in LIZIKE pri miru saj so tudi oni ljudje :whistle: ,samo da ne bojo v demokraciji nekoč tudi PEDOFILI zahtevali svoj DRUŽINSKI zakonik

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!