Skoči na vsebino

Kawasaki Z 1000 SX (2011-2019), Ninja 1000 SX (2020) in Ninja 1100SX (2025)


roko
DAMI34
Sporočilo dodal DAMI34

Z1000SX 2011 SERVICE MANUAL  Service Manual - Ninja 1000 - 2011.pdf

Z1000SX 2015 SERVICE MANUAL  Z1000SX.2015 service manual.pdf

Z1000SX 2017 SERVICE MANUAL  2017 Kawasaki Ninja 1000 Service Manual 99924-1519-31.pdf

20210926_124201_HDR.jpg.aed89acfbc106f0be03b601e11673014.thumb.jpg.fc3642d925a2f00d19159f118dfa7131.jpg

Priporočene objave

  • 1 mesec pozneje...

Oj, mogoče je bilo že kaj spisano na to temo a ne najdem ...

Nek sem zasledil da je servisni interval na 6k. Se mi zdi kar prepogosto. Je to to al ...?

 

Tnx

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 52 minutami, Ćale pravi:

Oj, mogoče je bilo že kaj spisano na to temo a ne najdem ...

Nek sem zasledil da je servisni interval na 6k. Se mi zdi kar prepogosto. Je to to al ...?

 

Tnx

 

drži

servis na 6k

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Redni olje, filter, ... Lupjo na servisu al je zmerno? 

(Sej bi šel skozi trenutno vseh 67 strani te teme, pa so jo "zanesenjaki" zasvinjal in zasmetil z nabijanjem brezpredmetnih  postov in glupimi komentarji (ki sodijo v druge teme), pa se ne da nč pametnga izluščt.)

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 33 minutami, Ćale pravi:

Redni olje, filter, ... Lupjo na servisu al je zmerno? 

(Sej bi šel skozi trenutno vseh 67 strani te teme, pa so jo "zanesenjaki" zasvinjal in zasmetil z nabijanjem brezpredmetnih  postov in glupimi komentarji (ki sodijo v druge teme), pa se ne da nč pametnga izluščt.)

 

mah, kave majo tako, olje in filtri na 12kkm (glej zadnjo sliko), servis pa vsake 6 pa v glavnem čekiranja. Zato sem vedno vozil na 10kkm in delal zadeve po knjigici, kar pač pride. Nikoli problemov z garancijo. V bistvu sem olje menjaval še prej, kot je predvideno. Cena pri Elisi je zmerna od 90-120€ odvisno kaj si zmisliš še poleg redne menjave olja in filtra. Filter zraka sem menjaval na 20kkm. Sveče in kontrola ventilov na 40kkm.

 

 

 

new-2.jpg

new-3.jpg

new-4.jpg

new-5.jpg

new-6.jpg

  • Všeč mi je 2
  • Hvala 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

service manual lahko kar tukaj stankate:

SX 2011

Service Manual - Ninja 1000 - 2011.pdf

 

SX 2015

Z1000SX.2015 service manual.pdf

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tud men se zdi dost normalno ga pelat na 10k oz. 1x letno. Servis na 6k je ob kolkr tolk normalni sezoni dejansko en servis več v dveh letih (3x namesto 4x), kjer ti dejansko uč gor vržejo, kej konkretnga pa ni treba šraufat pa menjat. Glede garancije če misljo komplicirat pa ...

 

No ja, zaenkrat se zagrevam za ta motor, bomo pa vidl ... 

 

Kkšnih kritičnih in kroničnih pomanjkljivosti pa verjetno nima ta motor ali pač? Neki so se razpisal o vibracijah, ... Kako je kej s tem?

 

Sej člankov in testov sem prebral celo morje a bi rd slišu od vas iz prve roke ;)

TNX

 

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

lej, o vibracijah je smešno govoriti, ker je 4 valjnik. Kvečjemu kak bzzzzz na 5-6 jurjev, kjer konstantno voziš, ampak podobno imajo vsi mopedi kar sem jih vozil, pač na določenih obratih so neke mikro vibracije. Skozi vožnjo se naučiš, da se tem obratom izogibaš, je pa SX izredno polikan moped, lahko rečem, da ima celo manj vibracij od Z900 in občutno manj od GT, ki se zna odločno potrest.

SXi so zelo zanesljivi in preverjena tehnologija, za solidno ceno dobiš tudi kar nekaj opreme, predvsem KTRC in ABS, da ne govorim o novih modelih, ki imajo vse kot moj KTM. (no ok tempomata nima, pa kornerig luči, ma pa izredno dobre izboljšane LED) Seveda s predpostavko, da se redno vzdržuje. Sem prebiral tudi precej tuje forume, pa zasledil bore malo problemov, sploh pa kakih tovarniških napak.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sej jst bi tud glede na prebrano reku, da gre bl za karakter kokr pa za "napako". Edin v enem članku ga je en spluvu in sicer handling. Ampak mogoče pa pač nista en za druzga. Tud to se zgodi ;)

https://www.bikesales.com.au/editorial/details/2017-kawasaki-ninja-1000-review-107726/

Za ta dnar pa res težko kej tolk konkretnga najdeš. Se mi zdi res konkretn paket. Nism pa še sedel na njemu tko da bi moru vidt če mi lega ustreza. Mogoče tud midva nisva za skup :) 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 15 minutami, Ćale pravi:

Sej jst bi tud glede na prebrano reku, da gre bl za karakter kokr pa za "napako". Edin v enem članku ga je en spluvu in sicer handling. Ampak mogoče pa pač nista en za druzga. Tud to se zgodi ;)

https://www.bikesales.com.au/editorial/details/2017-kawasaki-ninja-1000-review-107726/

Za ta dnar pa res težko kej tolk konkretnga najdeš. Se mi zdi res konkretn paket. Nism pa še sedel na njemu tko da bi moru vidt če mi lega ustreza. Mogoče tud midva nisva za skup :) 

sicer se mi ne da brat celega članka, ampak, če avtor si ne nastavi vzmetenja, kot njemu ustreza (sx ima dovolj nastavljivo vzmetenje da ga lahko), potem je đabe jokat o hendlingu :P

SX je drugače tipičen ST moped, podoben FZ1 po udobnosti, z več konstantne moči skozi cel režim obratov in podobno ciklistiko. Ne ni vrhunec mopeda za metanje čez ovinke, od voznika zahteva kar nekaj napora, vendar je agilen, če presedaš in uporabiš lastno težo. Vsekakor pa ne mara kratkih in zaprtih ovinkov (agregat bi zmogel) ker je dokaj težak (230kg) in zato deluje malce okorno. Se pa lepo vozi čez srednje zaprte ovinke in pa predvsem tam, kjer se zelo hitro pelje. Ni mu nikakršen problem smerna stabilnost v nagibu pri 150 ali 170km/h.

Če uporabljaš SXa za touring, je vsaj zame dokaj odlična kombinacija potovalnika, tako za 2 osebi (ne previsoki seveda, pa čeprav sem tudi Kmeta že peljal na zadnjem sedežu, pa ni pretirano trpel) kot za solo in še vedno dovolj dober tudi za kak solo športni užitek. Lahko pa rečem, da je Z900  (ali KTM GT) majka za puljenje čez ovinke v primerjavi z SXom.

Meni osebno ustreza drža malce naprej in SX ima tako, nikakor pa ne športno navzdol, torej je še vedno dovolj udobna. Sedež je tudi fino nizek (82cm) kar omogoča enostavno manevriranje na mestu.

Z ozirom da si sedaj na kobilici MT07, se ti bo, ko boš sedel na SXa prikazala najmanj Marija :P vsaj meni se je ko sem z Yamahe XJ6 sedel na SXa.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dober komentar. Kot prvo opcijo sem gledal sicer R1200RS a je razlika v € konkretno konkretna. Ja, vem da je zasnova drugačna in vse, a po gabaritih, namenu in obliki sta mi oba "taman".

 

Glede Marije pa bi še šlo, sam da naum Sv. Petra sreču prehitr. Ipak je to dupli motor glede na mojo kobilco ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 21 minutami, DAMI34 pravi:

 

Z ozirom da si sedaj na kobilici MT07, se ti bo, ko boš sedel na SXa prikazala najmanj Marija :P vsaj meni se je ko sem z Yamahe XJ6 sedel na SXa.

 

men se še zdej prkaže, pa imam že drugega SXa , prej sem vozil Z750 (ga ne zamenjam)

Popravljeno . Popravil peterjanko
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 13 minutami, peterjanko pravi:

men se še zdej prkaže, pa imam že drugega SXa , prej sem vozil Z750 (ga ne zamenjam)

Sej sem vidu tvojga u elisi,pa potihem povem ,da sem se tud usedu na njega(sorči) ampak res samo usedu....zastrupljen sx bo slej ko prej moj,me drugi sploh ne zanimajo, śe ene tri mesce stisnem pa bo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, bobi1001 pravi:

Sej sem vidu tvojga u elisi,pa potihem povem ,da sem se tud usedu na njega(sorči) ampak res samo usedu....zastrupljen sx bo slej ko prej moj,me drugi sploh ne zanimajo, śe ene tri mesce stisnem pa bo.

:eek: men so pa rekl da je čist nov :angryrant1:

jah nč za kafe boš dal pa je 

ti ga pa seveda privoščim :bike:

Popravljeno . Popravil peterjanko
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sej sem ga z rjuho pogrnu,pa copate nataknu:lol1:

Za kofe pa ni problem,će nom dau jest boš dal pa ti:P

Tnx

  • Haha 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 16 urami, Ćale pravi:

Dober komentar. Kot prvo opcijo sem gledal sicer R1200RS a je razlika v € konkretno konkretna. Ja, vem da je zasnova drugačna in vse, a po gabaritih, namenu in obliki sta mi oba "taman".

 

Glede Marije pa bi še šlo, sam da naum Sv. Petra sreču prehitr. Ipak je to dupli motor glede na mojo kobilco ;)

po dimenzijah sta zelo podobna, po agregatu različna, pa čeprav oba polikana. Zgrešiti ne moreš niti z enim, niti z drugim. 

RS ima @luxsa, če se ne motim, ga bo celo čez kako leto menjal, on ti lahko veliko o RSu pove, pa SXa je tudi vozil, tako da bi znal primerjavo podati.

pred 16 urami, peterjanko pravi:

men se še zdej prkaže, pa imam že drugega SXa , prej sem vozil Z750 (ga ne zamenjam)

jebenti, 1x bomo morali malo mopede zamenjat, da se spet spomnim filingov na SXih. :D

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...
pred 2 urami, bobi1001 pravi:

No ko kot sem reku SX bo moj in tko tud bo.žal ne bo nov,ampak star dve leti (2016),zdej samo še prodam svojga potem pa:bike:

naj ti novi služi 

  • Všeč mi je 2
  • Hvala 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 8 minutami, mladench pravi:

Čestitke Bobi :OK: ko bo pafoto foto foto :)

to se mormo pa dobit pa jih skupej slikat 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, peterjanko pravi:

to se mormo pa dobit pa jih skupej slikat 

*

Popravljeno . Popravil skalar36
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 7 urami, bobi1001 pravi:

No ko kot sem reku SX bo moj in tko tud bo.žal ne bo nov,ampak star dve leti (2016),zdej samo še prodam svojga potem pa:bike:

Srečno že vnaprej, pa ne bo ti žal, boš videl kak bo preskok s sedanjega na SXa, kar nenkrat boš mel pravo nabildano žival med nogami, ki pelje kot po tirnicah, hkrati je cenovno zelo ugoden za vzdrževanje in ima izredno malo fellerjev.

Tako da čakam slikce :D

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 urami, peterjanko pravi:

kakšne barve pa bo :)

Zelen:P

 

pred 4 urami, peterjanko pravi:

to se mormo pa dobit pa jih skupej slikat 

Ja pa najmanj 20 jih more bit:P

 

pred 3 minutami, DAMI34 pravi:

Srečno že vnaprej, pa ne bo ti žal, boš videl kak bo preskok s sedanjega na SXa, kar nenkrat boš mel pravo nabildano žival med nogami, ki pelje kot po tirnicah, hkrati je cenovno zelo ugoden za vzdrževanje in ima izredno malo fellerjev.

Tako da čakam slikce :D

 

Vtisi in slikce bodo:P

pred 4 urami, mladench pravi:

Čestitke Bobi :OK: ko bo pafoto foto foto :)

Bo,bo foto,pa ne sam en:D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!