Skoči na vsebino

MotoGP 2011


Cartman

Priporočene objave

Pedrosa bol noter ni mogel zapeljat, ker bi to pomenilo, da bi moral bol zavirat in nagnit, kar bi pripeljalo do padca....Simoncelli pa je imel na desni strani veliko prostora za zapeljat bolj okroglo linijo in pustiti kaj prostora Pedrosi, da bi lahko odpeljal ovinek....

zadnji je tisti, ki mora pazit. pedrosa je bil zadaj, imel je možnost zapret gas ali it v ovinek s tako hitrostjo in reskirat da se mu ne bo izšlo. pa menda ne misliš da kateri od teh pušča prostor onemu zadaj da lahko ta zvozi ovinek in ga na oncu prehiti???

v mojih očeh je to klasični dvoboj edino res žal mi je da se je za pedroso končal z poškodbo. mu pa takemu suhecu kot je, res nebi škodoli če bi nase vrgel kako kilo mišic. no ampak potem pa nebi imel prednosti v kilaži :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

v mojih očeh je to klasični dvoboj edino res žal mi je da se je za pedroso končal z poškodbo. mu pa takemu suhecu kot je, res nebi škodoli če bi nase vrgel kako kilo mišic. no ampak potem pa nebi imel prednosti v kilaži :whistle:

:worship::worship::worship: you nailed it! tudi mene to malo bode v oči

LP Bajsi

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj si misli D.P. o Sic. manevru in trenutnem stanju:

DANI PEDROSA - DNF - 3rd in Championship, 61 points

"I was having a good race, the goal was to ensure another podium and I had it in my grasp. But it counts for nothing. Simoncelli overtook me, I passed him back and I had the better line, he just came into me releasing the brakes and I could do nothing. I leave here with a broken collarbone and he with a ride through penalty, good for him! Yet again I come out worse off. We only just recovered from the nightmare of the last operation and now I'm hurt again. It is very unfair, I don't deserve it".

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zadnji je tisti, ki mora pazit. pedrosa je bil zadaj, imel je možnost zapret gas ali it v ovinek s tako hitrostjo in reskirat da se mu ne bo izšlo. pa menda ne misliš da kateri od teh pušča prostor onemu zadaj da lahko ta zvozi ovinek in ga na oncu prehiti???

v mojih očeh je to klasični dvoboj edino res žal mi je da se je za pedroso končal z poškodbo. mu pa takemu suhecu kot je, res nebi škodoli če bi nase vrgel kako kilo mišic. no ampak potem pa nebi imel prednosti v kilaži :whistle:

Pa ti veš kaj govoriš?

Pedrosa zaprl gas? Če je pa bil v polnem zaviranju!!!!!!

Če ponovimo..Pedrosa je bil pred zaviranjem pred Simoncellijem...potem sta začela oba zavirat, Pedrosa malo pred Simoncellijem...ko je dirkač v polnem zaviranju pred ovinkom in na vhodu v ovinek ne more bolj zavirat ali bolj nagnit, ker to privede do padca...nevem kako vam to ne gre v glavo....ne razumem, kako je lahko Pedrosa kriv za nesrečo....

Pa da ne bo kdo mislil, da sovražim Supersica ali kaj podobnega, nasprotno, mi je zelo simpatičen dirkač, v razredu do 250ccm se na mrtvo navijal zanj, pa čeprav je že tam veselo podiral druge dirkače...

Tudi dobre dvoboje rad gledam, vendar pa sem tudi eden redkih, ki se trudim biti objektiven in skušam videti bolj daleč od mojih priljubljenih voznikov in spektakularnosti...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa ti veš kaj govoriš?

Pedrosa zaprl gas? Če je pa bil v polnem zaviranju!!!!!!

Če ponovimo..Pedrosa je bil pred zaviranjem pred Simoncellijem...potem sta začela oba zavirat, Pedrosa malo pred Simoncellijem...ko je dirkač v polnem zaviranju pred ovinkom in na vhodu v ovinek ne more bolj zavirat ali bolj nagnit, ker to privede do padca...nevem kako vam to ne gre v glavo....ne razumem, kako je lahko Pedrosa kriv za nesrečo....

Pa da ne bo kdo mislil, da sovražim Supersica ali kaj podobnega, nasprotno, mi je zelo simpatičen dirkač, v razredu do 250ccm se na mrtvo navijal zanj, pa čeprav je že tam veselo podiral druge dirkače...

Tudi dobre dvoboje rad gledam, vendar pa sem tudi eden redkih, ki se trudim biti objektiven in skušam videti bolj daleč od mojih priljubljenih voznikov in spektakularnosti...

[/quote

objektiven ali ne še vedno se postavljaš v vlogo sodnika, niti Pedrosa se ne razburja preveč zaradi incidenta, hudo mu je zaradi poškodbe...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pedro je kriv, ker je cviknu.Ne razumem da dirkač kot je on in je odpeljal že na 1000 km v tistem ovinku motor poravnal.

Če že moram pasti raje zdrsnem z motorjem kot pa da se čez njega prebrnem.

Mi je pa res žal zanj, ker ga je škoda in mu te poškodbe ne pomagajo pri karieri.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

moje mnenje je, da simončeli ni nič kriv. simončeli je kasneje zaviral, prehitel je že pedrozo in mu tudi pustil dovolj mesta. pedroza se je karnaenkrat poravnal in se zabil v simončelija. do dviganja pedroze sta imela vsak svojo linijo ki pa se niso stikale.

isto sem videl tudi jaz, ne vem koji kurca se je šel dvigovat in ni vstrajal na svoji liniji

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pedro ni bil na idealni linji (ovinek se mu je zalomil) in bi lahko pričakoval da se bo Sic-Sim prinesel mimo. Kakšen fighter kot sta Rossi ali Lorenzo bi ga stisno že na ravnici bolj desno. Pedro pač to fizično ne more in bi moral ta ovinek popustit in izkoristit svojo prednost kje drugje. Marco je dobil kazen, Pedro pa batine - to je dirkanje in meni je tak všeč!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moje videnje nesreče Danija in SuperSica. Predno Dani zadane Sica se na posnetku vidi, kako se zakadi iz Danijeve zanje gume (med tem ,ko je že ležal v ovinku), ga postavi pokonci in zadane Sica. Sicer nisem strokovnjak, ampak po moje si je kriv Dani sam, prostora je bilo za oba. Noben od njiju si ni zaslužil današnjega razpleta te situacije, še najmanj pa Dani ker se je spet zlomu. Drugače pa super dirke v vseh razredih.

Popravljeno . Popravil sergini
  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

to sta se isto vprašala komentatorja (sky tv, na pop-u niti nočem vedet kaj so komentirali) potem pa sta se malo smejala in diplomatsko nista dala odgovora?

simoncellija pač tretirajo drugače. mislim da stoner, lorenzo, pedrosa in rossi za enak manever nebi dobili kazni, vsaj na dirki ne. večina ostalih pa bi jo verjetno fasala tako kot sic.

Točno to sem omenil in fasal goro minusov za katere mi je vseeno od Rossi fanov. Pač Rossi je zlata kura, ki nese zlata jajca, v prevedenem pomenu besede € in nekak ga je treba sfurat čim višje dokler ne pride v formo. Simoncellija so politično nat.... in se zgovorili na Danija in ostalo sranje kar mu je bilo natanko jasno, ko je parkiral v bokse. Simoncelli, kolikor vidim iz posnetka ni tokrat kriv ama nič. Oba sta šla na nož, Dani je pač malo cviknil, bremzal, poravnal motor in odltel.

Mogo GP je postal biznis tako kot F1, kjer se je natanko videlo, da so nekateri lahko delali sranja, pa niso fasal kazni, drugim pač take poteze niso bile dovoljene, ravno zato sem prenehal gledat F1 in jo tudi sedaj ne gledam več, pa čeprav so zgruntal, da so jo zafural in sedaj probajo to nekako popravit.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

"I tried to pass him and to do the corner. I tried also to give him some space to do the corner, but I think that he did a little mistake and he arrived a little bit out of the line," said Simoncelli.

Vec na: Autosport

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tobymoody Well well well.... What a race. Simoncelli just said to me, "If it would've been a different rider...." A nod & a wink he then gave me...

about 2 hours ago

iz twitterja

Tudi Rossi je komentiral nesrečo "I saw the problem between Marco and Dani just one time, but for me, this time Simoncelli was [riding] too hard," Rossi said.

Tudi ostali dirkači niso ravno navdušeni nad potezo Sica.....ampak jebat ga tuki gor se pač večina bolj spozna na dirkanje kot GP dirkači

Aja še tole

http://www.crash.net...tm_campaign=rss

Popravljeno . Popravil sjeng
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prehitevanje pod rumeno so na British Eurosport 2 takoj omenili.

Popravljeno . Popravil 11Matej
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ne vem, mogoče se motim, ampak meni se je zdelo kot da je sic danija zaprl in ga zadel s kolenom v sprednje kolo, saj je danijev motor zanihal preden ga je poravnal, pol pa je vse jasno.

se pa strinjam s tem, da niso merila za kaznovanje za vse enaka.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

da zaključim to debato z moje strani. meni se zdi da je kriv dani, drugim da sic ampak nobeden od nas ne bo to točno vedel ker zaenkrat še ni bilo nobenega posnetka (npr. iz zraka) kjer bi se točno videlo kdo se je koga dotaknil, kdo je bremzal ali zapiral. niti pedrosa ne pove točno kaj se je zgodilo, zato sumim da ve da je on naredil napako. kakorkoli, kar me najbolj moti je to, da se je komisija v dobri minuti-dveh odločila za kazen, ki je ne moreš popravit in dvomim da so oni takrat točno vedeli kaj se je zgodilo, saj imajo na razpolago enake posnetke kot mi in takrat pač nobena druga kamera ni pokrivala tega.

bolj fer bi bilo če bi se po tekmi usedli, pregledali telemetrijo in posnetke, še kake slike fotografov in zaslišali oba dirkača ter potem ukrepali.

vse ostalo so pa naša ugibanja in če se ne motim med nami ni nobenega motogp dirkača.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pedrosa je točno vedel , da je sic nekje tukaj ter da bo poskušal vse , da ga prehiti ... in pedro je vedel , da je sic hitrejši od njega, ker če ne bi bil , ga tudi ujeti ne bi mogel.. ko ga je sic stresel na polno je pa naredil napako - ali je bil zanalašč prehiter v ovinku ali pa je spustil zavoro ( btw enim znalcem tukaj - pa še kako zavirajo še v ovinek samo znajo tako da jim ne zdrsne in ko zajebejo pa jim zdrsne) ... meni je zgledalo kot manever iz užaloščenosti - pokonci pa na zadnje kolo od sic-a ..

sicer pa se jaz ne mislim prerekati z nikomer kde je kaj pa kdo ni ... mi pa nihče ne more garantirati , da je telemetrija , ki jo bodo ( če jo bodo seveda ) pregledali originalna kot je bila v tistem trenutku na pisti .. v teh časih so lopovi pred zakonom... zmeraj

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa ti veš kaj govoriš?

Pedrosa zaprl gas? Če je pa bil v polnem zaviranju!!!!!!

Če ponovimo..Pedrosa je bil pred zaviranjem pred Simoncellijem...potem sta začela oba zavirat, Pedrosa malo pred Simoncellijem...ko je dirkač v polnem zaviranju pred ovinkom in na vhodu v ovinek ne more bolj zavirat ali bolj nagnit, ker to privede do padca...nevem kako vam to ne gre v glavo....ne razumem, kako je lahko Pedrosa kriv za nesrečo....

Tudi jaz sem situacijo videl tocno tako.

Pa saj sta Stoner in Lorenzo opozarjala na Sicovo nevarno voznjo in takoj se je to tudi potrdilo.

Bodo pac o letosnjem naslovu odlocali kegljaci.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pedrosa je točno vedel , da je sic nekje tukaj ter da bo poskušal vse , da ga prehiti ... in pedro je vedel , da je sic hitrejši od njega, ker če ne bi bil , ga tudi ujeti ne bi mogel.. ko ga je sic stresel na polno je pa naredil napako - ali je bil zanalašč prehiter v ovinku ali pa je spustil zavoro ( btw enim znalcem tukaj - pa še kako zavirajo še v ovinek samo znajo tako da jim ne zdrsne in ko zajebejo pa jim zdrsne) ... meni je zgledalo kot manever iz užaloščenosti - pokonci pa na zadnje kolo od sic-a ..

sicer pa se jaz ne mislim prerekati z nikomer kde je kaj pa kdo ni ... mi pa nihče ne more garantirati , da je telemetrija , ki jo bodo ( če jo bodo seveda ) pregledali originalna kot je bila v tistem trenutku na pisti .. v teh časih so lopovi pred zakonom... zmeraj

Bom repliciral tvoj post ker se del njega nanaša na mene....

Seveda, da zavirajo tudi v ovinek, to ni dvoma...samo bol kot maximalno kot se da pa ne morejo....in zato menim da se pedrosa ni mogel izogniti trčenju, čeprav ni imel kakšne dolge linije ali kaj podobnega...

Motor pa je dal pokonci ker ga je Sic s kolenom zadel v prednjo gumo..to je tudi sam povedal (Sic namreč)..

Bi pa seveda bilo bolje, da bi na koncu pogledali telemetrijo ter nato razsodili....

Poleg Danijeve poškodbe pa se mi zdi pri tej nesreči najslabše to, da se pogovarjamo o nesreči, medtem ko bi se morali o tem, kakšen napredek je Simncelli naredil in kako je nevaren za ostale (po hitrosti seveda...)....svaka čast...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Miljon (butastih) analiz. očitno bi se Slash moral ustaviti pri Simoncelliju un mu odbrenkat eno njihovo staro.

post-17374-0-31088800-1305534760_thumb.jpg

z 300 metri potrpljenja bi bil Sic junak tako pa je naj bedak dirke. Tako velik bedak, da je zasenčil zmagovalca in rossija. no mean feat!

Popravljeno . Popravil tomkruz
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Res škoda za Pedroso :( Komaj si je pozdravil ramo, evo pa spet! Srečo moraš imet, da padeš direktno na disto ramo, ki si jo že imel poškodovano!

Rossi se je pa malo popravil! Upajmo, da bo sedaj šlo se samo navzgor! Bravo Rossi in čestitke Stonerju za zmago!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Res škoda za Pedroso :( Komaj si je pozdravil ramo, evo pa spet! Srečo moraš imet, da padeš direktno na disto ramo, ki si jo že imel poškodovano!

Rossi se je pa malo popravil! Upajmo, da bo sedaj šlo se samo navzgor! Bravo Rossi in čestitke Stonerju za zmago!

ker ima človek samo dve rami, je možnost 50:50. pa to ni pomembno. Dani si je zlomil desno ključnico. Do zdaj je imel problem z levo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ker ima človek samo dve rami, je možnost 50:50. pa to ni pomembno. Dani si je zlomil desno ključnico. Do zdaj je imel problem z levo.

saj vedno ko pade nekaj poči...:blink:

razmišljam da rabi par kg mišične mase,

podpiram zadevo da omejijo kg

motor + voznik...... zanima me kaksni bi pol rezultati anoreksikov bli :hmm:

Popravljeno . Popravil hilton
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ker ima človek samo dve rami, je možnost 50:50. pa to ni pomembno. Dani si je zlomil desno ključnico. Do zdaj je imel problem z levo.

Aja :) Potem sem narobe razumel ;) Jaz sem razumel, da je zlomu isto ;) Se pardoniram!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

saj vedno ko pade nekaj poči...:blink:

razmišljam da rabi par kg mišične mase,

podpiram zadevo da omejijo kg

motor + voznik...... zanima me kaksni bi pol rezultati anoreksikov bli :hmm:

čemu, potem naj še pri košarki omejijo višino igralca, pri rugbyu največjo dovoljeno težo,itd...

V moto GP je velikost in teža voznika lahko prednost in slabost. Če je tekmovalec večji in posledično težji, je to slabo za hitrost v zavojih in pa prednost pri pospeševanju ter prekladanju motocikla v šikani.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Žal je Dani res iz porcelana. Ne mislit da je brez kondicije. Natreniran je na maksimum. Če bi tako zgrmel kdorkoli iz dirke po moje nebi bil zlomljen.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!