Skoči na vsebino

MotoGP 2011


Cartman

Priporočene objave

izhod iz ovinka pri stoneru je bil boljši... spies je šel preveč na ven in ni mogel optimalno pospešiti... prav tako je stoner pospeševal res brutalno... spiesu se kolo ni niti malo dvingino (mogoče je imel premočno nastavljen sistem proti dvigovanju prednjega kolesa, nevem)... tudi celoten zadnji sektor je bil bolje odpeljan s strani stonerja...

res je da je bil spies precej hirejši, ker je stoner vozil taktično.... ampak v zadnjem ovinku je stoner pač nategnil spiesa... zagotovo je nekaj pripomogla tudi honda, ampak je pač tako, da ima vsak motor svoje prednosti in spies bi se tega moral zavedati, ter bolje odreagirati, če bi želel zmagati...

tudi terol je imel recimo veliko hitrejši motocikel na ravnini kot zarco letos, pa vseeno ni bil to razlog, da je zarco izgubil ko je že 20 metrov pred ciljem gledal nazaj kje je terol...

najbolj bedno pa je, da če bi bil rossi v tem položaju bi mu vsi navdušeno ploskali in bi ga hvalili...

sicer pa se je tudi po stonerjevem nasmehu in obnašanju videlo, da si je mislil... kako se mi je posralo :D ampak dejstvo je tudi, da je za to moral nekaj narediti...

je pa tudi meni malo žal bena, ki je vozil res super potem ko so se razmere poslabšale... ampak verjetno bi tudi stoner lahko, je dokazal včeraj, pa recimo v mugellu na QP, da lahko tudi v takih razmerah dobro (najboljše) pelje, samo ni želel tvegati...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A je mel še kdo občutek da se na tiskovki ne sme govort kater moped je močnejši? Sem dojel kot da Spies ne sme šimfat yamahinih pospeškov in ne Stoner hvalit hondinih.

Kljub vsemu sem mnenja da s toliko prednosti kot jo je kremenčkov 5 krogov pred koncem imel, in dejstvu da je letos absolutno najhitrejši kot za šalo, potem naključnih dogodkov ni. Tole prepucavanje v zadnjih krogih je vsekakor zrežirano ali pač zabava prehitrega Stonerja! Seveda mu to ne štejem v plus, tako se ne dela! Nihče pa nikjer ni napisal da ni najboljši kar je itak lapsuz.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ahahahaha.... sedaj mu nekateri že ne štejejo v plus, če se slučajno zabava s tekmeci... hahahahahahahaah :D

nemorem verjet.. jočem se.... verjetno si navijač tistega, ki se je poigraval s tekmeci na vsaki dirki kakih 7-9 let nazaj in jih namenoma spuščal naprej potem pa prehiteval pred svojimi navijači itd... takrat si zagotovo to odobraval in ga hvalil da zna naresti spektakel... cari si res...

aja in seveda ja vse je zrežirano ravno zato imamo tako dolgočasne dirke zadnja leta... hahah bravo :D kako človek zgubi razum v užaljenosti in razočaranju.. neverjetno!!!!

Popravljeno . Popravil KennyJR
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prepričan sem, da kar se je Stonerju zadnih 5 krogov dogajalo ni bilo zrežirano, saj je že prevečkrat zmagal z naskokom, ker tako pač edino zna! Dejstvo je, da ni sposoben v takih razmerah, kot so bile zadnje kroge konkurirat ostalim. Zato tudi napaka, kot že nemalokrat, ko je imel koga na riti in kasneje šlepanje za Spiesom....ne bom več komentiral

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne vem, kaj se sedaj bentite čez Stonerja (ali KennyJR-a)... že sredi dirke bi lahko Stonerju dali pokal za zmago, toliko se je odpeljal... v prenosu ga je pokazalo samo takrat, ko je bil počasen posnetek štarta... je tudi res vse prigarano potem v par krogih zgubil in zaradi lastne napake padel na drugo mesto. Sedaj, kdo si bolj zasluži zmago, dirkač, ki nabije v kvalifikacijah drugega najhitrejšega za eno sekundo in suvereno vodi 75% dirke ali nekdo, ki je v Q sicer v prvi vrsti, 60% dirke pa se vozi na četrtem mestu... Car je tale Stoner, ob takem paketu drugo leto ne vidim konkurence zanj...

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tole prepucavanje v zadnjih krogih je vsekakor zrežirano ali pač zabava prehitrega Stonerja! Seveda mu to ne štejem v plus, tako se ne dela! Nihče pa nikjer ni napisal da ni najboljši kar je itak lapsuz.

ČE je to res, pa mu jaz tole štejem precej v plus... Tako je dirka vsaj v zadnjih nekaj krogih bila celo napeta.

Car je tale Stoner, ob takem paketu drugo leto ne vidim konkurence zanj...

Razen morda kakšnega drugega paketa? :slap:

D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prepričan sem, da kar se je Stonerju zadnih 5 krogov dogajalo ni bilo zrežirano, saj je že prevečkrat zmagal z naskokom, ker tako pač edino zna! Dejstvo je, da ni sposoben v takih razmerah, kot so bile zadnje kroge konkurirat ostalim. Zato tudi napaka, kot že nemalokrat, ko je imel koga na riti in kasneje šlepanje za Spiesom....ne bom več komentiral

ma dej posluš se... zveniš kot eno 14 letno otroče iz 24ur...

če zna zmagat z naskokom je to njegova odlika, ker je toliko boljši od ostalih... je tudi v laguni dokazal kako se dirka... glede na to da je tudi danes zmagal in nakoncu prehitel spiesa je dokazal, da zna tudi v takih razmerah biti najboljši... in ti rečeš temu šlepanje za spiseom? me zanima kako bi odreagiral spies če bi bil takrat v vodstvu... veliko lažje je biti zadaj kot spredaj... ko ga je spies prehitel je stoner pač dodal na tempu in ga prehitel nazaj...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

res vlka skoda za spiesa k si je zasluzu zmago pa je ni dobil nwm sm meu prov obcutek da goni yamaho kuk se da na trenutke sm kr cviko da mu nebi kje spodletel hehe...na tiskovni se mi zdi po obrazu da je prov ornk razocaran biu ampak tko pac je da je stoner zadevo v zadnjem ovinku izpeljal malenkost bolje nekaj je pa tud honda pripomogla k temu... tud men se zdi da je spies imeu na jeziku da pac yamaha ni honda in da je pac tolk tezje mel delo....najbol bedno je pa da rossi zadne cajte res nima srece zmeri je neki al je motor kriv,,,al sam naredi napako, al pa nic kriv po krivdi drugih zakljuci...nikakor mu ne uspe eno dobro predstavo nardit, kar pa pomoje je še sposobn ( tko za hec bi dal vsem dirkačem popolnoma identične motorje za peljat me prov zanima kaj bi blo)...upam da bo drugo leto bolj konkurencen pa tud drugi tud da bo se vec borb :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kakorkoli, dobro ga je napiz....dirko pač treba prpelat do konca,rezultat pa šteje. Moram povedat, da mi je bil zelo všeč nekaj zadnjih krogov,zasluga spiesa in stonerja...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne vem, kaj se sedaj bentite čez Stonerja (ali KennyJR-a)... že sredi dirke bi lahko Stonerju dali pokal za zmago, toliko se je odpeljal... v prenosu ga je pokazalo samo takrat, ko je bil počasen posnetek štarta... je tudi res vse prigarano potem v par krogih zgubil in zaradi lastne napake padel na drugo mesto. Sedaj, kdo si bolj zasluži zmago, dirkač, ki nabije v kvalifikacijah drugega najhitrejšega za eno sekundo in suvereno vodi 75% dirke ali nekdo, ki je v Q sicer v prvi vrsti, 60% dirke pa se vozi na četrtem mestu... Car je tale Stoner, ob takem paketu drugo leto ne vidim konkurence zanj...

Dirka traja toliko krogov, kolikor je določeno in zmaga tisti, ki prvi prevozi ciljno linjo v zadnjem krogu( vprašaje Gibernaua... :) . Lepa zmaga Stonerja in opravičeno prvak! V bistvu pričakovano, kot sem že pred sezono predvideval. Presenetil je Lorenzo, ki je maznil obe Repsolki kljub pavzi! Moje splošno mnenje pa je, da lahko vse dirkače nekako razdeliš v dva tabora: piloti in racerji. Stoner je zagotovo bolj pilot kot racer, in je najboljši, ko ni pod pritiskom. Neverjetno se je našel na Hondi in v kolikor mu bo Honda nudila konkreten material zna biti še lep čas neulovljiv. Ampak to se lahko hitro spremeni že v naslednji sezoni in upam da se, v prid zanimivih dirk

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

"upam da dovi nabije malega pedrota....... ki si sedeza pri hondi preprosto ne zasluzi......"

Hilton, se pravi, da Dovi si prej zasluzi sedez, brez zmage (Dani3),kljub vsem odpeljanim dirkam (Dani poskodovan) se na zadnji dirki borita za 3. mesto v skupnem sestevku?

Meni se zdi, da je k danasnjemu padcu v prvem krogu precej pripomogel prav Dovi, ki je stisnil ostale prevec v desno.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sicer težko napišem sam zato k se bo teb petelinu spet tist greben dvignu, sam za drugo leto je res Stoner realno pomoje največji favorit cool.gif

še dons tko mislim in zasluženo je prvak, samo prvak ljudskih src pa verjetno ne bo nikoli in mislim, da je bila večina dons razočarana da Spies ni dobil dvoboja

Popravljeno . Popravil RVT
  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ma kaj je sesul!!!

Še enkrat več je dokazal kako je bogi, kadar se začnejo stvari na dirkaliŠču zapletati in če ne pelje 10s pred drugim. Če se ne bi za Spiesom Šlepal, sploh dirke ne bi končal!!!

Bravo SPIES. Danes je on zmagovalec!!!

Škoda za prvi ovinek, ker če ne bi Šele dogajalo!!

Stoner je potem lepo vozil za njim in čakal na njegovo napako, na koncu pa ga je "pospravil". Je pa res, da so to bolj variante 125ccm grupe. Zakaj bi se silil na zadnji tekmi, ko je vse že itak odločeno... nekaj takega je tudi sam povedal. Je pa res, da gledamo tekmo na različnih kanalih :) eni najbrž tudi v Šalih določenih znamk ali dirkačev.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kot sem videl v preteklosti se kamenkotu ki je mimogrede na hondi popolnaoma superioren, tudi v takšnih ali drugačnih razmerah dobro gre. Naj kdo razloži zakaj je danes tako drastično upočasnil...zakaj že?? Počutil se je kot mačka ki se na smrt zaželi poigrati se z miško kar je nedvomno bilo videti. Res je da se je miška peljala kot po olju razen mogoče kritičnega pospeška na cilju, ampak kremenčkov ga je lovil že prej. Prav za zabavo je bil nekaj krogov obupno slab da so ga lahko (zanj očitno luzerji) dohiteli nakar pa spet gasa. Prav videlo se je da se je v svoji igrici skoraj opekel Stoner je zih orto paket ampak meni tako početje žal ne sede. :BUA:

Seveda pa dopuščam drugačna mnenja in tudi to da imam mogoče napačno predstavo ampak meni vse skupaj tako deluje!! :ninja:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Da je bila danes dirka razburljiva, sta poskrbela Pedrosa in Dovi... Konstantna prehitevanja, ne pa vožnja v vlakcu, to je tisto, kar gledalci hočejo gledati... Na koncu je pa še Stoner poskrbel za visok pritisk med svojimi in navijači Spiesa...

Me pa zanima, kdo lahko drugo leto preseneti z boljšim paketom kot je Stoner-Honda...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Da je bila danes dirka razburljiva, sta poskrbela Pedrosa in Dovi... Konstantna prehitevanja, ne pa vožnja v vlakcu, to je tisto, kar gledalci hočejo gledati... Na koncu je pa še Stoner poskrbel za visok pritisk med svojimi in navijači Spiesa...

Me pa zanima, kdo lahko drugo leto preseneti z boljšim paketom kot je Stoner-Honda...

V kolikor se začne Ducati uvrščat pred Yamaho, bo to potrdilo sloves Rossijeve ekipe, dvomim pa da bosta lahko prehitela Hondo...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kot sem videl v preteklosti se kamenkotu ki je mimogrede na hondi popolnaoma superioren, tudi v takšnih ali drugačnih razmerah dobro gre. Naj kdo razloži zakaj je danes tako drastično upočasnil...zakaj že?? Počutil se je kot mačka ki se na smrt zaželi poigrati se z miško kar je nedvomno bilo videti. Res je da se je miška peljala kot po olju razen mogoče kritičnega pospeška na cilju, ampak kremenčkov ga je lovil že prej. Prav za zabavo je bil nekaj krogov obupno slab da so ga lahko (zanj očitno luzerji) dohiteli nakar pa spet gasa. Prav videlo se je da se je v svoji igrici skoraj opekel Stoner je zih orto paket ampak meni tako početje žal ne sede. :BUA:

Seveda pa dopuščam drugačna mnenja in tudi to da imam mogoče napačno predstavo ampak meni vse skupaj tako deluje!! :ninja:

Si poslušal komentarje ob koncu. Lepo je povedal, spustil sem tempo, ne preveč tvegal, ko bi ga pa kdo ujel, bi pa začel njegov zasledovalčev tempo vozit. Zakaj pa tvegal brez potrebe. Tud sam ne navijam za Stonerja, tudi za Spiesa ne, ampak lepo pošteno je zmagal Stoner. Ni kej honda je bila premočna letos. Spies je pa tudi dobro peljal, samo jbg. Tole je 1x Senna rekel in res je tako:

By being a racing driver you are under risk all the time. By being a racing driver means you are racing with other people. And if you no longer go for a gap that exists, you are no longer a racing driver because we are competing, competing to win. And the main motivation to all of us is to compete for victory, it's not to come 3rd, 4th, 5th or 6th. I race to win as long as I feel it's possible. Sometimes you get it wrong? Sure, it's impossible to get it right all the time. But I race designed to win, as long as I feel I'm doing it right

...

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nekateri ste neverjetni... ko je to naredil rossi je bil car epskih dvobojev... ko to naredi stoner si ne zasluzi. kako ste lahko tako zabiti??? Stoner je zadnji ovinek odpeljal bolje kot spies, to je to!!!

Ko je to nardil Rossi sta imela oba enak motor, tako Rossi kot Lorenzo, tako da takrat sta imela oba enake možnosti za zmago in je bilo vse odvisno samo od voznika. In pokazalo se je da je Rossi boljši voznik.

V tem primeru pa sta imela različna motorja in sicer je imel Lorenzo Yamaho, Stoner pa Hondo, za katero pa vsi vemo da je v letošnji sezoni najmočnejši motor. V tem primeru nista imela oba enakih možnosti za zmago ker je imel Stoner boljši motor.

To je razlog da je bil takrat Rossi car, Stoner danes pa ne :P

Popravljeno . Popravil speedfighttuning
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Em, meni se vseeno ni jasno kje ste nasli neko premoc Honde... A zato ker Gaber tko reče, a zato ker konkurenca jamra o fiktivni premoci? SiC, Dovi, Pedrosa so konkretna imena motosporta, in Lorenzo je pred njimi kar neki tock z precej nulami... Tud Ben je kar precej blizu zadaj na petem mestu... Je danes pol Ben pojedu ektra porcijo zgancev ali kaj, da se je vozil za Hondami in jih ugnal v rog? Prehitu je Pedroso, najlazjega dirkaca na najmocnejsem motorju... em? Zdj si pa sami zracunajte, kje, ce sploh je ta premoc... Jest je ne vidim! To so finte moštev, pa novinarjev, ki MORAJO najti neko opravicilo za neuspeh nekoga, ali pa nek razlog za uspeh nekoga... Prednost v konstruktorskem prvenstvu? Sej majo 3 motorje v ekipi. Sori, ampak Honda meni osebno ni pokazala neke grozne premoci napram Yamahi. So oboji mocnejsi od drugih, to je pa tudi vse.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ko je to nardil Rossi sta imela oba enak motor, tako Rossi kot Lorenzo, tako da takrat sta imela oba enake možnosti za zmago in je bilo vse odvisno samo od voznika. In pokazalo se je da je Rossi boljši voznik.

V tem primeru pa sta imela različna motorja in sicer je imel Lorenzo Yamaho, Stoner pa Hondo, za katero pa vsi vemo da je v letošnji sezoni najmočnejši motor. V tem primeru nista imela oba enakih možnosti za zmago ker je imel Stoner boljši motor.

To je razlog da je bil takrat Rossi car, Stoner danes pa ne :P

Pa si upošteval, da je pa Spies (Lorenzo je bil danes v garaži) šel srat pred dirko, Stoner pa je mal zaprt že 3 dni. Torej nimata enakih možnosti! Razen če sta v isti ekipi, nebosta nikoli na enakih motorjih, pa še takrat sami s pomočjo ing. nastavljajo motorje. Torej nikoli nista enaka, en lažje skozi ovinek pelje, spet drugi ma višjo končno itditd. Stoner je car letošnje sezone s Hondo, Lani je bil pa Lorenzo... prej pa Rossi. Če si svetovni prvak + da zmagaš 10+ dirk v sezoni si car!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa si upošteval, da je pa Spies (Lorenzo je bil danes v garaži) šel srat pred dirko, Stoner pa je mal zaprt že 3 dni. Torej nimata enakih možnosti! Razen če sta v isti ekipi, nebosta nikoli na enakih motorjih, pa še takrat sami s pomočjo ing. nastavljajo motorje. Torej nikoli nista enaka, en lažje skozi ovinek pelje, spet drugi ma višjo končno itditd. Stoner je car letošnje sezone s Hondo, Lani je bil pa Lorenzo... prej pa Rossi. Če si svetovni prvak + da zmagaš 10+ dirk v sezoni si car!

Tudi v isti ekipi ti postavijo steno, pa ni spet nic... Istih pogojev ni mogoce doseci, pa tudi ideja in smisel motoGPja ni to... tist k hoce met podobne pogoje gre lohka v moto2, samo zacuda vsi od tam pa tiscijo v tale grozni neposteni motoGP....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Em, meni se vseeno ni jasno kje ste nasli neko premoc Honde..

No, to da je Honda letos hitrejša je brez O'gabra jasno veliki večini laikov, kot tudi profesionalcem. Lorenzo velja trenutno za največjega talenta nove generacije in bi letos na Hondi Stonerju konkretno podkuril... Spies pa najbrž ni daleč za Lorenzom in oba sta močnejša dirkača kot Dovi in Pedrosa. Ni vse v tem kdo ima najhitrejši krog na koncu, ampak kdo je fizično, mentalno in tehnično boljši, sposobnejši skozi cel vikend oziroma celo sezono. Je pa seveda zelo važno na katerem motorju sediš! Tudi to je kvaliteta dirkača - pravi motor v pravem času!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa si upošteval, da je pa Spies (Lorenzo je bil danes v garaži) šel srat pred dirko, Stoner pa je mal zaprt že 3 dni. Torej nimata enakih možnosti! Razen če sta v isti ekipi, nebosta nikoli na enakih motorjih, pa še takrat sami s pomočjo ing. nastavljajo motorje. Torej nikoli nista enaka, en lažje skozi ovinek pelje, spet drugi ma višjo končno itditd. Stoner je car letošnje sezone s Hondo, Lani je bil pa Lorenzo... prej pa Rossi. Če si svetovni prvak + da zmagaš 10+ dirk v sezoni si car!

Se opravičujem, hotu sem napisat Spies in ne Lorenzo...

Tudi sam sem napisal da nista imela enakih možnosti. Zato pa je bil Rossi takrat car, ker sta bila oba v isti ekipi ( tako Rossi kot Lorenzo ) in sta imela v osnovi oba enak motor, torej skoraj identične možnosti za zmago. Danes pa kot si že rekel nista bila oba iz enake ekipe, torej sta že v osnovi imela drugačna motorja in s tem je bil razkorak med njunimi možnostmi za zmago bistveno večji kot takrat med Rossijem in Lorenzom. To je razlog da danes Stoner ni izpadel tak car kot takrat Rossi.

Popravljeno . Popravil speedfighttuning
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, to da je Honda letos hitrejša je brez O'gabra jasno veliki večini laikov, kot tudi profesionalcem. Lorenzo velja trenutno za največjega talenta nove generacije in bi letos na Hondi Stonerju konkretno podkuril... Spies pa najbrž ni daleč za Lorenzom in oba sta močnejša dirkača kot Dovi in Pedrosa.

Zanimive izjave podprte z odličnimi argumenti... moji dvomi so sedaj razblinjeni in zadeva je končno razčiščena.

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!