Skoči na vsebino

NOV DRUŽINSKI ZAKONIK


Schumy

Ali ste ZA ali PROTI   

106 članov je glasovalo

  1. 1. ali ste za izenačitev istospolne zakonske skupnosti z obstoječo hetero?

    • DA
      45
    • NE
      55
    • NE VEM
      6
  2. 2. Ali ste za to, da istospolni par lahko posvoji otroka?

    • DA
      32
    • NE
      71
    • NE VEM
      3
  3. 3. Ali bo novi zakon razvrednotil pomen tradicionalne družine?

    • DA
      46
    • NE
      47
    • NE VEM
      13


Priporočene objave

Imam znanca, ki sta si v naši napredni SLO več let trudila posvojiti otroka pa so jima razni socijalni centri skoraj na silo ponujali samo otroke za rejo, dokler se nista opogumila in preko ne vem kakšnih vez posvojila 2-letnega fanta iz Ukrajine, za to sta porabila vse skupaj štiri mesece. Zato močno dvomim, da bi pri nas kakšen istospolni par obil v posvojitev otroka :whistle:

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 6 mesecev pozneje...

ampak nekateri iz skupine homo-propagande in mavričnega liberalizma sekate totalno mimo s tem, ko narod, ki ne sprejema teh posvojitev pri gejevski in lezbični družini, označujete za zarukan, staromoden,.. zaplankan, bebav, kmečki...

pojdimo globlje v problem in se vrašajmo... a obstaja kakšna razlika pri dveh ženskah, dveh dedcih, ki se nekega dne pri skupnem britju ali pudranju odločita v kopalnici, da bi njuno življenje dopolnila z novim bitjem pod streho, v primerjavi z moškim in žensko, ki se zaljubita, odločita za skupno življenje in družino ter kasneje ugotovita, da svojih otrok ne moreta imeti.

na drugi strani imamo otroka, ki živi v družini, ki ga zanemarja, doživlja psihične in fizične pritiske in je ogrožen njegov razvoj ali celo življenje. ta otrok čez sosedovo ograjo vidi sošolca, prijatelja,.. ki skoči v topel objem k mamici, ki ga očetova roka poboža žčez ramena in te stike in druženje s starši doživlja v vsej svoji radosti. prizadet otrok si želi enakega. (pa ne skačite tu vmes tisti brihtneži ki trdite da so otroci butasti in so srečni, da jim nekdo nudi samo osnovne pogoje za eksistenco itak se sami razvijejo v odrasle odgovorne osebe in težave ali pritiski iz otroštva so nekega dne pozabljeni brez posledic)

na tretji strani imamo sodišča ali skisane socialne delavce, ki otroka obravnavajo, kot nepremičnino, ki se jo nekomu pač dodeli, najboljšemu kmetu ali skrbniku.

sedaj pa vprašanja,

kako se bo počutil otrok, ki bi prišel v "družino" z dvema ženskama ali moškima, tega pa v resnici noče, dajmo bit pošteni, otrok si najbolj želi skrbne mame in očetovo varnost, vzgojo obeh spolov, da se uči in pripravi na življenje, da opazuje obnašanje ženske in moškega, da opazuje kako moški in ženska skupaj funkcionirata,.. mislim da smo imeli vsi radi svoje starše, če česa nismo dobili smo žalostno opazovali kako so naši vrstniki deležni nečesa več od svojih staršev, in ni nam bilo prijeno. mama in oče sta povsem razični področji in vsak je prispeval nekaj k naši radovednosti in obnašanju, tisti, ki trdi da to ni res se mu je mogoče skisalo od vseh blodenj, ki jih svet danes prodaja.

zaradi česa si istospolno usmerjen par želi otroka? je to naravni instinkt, ali pop mavrični trend? ženska, če pride do te potrebe si ga lahko naredi, mislim, da ni težav, če normalno izgleda. od normalnega moškega nisem še slišal, da si želi otroka, dokler nima z žensko globljega razmerja. mogoče majhna želja obstaja, ampak normalen tip se ne meče po tleh in cufa las če nima otroka.

je mogoče v odzadju neka politična opcija, ki tako zakonodajo potrebuje za nekaj svojih posameznikov?

je naša država sposobna imeti tako zakonodajo, glede na to, da nadzor ne deluje na nobenem področju? kdo bo preverjal počutje otrok?

kako urejeno danes sploh živijo te istospolne družine? je združitev teh dveh osebkov v resnici namenjeno ustvarjanju skupnega življenja in širitvi družine, ali je osnova kaj drugega?

glede na to, da na posvojitev čaka veliko hetero družin, bodo res v prednosti istospolne?

je mogoče to priložnost za posvojitev otrok iz tretjih držav? kdo jih bo ščitil če dve mamici ne bosta ravnali tako kot bi morali? se mogoče iz tega lahko razvije otroška trgovina za naše udbovske sniferje in ljubitelje živali?

zakaj ne bi imel možnosti do posvojitve vsak posameznik? kdo pravi da dva ljubljanska pedra boljše skrbita za otroka kot sam stric iz bovških planin?

kaj je to družina ?

meni se zdi nastop pedra, ki mu vsako leto razbijejo glavo, pretiran in zavzemanje za neke pravice, ki to enostavno niso, čisto sprenevedanje s podporo, strank, ki ta zakon potrebujejo zase. posamezniki se lahko do cilja, imeti otroka, dokopljejo po naravni poti, pa če so ali niso istospolno usmerjeni. to je bistvo, zakon je totalno sprenevedanje, pa obrašajte kakorkoli želite ta problem.

dajmo razmišljat o čisto tehničnih zadevah, ki so dobri za otroka, zame je potrebno zaščitit najšibkejšega in nemočnega, in v tej zgodbi to zagotovo niso tisti, ki jih vidimo po paradi ljubezni s krvavimi nosi.

zame je ta zgodba nastala čisto zaradi simbioze nekaj politikov, (nekateri vemo kakšno zgodbo več kot tv prodaja zvečer) s temi posamezniki, homo-protagonisti in gre se za dosego cilja posameznika, ki ima pač možnost, da lobira pri oblasti.

pa ne zdaj udrihat po meni, da sem homofob, kmet in čuden ker ne razumem dveh lulčkov, ki pogrešata zvečer v banji še enega malega :) raje bi videl, da vsi zadeti hodimo naokoli, se dajemo z vsakim dol imamo vsega v izobilju, otroci brezskrbno, netekmovalno uživajo otroštvo v krasnem novem svetu ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pa ne zdaj udrihat po meni, da sem homofob, kmet in čuden ker ne razumem .....

brez skrbi ! ampak tak si ! lepo da priznaš in drugič ne rabiš proti koncu stavka humoričit o neki zadetosti, ker če bi bil bi ti itak bilo vseeno kje kdo kdaj s kom !

glede politike in novega zakona oz. spet neki kvazi kompromis pa je škoda izgubljati besed !

v parlementu nimajo jajc ! zares ne ! :xx:

Popravljeno . Popravil Rude Boy
  • Ni mi všeč 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ko gledam rezultate ankete ne morem verjeti temu kar vidim!! :headbang:

Zato tudi ne bom nič komentiral, ker je očitno polovica Motosvetovcev ....!

In bom pazil da bom v koloni motociklov vozil vedno zadnji!

Da me nebi kdo nasadil!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ko gledam rezultate ankete ne morem verjeti temu kar vidim!! :headbang:

Zato tudi ne bom nič komentiral, ker je očitno polovica Motosvetovcev ....!

In bom pazil da bom v koloni motociklov vozil vedno zadnji!

Da me nebi kdo nasadil!

winkiss.giftrance_25_naughty.gif

  • Všeč mi je 1
  • Ni mi všeč 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

he he bambi61 .. mal si me nasmejal :lol: ... pa se vprašaš, če v kuhinji slučajno ni istospolnik in ti pripravlja testo za pizzo ;)

jaz ponavadi zadnji v koloni vozm ... nč bat ;)

:lol:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kako se bo počutil otrok, ki bi prišel v "družino" z dvema ženskama ali moškima, tega pa v resnici noče, dajmo bit pošteni, otrok si najbolj želi skrbne mame in očetovo varnost, vzgojo obeh spolov, da se uči in pripravi na življenje, da opazuje obnašanje ženske in moškega, da opazuje kako moški in ženska skupaj funkcionirata,..

Take očete (ali matere), kot jih imajo marsikateri otroci ... bi blo bolje, da bi imeli po dve mami ali dva fotra ... so ene lezbe bistveno bolj "varni moški" kot pa nekateri "pravi moški" ... in obratno ... eni tipi bistveno bolj skrbni od kakih zafrustriranih mater.

Sicer pa - da, je vsaj začetek, da se dovoli posvojitve v tistih primerih, v katerih je en biološki starš, s to rešitvijo se strinjam.

Družba ne mara pedrov in lezb - nekateri so res zoprni, nekaterih pa družba ne mara samo zato, ker je v družbi tako lepo s prstom kazati ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če bi se jst Bambi klicu, bi zmer pazu, da sem zadnji......boobies.gif

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Da prekinem debato o vožnjah v koloni in podobne kozlarije, ki so zelo povezane z družinskim zakonikom.

Po ustavi imajo vsi ljudje enake pravice, ne glede na spol, vero, raso, ,,,, tudi spolno usmerjenost. S tem se strinjam. Torej bi morali imeti tudi pravico do zakonske zveze.

kar se pa tiče posvojitve pa je potrebno izpolniti še nekaj pogojev, ki so potrebni za uspešno vzgojo otrok, zato bi prepoved posvojitve istospolnim parom tudi lahko bila v skladu s prej omenjeno ustavno pravico. Strinjam se, da je pri bioloških otrocih enega od partnerjev/zakoncev možna posvojitev s strani drugega, za posvojitev tujega otroka pa nisem preveč navdušen, v resnici pa pri nas verjetno niti ne bi prišli na vrsto. Torej bi morali zakonik spisati tako, da ne bi bil neskladen z ustavo in bi vseeno omogočal otrokom primerno okolje za vzgojo (ne spuščam se v debato, kaj je to primerno okolje).

Pa malo umirite konje s svojimi traparijami. To so preveč resne stvari. Vsi drugačni od večine so že tako dovolj zaznamovani in v težavah in se samo borijo za svoje pravice in hotenja.

Gotovo ne uživajo v tem tako kot vi v zmerjanju drugačnih. Samo pomislite: V Ameriki so včasih streljali črnce, ki so se hoteli voziti v belih avtobusih in hoditi v šole. Pa težave žensk v vojski in drugih moških poklicih.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... Zato tudi ne bom nič komentiral, ker je očitno polovica Motosvetovcev ....!

...

Ni polovica, pretiravaš. Me pa vseeno veseli, da kljub nekaj izrazitih fobičnih kretenov tu obstaja lep delež normalno strpno razmišljajočih ljudi.

... In bom pazil da bom v koloni motociklov vozil vedno zadnji!

Da me nebi kdo nasadil!

Itak s svojo kareto nimaš bit kaj druzga kot zadnji. Nasadil te pa sigurno ne bo nobeden. Si predriskast. :P No ja kakšen zoofil mogoče. :hmm:

Popravljeno . Popravil Kramp
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bil bi presenečen, če bi se malo bolj poglobil v živalski svet. Homoseksualni odnosi niso redki tudi tam!

Če bi se ti malce bolj poglobil v živalski svet bi tudi videl, da taki osebki ne preživijo zato so taki odnosi redki :smoke:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi jaz mislim, da tudi če se sprejme, da lahko posvajajo, ne bo šlo kaj prida otrok v enospolne družine. Je dovolj normalno usmerjenih parov... Samo moje mnenje.

Me pa malo moti beseda''gay''. Nekako fin izraz za osebka, za katerega imamo lep slovenski izraz peder. V SSKJ. Naj bo gay ali peder, v drek ga vseeno tišči. Samo... če babnco v čokoladno oko nažgeš, -a si peder? :hmm:

enospolne... :lol1: pozno a grozno ...

ne nisi peder..lezbač si...:P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Definitivno. V bistvu si peder že, če samo pomisliš na to.

Gay je oseba, ki nosi Armanijeve obleke in vozi najnovejši BMW (poleg prakticiranja analnega seksa, seveda) . Vsi ostali analci in wannabe analci pa so v primerjavi s takšnim, navadne pederčine, če lahko uporabim domač balkanski izraz winkiss.gif

Ko gledam rezultate ankete ne morem verjeti temu kar vidim!! :headbang:

Zato tudi ne bom nič komentiral, ker je očitno polovica Motosvetovcev ....!

In bom pazil da bom v koloni motociklov vozil vedno zadnji!

Da me nebi kdo nasadil!

tisti bmw je lahko tudi avto ..takoj za kolono motoristov..tako da si s tem položajem zadnjega v koloni nisi kaj prida izboljšal svojih možnosti za ohranitev analne nedolžnosti...

( a si predstavljaš? z avtom ? raj umrem od alkota)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če bi se ti malce bolj poglobil v živalski svet bi tudi videl, da taki osebki ne preživijo zato so taki odnosi redki :smoke:

Kva pa bluziš? V živalskem svetu živali niso orto geji, ampak biseksualci ... torej - preživijo ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kva pa bluziš? V živalskem svetu živali niso orto geji, ampak biseksualci ... torej - preživijo ...

saj se ne čudim sploh ne več nič ... da je tako kot je...tudi jaz prešaltati iz bisexualca na bisexualca... včasih bi pa ni hotla nobena dat , zdaj pa bi pa se mi ne da ( no tkole do hladilnika po pir še,no...)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kva pa bluziš? V živalskem svetu živali niso orto geji, ampak biseksualci ... torej - preživijo ...

A to sklepaš po sebi :P:? Pa ne delaj se preveč PAMETNEGA

  • Ni mi všeč 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...

Prebrala danes v Žurnalu,foro s temi 300 timi dnevi oz. pravno presumpcijo,da velja za otrokovega očeta mož otrokove matere,če je le ta bil rojen v zakonski skupnosti ali 300 dni po prenehanju...

kake fore so to he he he,ne moreš verjeti.In pol se čudijo,da so sodišča prenasičena z raznimi zahtevki,če si pa sami delo iščejo

Po drugi strani sva z dragim (s katerim nisem več noseča in ga zdej lahk varam.dragi,če bereš se hecam) gledala neko nanizanko,in sicer pred Tarčo na Sloveniji 1,kjer je med drugim nek moški homoseksualni par,ki ima posvojeno punčko in zgodbice z vrtcem itd itd..

Pa sva prišla do debate,da če bi se nama kej zgodilo,pa ne bi bilo druge,komu bi raj dala otroka v posvojitev,heteroseksualni družini v kateri je alkohol al gejem...

moj odgovor je da bi absolutno dala otroka gejem...

Sploh sedaj,ko sem na primeru lastnega otroka videla kok zelo je pomembno,da sta roditelja dva in da spol pri tem ne igra take vloge...

Razen naših materinskih prsi in navezanost otroka na zaščito in vonj nas mamic....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Istospolni starši zaboga ne! V bloku kjer živim stanujeta nadstropje više nad mano dve lezbijke.Prvo se je ena odločila,da kupi otroka,se šla oploditi v Avstrijo,leto za tem pa še druga in dobila dvojčke.Rezultat zaradi joka otrok ne spimo že tri leta,kajti ena je neka poslovna oseba,druga pa je doma in skrbi za te boge otroke,predstavljate si rihtat tri majhne otroke sam,poleg tega so še vege in otroci dobijo samo vege hrano,posledica,skoz so lačni in jokajo non stop,pa to ni jok je živalsko dretje.Tudi sam imam otroke samo toliko niso prejokali celo življenje kot tile trije v treh letih.Zanimivo je pred blokom ko starejši kliče obe mami.Zanimiva reakcija je če se peljemo skupaj z starejšim otrokom v dvigalu in se mu malce nasmejiš je dete totalno zbegano in ne ve kaj bi ko vidi moškega.Kakšen bo razvoj teh otrok si lahko vsak sam misli.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Istospolni starši zaboga ne! V bloku kjer živim stanujeta nadstropje više nad mano dve lezbijke.Prvo se je ena odločila,da kupi otroka,se šla oploditi v Avstrijo,leto za tem pa še druga in dobila dvojčke.Rezultat zaradi joka otrok ne spimo že tri leta,kajti ena je neka poslovna oseba,druga pa je doma in skrbi za te boge otroke,predstavljate si rihtat tri majhne otroke sam,poleg tega so še vege in otroci dobijo samo vege hrano,posledica,skoz so lačni in jokajo non stop,pa to ni jok je živalsko dretje.Tudi sam imam otroke samo toliko niso prejokali celo življenje kot tile trije v treh letih.Zanimivo je pred blokom ko starejši kliče obe mami.Zanimiva reakcija je če se peljemo skupaj z starejšim otrokom v dvigalu in se mu malce nasmejiš je dete totalno zbegano in ne ve kaj bi ko vidi moškega.Kakšen bo razvoj teh otrok si lahko vsak sam misli.

Samo zanima me, prav v dotičnem primeru, kaj ima spolna usmerjenost veze s takim načinom vzgoje otrok? Če so starši/skrbniki/heteroseksualci/homeseksualci kreteni in nimajo pojma o vzgoji kot v tvojem primeru?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Treba si je priznat da smo v času, kjer se skupaj z večino družbenimi institucijami spreminja tudi družina. Pomojem so se pred kakimi 100 leti (preden so se ljude množično selili v mesta) ravno tako zgražali nad konceptom ˝nuklearne˝ družine, v kateri živijo samo oče, mati in otroci. Ja kje je pa deda, babica, strici, pa bogi otroček nima nič bratrancev, premalo bratcev, je bog ne daj edinček joj joj. Kdo bo nanj prenesel tradicijo nanj, s kom se bo igral, kjer bo razvil čut za skupnost, postal bo osamljen egoist, razvajen mehkužec, ki ne bo sposoben normalne interakcije z ljudmi...

Včasih si stvari mal lažje prestavljamio, če jih postavimo v zgodovinsko perspektivo. Spremembe so in bodo, če so pa le te slabe oz dobre, pam vsaj jaz osebno ne bom sodil-za taka moraliziranjam mamo cerkve pa Rugla tongue.gif

P.S.-Schumi, to z 300 dnevi je zaradi dedovanja predvsem. Več bo pa mogu kak pravnik povedat.

Popravljeno . Popravil trojan69
  • Všeč mi je 2
  • Ni mi všeč 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...kajti ena je neka poslovna oseba,druga pa je doma in skrbi za te boge otroke

...poleg tega so še vege in otroci dobijo samo vege hrano,posledica,skoz so lačni

...malce nasmejiš je dete totalno zbegano in ne ve kaj bi ko vidi moškega.

...Kakšen bo razvoj teh otrok si lahko vsak sam misli.

nevem če je tu problem ravno istospolna usmerjenost. čudna delitev dela in vzgoje, idiotizmi (vego za otroke) in ostalo niso domena spolne usmeritve ampak tega kak človek/starš si. da pa mnogi nebi smeli imet otrok je pa itak moje mnenje. eni so prevelike budale da bi lahko imeli otroke pa ni važno če imajo radi svoj ali drugi spol.

še bolj "čudno" otroštvo imajo nekateri otroci ločenih družin ali družin kjer so starši "karieristi", jih videvam vsak dan!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!