Skoči na vsebino

MotoGP 2011


Cartman

Priporočene objave

Simoncelli je šel Danija prehitevat po zunanju strani, vedel je (oziroma vsaj moral je vedeti), da je Pedrosa ob njemu in v ovinku ni pustil prostora za njega, tako da Dani sploh ni imel možnosti speljat brez da se takneta. Za padec je kriv Simoncelli in pika! Kazen(ne govorim o tem kakšna je bila, samo da je bila dodelitev kazni upravičena) je upravičena in pika!

Prav imate, denar je sveta vladar in prav zato se do sedaj dotiki niso sankcionirani, saj je med gledalci le malo tistih, ki razmišljajo in vejo, da dotiki pač niso primerni, večina je pač tistih, ki hočejo samo čim več borb in bolj kot so neregularne, bolj so zanimive. Torej, ta kazen je prvi korak k bolj pravičnemu motogp-ju, slabo je pa to, da so jo dali najverjetneje samo zato, ker smo že nekaj časa spremljali polemike glede tega. Moti me tudi to, da Lorenzo ni bil kakorkoli sankcioniran ali opozorjen.

Je pa seveda res, da je določanje neregularnih bojev in njihovo sankcioniranje hoja po zelo tankem ledu. Recimo glede primera Lorenzo-Dovi bi bilo po mojem pošteno, da bi pač v pravilniku pisalo, da mora Lorenzo po prehitevanju z dotikom Dovija spustiti naprej, glede na to da je bilo prehitevanje neregularno. V primeru Sic-Dani se je treba seveda poslužiti drugačnih kazni, kakšnih je pa tisto, kar je najtežje pri vsej stvari.

Torej, stvari pri kontroliranju "bojev preveč na nož" se morajo razviti, je pa to zelo težka tema in nikoli ne bodo vsi zadovoljni.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nihče od kritikov kazni tule ni pomislil na to da je Sic dobil tako ostro kazen zato, ker je bil že večkrat v preteklosti takole nevaren drugim in ponavadi se takim ki se jim take zadeve večkrat dogajajo prej kaznuje.... tko nekao kot s kriminalci povratniki ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj pa prehitevanje Lorenza? Ko je na silo šel mimo Dovija v začetnih krogih???.....tolko o govorjenju, da Simončeli dirka umazano. (pa ne zdaj mislit, da si je Lorenzo zaslužil kazen....tako kot si je ni Marco) Sic dirka hrabro in borbeno....te kazni so kar nekaj...Pedrosa je imel vse možnosti zavirati prej... se zgodi...oba sta v žaru borbe naredila napaki...žal je Pedrosa staknil poškodbo (lahko, da je tudi ne bi, če bi bil 100% zdrav).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glede Ducatija....viden je bil napredek, ki pa žal ni tak, kot bi si navijači Ducatija želeli, žal smo bili danes spet zreli le za peto mesto in do prvega manjkajo še svetlobna leta...vendar pa se stvari premikajo...počasi a vzrajno...vsekakor pa ne v 18 sekundah :lol:

Žal na Italia 1 niso pojasnili, koliko je na dirki Lorenza oviral poškodovan prst (za večino ljudi tukaj gor, ja, Lorenzo si je na warm-upu poškodoval prst, pa tudi motor je moral zamenjat za dirko, tako da pri ocenjevanju nejgovega današnjega rezultata tudi to upoštevajte, ne samo nabijat da ga je Rossi nabil in podobno)....če ima kdo to informacijo bi bil vesel če bi jo delil z nami....

Upam, da Danijeva poškodba ne bo dolgotrajna in da se bo na naslednji dirki v čim boljši formi!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nepravično kaznovanje? Stonerjevo dejanje je bilo neumnost, a nevarnosti ni bilo ...

Ne, res ni bilo nevarno, bilo pa je ne le neumno, ampak je bilo skrajno nešportno! Kazen je prenizka.

Sem se začela spraševat, kakšen neki karakter je tale Stoner, ...?

Bilo je videti, da je DePuniet res preveč zavijugal po pisti, ampak se je tudi videlo na posnetku, da Stoner ni imel prevelikih težav z zaviranjem. Tovrstne poteze spadajo v otroški vrtec ali pa med mamine sinčke, ne pa k enemu bivšemu svetovnemu prvaku, ki naj bi bil vrhunski športnik.

Mali cepetavček.

Ta sezona je kazalo, da bo ful zanimiva, zdaj pa je vedno bolj skvarjena, kar se tiče dirkačev in njihovega babjega opletanja z jeziki! :headbang::wallbash:

Ne glede na to, kdo je kaj rekel komu in kako, bi se morali vsi po vrsti, ki so trenutno najbolj izpostavljeni, krepko zamislit. S Stonerjem, Lorenzom in Rossijem na čelu.

OK, če se ne marajo, pa kaj potem? Le svojo vlogo bi morali opravljati profesionalno, ti med seboj sprti adrenalinski milijonarji.

Jokajo, obračunavajo, se obtožujejo, si podtikajo, se izgovarjajo ... pa ej, to s športom nima nobene veze, niti z vrhunskim.

:slap:

Meni je bila današnja dirka super! Zanimiva, napeta! Ful sem vesela, ker je Rossiju enkrat vmes končno uspelo prevozit najhitrejši krog, ne obremenjujem se, kdo je vun letel in je on zato na stopničkah. Padci se dogajajo na vsaki dirki, nekdo profitira, drugi izgubi. Očitno je vozil dovolj dobro, da je bil tretji, če ne, bi bil pač bolj zadaj, četudi bi sam Stoner letel ven. Bravo, Rossi.

Če sem v kaj prepričana sem v to, da Sic niti slučajno ni in ne bi želel tega, kar se je v žaru borbe zgodilo. Hudo mi je za Pedroso.

Kot je nekdo od bolj strpnih tukaj že dejal - to je dirkanje!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Eno vprašanje imam. Kdo je razvijal Yamaho?

Del inženirjev, ki so nekoč delali za Hondo in ki so razvili motor s katerim je Mick Doohan zmagoval. Vse te glavne glavce Rossi vleče ves čas s seboj in prav on je to začel prvi delat.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja, rosi se je itak "rodil" v območju, imenovanem Area 51 ... kaj pa, če je vse res?!

Pol pa ni iz trte izvita tista, da mu JustinBieber ketnco maže?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem bil. Pol v hecu, pol zares. Če bi bile stvari normalne, tudi danes ne bi.

Sic je podrsal z levo nogo po sprednji gumi Pedrose preden je ta poravnal motor. In tisti, kateremu se prednja guma nekam dotakne, praviloma vedno pade. Probaj s kolesom in še enim kolegom...:D

http://www.youtube.c...h?v=hzhPjnk_PQA

priorocam ti veckratni ogled ali pa obisk optike .. z tega posnetka se ne vidi... pa kakorkoli predvajam na 1001 nacin

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Del inženirjev, ki so nekoč delali za Hondo in ki so razvili motor s katerim je Mick Doohan zmagoval. Vse te glavne glavce Rossi vleče ves čas s seboj in prav on je to začel prvi delat.

No, letos je ni nihče.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

danes sem gledal dirko na sky sports in med ter po dirki so se vsi strinjali, da je napako naredil predvsem pedrosa ker je vedel da je simoncelli spredaj, da bo odpeljal linijo in bi pač moral popustiti ali prej "zapret" linijo. je bil pač preveč napaljen in je hotel sica za vsako ceno takoj nazaj prehitet. enako foro je rossi naredil lorenzu par krogov kasneje ampak je lorenzo videl kam to vodi.

komentirali so še da ima komislija vse možnosti preučit telemetrijo in bi lahko iz podatkov videli kdo je kaj delal, tako da je bila kazen preostra, konec koncev se lahko potem vsedejo pred podatke in posnetke in naknadno dajo kazen pribitka časa, ko pa daš enkrat "drive-trought" kazen ne moreš več popravit odločitve.

to so komentarji bivših dirkačev, nekdanjih vodij ekip itd. ki imajo krepko pojma o dirkanju in se strinjam z njimi. no seveda pa ima vsak od vas svoje videnje zadeve, za mene ni sic nič bolj "nevaren" v boju kot rossi, lorenzo (toliko joka o nevarni vožnji, sam pa dovija "nabije" v prvem krogu), stoner itd... fantje so najboljši na svetu in ne postaneš prvak če se voziš na ziher.

drugače pa škoda za poškodbo pedrose ampak z izjemo tega je bila super dirka.

PS: po zgornjih slikah se vidi kdo je spredaj in kako že gre pravilo kdo mora pazit? tisti spredaj ali oni zadaj?

Popravljeno . Popravil PERVY
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se kar strinjam, da je Pedrosa kriv za padec, saj je bila linija v ovinek prisiljena in več kot obrambna. Kazen je pa Simoncelli dobil ravno zaradi poškodbe Pedrose in opozorila, da se mora v prihodnje izogibat "zapletom". Škoda, da je GP postal s svojimi pravili enak F1 in voznike kaznujejo na način, ki vpliva negativno na sam potek dirke. Sam verjamem, da veliko škodo povzroča vtikanje medijev v vsako dlako in pa preveliki zneski, ki se zadnjih nekaj let obračajo v GP. Takšne bedaste odločitve sodniki sprejemajo samo zaradi velikih denarjev, ki se obrača v športu in vrši pritisk na vse udeležence. Samo dirkanje postaja drugotnega pomena.

Kar se tiče kaznovanja dirkačev pa menim, da bi se dirkači med sabo veliko bolje dogovorili kakšne sankcije bi jih doletele ob različnih "prekrških" med dirkanjem. Verjetno bi se s tem tudi izognili kasnejšim obrekovnjem po medijih, ki so pa prav lačni takšnih dogodkov in jih že kar spodbujajo. Očitno publika to potrebuje, ali pač?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Fantje, a vi razumete, da Pedrosa, ko je videl, da ga Simoncelli zapira, ni mogel bolj zavirat ali zapelat bolj noter da bi se izognil trku??????

Ker edino če bi bilo to mogoče, bi bil lahko Pedrosa kakor koli kriv za padec....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Fantje, a vi razumete, da Pedrosa, ko je videl, da ga Simoncelli zapira, ni mogel bolj zavirat ali zapelat bolj noter da bi se izognil trku??????

Ker edino če bi bilo to mogoče, bi bil lahko Pedrosa kakor koli kriv za padec....

a ti misliš da je Pedrosa fijakarski konj al kaj??? malo več spoštovanja do njega lahko pokažeš....Sic je bil na njegovi desni...enih par cm vstran. Pa ne mislit da je tako najiven, da je mislil da bo Sic šel naravnost....

kot sem rekel....oba sta bila borbena in optimistična...in to mi je všeč....še enkrat pa mi je žal, da je staknil poškodbo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

danes sem gledal dirko na sky sports in med ter po dirki so se vsi strinjali, da je napako naredil predvsem pedrosa

zanimivo. jaz sem gledal na Italia 1 in tam so si bili edini, da je kriv Simoncelli. komentatorji dirke, ljudje v studiu in piloti (Stoner, Rossi), ki so dali izjavo. no, slednji so seveda bili dokaj diplomatski, a vendar pikri, predvsem Stoner.

edini, ki tega pogleda ni delil, je bil Simoncelli sam, ki mu je pa vendarle bilo dokaj vidno žal, da se je Pedrosa poškodoval.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Seveda, da so bili diplomatski. Tudi sami so na začetkih delali napake in pridobivali izkušnje kako se izognit podobnim situacijam (Simoncelli je za moje pojme tole dokončno razumel danes in od njega pričakujem precej). Pedrosi res ne privoščim poškodbe, a kaže, da je res precej "krhek". Kakšni 2-3ije kg mišic, predvsem v zgornjem delu telesa mu ne bi škodili in prepričan sem, da bi celo napredoval v vzdržljivosti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

no eden od komentarjev na sky-u je bil da bi morali komisarji preveriti ali je pedrosa zaprl plin ali bremzal ker je zgledalo da je hotel it na zunanjo stran. no po teh slikah je mogoče tudi to ker sta praktično že skoraj zvozla ko se mu je zabil v rit.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se strinjam, da je bilo prehitevanje Sica na noz, s cemer ni nic narobe. Bitka se je zacela en ovinek prej in oba sta vozila na polno.

Dorna bi si morala vzeti cas in pogledati telemetrijo Sica in Pedrose in na podlagi tega odlociti o kazni. Na ta nacin bi bilo vse skupaj cisto. Ce bi ugotovili da je zajebal Sic bi dobil casovni pribitek, ce pa je zajebal Pedrosa bi Sic ostal na drugem mestu (ce nebi naredu kaksne traparije wink.gif). Zdaj pa tudi ce telemetrija pokaze, da je zajebal Pedrosa je Sic popusil odlicen rezultat. Ce imajo dostop do vseh podatkov bi bilo lepo, da bi jih tudi uporabili.

Se malo olja na ogenj :)... Zakaj Rossi ni dobil take kazni, ko je zbil Stonerja?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a ti misliš da je Pedrosa fijakarski konj al kaj??? malo več spoštovanja do njega lahko pokažeš....Sic je bil na njegovi desni...enih par cm vstran. Pa ne mislit da je tako najiven, da je mislil da bo Sic šel naravnost....

kot sem rekel....oba sta bila borbena in optimistična...in to mi je všeč....še enkrat pa mi je žal, da je staknil poškodbo.

Kje si pa ti videl v mojem postu žaljenje Pedrose?

Dejstvo je, da sta oba pilota v zaviranju in pri vhodu v ovinek bila na limitu...Pedrosa bol noter ni mogel zapeljat, ker bi to pomenilo, da bi moral bol zavirat in nagnit, kar bi pripeljalo do padca....Simoncelli pa je imel na desni strani veliko prostora za zapeljat bolj okroglo linijo in pustiti kaj prostora Pedrosi, da bi lahko odpeljal ovinek....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ogromno besed zaradi tega, ker je nekdo pokazal, da tudi profiji niso samo profiji ampak tudi ljudje, ljudje se motijo in delajo napake, takšne in drugačne, Kamenko ni prvi, ki je v tem športu roko dvignil, in Simonceli ter Pedrosa nista edina, ki sta zaradi boja padla. Žalostno za Pedroso, da se je polomil, bo naslednjič še manj dirkačev na pisti.

Edwards je pred časom napovedal: "Nož v zobe pa gasa..." po moško.

Če ne bi bilo medijev, ki kar hrepenijo po "napetosti" in forumov, da lahko obsojamo "norce" ki delajo to ali ono, bi zadeva preprosto izzvenela in zbledela v polovičnem času.

LP Bajsi

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se malo olja na ogenj :)... Zakaj Rossi ni dobil take kazni, ko je zbil Stonerja?

to sta se isto vprašala komentatorja (sky tv, na pop-u niti nočem vedet kaj so komentirali) potem pa sta se malo smejala in diplomatsko nista dala odgovora?

simoncellija pač tretirajo drugače. mislim da stoner, lorenzo, pedrosa in rossi za enak manever nebi dobili kazni, vsaj na dirki ne. večina ostalih pa bi jo verjetno fasala tako kot sic.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Simoncelli pa je imel na desni strani veliko prostora za zapeljat bolj okroglo linijo in pustiti kaj prostora Pedrosi, da bi lahko odpeljal ovinek....

A res da?Zakaj pa bi mogel,če je le on bil na "pravi"liniji in spredaj?Saj pa se je un odzadi silo in dobil kar je na SILO iskal...Tudi recimo @crusty je naredil lani tako a je Marko popustil in je pač šel Crusty mimo-pač vaška dirka.Če bi se šlo za svetovno pa predvidevam,da Marko ne bi spustil in bi padla oba...ali pač le eden....

Popravljeno . Popravil sesir
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

moje mnenje je, da simončeli ni nič kriv. simončeli je kasneje zaviral, prehitel je že pedrozo in mu tudi pustil dovolj mesta. pedroza se je karnaenkrat poravnal in se zabil v simončelija. do dviganja pedroze sta imela vsak svojo linijo ki pa se niso stikale.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!