Skoči na vsebino

MotoGP 2011


Cartman

Priporočene objave

Avstralski dirkač Casey Stoner je v Jerezu na 1000-kubični hondi že odpeljal prvih 50 krogov, motocikel pa sta pred tem preizkusila tudi testna voznika Kosuke Akiyoshi in Shinichi Ito. "Šlo nam je zelo dobro in po prvih krogih sem zelo optimističen," je za autosport.com uvodoma povedal Stoner. "Lepo je znova dirkati s 1000-kubičnim motociklom in občutiti ta motor in to neverjetno moč motocikla. Zelo sem se zabaval in vse, kar smo preizkusili, je dobro delovalo, zares ostajam brez pripomb. Nismo se osredotočili na nič posebnega, skušali smo le čim bolje izkusiti vse lastnostni motocikla, kako se odziva na stezi, kako se odzivajo zavore in podobne zadeve. Zavorni sistem je boljši, kot ga imamo zdaj, prav tako tudi ravnotežje v prednjem delu motocikla. Za zdaj so nastavitve dokaj podobne tistim, ki jih imamo na 800-kubičnem motociklu in tudi občutek je dokaj podoben, lahko smo kar zadovoljni."

Stoner je na testiranjih pogrešal moštvenega kolega Danija Pedroso, ki okreva po zlomu ključnice. "Res je veliko razočaranje, da se nam Dani ni uspel pridružiti, saj je njegovo mnenje pri razvoju tega motocikla zelo pomembno," je za konec še dodal Stoner.

Mednarodna motociklistična zveza je v začetku leta sprejela odločitev, da bodo motocikle v sezoni 2012 poganjali 1000-kubični motorji.

post-16508-0-93922200-1305724230_thumb.jpg

post-16508-0-25987200-1305724238_thumb.jpg

post-16508-0-36986400-1305724244_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tole mi je pa popestrilo jutro:

When asked for his thoughts on the recent on and off track skirmishes that have made for a controversial start to the 2011 MotoGP campaign, Rossi said: "This year the young guys are very excited."

Vir:Link

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi mene zanima kaj Spies-a muči :wallbash:

Pa tako doboro je kazalo...

Popravljeno . Popravil miha7
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi mene zanima kaj Spies-a muči :wallbash:

Pa tako doboro je kazalo...

Meni se zdi da zgolj Lorenzova hitrost. Na testiranjih ne talajo pik.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi mene zanima kaj Spies-a muči :wallbash:

Pa tako doboro je kazalo...

še en podatek več, ki kaže na to, da testiranja ne povejo vsega...

lorenzo je za 1x še pač boljši. čeprav je mogoče delovalo, da je spieš že ob prihodu v motogp bil skoraj enakovreden najboljšim, mu še vedno nekaj manjka...

seveda je sposoben boljših rezultatov, vsaj da bi bil redno med 5, ampak očitno je trenutno pod precej velikim pritiskom, saj vsi od njega veliko pričakujejo, pa ni še nič pokazal... verjetno bo vedno težje, samo kmalu bo moral narediti kak rezultat... škoda za padec v jerezu... lahko bi se tam vse obrnilo...

jst upam in mal tud verjamem, da bo že na naslednji dirki bolje, tale le mans je bil vseeno mal varljiv, ker yamahi nasploh ni šlo najbolje... pa tudi ko folk pravi, da je to yamahina pista... meni se zdi bolj hondinda, tukaj so precej zmagovali v vseh razredih... sicer sta rossi in lorenzo v zadnjih letih nekolk sklatila hondo s prestola, samo vseeno to še ne pomeni da je to yamahina pista... v catalunyji bodo boljši in tako tudi spies...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

20 let razlike se v teoriji še ne sliš tok k se vid v praksi B)

Prva slika od leve ( Rainey, Schwantz, Lawson) Druga pa...

da bi lahko videl kako bi motorje zamenjali eni z drugimi ... neprecenljivo

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

da bi lahko videl kako bi motorje zamenjali eni z drugimi ... neprecenljivo

Ja, to bi bilo pa res zanimivo videti, kako bi se današnji dirkači znašli na motociklih brez "elektronike" in obratno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mislim da so današnji dirkači dost veliki mojstri, da bi lahko peljali motorje tudi brez elektronike... res da so bili tisti 500cc stroji zverine, samo vseeno bi jih "današnji" dirkači lahko po "nekaj" krogih kr spodobno hitro peljali (skoraj tako hitro kot takrat oni mojstri)...

medtem ko če bi dal ene 20 let nazaj al pa mogoče še kako leto več nekomu tak stroj, kot jih vozijo sedaj, bi rabil precej več časa da bi bil hiter...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zadnjič srečal "zlato ribico", pa se nikak nisem mogel spomnit na kako pametno željo.

Ribica pa ne popusti, brez želje nikamor!!

Dobro, pravim! Sam nimam želje, jo pa imajo fantje na forumu. Želijo si rešit dilemo kdo je boljši?

Stari dirkači na dvo-taktnih motorjih brez "pripomočkof" ali novodobni s štiri-taktnimi nafilani s vsemi možnimi ANTI...,GPS, SDRI, DRRER, ...

Može, pravi ribica! Še prej, pa morajo odgovoriti na sledeča vprašanja:

-kdo je najstarejši še aktivni dirkač v GP-ju (C.....si)

-kateri aktivni dirkač je na zadnji dirki v Franciji odpeljal 317-to dirko(C.....si)

-kateri dirkač je imel"JAJCA", da je "PRVI" presedlal iz 500 2-t bombe na 4-taktnega(R..si)

in še tolažilna

-keri še aktivni dirkač ima št. 46

Tisti, ki odgovorijo pravilno na vsa vprašanja bodo že na naslednji dirki videli bitko generacij in dilema bo rešena. Ostali pa naj živijo v dilemi še naprej je rekla zlata ribica in odplavala po Dravi navzdol.

Mislim,da se splača potrudit,mene tudi firbec matra!

Aja, tolažilna nagrada je knižna nagrada - "Pahor in njegove težave"!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pa tako se ve da je rossi najboljsi, tako da jaz ne vidim neke dileme kinder wagen

pac drugi si pa zelijo bit vsaj pol tako dobri kot je rossi....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Point tega posta pa je? Da je Rossi car!!!!!! :P

Popravljeno . Popravil snoopek
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Objavljeno (popravljeno)

-kateri dirkač je imel"JAJCA", da je "PRVI" presedlal iz 500 2-t bombe na 4-taktnega(R..si)

:hmm:

Tole. . .mel jajca. ja ne vem. Rekel bi, da je imel privilegij. V5 je imel on in Ukawa. konc leta še Baross. Vsi rije so zmagali.pa niso bli edini ki so prvo sezono zmagali z 4t strojem. Zmagal je tud Biaggi na M1. Tečnoba ostaja eden od samo treh ljudi ki so zmagali z M1. Rossi in Lorenzo sta druga dva.

Definitivno je Rossi človek ki je preživel največ sprememb in ostal konkurenčen. Preživel je spremembo iz 2t na 4t, iz Honde na Yamaho iz 1000 na 800, iz Michelina krojenega po meri na Bridgestone krojen po meri in še na Bridgestone Controled tyre. Če jim uspe ulovit konkurenco še na Ducatiju 800 in drugo leto 1000 bo to kariera ki bo v naslednjih 20 letih težko ponovljiva.

Jaz osebno sem mel najraje Lawsona in Raineya. pa kasnej Cadaloro in Biaggija. Smooth riderje. Čeprav je bil Doohan klasa zase. Nikoli nism navijal za Schwantza ali Mampolo. Tel sm rečt, da Rossi ni take sorte dirkač da bi jaz zanj navijal. Je pa definitivno največji kar sm jih mel priliko videt. Ker na novem Silverstonu še ni dirkal, se ga je učil ta teden s serijskim 1198

post-1354-0-37619800-1305963872_thumb.jpg

Popravljeno . Popravil Cartman
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene je Rossi najbol impresioniral kot dirkač 2002, ko je takoj po zmagi z 2-taktno 500 kubično Hondo v Sachsenringu odpotoval na Japonsko na vztrajnostno dirko 8H SUZUKE in tam v tandemu z Edwardsom in VTR SP zmagal z več kot sekundo boljšim časom kot njen "lastnik" Edwards in tisto sezono tudi svetovni prvak SBK. Tisti, ki se vsaj malo spozna na motociklizem in tehniko ve kakšna je razlika med štirivaljnim 500 kubičnim dvotaktnikom (NSR 500) in dvovaljnim 1000 kubičnim štiritaktnikom ( VTR SP-W)in da si istočasno lahko na obeh tako različnih motociklih trenutno dobesedno najhitrejši na svetu to je res vrlina, ki mislim, da je ni še imel nihče. Bili so "dvotakt" mojstri (Doohan, Lawson, Rainey, Swchwantz) in bili so "firtakt" majstri ( FogartY -on je bil mojster dvovaljnikov, Bayliss..) in mnogi so se priučili, ko so presedlali ampak, da je lahko nekdo bil dobesedno istočasno peljat te dve zasnove agregata najhitreje na svetu je po mojem mnenju bil do sedaj EDINO VALENTINO ROSSI !!!!

De ne boš začel AGVjk zbirat :P Enako kot Edwardsa v Suzuki, je lani na Brnu u zadrego spravil Crutchlowa in Slowselanda. Je pršu sam testirat kako se je zacelila kost. Pa je spotoma predelal elektroniko in na Pirelliju nabil superbikerje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene je Rossi najbol impresioniral kot dirkač 2002, ko je takoj po zmagi z 2-taktno 500 kubično Hondo v Sachsenringu odpotoval na Japonsko na vztrajnostno dirko 8H SUZUKE in tam v tandemu z Edwardsom in VTR SP zmagal z več kot sekundo boljšim časom kot njen "lastnik" Edwards in tisto sezono tudi svetovni prvak SBK. Tisti, ki se vsaj malo spozna na motociklizem in tehniko ve kakšna je razlika med štirivaljnim 500 kubičnim dvotaktnikom (NSR 500) in dvovaljnim 1000 kubičnim štiritaktnikom ( VTR SP-W)in da si istočasno lahko na obeh tako različnih motociklih trenutno dobesedno najhitrejši na svetu to je res vrlina, ki mislim, da je ni še imel nihče. Bili so "dvotakt" mojstri (Doohan, Lawson, Rainey, Swchwantz) in bili so "firtakt" majstri ( FogartY -on je bil mojster dvovaljnikov, Bayliss..) in mnogi so se priučili, ko so presedlali ampak, da je lahko nekdo bil dobesedno istočasno peljat te dve zasnove agregata najhitreje na svetu je po mojem mnenju bil do sedaj EDINO VALENTINO ROSSI !!!!

a niso leta 2002 v motogp vozil že 1000cc mašine? lol?

drgač pa nevem kaj se kr neki kregate kdo je najboljši... brezveze je primerjat neke dosežke nevem kolk let nazaj, pa nevem kaj še...

itak je jasno kakšen car rossi je, da je verjetno najboljši vseh časov, sigurno pa suvereno najboljši dirkač na začetku tega novega tisočletja... najboljši je bil vrsto let, zbral tistih 7 naslovov v MotoGP in to šteje toliko kolikor šteje, več kot zelo veliko...

kdo je trenutno najboljši je težko rečt... sploh pa so mnenja zelo deljena... jst bi sicer rekel da rossi trenutno pač ni več najboljši, da ga je že jorge lani mel v pesti, pa tudi casey bi znal bit boljši, čeprav mu tega tako ali tako noben nebo priznal, pa vso krivdo za njegove uspehe zvalil na motor, tako kot 4-5 let nazaj... spet drugi pač ne bodo priznali, da so nekater mogoče pa že res počasi hitrejši od rossija...

moje mnenje je, da je lorenzo lani dokončno dozorel in da je sposoben odpelajt sezono bolje kot rossi trenutno... in tudi stoner bi po mojem mnenju lahko dokazal da je sposoben enake zadeve, če mu tega nebi bilo treba dokazovati na ducatiju, za katerega je tudi rossi letos dokazal, da ni kar tako...

sploh pa dokler bo rossi vozil čase, ki so slabši od stonerjevih lanskih in predlanskih na ducatiju, do takrat se nimamo res kej pogovarjat...

da se le nebo zgodilo da bo stoner nakoncu prekoračil tole sedmico v naslovih... ker potem pa res nevem kaj bo na temle forumu...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

da se le nebo zgodilo da bo stoner nakoncu prekoračil tole sedmico v naslovih... ker potem pa res nevem kaj bo na temle forumu...

do tukaj je bilo vse vredu, samo sedmice pa Stoner nebo videl, kaj šele prekoračil. Je odličen dirkač, sposoben osvojiti prvenstvo, ni pa človek, ki bi lahko po osvojenih naslovih presegel Rossija.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a niso leta 2002 v motogp vozil že 1000cc mašine? lol?

da se le nebo zgodilo da bo stoner nakoncu prekoračil tole sedmico v naslovih... ker potem pa res nevem kaj bo na temle forumu...

In potem svizec.........

al kako že gre to

lp A

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!