Skoči na vsebino

MotoGP 2011


Cartman

Priporočene objave

Glede prehitevanja Simoncellija očitno ne bomo prišli do istih misli, vendar pa se lahko vsi strinjamo glede neregularnosti tega prehitevanja in hude napake safety comissiona.....

http://www.gpone.com/index.php/it/slider/3726-rossi-sorpasso-con-bandiera-gialla.html

za tiste, ki ne znate italjansko....Rossi je Doviziosota prehitel pri rumeni zastavi.....moral bi dobiti ride through, zgodilo pa se ni nič....temu pa lahko res rečemo huda napaka komisije! (namerna ali nenamerna, nevemo, tako da je brezveze o tem razpravljat...)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glede prehitevanja Simoncellija očitno ne bomo prišli do istih misli, vendar pa se lahko vsi strinjamo glede neregularnosti tega prehitevanja in hude napake safety comissiona.....

http://www.gpone.com/index.php/it/slider/3726-rossi-sorpasso-con-bandiera-gialla.html

za tiste, ki ne znate italjansko....Rossi je Doviziosota prehitel pri rumeni zastavi.....moral bi dobiti ride through, zgodilo pa se ni nič....temu pa lahko res rečemo huda napaka komisije! (namerna ali nenamerna, nevemo, tako da je brezveze o tem razpravljat...)

koliko sem jaz zadevo razumel iz komentarjev različnih tujih strani se je Rosijevo prehitevanje začelo ovinek prej, ko še ni bilo rumenih zastav. To je pol tak-tak. Sic Sim pa je po moje dobil strožjo kazen na podlagi večih konfliktov iz preteklosti v smislu " naj se malo pubec umiri". Po eni strani to razumem po drugi pa se pol vprašaš če bomo v bodočnosti iz motoGP- ja dobili panoramsko vožnjo lokalnega moto kluba. Na Pedrovem mestu se jaz v ta fight nebi spustil in bi poskušal sledit, ker Marco je bil očitno hitrejši in bi prej ali slej prišel mimo. Tako bi v zadnjem krogu lahko izkoristil prednost - če bi jo kje imel. Pa če bo kdo rekel, glej kak znajo bit vsi pametni, si to pravico jemljem, ker se v življenju ne bom niti 2% znal peljat kot ti "norci" in je gledanje, navijanje in komentiranje vse kar mi ostane :wacko:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glede prehitevanja Simoncellija očitno ne bomo prišli do istih misli, vendar pa se lahko vsi strinjamo glede neregularnosti tega prehitevanja in hude napake safety comissiona.....

http://www.gpone.com...era-gialla.html

za tiste, ki ne znate italjansko....Rossi je Doviziosota prehitel pri rumeni zastavi.....moral bi dobiti ride through, zgodilo pa se ni nič....temu pa lahko res rečemo huda napaka komisije! (namerna ali nenamerna, nevemo, tako da je brezveze o tem razpravljat...)

sta komentatorja na sport 1 in atv pa se na katerem druge sportnem kanalu prisla do spoznanja da je prehitevanje rossija bilo regularno kakor tudi od sicija....

tako da.......

in ime rossi je sinonim dirkanja tega se zavedajo in marsikaj spregledajo, kakor tudi stonerju itn......

moral bom stavit na koga drugega ker dani je ta trenutek out :headbang:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dajte,poglejte si še enkrat posnetek!!

Lepo se vidi kako Pedrosi na zaviranju odskoči zadnje kolo (preden se je zgodil tako imenovani incident).

Posledica je nekoliko slabše odpeljan vhod v ovinek, ki pa se je zaradi Simoncelijeve bližine nadaljeval v napačno reakcijo.

Čist navaden "race crash".

Dirkanje je pač nevaren sport, česa se fantje močno zavedajo. Verjamite, da noben tega in podobnih napak pa od kogar koli so, pri teh hitrostih

ne dela zanalašč. Že zaradi svojega zdravje, če ne drugo.

Razumem, da ima vsak svoje poglede na dogodek samo delati iz dirkanja ŠAH pa res nima smisla. ALI PAČ??

Pa še v vednost strokovnjakom!

Rossi je bil letos na Ducati-ju za 12 sec hitrejši kot lanskoletni zmagovalec( LORENZO Yamaha),

Stoner na Hondi celo za 26 sec. In to na tako imenovani Yamahini progi!!

GP je vrhunski šport in vrhunska tehnologija, ki neusmiljeno kaznuje te, ki počivajo na lovorikah. Zmagujejo samo tisti, ki se tega zavedajo in imajo voljo, vizijo in čvrst karakter. Glede na zadnja dogajanja pa presodite sami kdo ga ima in kdo ne. Jokice, mogoče, nebi rekel.

Sicer pa veste kako se reče v vrhunskem športu: Ni važno kolikokrat padeš, važno je kolikokrat se VSTANEŠ!!!!!!!!!

p.s.Namenjeno je za tiste,ki razumejo ne za tiste,ki NE!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dajte,poglejte si še enkrat posnetek!!

Lepo se vidi kako Pedrosi na zaviranju odskoči zadnje kolo (preden se je zgodil tako imenovani incident).

Posledica je nekoliko slabše odpeljan vhod v ovinek, ki pa se je zaradi Simoncelijeve bližine nadaljeval v napačno reakcijo.

Čist navaden "race crash".

Dirkanje je pač nevaren sport, česa se fantje močno zavedajo. Verjamite, da noben tega in podobnih napak pa od kogar koli so, pri teh hitrostih

ne dela zanalašč. Že zaradi svojega zdravje, če ne drugo.

Razumem, da ima vsak svoje poglede na dogodek samo delati iz dirkanja ŠAH pa res nima smisla. ALI PAČ??

Pa še v vednost strokovnjakom!

Rossi je bil letos na Ducati-ju za 12 sec hitrejši kot lanskoletni zmagovalec( LORENZO Yamaha),

Stoner na Hondi celo za 26 sec. In to na tako imenovani Yamahini progi!!

GP je vrhunski šport in vrhunska tehnologija, ki neusmiljeno kaznuje te, ki počivajo na lovorikah. Zmagujejo samo tisti, ki se tega zavedajo in imajo voljo, vizijo in čvrst karakter. Glede na zadnja dogajanja pa presodite sami kdo ga ima in kdo ne. Jokice, mogoče, nebi rekel.

Sicer pa veste kako se reče v vrhunskem športu: Ni važno kolikokrat padeš, važno je kolikokrat se VSTANEŠ!!!!!!!!!

p.s.Namenjeno je za tiste,ki razumejo ne za tiste,ki NE!

Na tvoj post bi repliciral samo z vprašanjem.....kdo od pilotov se ti zdi jokica in zakaj?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa še v vednost strokovnjakom!

Rossi je bil letos na Ducati-ju za 12 sec hitrejši kot lanskoletni zmagovalec( LORENZO Yamaha),

Stoner na Hondi celo za 26 sec. In to na tako imenovani Yamahini progi!!

p.s.Namenjeno je za tiste,ki razumejo ne za tiste,ki NE!

Ti strokovnjak!kaj ni bil lani dež na dirki?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ti strokovnjak!kaj ni bil lani dež na dirki?

Glede na video na motogp.com in youtube je blo lani prav sončno v Franciji ;)

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na tvoj post bi repliciral samo z vprašanjem.....kdo od pilotov se ti zdi jokica in zakaj?

priporocam si da si se enkrat preberes njegov povst za mogoce lazje razumevanje :grim

ker ocitno nisi razumel na kaj je ciljal :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa še v vednost strokovnjakom!

Rossi je bil letos na Ducati-ju za 12 sec hitrejši kot lanskoletni zmagovalec( LORENZO Yamaha),

Stoner na Hondi celo za 26 sec. In to na tako imenovani Yamahini progi!!

Zanimiv podatek. Toliko o tem, da vozi Rossi "enak" Ducati kot ga je Stoner. Zgleda, da so ga res poštimali v 80s, samo ne dovolj dobro :). Motocikli so šli toliko naprej, da je letošnji Ducati hitrejši od lanske Yamahe. Potem takem je edino Lorenzo bil tu nekje kot lani. Honda pa je naredila neverjetne preskok. Me zanima kako dolgo bo Yamaha zdržala na prestolu.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lahko tudi jaz odgovorim?

Meni se zdita jokici Lorenzo in Stoner. Zakaj? Ker sta šla Dorni jokat, kako nevarno vozi Simoncelli, ki prehiteva tudi tiste, ki so hitrejši od njega (?????).

Simoncelli mi je z vsako dirko bolj simpatičen. Zakaj? Ker gre v boj brezkompromisno in takšnih levov v MotoGP vse bolj manjka.

Žal pa mi je za Danijevo poškodbo, zgleda da je res iz porcelana.

sem istega mnenja, Stoner je pokazal slabost že v Laguni Seci (lani al kdaj je že bilo tisto prehitavlnje po pesku Rossija?), ko je stokal da je Rossi preveč agresiven, zgleda da imajo italijani drugačno motociklistično šolo?

meni gre na živce, ko se začne "dirkat pri sodnikih" namesto na pisti, naj pokažejo zobe ko je tereba med dirko. Glede na posnetke in videne slike dam prav Simoncelliju, če ne bi blo polemik iz strani Lorenza, Stonerja itd. bi naslednji dan po dirki vsi že pozabli!

LP

Popravljeno . Popravil marinaio
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sem istega mnenja, Stoner je pokazal slabost že v Laguni Seci (lani al kdaj je že bilo tisto prehitavlnje po pesku Rossija?), ko je stokal da je Rossi preveč agresiven, zgleda da imajo italijani drugačno motociklistično šolo?

meni gre na živce, ko se začne "dirkat pri sodnikih" namesto na pisti, naj pokažejo zobe ko je tereba med dirko. Glede na posnetke in videne slike dam prav Simoncelliju, če ne bi blo polemik iz strani Lorenza, Stonerja itd. bi naslednji dan po dirki vsi že pozabli!

LP

Legendarna dirka v Laguna Seci je bila 2008! :grim

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lahko tudi jaz odgovorim?

Meni se zdita jokici Lorenzo in Stoner. Zakaj? Ker sta šla Dorni jokat, kako nevarno vozi Simoncelli, ki prehiteva tudi tiste, ki so hitrejši od njega (?????).

Simoncelli mi je z vsako dirko bolj simpatičen. Zakaj? Ker gre v boj brezkompromisno in takšnih levov v MotoGP vse bolj manjka.

Žal pa mi je za Danijevo poškodbo, zgleda da je res iz porcelana.

Glede njihovega jokanja, če ga že tako poimenujemo... oni niso šli h dorni jokat čez Simoncellija....razpravljalo se je o splošni nevarnosti preveč ostrih prehitevanj, seveda pa je bil že pred tem sestankom najbolj na udaru Simoncelli in tudi kot primer preveč agresivnega dirkača so vzeli njega, to je res. Stoner mu je tudi osebno povedal, da ga spoštuje in da meni, da je odličen dirkač, vendar pa da je kdaj pa kdaj preveč agresiven..sam se z obemi tezami strinjam....do te dirke sicer v motogp klasi te svoje prevelike agresivnosti ni kazal veliko, vendar pa spomnite se časov 250ccm....

Aja, pa na tem sestanku nista bila samo Stoner in Lorenzo proti preveliki agresivnosti ;)

Pa za tiste, ki menijo, da so skoraj vsi razen Rossija jokice...(torej večina tukaj gor)...če so ostali jokice, kaj je Rossi, če je pa zahteval od Yamahe, naj odslovijo Lorenza, ker je preveč hiter? Če pa to ni jokanje, nevem, kaj je....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glede njihovega jokanja, če ga že tako poimenujemo... oni niso šli h dorni jokat čez Simoncellija....razpravljalo se je o splošni nevarnosti preveč ostrih prehitevanj, seveda pa je bil že pred tem sestankom najbolj na udaru Simoncelli in tudi kot primer preveč agresivnega dirkača so vzeli njega, to je res. Stoner mu je tudi osebno povedal, da ga spoštuje in da meni, da je odličen dirkač, vendar pa da je kdaj pa kdaj preveč agresiven..sam se z obemi tezami strinjam....do te dirke sicer v motogp klasi te svoje prevelike agresivnosti ni kazal veliko, vendar pa spomnite se časov 250ccm....

Aja, pa na tem sestanku nista bila samo Stoner in Lorenzo proti preveliki agresivnosti ;)

Pa za tiste, ki menijo, da so skoraj vsi razen Rossija jokice...(torej večina tukaj gor)...če so ostali jokice, kaj je Rossi, če je pa zahteval od Yamahe, naj odslovijo Lorenza, ker je preveč hiter? Če pa to ni jokanje, nevem, kaj je....

kaj si bil pri pogovorih zraven da lahko potrdis tvojo domnevo :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glede njihovega jokanja, če ga že tako poimenujemo... oni niso šli h dorni jokat čez Simoncellija....razpravljalo se je o splošni nevarnosti preveč ostrih prehitevanj, seveda pa je bil že pred tem sestankom najbolj na udaru Simoncelli in tudi kot primer preveč agresivnega dirkača so vzeli njega, to je res. Stoner mu je tudi osebno povedal, da ga spoštuje in da meni, da je odličen dirkač, vendar pa da je kdaj pa kdaj preveč agresiven..sam se z obemi tezami strinjam....do te dirke sicer v motogp klasi te svoje prevelike agresivnosti ni kazal veliko, vendar pa spomnite se časov 250ccm....

Aja, pa na tem sestanku nista bila samo Stoner in Lorenzo proti preveliki agresivnosti ;)

Pa za tiste, ki menijo, da so skoraj vsi razen Rossija jokice...(torej večina tukaj gor)...če so ostali jokice, kaj je Rossi, če je pa zahteval od Yamahe, naj odslovijo Lorenza, ker je preveč hiter? Če pa to ni jokanje, nevem, kaj je....

No kakšni pa naj bodo DIRKAČI če ne agresivni?!? Kaj je dirkanje panoramska vožnja?? Daj no, vsi ki vsaj malo spremljamo MotoGP smo mnenja, da se take bedarije kot jih počnejo zadnje čase, da se kregajo in jočejo pred novinarji ne delajo, ker mečejo zelo slabo luč na enega od REDKIH moto športov, ki je še zanimiv. Pa koga od nas te zanima kak se Stoner joče, ker ga je Rossi prefukno, ali pa kako Lorenzo joka, ker Simoncceli vozi agresivno?!? A Lorenzo pa ni vozil agresivno na tisti dirki z Rossijem, ko sta se večkrat bočno dotaknila, pa ga je Rossi seveda kot pravi doktor vgasno?? A je Rossi po tej dirki jokal, da je Lorezno vozil preveč agresivno pa take pa to?!?!? Še enkrat, to je DIRKANJE in ne PANORAMSKA vožnja. :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

He he he te debate o agresivnosti so zanimive......me ma, da bi naredil anketo, ker imam občutek, da predvsem mlajši obiskovalci foruma govorijo, da je Simonceli preagresiven....no mogoče se motim.... glede na to sa so dirke včasih bile tudi na dotik in ni bilo teh polemik v boxih (forumi pa še niso obstajali :))

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

meni gre na živce, ko se začne "dirkat pri sodnikih" namesto na pisti, naj pokažejo zobe ko je tereba med dirko.

LP

No in kdo je jokal, da mora zamenjati gumarja (ko je Stoner raztural na koreti ki jo sedaj sam vozi), da mu soborec v ekipi krade podatke od nastavitev (predelna stena v boksih) in sedaj joka, da je treba obteziti prelahke dirkace? Naj pokaze zobe na dirki, ne na FIM-u.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kaj si bil pri pogovorih zraven da lahko potrdis tvojo domnevo :hmm:

Žal nimam te sreče, da bi bil tako vključen v ta za mene najboljši šport...

Mojo "domnevo" pa potrjujejo Rossijeve javne izjave, kjer je povedal ravno to...

Že nekdo drugi je omenjal pritoževanje nad kopiranjem nastavitev, zid v garaži,...spet jokanje (vsaj, kot ga večina tukaj gor pojmuje)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se mi dozdeva, da kot tu na forumu, tudi na tekmah GP kova bi se mladi nadebudneži (napihnjenci) vedno samo prerekal in iskal razloge zakaj ono in zakaj to, ter iskal če če čeje na vsakem koraku, samo zato, da bi bilo po njihovo! Stara garda zapne kakšno besedo in jo opusti takoj po končanem testiranju na dirkališču (obrne list v knjigi).

IMHO: Padce in vzpone ima vsak, ampak "constanto" imajo pa samo največji.

Super Sic je imel na mestu linijo za v ovink

Pedro je zaj..eb vhod in se mal precenil.

Rossi je napredoval, ne glede na srečni razplet.

JL je pač mogoče na napačnem stroju, kar se tudi vidi pri Big Benu.

Kameni je "nedotakljivi" z velikim E aka egom, ter hudo vožnjo.

Dovi je borc kot tudi vsi, ki so prišli čez zastavco.

:alien1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj se motorjev tiče imam občutek, da Yamaha počasi nazaduje v primerjavi z Ducatijem. Zaenkrat še to Lorenzo kompenzira z svojim neverjetnim talentom, vendar bo počasi zaradi večjega rizika in utrujenosti med dirko začel delat napake. Rossi in njegova ekipa pa si Ducatija počasi šlihtajo. Njihov cilj je letos zmaga, drugo leto prvenstvo. Načrte jim zna prekrižat Honda, ki je trenutno razred zase in to Rossija najbolj skrbi. Je pa hecno , da Honda lahko letos resno računa samo na Kamenika...ful zanimiva sezna...

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!