Skoči na vsebino

Prezimovanje motorja + akumulatorja


kekec III

MOTO AKUMULATOR  

256 članov je glasovalo

  1. 1. MOTO AKUMULATOR ČEZ ZIMO ..... ?

    • Pustim v motorju
    • Pustim v motorju in odklopim
    • Vzamem z motorja in ga shranim


Priporočene objave

Akumulator, ja. Meni je crknil po 13 mesecih. 1 mesec ven iz garancije. Kupil novega. Mi ne pade na pamet, da bi ga ven jemal.

Za polnjenje in refreshiranje sem pa zraven motorja dobil eno stvarco. Baje se ji rece regler, ampak hej, kaj pa jest vem....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nov akumulator stane 5jurjev. Če ga vzdržuješ zdrži štiri leta, če ne pa tri. Najbolš, da ga po vsaki furi ven vzamete, z WDjem našpricate, pa v vato zavijete! Čez zimo pa ga naj vsaj enkrat na mesec kak dohtar pogleda. B)

Ko bi le res sam tolk koštal :doze:

Mene je stal akumulator skoraj enako,kot ena guma!! :angry2:

Sicer pa... Zarad mene lohk ti po končani sezoni svojga mopedinota tud na odpad peleš in spomladi nabaviš novga :P

Men to ne znese...

Popravljeno . Popravil Moto32
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

..je pač tko, da eni znate odlično prezimit svoje motorje, drugi jim pa bolj škodimo, k kej koristimo,..... Dobr da vem,... k bom menju motor, morm lastnika prašat kako je on prezimoval motor, jebeš servise, praske al pa polomljeno plastiko,... prezimovanje je glavno :OK: :lol1:

Popravljeno . Popravil king
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nabral sem en tapoldrug merenk oreščkov, da bo lahko prezimu. Za akomulator pa je domača slivovka, da ga ne bo zeblo. Copatke na gume, pa šal okol balance, pa bo. :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

RES JE, VSE JE RES KAR STE NAPISALI.NO MOGOČE BI EN TAMIFLU POMAGAL , :kva2: ČE KAK KAKEC SPREGLEDAMO .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zadno gumo od tal, akumolator vn pa tank cist do vrha nafilu... vec pa ne mislem pocet... stric ga ne takne pa mu spomlad zmer lepo zalaufa, pa ga ma zdj tko ze 7 let (GSX-R 600)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

akumolator že 5 zim preživel priklopljen v nezakzrjeni garaži - še vedno dela brez problema in spomladi vedno vžge. to ti je roba :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene pa vedno vsi čudno gledajo :eek: :eek: :eek: ko jim povem, da imam motor že 6 let, pa ga po koncu sezone samo zaparkiram v garažo, akumulatorja se ne dotaknem, pa ga na pomlad vseeno brez poblemov užgem iz prve.

Ne lažem majke mi!!!!!

(kaj pa bi sploh proftiral s tem)

saj ce je v garazi vedno nad 10 stopinj bi moglo it

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

saj ce je v garazi vedno nad 10 stopinj bi moglo it

v moji garaži je tudi pod ničlo pa nikoli ni bilo težav pri priklopljenem akomulatorju, prezimovanja pa ne delam, samo spucam in namažem gibljive dele in kontakte. mogoče mate pa slabe mopede :devil:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

RES JE, VSE JE RES KAR STE NAPISALI.NO MOGOČE BI EN TAMIFLU POMAGAL , :kva2: ČE KAK KAKEC SPREGLEDAMO .

Od Tamifluja japonci novejše generacije radi zaribajo ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glede nizkih temperatur.

Kawl stoji v garaži kjer je temperatura le kako stopinjo višja od tiste zunaj.

Akumulator nikoli odklopljen čez zimo pa po 9 letih pali kot nov.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ni bolšga prezimovanja kot če mate doma skedenj poln posušenga sena :grim

ko se nehaš vozt zapelješ v seno in miruje do spomladi :lol1:

ja tko se je velik oldtajmerjev bokserjev BMWjev najdlo letnik cirka 37-45 v kakih slovenskih skednjih ;) samo se mi zdi da ni šlo za princip prezimovanja :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred zimo more bit motor fejst usran, ker blato ščiti pred korozijo :D

:OK: SAMO DOMAČE MORA BIT

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene pa vedno vsi čudno gledajo :eek: :eek: :eek: ko jim povem, da imam motor že 6 let, pa ga po koncu sezone samo zaparkiram v garažo, akumulatorja se ne dotaknem, pa ga na pomlad vseeno brez poblemov užgem iz prve.

Ne lažem majke mi!!!!!

(kaj pa bi sploh proftiral s tem)

Ma ni problem samo v akumulatorju. Ta bi znal res imet spomladi še dovolj not, da bi kresnu. Problem, ki se ga skoraj nihče ne zaveda, je posušen bencin v vplinjačih. Torej - čez zimo se bencin posuši, farba pa ostane (bencin je farban). Ta farba zmanjša obseg vseh diz in kanalov v vplinjaču. Spomladi motor vžge - to je že res, ampak slabo dela. Muka in cuka in traja kar nekaj časa, da se farba spet stopi.

Zato je dobro po zadnji vožnji odklopit tisto cevko, ki z vakumom odpira pipco in laufat motor dokler ne crkne ali pač iztočit bencin s pomočjo šraufkov na šalčkah vplinjačev. So pa te včasih tako nedostopne, da je laže prvo. Tisto cevko za zrak, ki smo jo potegnili s pipce, pa je treba zamašit, sicer motor na en cilinder vleče zrak (če praznimo vplinjače z laufanjem) in ne dela v redu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Spomladi pred prvim "kresanjem" (Hebat ga, tud ZRka včasih kakšen ali dva meseca prisilno počiva) samo pipico rezervoarja odprem na "Pri", počakam nekaj minut in "brrrrrmmmmm"!

Mogoče imam pa samo krompir! Kdo bi vedel!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Problem, ki se ga skoraj nihče ne zaveda, je posušen bencin v vplinjačih. Torej - čez zimo se bencin posuši, farba pa ostane (bencin je farban). Ta farba zmanjša obseg vseh diz in kanalov v vplinjaču.

Folk pa se vi dejansko zavedat kake kozlarije pišete kle po forumu

Ja če boš ves bencin ven stočil pol se bo res vse zasušilo, mislim da je manj možnosti da se neka kvazi barva zasuši če bencin ostane tam kjer mora bit :?

Pa zarad mene se lahko tud osuši, glih milimetrskih plasti ne bo puščalo za sabo.

Magari da bi vzel dva dni dopusta da ga pripraviš na prezimovanje pa spet dva dni spomladi da bo vozen.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!