Skoči na vsebino

Kawasaki Z 1000 SX (2011-2019), Ninja 1000 SX (2020) in Ninja 1100SX (2025)


roko
DAMI34
Sporočilo dodal DAMI34

Z1000SX 2011 SERVICE MANUAL  Service Manual - Ninja 1000 - 2011.pdf

Z1000SX 2015 SERVICE MANUAL  Z1000SX.2015 service manual.pdf

Z1000SX 2017 SERVICE MANUAL  2017 Kawasaki Ninja 1000 Service Manual 99924-1519-31.pdf

20210926_124201_HDR.jpg.aed89acfbc106f0be03b601e11673014.thumb.jpg.fc3642d925a2f00d19159f118dfa7131.jpg

Priporočene objave

pred 54 minutami, luxsa pravi:

Kawalir je pobegnu nazaj med hondase,tok ste mu nalozil kok sx gate trga da je cviknu.:kva2:

pol pa gre nabavit skuter :) 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

7 minutes ago, Snecer said:

pol pa gre nabavit skuter :) 

Tako je: tudi Valentino Rossi je začel na skuterju. Tudi Michael Schumacher je začel na gokardu. Kar mi je žal je samo to, da sem se na to spomnil za tem, ko sem se resno ogrel za SX-a. Ampak SX BO, v to si lahko prepričan, samo ne letos, morda pa že prihodnje leto, odvisno od tega, kako daleč bomo do prenovljenega SX-a. Ne bi rad namreč prihodnje leto kupoval novega SX-a, že 2020 pa bo morda ven prišel nov model. V tem primeru bom pač počakal še eno leto. Bomo videli, kako bo... Ampak SX ostaja moja prva resna izbira. :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Motor kupiš al pa ne kupiš brez oklevanja oziroma odlašanja če boš vsako leto čakal na nov model motorja nikoli ne bo:smoke:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ajde družba, treba bit mau fer do kolega. Ne ga zajebavat ;) Njegov dnar, njegova odločitev. Pač je šu mau prenaglo na Mačkovo spremenit ime. Bo pač mau safr furu dokler ne ubode Kawe. Spet se bolš sliš Kawalir kt pa Hondalir. Saj neki.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

3 hours ago, Rogerg said:

se mi je ze od zacetka  zdel da ta nou nc kupu... 

 

To se ti je narobe zdel... SEM kupu, ti pa praviš, da nam nč kupu... :jezik: Tud SX bom kupu, ne se bat zame... Vse ob svojem času. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 5. 3. 2018 ob 15:51, maus pravi:

pomoje nč, ker preveč komplicira :P

to sm js že kdaj napisu :P na nau nč

 

@bobi1001 ... čestitam za uradno lastništva SX-a :OK:

pa k si mi pomagu gumo nest :P

pa mau si važn :ras:

pa prvošćim ti :OK:

pred 4 minutami, Kawalir pravi:

 Tud SX bom kupu, ne se bat zame... Vse ob svojem času. 

leta 2020 bodo že električni ... :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 10 minutami, maus pravi:

to sm js že kdaj napisu :P na nau nč

 

@bobi1001 ... čestitam za uradno lastništva SX-a :OK:

pa k si mi pomagu gumo nest :P

pa mau si važn :ras:

pa prvošćim ti :OK:

leta 2020 bodo že električni ... :P

 

Sej mam kawasakija:panic:

Ja hwala

Zdej bom pa tud jest lohka mau u gumo brcnu:lol1:

Tud če ga je kupu,do sx-a še 10 let ne bo pršu.....itak prav da ma vsak avto po 10 let,in tko nej bi blo tud z motorjem on ne kupuje za dve tri sezone.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

11 minutes ago, maus said:

leta 2020 bodo že električni ... :P

Super, bom pa električnega obodel :jezik:

 

5 hours ago, bobi1001 said:

Motor kupiš al pa ne kupiš brez oklevanja oziroma odlašanja če boš vsako leto čakal na nov model motorja nikoli ne bo:smoke:

Ne bom VSAKO leto čakal na nov model, ampak samo tisto leto, ko ga bom kupoval. Če kupuješ motor na vsake 2-3 leta, je verjetno res vseeno, če pa ga kupiš za 10 let, je smiselno, da kupiš nov model, ne starega, ni res? Meni ni problem počakati še eno leto, če vem, da prihaja prihodnje leto nov model. Saj se bom do takrat vozil in niti ne tako slabo. Če greva skupaj iz Lj v Kp, ti z SX-om in jaz s Hondico, verjemi, da ne boš prišel tja niti toliko prej, da bi lahko spil eno:kava:. Zdi pa se mi, da je vseeno bolje priti na cilj, kot pa sploh ne priti. :eek:

Mnogo let nazaj je bila Jawa 350 "bombnik" s končno hitrostjo cca. 140 km/h, torej NAD najvišjo dovoljeno omejitvijo. Danes gre Hondica NC 750 SA okrog 180 km/h, torej KREPKO NAD najvišjo dovoljeno omejitvijo. V čem je torej problem? :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 minutami, Kawalir pravi:

Super, bom pa električnega obodel :jezik:

 

Ne bom VSAKO leto čakal na nov model, ampak samo tisto leto, ko ga bom kupoval. Če kupuješ motor na vsake 2-3 leta, je verjetno res vseeno, če pa ga kupiš za 10 let, je smiselno, da kupiš nov model, ne starega, ni res? Meni ni problem počakati še eno leto, če vem, da prihaja prihodnje leto nov model. Saj se bom do takrat vozil in niti ne tako slabo. Če greva skupaj iz Lj v Kp, ti z SX-om in jaz s Hondico, verjemi, da ne boš prišel tja niti toliko prej, da bi lahko spil eno:kava:. Zdi pa se mi, da je vseeno bolje priti na cilj, kot pa sploh ne priti. :eek:

Mnogo let nazaj je bila Jawa 350 "bombnik" s končno hitrostjo cca. 140 km/h, torej NAD najvišjo dovoljeno omejitvijo. Danes gre Hondica NC 750 SA okrog 180 km/h, torej KREPKO NAD najvišjo dovoljeno omejitvijo. V čem je torej problem? :whistle:

Problem je v glavi in desni roki če se ne znaš obvladat,in pa seveda izkušnje tudi štejejo ampak to je za v drugo temo,če si nabavu motor.......srečno vožnjo,če ga pa nisi pa srečen nakup,.....razprava o tem ali kupit nov ali rabljen motor pa lahko traja še toliko časa kolikor je članov na MS,in še takrat ne bomo prišli do konca:cool:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 14 urami, Kawalir pravi:

... Ampak SX ostaja moja prva resna izbira. :OK:

po postih sodeč je na drugem mestu

in to po celi doktorski dizertaciji in n postih kako in kaj uzameš nekaj k je k skuter :BUA:

Popravljeno . Popravil peterjanko
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

11 minutes ago, peterjanko said:

po postih sodeč je na drugem mestu

in to po celi doktorski dizertaciji in n postih kako in kaj uzameš nekaj k je k skuter :BUA:

Poudarek je na RESNA izbira. Res ne vem, zakaj delate tak kraval in kaj Vas je tako zmotilo pri vem skupaj? :hmm:Tisti, ki imate SX-a, Vam ga iz srca privoščim in Vam želim, da nabirate varne in užitkov polne kilometre, tisti, ki ga nimate, se brigajte zase. :fyou:

Če bi bilo tako, kot ste mi očitali, ne bi hodil okoli na oglede in se dogovarjal za deal ter iskal predračune, prav tako sem mož beseda, če sem se pa zaenkrat premislil in si s šibkejšim mopedom kupil še nekaj časa, za katerega ocenjujem, da ga potrebujem, je to moj problem. Nikomur nisem dolžan ničesar pojasnjevati, kaj si misli kdo o meni me boli qurac. :ras:

Povem pa samo nekaj: če si prebral moj PRVI post tukaj, boš videl, da sem TEHTAL med različnimi mopedi. Res, da sem se najbolj ogrel za SX-a in imel resnično resen namen, da ga obodem, kar pa se bo tudi zgodilo, ob svojem (pravem) času. Sicer pa za odločitev šteje NAKUP, torej tisto, kar v resnici KUPIŠ, ne tisto, o čemer samo govoriš ali razmišljaš. Na temo osebnega obračunavanja in očitkov se ne bom niti več odzival, ker ne želim smetiti teme, naslednjič se v tej temi oglasim, ko si bom SX-a lastil in bom lahko "pripopal" kakšno fotko. 

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 minutami, Kawalir pravi:

Poudarek je na RESNA izbira. Res ne vem, zakaj delate tak kraval in kaj Vas je tako zmotilo pri vem skupaj? :hmm:Tisti, ki imate SX-a, Vam ga iz srca privoščim in Vam želim, da nabirate varne in užitkov polne kilometre, tisti, ki ga nimate, se brigajte zase. :fyou:

Če bi bilo tako, kot ste mi očitali, ne bi hodil okoli na oglede in se dogovarjal za deal ter iskal predračune, prav tako sem mož beseda, če sem se pa zaenkrat premislil in si s šibkejšim mopedom kupil še nekaj časa, za katerega ocenjujem, da ga potrebujem, je to moj problem. Nikomur nisem dolžan ničesar pojasnjevati, kaj si misli kdo o meni me boli qurac. :ras:

Povem pa samo nekaj: če si prebral moj PRVI post tukaj, boš videl, da sem TEHTAL med različnimi mopedi. Res, da sem se najbolj ogrel za SX-a in imel resnično resen namen, da ga obodem, kar pa se bo tudi zgodilo, ob svojem (pravem) času. Sicer pa za odločitev šteje NAKUP, torej tisto, kar v resnici KUPIŠ, ne tisto, o čemer samo govoriš ali razmišljaš. Na temo osebnega obračunavanja in očitkov se ne bom niti več odzival, ker ne želim smetiti teme, naslednjič se v tej temi oglasim, ko si bom SX-a lastil in bom lahko "pripopal" kakšno fotko. 

še vedno ne dojameš poante mojega posta ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

10 hours ago, Kawalir said:

To se ti je narobe zdel... SEM kupu, ti pa praviš, da nam nč kupu

To je tko k pr men,ceu cajt sanjam da bom porsa kupu,pa zmer na fordu pristanem.:kva2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

30 minutes ago, peterjanko said:

še vedno ne dojameš poante mojega posta ?

Napisal si, da sem vzel nekaj, kar je kot skuter. Daj mi prosim povej v čem je Honda NC 750 SA kot skuter? Je povsem čistokrvni moped in prav v ničemer ga ni možno enačiti s skuterjem, razen morda s tem, da ima možnost DCT, torej avtomatike, to je pa vse. Moj se šalta ročno, ni avtomatik. Ima 17-colska kolesa, kar jih nima noben skuter, torej celo enak obod, kot ga ima SX. Poženeš ga lahko tja do 180 km/h, kar je KREPKO čez najvišje dovoljene omejitve, avtoceste se ne boji, lahko ga zalagaš, "drajsaš" s tačkami (vprašaj Karmen)... V čem je torej kot skuter? Ne klobasat, no. :nono:

Če ga kot skuter obravnavaš v primerjavi z SX, pa bi se celo strinjal, to pa ja. :OK: Naj pa bo jasno: ZAVEDAM SE, da ima ta moped "samo" 55 KM, vendar pa menim, da mi bo dobro služil za "ogrevanje" do SX-a. To je vse. Klap! 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

8 minutes ago, luxsa said:

To je tko k pr men,ceu cajt sanjam da bom porsa kupu,pa zmer na fordu pristanem.:kva2:

Nisi pa povedal, ZAKAJ samo sanjaš, da boš kupu Porscha. Verjetno zaradi šuškov. No, pri meni šuški niso problem oz. ni bil to razlog, pač pa čisto nekaj drugega, kar pa sem že povedal, da se ne bom ponavljal. To je pa velika razlika. Jaz nisem sanjal o nečem, kar si NE MOREM privoščiti, pač pa sem razmišljal o nečem, za kar sem naknadno ugotovil, da NI PAMETNO, da si (že) privoščim. Tebe itak boli qurac, če bi potem že prvi teden pristal v smreki ali pod cesto. Tukaj bi malo stiskal pesti zame, ko pa bi me v Soči ponovno učili hoditi in scati, bi bil sam sabo, prenašali bi me pa domači, ne ti. Hebeš tako gostilniško zbadanje. :cry: 

Popravljeno . Popravil Kawalir
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

7 minutes ago, Kawalir said:

Nisi pa povedal, ZAKAJ samo sanjaš, da boš kupu Porscha. Verjetno zaradi šuškov. No, pri meni šuški niso problem oz. ni bil to razlog, pač pa čisto nekaj drugega, kar pa sem že povedal, da se ne bom ponavljal. To je pa velika razlika. Jaz nisem sanjal o nečem, kar si NE MOREM privoščiti, pač pa sem razmišljal o nečem, za kar sem naknadno ugotovil, da NI PAMETNO, da si (že) privoščim. Tebe itak boli qurac, če bi potem že prvi teden pristal v smreki ali pod cesto. Tukaj bi malo stiskal pesti zame, ko pa bi me v Soči ponovno učili hoditi in scati, bi bil sam sabo, prenašali bi me pa domači, ne ti. Hebeš tako gostilniško zbadanje. :cry: 

Motor (oz. v tvojem primeru skuter) ni nikoli kriv za nesrečo, probleme itd.... ampak človek oz. človeška napaka :cool: :huh:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 minutami, NX650 pravi:

Motor (oz. v tvojem primeru skuter) ni nikoli kriv za nesrečo, probleme itd.... ampak človek oz. človeška napaka :cool: :huh:

s skuterjem še nikol ni noben padu :huh:

itak morš met jajca da vozš 150+ KM motor ... čeprav je vse v zapestju ....

js si upam vozt vse motorje ... pa tut če ma 500 KM ... jaka muda ... gas .. na zadnega, po kolenu ... ustavt na sprednem ... mala malca :lol1:

mal mo zašli ...

p.s.

boli me đoko kaj kdo vozi, glaun da je kawa :P

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

5 minutes ago, NX650 said:

Motor (oz. v tvojem primeru skuter) ni nikoli kriv za nesrečo, probleme itd.... ampak človek oz. človeška napaka :cool: :huh:

Saj ravno v tem je poanta: jaz se trenutno ne čutim zrelega za SX-a. Tak moped si verjetno ne kupuješ zato, da ga boš vozil kot skuter, kajne? No, mene je v tem trenutku, povedano iskreno, SX-a STRAH (imam strahospoštovanje do njega), ker je verjetno veliko lažje krotiti 55 KM, kot pa 142 KM, ni res? Če razmišljam narobe sem se zahebal, ker bi lahko že letos vozil "bombnik", če se nisem, pa sem si prihranil probleme, takšne in drugačne. Pač potrebujem še malo treninga, sem povedal, da nisem že tri leta sedel na mopedu. Naj povem drugače: SRCE je takoj reklo da, nato pa se je oglasil RAZUM, ki je rekel, "daj malo še zategni uzde, nič ti ne bo ušlo..."

Pravi motoristi razumejo in spodbujajo RAZUMNE odločitve, ostali podhebavajo in "prcajo", ko pa se zgodi komu najhujše in se o njem piše v črni kroniki, je naenkrat vse tiho. Vsak se skrije v svojo mišjo luknjo in živi življenje naprej. Ampak tukaj gre ZAME, ne za forumaše. 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 minutami, Kawalir pravi:

Ampak tukaj ne gre ZAME, ne za forumaše. 

gre za otroke :huh: 

za Slovenijo :huh: 

p.s.

pri motorizmu ni filozofiranja .... se pelješ al se pa ne pelješ ... vse ostalo so pešci al pa avtomobilisti.

Popravljeno . Popravil maus
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

2 minutes ago, Kawalir said:

 

Pravi motoristi razumejo in spodbujajo RAZUMNE odločitve, ostali podhebavajo in "prcajo", ko pa se zgodi komu najhujše in se o njem piše v črni kroniki, je naenkrat vse tiho. Vsak se skrije v svojo mišjo luknjo in živi življenje naprej. Ampak tukaj gre ZAME, ne za forumaše. 

Brez zamere ampak pravi motoristi ne razmišljajo tako kot ti. V tem poslu ni veliko prostora za razum.... pravi motorist je s srcem, tu te žal ne moremo štet

PAč si bolj ziheraš, saj ni nič narobe s tem... glede prcanja pa..saj si ga sam iščeš?? 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vozi kar zelis.. ce mislis da nisi sposoben krotiti SX vozi Hondo. 

Sam osebno mislim da je veliko v glavi in zapestju.. pri padcu je pa potrebna sreca.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

6 minutes ago, NX650 said:

Brez zamere ampak pravi motoristi ne razmišljajo tako kot ti. V tem poslu ni veliko prostora za razum.... pravi motorist je s srcem, tu te žal ne moremo štet

PAč si bolj ziheraš, saj ni nič narobe s tem... glede prcanja pa..saj si ga sam iščeš?? 

A Gustinčiča štejete med motoriste? 

"Z znanjem, s trezno glavo in v obvladovanju okolja je hitrost prijetna. Ko začno padati domine zaradi nekogaršnje napake, pa pokaže svojo zlobno plat. Bodite nezaupljivi. Pozorni, natančni."

Tukaj starosta motorizma pravi, da MORA biti v "tem poslu" VELIKO PROSTORA ZA RAZUM... Če mene vprašaš, "pravi motorist", ki je na motorju samo s srcem, na koncu konča v Soči. 

Nadalje, glede IZBIRE mopeda: NIKAR TAKOJ PO NAJVEČJEM!

VSI motocikli so zanimivi (tako razmišljajo pravi motoristi, pozerji in egotripi ne priznavajo nič pod 1000 kubov). Vendar zaradi preveč moči, velikosti, ergonomije, zasnove in zmogljivosti niso vsi za vsakogar! Izbirajte S PREMISLEKOM... Ne sledite modi (ali natolcevanju drugih, op.)

Ja, razum je pri motorizmu še kako pomemben, biti "ziheraš" pa precej velika garancija za varno vožnjo brez problemov, ki jih lahko potem obžaluješ celo življenje. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Človek je pihal balon in prdnil :D brezveze se razpisovat kaj in kako, ušlo ti je. Mislil si, da lahko pa nis biu zihr. Nič hudega, važn, da imaš nekaj. Boš probal še enkrat k boš zih.  :)

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!