Skoči na vsebino

Ročice na krmilu, tempomat, zavora, sklopka..


peco

Priporočene objave

Aha, ql.. Kako pa ti testi vplivajo na ročke? Rentgen jim najbrž ne škodi, ampak za samo analizo aluminija je pa najbrž potrebno imet kakšen vzorec, kar pomeni zrezano ročko? :D

Sej ne da je to problem, sem pripravljen tut reskirat par eur in naročit eno ročko v ta namen, sam te, ki imam pa zdaj doma bi bilo pa škoda uničit, saj so zaradi funkcije nastavljanja po dolžini in prepogljivosti najdražje iz kitajske ponudbe.

Za drugi test nisem čisto prepričan da se jih nebo zrezalo ker eloksiran aluminij se ne da anlizirat kaj vsebuje no eloksacija pokvari sliko kaj vse vsebuje sicer nisem 100% prepričan bom vprašal pa javim (to je ultrazvočna analiza )

Glede rentgena ne bo nobenih poškodb

Popravljeno . Popravil exclan
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za drugi test nisem čisto prepričan da se jih nebo zrezalo ker eloksiran aluminij se ne da anlizirat kaj vsebuje no eloksacija pokvari sliko kaj vse vsebuje sicer nisem 100% prepričan bom vprašal pa javim (to je ultrazvočna analiza )

Glede rentgena ne bo nobenih poškodb

No daj pozanimaj se, ker me res prav firbec matra kakšna je kvaliteta teh ročk.. Se pridružujem sicer tvoji ugotovitvi, da to itak ni nobeno zagotovilo, da so vse ok, ker je vse odvisno od kontrole in lahko pride najbrž do velikih odstopanj znotraj posamezne proizvodne linije glede na to kdaj in iz katere zaloge aluminija so izdelane, ampak vseeno bi dobili eno tako splošno sliko..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No daj pozanimaj se, ker me res prav firbec matra kakšna je kvaliteta teh ročk.. Se pridružujem sicer tvoji ugotovitvi, da to itak ni nobeno zagotovilo, da so vse ok, ker je vse odvisno od kontrole in lahko pride najbrž do velikih odstopanj znotraj posamezne proizvodne linije glede na to kdaj in iz katere zaloge aluminija so izdelane, ampak vseeno bi dobili eno tako splošno sliko..

V torek ti pošljem na zs ok!To ni sicer moja ugotovitev to so dejstva namreč 4 leta sem vzdrževal stroje v Tomosu in vem kako potekajo postoki glede kvalitete in ti moram reč da za tako vrhunsko kvaliteto so tam morali vložit ogromno denarja kot učenja kadra ki to dela.

Popravljeno . Popravil exclan
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mene pa zanima kako bi najlažje ukrivil alu ročko od sklopke od yamahe,sem probal sam pa ni šlo počil je samo lak

hvala za odgovore

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za prodat imam levo in desno ročko za Yamaho R6.

mislim da pašejo na bulldoga lahko slikaš in cena

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 leto pozneje...

Fantje, kaj se je zgodilo z rendgenskim testom aluminija?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Nisem videl, da si tudi link prilepil.

To je real deal...jaz sem imel knock off kopijo za 70€ - par in je pri padcu naredila več škode kot koristi. Če misliš vzet tak stil, vzami original, ki pač stane.

In po čem ti sklepaš, da je Rizoma original kitajc pa ponaredek. Verjetno se ne zavedaš, da govoris bučke.

Če bi mal prebrskal po spletu, bi lahko opazil, da se govori, da določene izdelke Rizoma jemlje od kitajcev, sem 100% da nimajo celotne proizvodnje.

Ni vedno vse v firmi, se je treba zavedat. Tako zaščita ročk kot sami crash padi niso narejeni, da pri padcu nad 100km/h ostane motor cel.

Se mi pa zasčita ročk skoraj zdi nesmiselna v cestni uporabi...v moto gp.ju se nekako razumem, ce prideta dva motorja v stik, da mu po nepotrebi ne stisne bremze...zato pa imajo na moto gp strojih samo na desni strani.

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nisem videl, da si tudi link prilepil.

To je real deal...jaz sem imel knock off kopijo za 70€ - par in je pri padcu naredila več škode kot koristi. Če misliš vzet tak stil, vzami original, ki pač stane.

Kaj točno pa je naredila pri padcu?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In po čem ti sklepaš, da je Rizoma original kitajc pa ponaredek. Verjetno se ne zavedaš, da govoris bučke.

Če bi mal prebrskal po spletu, bi lahko opazil, da se govori, da določene izdelke Rizoma jemlje od kitajcev, sem 100% da nimajo celotne proizvodnje.

Ni vedno vse v firmi, se je treba zavedat. Tako zaščita ročk kot sami crash padi niso narejeni, da pri padcu nad 100km/h ostane motor cel.

Se mi pa zasčita ročk skoraj zdi nesmiselna v cestni uporabi...v moto gp.ju se nekako razumem, ce prideta dva motorja v stik, da mu po nepotrebi ne stisne bremze...zato pa imajo na moto gp strojih samo na desni strani.

lp

Bistvena razlika je med outsourcingom in ponaredkom/kopijo. Lahko Rizoma proizvaja na Kitajskem, ampak še vedno verjamem, da je kvaliteta njihovega izdelka boljša od kitajske Pazome (dejansko res obstaja Pazoma in še logo so kopirali). Že 20 let doma delamo dele iz fiberglasa in plastike za plovila in pač določene dele se splača dat delat v tujino. Kitajci znajo naredit čisto vredu stvar ampak znajo tudi pošteno zasrat, ker ni kontrole in ti potem zavrnejo celo serijo izdelkov. No...da nadaljujem...point zaščite je bil samo, da si ne polomim prste če/ko komu odbjem ogledalo in ne polomim aftermarket ročke pri padcu. Zdaj imam to gor in sem zadovoljen. goo.gl/eRpSD

cena pa je bila v rangu 150€

Kaj točno pa je naredila pri padcu?

Pri padcu pod 50 kmh zaradi izsiljene prednosti se je na desni strani toliko zvila, da mi je stisnila prste na ročko....pač ni big deal ampak je neprijetno ko moraš sredi križišča tako dvignit in odstranit motor.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In po čem ti sklepaš, da je Rizoma original kitajc pa ponaredek. Verjetno se ne zavedaš, da govoris bučke.

Če bi mal prebrskal po spletu, bi lahko opazil, da se govori, da določene izdelke Rizoma jemlje od kitajcev, sem 100% da nimajo celotne proizvodnje.

Ni vedno vse v firmi, se je treba zavedat. Tako zaščita ročk kot sami crash padi niso narejeni, da pri padcu nad 100km/h ostane motor cel.

Se mi pa zasčita ročk skoraj zdi nesmiselna v cestni uporabi...v moto gp.ju se nekako razumem, ce prideta dva motorja v stik, da mu po nepotrebi ne stisne bremze...zato pa imajo na moto gp strojih samo na desni strani.

lp

Malo sem razmišljal o tem ker sem pred časom že padel in se je odlomila ročka za sklopko :) tako da malo zaščite najbrš ne škodi

Pri padcu pod 50 kmh zaradi izsiljene prednosti se je na desni strani toliko zvila, da mi je stisnila prste na ročko....pač ni big deal ampak je neprijetno ko moraš sredi križišča tako dvignit in odstranit motor.

ok ... bomo šparal :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ni to zaradi prehitevanja.....

Ja, to ni nobena zaščita pri padcu, je le ščit da ti, če komu priletiš v rit, ne more pritisnit sprednje zavore, kar bi imelo za posledico salto naprej.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 mesecev pozneje...

Pozdrav!
 
Prosim za pomoč, kje se da dobiti (po možnosti v Slo) zaščite ročk katere so na http://www.mdracingproducts.co.uk/explorer-bush-guard-7.

 

Te sem dobil zraven rabljenega motorja in brez oznake proizvajalca - brez nalepke? UFO. So opraskane in bi jih želel zamenjati. Ročke bi želel v črni barvi in po možnosti brez nalepke.

 

Zaenkrat sem ugotovil da naj bi bile od proizvajalca UFO (na zadnji strani je samo odtisnjeno Made in Italy). Po več urah brskanja nisem uspel dobiti več informacij.


Prosim za odgovor če je kdo zasledil kje se jih da dobiti ali vsaj ponuja opremo proizvajalca UFO v Sloveniji.

 

Hvala že vnaprej.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 let pozneje...

Kje bi se dalo cheap varjanto pri nas narocit?

 

ebay

 

če hočeš v 3eh dneh dobit daš malo več okoli 75€

 

če se ti da čakat iz kitajske 30€ v roku 21 dni je tu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

OK, Lahk cakam. Bo kdo narocal iz Kitajske, bi se zravn prslinil...

 

Malo si zamudil lih danes prejel ene za kolega za MT 07  :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 5 mesecev pozneje...

Pozdrav..

Iscem rocke zavore in sklopke krajse za yamaho r1 rn22 letnika 2012..

Ima kdo kaj ki se mu valja doma?..

Preko e-baya se mi narocuje nekaj..

Lp S.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!