Skoči na vsebino

Yamaha XJR 1200/1300


jrakus

Priporočene objave

post-16856-126253002691_thumb.jpg

Evo... Ferek je otvoril sezono... pa hvala Dupijad, da si me slikal... imam dokaz da sem res bil pri tebi... HE HE...

Lep dan... pa še mrzlo ni bilo...

Drgač pa nič hitet... je še malo za počakat... vsaj tja do srede februarja...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Zdravo!

Imam motor Yamaha XJR 1300 letnik 2001. Na njem imam izpušni sistem Akrapovič open racing:yea1:, ki pa ni homologiran za te vrste motocikla. Ker pa državni organi vedno bolj pritiskajo na nas ki uporabljamo tovrstne izpuhe, sem primoran naresti menjavo ali pa kako drugače urediti to zadevo. Pregledal sem že izpuhe LeoVincie, Akrapovič, Yoshimura...noben od njih ne izdeluje homologiranih izpuhov za tovrstni motor:BUA:. Bi kdo od vas mogoče vedel kateri proizvajalec bi imel primren izpuh za moj motor ali pa kdo prodaja rabljenega?

Hvala za pomoč!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Iz Yamaha XJR owners club - foruma: zbor 2010 v Ita - začetek junija, ...

Blizu in zanimivo za pogledat.

Details of Eurofest are as follows:

This will be its third year, hosted in 2010 by our Italian friends.

Dates confirmed as Monday 31st May to Friday 4th June. You are also welcome to stay on the 5th & 6th June for their National Annual Venue.

The venue is Camping San Francesco @ Garda Lake http://www.campingsanfrancesco.com/it

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@primo666 - jaz vozim homologirane Laser xtreme lonce - so homologirani, nisem pa jih vpisal, tak da nikakve koristi od homologacije razen za bože nedaj, vozim jih brez db killerjev, vendar je sistem tak da se ne vidi, če so not ali ne, pa mi še razen občudovanja ni uspelo koga vznemiriti z njimi

lp Bajsi

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Bajsi hvala za pomoč. Mi je ratal zrihtat! Zdj pa vprašanje number 2: Menjava olja v motorju. Ali uliti not

Powersynt4T5w40.jpgPower Synt 4T 5W/40 Power Synt 4T 10W/50 Power Synt 4T 10W/60

ali

Topspeed4t10w40.jpgTop Speed 4T 10W/30 Top Speed 4T 10W/40

bi pa uporabljal Motorex olje!

Hvala za odovore!

Popravljeno . Popravil primo666
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...men se zdi, da mi je serviser decembra nalil notri Yamalube in to polsintetiko... ne vem zakaj bi fulsintetičnega not nalival, saj se ta mašina itak ne vrti, pa še dražji je...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni!

Iščem zaščito za motor (engine guard, Sturzbügel) za XJR l.2004 (RP 10). Original Yamaha mi niso preveč všeč, vsaj po sliki sodeč, ne.

Zanima me, če ma kdo kaj v tem stilu in kje je nabavil ter cena?

sturzbuegel.jpg

Za odgovore in morebitne slikce zaščite motorja se vam lepo zahvaljujem!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zaščito sva s kolegom izdelala SAMA! Nabavil sem brezšivne železne cevi, katere se zelo enostavno zagrejejo in upogibajo ter zaščito izdelal po slikah hepco becker. Sicer sem naredil resnično veliko bolj glomazno zaščito, skoraj že v čoperskem stilu... in ker mi je črna barva zaščite grda, krom pa ob morebitnem padcu rad poči, sem se odločil za original barvo in okvir špricnil...:naughty:

...in ker mi "ustvarjalna" žilica čez zimo ni dala miru, sem na moped "navesil" in dodal ter ga "okitil" še z marsičem... pripravil nekako "čopersko - potovalno - naked" preobrazbo XJRjke:kva2:... objavim ko bo zadeva "godna"... pa ko bom fejst umazan, da me boste lahk fajn "spluval" in se mi tist dan ne bo treba tuširat...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zaščito sva s kolegom izdelala SAMA! Nabavil sem brezšivne železne cevi, katere se zelo enostavno zagrejejo in upogibajo ter zaščito izdelal po slikah hepco becker. Sicer sem naredil resnično veliko bolj glomazno zaščito, skoraj že v čoperskem stilu... in ker mi je črna barva zaščite grda, krom pa ob morebitnem padcu rad poči, sem se odločil za original barvo in okvir špricnil...:naughty:

...in ker mi "ustvarjalna" žilica čez zimo ni dala miru, sem na moped "navesil" in dodal ter ga "okitil" še z marsičem... pripravil nekako "čopersko - potovalno - naked" preobrazbo XJRjke:kva2:... objavim ko bo zadeva "godna"... pa ko bom fejst umazan, da me boste lahk fajn "spluval" in se mi tist dan ne bo treba tuširat...

Hvala za odgovor. Bunke sem videl na oni beli XJR v KMC, pa mi niso všeč, original zaščita je tud cela čudna, zato iščem alternative.

Lp!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

evo... še slikica od H&B zaščite za XJR

post-16856-126691396512_thumb.jpg

jaz sem prilagodil edino način pritrditve, pa nisem zaščite čisto stisnil k mašini, je malo stran, da še razširi vizualno moped... in tudi nisem prišraufal na nosilec od motorja ampak direktno na okvir... kot sem napisal... objavim ob priliki...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

evo... še slikica od H&B zaščite za XJR

post-16856-126691396512_thumb.jpg

jaz sem prilagodil edino način pritrditve, pa nisem zaščite čisto stisnil k mašini, je malo stran, da še razširi vizualno moped... in tudi nisem prišraufal na nosilec od motorja ampak direktno na okvir... kot sem napisal... objavim ob priliki...

Tole pa izgleda res masivno, prava stvar. Zaenkrat sem se nagibal k SW Motech zaščiti, ki je pri Louisu dobavljiv za 90€, čeprav bi ga moral še špricnit na srebrno, ampak v primerjavi s H&B zaščito je to skromna zaščita :?

sw-motech.jpg

Mogoče bo vedel Bajsi kaj več povedat, kera je zadovoljiva, ko ga je že zvrnil. :surrender:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

no Bajsi ga je uspel zvrnit brez zaščite, tak da nimam kaj povedat in tudi po padcu nisem namestil nič.... imam občutek da bo prej kaj druga na vrsto prišlo kot pa zaščita, ker je že itak počohan

sem dal gor jeklene opletnice za prednjo zavoro, malo počakat pa vam javim kak je

LP Bajsi

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...

Predstavljam mojo "zimsko dodelavo" priljubljene XJR! Sem jo poimenoval kar:

YAMAHA XJR SUPER TOURING!evilgrin.gif

in kaj premore: Poleg standardnega Givijevega kompleta kufrov, vključno z "roštilj prtljažnikom" (ta še ni zmontiran) se ponaša moped še z:

PUIGOVO ŠIPO (RANGER) + v izdelavi je še dodaten deflektor

HI-FI AUDIO (home made!) sistemom - kako prešern naziv za doma zlotano škatlo ojačevalca in zvočnikov!

Ki ponuja možnost prikopa garmina ali mp3, ali bilo kaj,

z možnostjo poslušanja preko zvočnikov ali slušalk v čeladi. Na "armaturki" hifi sistema je še gumb za vklop vtičnice, dodatnih dolgih luči,

glasnosti...

LOK ZA ZAŠČITO MOTORJA (home made - malo skopiran po h&cool.gif v barvi motorja,

DODATNE (posebej vklopljive) LUČI (najprej so bile vezane preko releja na kratko luč A POZOR: saj se je po

100 km spraznil akumulator, saj alternator ni folgal gnat 3

kratkih luči, ajnšprica, garmina, muzike... zdaj so vezane preko releja na dolgo luč)

PLEKSI ZAŠČITA - prozorna za kolena (na fotografijah jo boste opazili) a sem jo trenutno odstranil ker sem enega nesrečno zlomil...

POVIŠKI KRMILA (cca 5 cm kolikor še zajle dopuščajo), ravno tako "home made"skopirani po tistih iz Luisa.

IN ZAKAJ sem se takole poigral? V glavnem z namenom izboljšanja udobja in uporabnosti v potovalne namene, pa tudi iz čistega zimskega dolgčasa in želje brskanja po motorju... Poleg tega imam rad "nekaj posebnega". Tisti, ki me poznajo vejo, da sem po duši čoperist, ki pa rad malo dlje, hitreje in udobneje potuje (zato nimam več čoperja) ter včasih "predirka" kakšno fajn cesto. In na to "XJR klasiko" od motorja "paše marsikaj".trance_25_naughty.gif

"Dodelavo" puščam vašim komentarjem: klasični "naked fani" me bojo itak spluval, da sem tako onečastil yamahino naked mojstrovino; tisti "bolj potovalni" pa morda dobijo kakšno idejo. Če koga zanima še kakšna podrobnost, pa kar na PM. Zadeva je sicer resnično dobila dobrih 10 kg, ki pa se morda poznajo le pri obračanju na mestu, drugače en sam užitek v vožnji... pa še "prepih" je minimalen!

Takole je nastajal globoki vlek pokrova ozvočenja:

post-16856-126929113424_thumb.jpgpost-16856-1269291153_thumb.jpgpost-16856-126929116202_thumb.jpg

In nastajanje ohišja iz medeninaste pločevine:

post-16856-126929117658_thumb.jpgpost-16856-126929119027_thumb.jpg

post-16856-126929119955_thumb.jpgpost-16856-126929121655_thumb.jpg

post-16856-126929122692_thumb.jpgpost-16856-126929140301_thumb.jpg

Garminov original avtomobilski nosilec sem malo predelal, poleg navigacije je tudi moj vir glasbe:

post-16856-126929133074_thumb.jpgpost-16856-126929130944_thumb.jpg

Zaščitni lok je kar prepričljiv, čeprav zaradi barve bolj "šminkerski kot zaščitniški":

post-16856-126929179337_thumb.jpgpost-16856-12692918223_thumb.jpg

Še špricanje in pogled na šipo:

post-16856-12692918627_thumb.jpgpost-16856-126929188883_thumb.jpg

In pripravljena na potovanje:worship.gifworship.gifworship.gifworship.gifworship.gifworship.gifworship.gifworship.gif

post-16856-126929191181_thumb.jpg

In še VIDEOSPOT: Da res ŠPILA!

YAMAHA XJR SUPER TOURINGtrance_42_walkman.giftrance_42_walkman.giftrance_42_walkman.gif

No zdaj pa komentarji? Hvala vsakemu!

  • Všeč mi je 2
  • Ni mi všeč 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Madona Ferek, ti si se pa resno lotil projekta :photo:

Tisti radio mi je sicer odveč, neka kupola na tanku, ampak je pa najbrž funkcionalen, če bolj križariš kot voziš :yea1:

Evo, dodajam še slikco moje ljubice izpred dveh tednov, rahlo umazana v Areni pod Pohorjem.

photo.jpg

Lep pozdrav vsem!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Komentar?

Bog se usmili....:rolleyes:

HE HE HE ...to sem si tudi jaz mislil...

Ferek, sorry ampak :slap:

...tega pa čisto ne razumem...:rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

HE HE HE ...to sem si tudi jaz mislil...

...tega pa čisto ne razumem...:rolleyes:

:slap: tole jez razumem kot "a nisi kupu lepga motorja, a ni bla taka kot MoDusova? in ZAKAJ JE BLO TO POTREBNO?!?!?!"

in mislim podobno hehe.

dve vprašanji. Kam maš letos namen odrint, zdej ko si jo dodelal? in Garmin na posnetku, ni zumo in se mi ne zdi nuvi550, a je 765?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:slap: ZAKAJ JE BLO TO POTREBNO?!?!?!"

in mislim podobno hehe.

Kam maš letos namen odrint, zdej ko si jo dodelal? in Garmin na posnetku, ni zumo in se mi ne zdi nuvi550, a je 765?

ZAKAJ? ...sem v prvem postu napisal... he he he ...sicer pa ZAKAJ PA NE? ...za foro...:D:D

Kam odrinit? Nič posebnega v planu... malo Balkana, Jadranske obale, morda do Grčije, Dolomiti sigurno, pa vikend izleti in to je to...

765 T je...

Ferek, to maš fotko od punce na začetku videa? :OK:

Vabljiv uvod a ne? ...No ja! Moja je še bolj čedna, pa za "poprimt" ma enih 10 kil dodatka...:D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ZAKAJ? ...sem v prvem postu napisal... he he he ...sicer pa ZAKAJ PA NE? ...za foro...:D:D

Kam odrinit? Nič posebnega v planu... malo Balkana, Jadranske obale, morda do Grčije, Dolomiti sigurno, pa vikend izleti in to je to...

765 T je...

Vabljiv uvod a ne? ...No ja! Moja je še bolj čedna, pa za "poprimt" ma enih 10 kil dodatka...:D

čudn smisel za humor maš. Garmina ti ga je že kdaj opralo? u eni besedi kaj je T? meni se zumo nekako ne kpuje, moj 660 pa hudič nezna brat rout.. .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Garmina ti ga je že kdaj opralo? u eni besedi kaj je T? meni se zumo nekako ne kpuje, moj 660 pa hudič nezna brat rout.. .

Garmina res malo uporabljam..:closedeyes:. T sicer pomeni traffic (ima neko dodatno anteno in sprejemnik za prometne informacije, menda že tudi pri nas deluje) Sicer pa rute še nisem nobene pripravu... delam čisto na izi... vnesem kraj na zemljevidu in gremo... ko pridem tja pa klik na prenočiča... in tako naprej...:rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Garmina res malo uporabljam..:closedeyes:. T sicer pomeni traffic (ima neko dodatno anteno in sprejemnik za prometne informacije, menda že tudi pri nas deluje) Sicer pa rute še nisem nobene pripravu... delam čisto na izi... vnesem kraj na zemljevidu in gremo... ko pridem tja pa klik na prenočiča... in tako naprej...:rolleyes:

čist off topic al ipak. en mini programček Tyre ti ruto iz google mapsa konvertira u garmin format. perfecija!!!. če ga nucaš tako osnovno kot praviš, zamenjej z mano z doplačilom :D joke.

fajn vozi, pa upam de zaščite motorja neboš rabu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!