Skoči na vsebino

Ročice na krmilu, tempomat, zavora, sklopka..


peco

Priporočene objave

se priporocam za info, ko & ce bos kaj odkril. meni ni ratalo izbezljati drugega, kot magura off road rocke, ki so krajse od serijskih in nimajo uporabnega dovoljenja za na cesto. in ker nasi vrli tukaj niso toooliko slepi......

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na kateri poziciji imaš nastavljeno ročko? Bremzaš pa z ??? prsti? Pr men je bolj problem, da imam kazalec skoz na ročki (preventiva na cesti), ta pa je na notranji strani krmila. V kolikor sta kazalec in sredinec na ročki, potem ni panike, vendar mi ne ustreza taka pozicija. Torej, problem reši "boljša" ročka ali pa izjemoma prava nastavitev ročke.

Jaz sem na oba motorja namonitirala takele ročke, ker so globje izrezane in pridejo bližje pa še skrajšane so, tako, da lahko kjub kratkim psrtom držim prst na zavori in mi ne preščipne ostalih prstov pri močnem zaviranju pa sem zelo zadovoljna. Tud cenovno so fajn ugodne napram kaki rizomi al pa titaxu, s tem da mi ni še nikol noben policaj gnjavil, da niso original.

http://cgi.ebay.co.u...=item4a9f9203c9

Popravljeno . Popravil svobodnaptica01
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Če ne bi probal, ne bi verjel :)! Ročka je definitivno oblikovana drugače in zato lažje zaviraš. Težava je v tem, da je original ročka narejena tako, da ti, v kolikor jo bolj približaš krmilu, stisne prste v kolikor ne zaviraš z vsemi prsti, ta pač ne, ker je bolj zavito narejena. Ko prste pokrčiš (vendar ne preveč) lažje stiskaš ročko. Point ni v vzvodu, ker le ta ne more biti daljši, pa kakorkol oblikuješ ročko ampak v obliki ročke, ki preprečuje stisk prstov. Torej original bi bila verjetno čisto OK, v kolikor ne bi bila skoraj vodoravno oblikovana proti prstancu in mezincu. Je pa res, da tisti, ki držijo krmilo bolj na zunanji strani, nimajo teh težav. Pa da se ne bo kdo spomnil, da naj original ročko zvijem :D.

sicer se pa tudi to da, samo znat je treba.čisto informativno

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kaj pa ASV levers?

baje se dajo prilagoditi glede na velikost roke....ampak mišljeno seveda oddaljenost ali približevanje....no saj na videu vse pokaže ;)

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 mesecev pozneje...

Na ebayu komplet ročk za 48€ s poštnino vred. Pa so verjetno prblizn tolk uredu kot une za 200€. Jest sm zadovoljen, bremza se precej bolj natančno kot na OEM ročkah pa sklopko stisnem zlahkoto. Prej so me zapestja bolela, zdaj je ta tezava odpravljena. Sam hvala lahk recem dragonball-u ce me spomin ne vara.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@bikez v motomania pri Zagrebu-Velika gorica imajo neke takšne ročke.Če pa na njih piše suzuki pa ne vem.Pokliči jih ali skoči do njih-saj si takoj tam :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Zanimam se za nakup aftermarket ročk sklopke/zavore, ki so preklopne in nastavljive po dolžini. Zaenkrat sem našel le te, od firme Mizu:

http://mizu.de/index.php?page=info/newsartikel&id=1299773041

a zgleda da pri nas ni uvoznika oz. ga nisem našel. Ali se motim?

Morda kdo ve, kje bi se dale pri nas dobiti takšne ročke od kakšnega drugega proizvajalca?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zanimam se za nakup aftermarket ročk sklopke/zavore, ki so preklopne in nastavljive po dolžini. Zaenkrat sem našel le te, od firme Mizu:

http://mizu.de/index...l&id=1299773041

a zgleda da pri nas ni uvoznika oz. ga nisem našel. Ali se motim?

Morda kdo ve, kje bi se dale pri nas dobiti takšne ročke od kakšnega drugega proizvajalca?

Zalaufaš Ebay in naročiš iz Kitajske/Honkgonga itd in dobiš ročke poceni in ok izdelave.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zanimam se za nakup aftermarket ročk sklopke/zavore, ki so preklopne in nastavljive po dolžini. Zaenkrat sem našel le te, od firme Mizu:

http://mizu.de/index.php?page=info/newsartikel&id=1299773041

a zgleda da pri nas ni uvoznika oz. ga nisem našel. Ali se motim?

Morda kdo ve, kje bi se dale pri nas dobiti takšne ročke od kakšnega drugega proizvajalca?

Mogoče Rizoma u TC Motoshopu?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zanimam se za nakup aftermarket ročk sklopke/zavore, ki so preklopne in nastavljive po dolžini. Zaenkrat sem našel le te, od firme Mizu:

http://mizu.de/index.php?page=info/newsartikel&id=1299773041

a zgleda da pri nas ni uvoznika oz. ga nisem našel. Ali se motim?

Morda kdo ve, kje bi se dale pri nas dobiti takšne ročke od kakšnega drugega proizvajalca?

Komplet čist enakih, sam pač kitajskih, imaš na e-bayu za dobrih 50€ s poštnino vred. Pa najbrž te ocarinijo, ampak vseeno ni nek hudič.

Jaz sem jih danes naročil

http://cgi.ebay.co.uk/Folding-Foldable-Levers-Suzuki-GSXR750-GSXR600-2004-05-/280612865130?pt=UK_Motorcycle_Parts&hash=item4155d4846a

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Malo brskal po netu glede teh kitajskih ročk.. Načeloma jih kar pohvalijo, da je kvaliteta izdelave solidna, da funkcionirajo dobro, toda veliko je pa tudi kritik, da sami uporabljeni materialni niso dovolj kvalitetni. Kljub temu, da naj bi šlo za enako vrsto aluminija kot je uporabljen pri ročkah znanih proizvajalcev, je menda kvaliteta vprašljiva, oziroma naj bi bili sami bloki aluminija iz katerih stružijo te zadeve slabše kakovosti.

Bili naj bi primeri, ko se je uporabnikom ročka zlomila pri normalni uporabi kot posledica nepravilnosti oz razpoke v aluminiju iz katerega je bila postružena. Sicer sem dobil vtis da je vse to na princip baba čula, baba rekla, ampak kjer je dim je ponavadi tudi ogenj.. Če je bil samo en primer, je to zame preveč, ker žlajfi morajo pa res bit 100%.

Tako da sem se odločil, da bom za zavoro posebej kupil ročko evropskega porekla, izgled je tako in tako pri vseh dokej podoben, pač črna ročka pa rdeč gumb za nastavljanje, tako da pomoje ne bo zelo opazno. Mogoče čisto nepotrebno kompliciram, ampak raje dam dodatnih 70€ za preverjeno bremz ročko in sem pri vožnji miren. Še vedno bo v končni fazi prišlo ceneje kot če bi pri nas kupil set obeh ročk. Pri sklopki itak niso takšne obremenitve, pa tudi če se zlomi ni nobene tragedije. Kitajsko bremz ročko bom pa pač imel doma imel za rezervo :)

Še kakšno mnenje glede samega materiala teh kitajskih ročk? Je za zaupat ali ne?

Popravljeno . Popravil Jure
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Malo brskal po netu glede teh kitajskih ročk.. Načeloma jih kar pohvalijo, da je kvaliteta izdelave solidna, da funkcionirajo dobro, toda veliko je pa tudi kritik, da sami uporabljeni materialni niso dovolj kvalitetni. Kljub temu, da naj bi šlo za enako vrsto aluminija kot je uporabljen pri ročkah znanih proizvajalcev, je menda kvaliteta vprašljiva, oziroma naj bi bili sami bloki aluminija iz katerih stružijo te zadeve slabše kakovosti.

Bili naj bi primeri, ko se je uporabnikom ročka zlomila pri normalni uporabi kot posledica nepravilnosti oz razpoke v aluminiju iz katerega je bila postružena. Sicer sem dobil vtis da je vse to na princip baba čula, baba rekla, ampak kjer je dim je ponavadi tudi ogenj.. Če je bil samo en primer, je to zame preveč, ker žlajfi morajo pa res bit 100%.

Tako da sem se odločil, da bom za zavoro posebej kupil ročko evropskega porekla, izgled je tako in tako pri vseh dokej podoben, pač črna ročka pa rdeč gumb za nastavljanje, tako da pomoje ne bo zelo opazno. Mogoče čisto nepotrebno kompliciram, ampak raje dam dodatnih 70€ za preverjeno bremz ročko in sem pri vožnji miren. Še vedno bo v končni fazi prišlo ceneje kot če bi pri nas kupil set obeh ročk. Pri sklopki itak niso takšne obremenitve, pa tudi če se zlomi ni nobene tragedije. Kitajsko bremz ročko bom pa pač imel doma imel za rezervo :)

Še kakšno mnenje glede samega materiala teh kitajskih ročk? Je za zaupat ali ne?

Jst sem naroču, dobu in zdej uporabljam, na videz podobne. Le da sem pri bike-z naroču( tudi na ebayu, hong kong varianta, imajo pa tudi preklopne) . So pa navadne, torej niso preklopne in nimajo za stelat dolzino. Nastavljiv je le kot, kar mi je za normalno uporabo cist dovolj :) Morm rečt da sem bil zelo skeptičen, set me je prišu 50$ in ocarinli so me za dodatnih 13€, ker so poslali priporočeno. A vendar sem z njimi zelo zadovoljen zaenkrat. Izgledajo odlično izdelane, pri montaži so pasale v nulo, nimam kaj rečt čez njih! Res da se nikoli ne ve, ampak dvomim, da se bodo kdaj od normalne uporabe zlomle.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ma sej pomoje tudi načeloma niso slabe, oziroma moraš najbrž imet kar oreng smolo, da dobiš tako škart, da se kar zlomi.. Na ameriških forumih naj bi se sicer zlomile običajne kratke, ne tele nastavljive / preklopke, torej nekaj takega: http://cgi.ebay.com/ebaymotors/Brake-Clutch-Lever-Suzuki-GSXR600-GSXR750-2004-05-_W0QQcmdZViewItemQQhashZitem43a061fce2QQitemZ290453585122QQptZMotorcyclesQ5fPartsQ5fAccessories

Tole je sicer kopija znanega kanadskega proizvajalca ročk - Pazzo.

Kot sem rekel, problem naj bi bila slaba kvaliteta aluminijastih blokov iz katerih se to struži, saj naj bi le ti včasih imeli noter manjše razpoke oziroma menda celo tujke. In če imaš smolo, da je tvoja ročka izstružena ravno iz napačnega koščka aluminija....

Sej pravim, najbrž delam iz muhe slona, ampak zdaj ko sem bral pričevanja fantov na forumu gixxer.com, med katerimi naj bi en sam imel tako izkušnjo z njimi (se zlomila ročka žlajfa takoj ko je speljal izpred dvorišča), bi enostavno imel slab filing in bom raje kupil za žlajf ročko preverjenega porekla :glare:

Čeprav možnosti za kaj takega so pomoje res minimalne..

Popravljeno . Popravil Jure
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ma sej pomoje tudi načeloma niso slabe, oziroma moraš najbrž imet kar oreng smolo, da dobiš tako škart, da se kar zlomi.. Na ameriških forumih naj bi se sicer zlomile običajne kratke, ne tele nastavljive / preklopke, torej nekaj takega: http://cgi.ebay.com/...sQ5fAccessories

Tole je sicer kopija znanega kanadskega proizvajalca ročk - Pazzo.

Kot sem rekel, problem naj bi bila slaba kvaliteta aluminijastih blokov iz katerih se to struži, saj naj bi le ti včasih imeli noter manjše razpoke oziroma menda celo tujke. In če imaš smolo, da je tvoja ročka izstružena ravno iz napačnega koščka aluminija....

Sej pravim, najbrž delam iz muhe slona, ampak zdaj ko sem bral pričevanja fantov na forumu gixxer.com, med katerimi naj bi en sam imel tako izkušnjo z njimi (se zlomila ročka žlajfa takoj ko je speljal izpred dvorišča), bi enostavno imel slab filing in bom raje kupil za žlajf ročko preverjenega porekla :glare:

Čeprav možnosti za kaj takega so pomoje res minimalne..

Hong kong ročke se uporabljajo na race hondi že tretjo sezono, so pa le črnobarvna kopija originalnih (nič skrajšane, preklopne ali dodatno nastavljive. Bremza se na polno, problemov z njimi (doslej) še ni bilo.

Jure, me pa motijo tvoji izrazi o "struženju in izstruženju" ročk. Če bi se to res stružilo-frezalo, bi bila cena min. 10x večja. Za te uboge pare jih kar ulivajo. Pri litju kovin pa se vedno lahko zgodijo nepravilnosti, kot so poroznosti (mini mehurčki), lunkerji, vključki-tujki, ki pridejo v talino od bogvekod, ipd. To je lahko posledica čimcenejšega materiala, neposrečene konstrukcije orodja za tlačni liv, napačna orgetost orodja,......, ........, kontrole izdelovalca. Načeloma pa naj bi bil postopek stabilen in proizvodi dobri, če je vsemu zadoščeno.

Sorry, nisem zdržal ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi sam nisem ravno "fan" raznoraznih kitajskih izdelkov. Saj mi je jasno, da imajo nekatere evropske firme proizvodnjo na Kitajskem, ampak verjetno je nadzor kakovosti npr. nemške firme tam bistveno večji od kakšne "noname" Kitajske firme.

Sicer pa kot sem na začetku napisal - Mizu ročke sem našel, a bi jih vseeno raje kupil kje pri nas (oz. tudi od kakega drugega proizvajalca) - ker jih lahko vsaj prej v roke primem, preden se odločim za nakup.

Rizoma pa žal nima takšnih, ki bi bile preklopne in nastavljive po dolžini (oz. jih vsaj nisem našel).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mislm, da je Jure precej zakompliciral glede ročk, naj potolažm tudi original poči, 1 na ne vem kolk miljonov.

Uspešno uporabljam ročke iz Kitajske ze več let, večkrat se do konca obesim na ročko, res je da uporabljam samo šortije, (so resda bolj kompaktni) ker mam pač kratke in ozke šape, pa mi je kot ulito.

Ko se bo kaj zlomilo, bom sporočil oz. boste zvedeli prek Črne kronike.

Verjetno bo naslov: Nihče mu ni prekrižal poti, zlomila se je bremz ročka, Kitajskega proizvajalca, lol :rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hong kong ročke se uporabljajo na race hondi že tretjo sezono, so pa le črnobarvna kopija originalnih (nič skrajšane, preklopne ali dodatno nastavljive. Bremza se na polno, problemov z njimi (doslej) še ni bilo.

Jure, me pa motijo tvoji izrazi o "struženju in izstruženju" ročk. Če bi se to res stružilo-frezalo, bi bila cena min. 10x večja. Za te uboge pare jih kar ulivajo. Pri litju kovin pa se vedno lahko zgodijo nepravilnosti, kot so poroznosti (mini mehurčki), lunkerji, vključki-tujki, ki pridejo v talino od bogvekod, ipd. To je lahko posledica čimcenejšega materiala, neposrečene konstrukcije orodja za tlačni liv, napačna orgetost orodja,......, ........, kontrole izdelovalca. Načeloma pa naj bi bil postopek stabilen in proizvodi dobri, če je vsemu zadoščeno.

Sorry, nisem zdržal ;)

Razne barvne kopije originalnih, carbon look, itd, ki se jih na ebayu dobi po par dolarjev so vsekakor ulitki. Ročke o katerih se pogovarjamo mi, so pa nekoliko dražje in pri vseh oglasih, pa je veliko ponudnikov na ebayu, se pri teh "dražjih" brez izjeme oglašuje, da so ročke izdelane iz citiram: High Qualitiy Billet 6061 T6 Aluminium s CNC stroji. Seveda pa obstaja realna možnost, da kitajčki lažejo. Ampak če navedbe držijo, te "malo dražje" kitajske ročke niso ulitki kakor tisti primerki za par dolarjev. Če to slučajno drži, je to samo velik plus, ker kitajskim ulitkom in njihovim čudnim zlitinam zaupam še toliko manj. Sem že preveč kitajskega orodja, ki je na videz zaradi debeline kovine zlgedalo neuničljivo, na koncu zlomil z roko. Pa nisem Hulk Hogan :)

Drugače ja, če je zadoščeno standardom potem so proizvodi dobri. Problem pri kitajcih je ker ni nobene kontrole in enostavno ne veš kaj dobiš.

Kvaliteta kovin je pri njih nasproh problem. Kolikor sem bral po forumih na to temo, naj bi bili tudi sami bloki aluminija pri kitajčkih še enkrat cenejši, pa jih pač ameriška podjetja ne uporabljajo ravno zaradi tega, ker ne zadostijo njihovim standardom, ker je kvaliteta preslaba. Ne vem koliko je to res, vem pa iz lastnih izkušenj, da je veliko kitajskih kovinskih zadev PUTER.

Mislm, da je Jure precej zakompliciral glede ročk, naj potolažm tudi original poči, 1 na ne vem kolk miljonov.

Uspešno uporabljam ročke iz Kitajske ze več let, večkrat se do konca obesim na ročko, res je da uporabljam samo šortije, (so resda bolj kompaktni) ker mam pač kratke in ozke šape, pa mi je kot ulito.

Ko se bo kaj zlomilo, bom sporočil oz. boste zvedeli prek Črne kronike.

Verjetno bo naslov: Nihče mu ni prekrižal poti, zlomila se je bremz ročka, Kitajskega proizvajalca, lol :rolleyes:

Ja, vem da sem zakompliciral in zavedam se da tudi original na toliko kosov kakšen poči in ne bi bil presenečen, če je kdaj počila tudi že kakšna Rizoma, oziroma ročka kakega drugega znanega proizvajalca. Ampak če je pri kitajskih samo 1% večja šansa, da bo počila prej (kar glede na izkušnje z njihovimi kovinskimi izdelki zagotovo ni nemogoče), mi je to pač vredno več kakor prihranek 50€ pri bremz ročki. Motor je že itak nevaren, življenje pa samo eno. But thats just me.

post-1190-0-55986700-1302248433_thumb.jpg

Slikca z interneta, ampak na enak način sem tudi jaz že zlomil kitajski ključ. In to ne majhnega, ampak za šraufe 19, če se ne motim in tudi ne z neko preirano silo. Ko pomislim na to, da se mi to naredi pri žlajfu ko bom bremzal nekje iz 200 pred ovinkom, me mine vse. Sej je lepo prišparat par € in praktično zastojn dobit ročke, ki nekaere zgledajo celo bolje kot Rizomin set za 300€. Ampak a se splača? 1000 parov dela ok, 1001 par je postružen / vlit z napako in..

Popravljeno . Popravil Jure
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prišel videl zmagal :D, naročil iz hong konga komplet kratkih ročic od Mlabel parts

http://motors.shop.ebay.com/mlabel.parts/m.html

So pa na voljo, če koga zanima za Kawasaki Z750 2006-2011, napačna barva :/.

Kvaliteta zadovoljiva, vsi deli cnc rezkani..

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ročke so, kot je rekel Gamma, ulitki, vendar je treba te ulitke ustrezno obdelati (naležne površine, luknje....). Za ta postopek pa uporabljajo CNC rezkar, kot pravijo.

Ne verjamem pa, da je ročka zrezkana iz polnega kosa aluminija, kot so to recimo Brembo MONOBLOC čeljusti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Razne barvne kopije originalnih, carbon look, itd, ki se jih na ebayu dobi po par dolarjev so vsekakor ulitki. Ročke o katerih se pogovarjamo mi, so pa nekoliko dražje in pri vseh oglasih, pa je veliko ponudnikov na ebayu, se pri teh "dražjih" brez izjeme oglašuje, da so ročke izdelane iz citiram: High Qualitiy Billet 6061 T6 Aluminium s CNC stroji. Seveda pa obstaja realna možnost, da kitajčki lažejo. Ampak če navedbe držijo, te "malo dražje" kitajske ročke niso ulitki kakor tisti primerki za par dolarjev. Če to slučajno drži, je to samo velik plus, ker kitajskim ulitkom in njihovim čudnim zlitinam zaupam še toliko manj. Sem že preveč kitajskega orodja, ki je na videz zaradi debeline kovine zlgedalo neuničljivo, na koncu zlomil z roko. Pa nisem Hulk Hogan :)

Drugače ja, če je zadoščeno standardom potem so proizvodi dobri. Problem pri kitajcih je ker ni nobene kontrole in enostavno ne veš kaj dobiš.

Kvaliteta kovin je pri njih nasproh problem. Kolikor sem bral po forumih na to temo, naj bi bili tudi sami bloki aluminija pri kitajčkih še enkrat cenejši, pa jih pač ameriška podjetja ne uporabljajo ravno zaradi tega, ker ne zadostijo njihovim standardom, ker je kvaliteta preslaba. Ne vem koliko je to res, vem pa iz lastnih izkušenj, da je veliko kitajskih kovinskih zadev PUTER.

Ja, vem da sem zakompliciral in zavedam se da tudi original na toliko kosov kakšen poči in ne bi bil presenečen, če je kdaj počila tudi že kakšna Rizoma, oziroma ročka kakega drugega znanega proizvajalca. Ampak če je pri kitajskih samo 1% večja šansa, da bo počila prej (kar glede na izkušnje z njihovimi kovinskimi izdelki zagotovo ni nemogoče), mi je to pač vredno več kakor prihranek 50€ pri bremz ročki. Motor je že itak nevaren, življenje pa samo eno. But thats just me.

post-1190-0-55986700-1302248433_thumb.jpg

Slikca z interneta, ampak na enak način sem tudi jaz že zlomil kitajski ključ. In to ne majhnega, ampak za šraufe 19, če se ne motim in tudi ne z neko preirano silo. Ko pomislim na to, da se mi to naredi pri žlajfu ko bom bremzal nekje iz 200 pred ovinkom, me mine vse. Sej je lepo prišparat par € in praktično zastojn dobit ročke, ki nekaere zgledajo celo bolje kot Rizomin set za 300€. Ampak a se splača? 1000 parov dela ok, 1001 par je postružen / vlit z napako in..

se v celoti strinjam - raje nekaj eur več za kakovosten izdelek, kot pa šparanje, na koncu pa imaš "zadovoljiv" izdelek, dokler se kaj ne zgodi ...

ampak da se vrnem k izvornem vprašanju: se da kje pri nas dobiti (ne kitajski) ročke, ki so preklopne in nastavljive? (po možnosti prideš-pogledaš-kupiš-odpelješ)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vozi po pamet, počasi in ne bodo bremze trpele, niti ročke.

Na dirkališču je zadosti izletnih con in vam želim, da se nobenmu nič ne naredi, tudi če ročka poči.

Popravljeno . Popravil urkoman
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!