Skoči na vsebino

vožnja z motorjem PO ZIMI


matolife10

Priporočene objave

zdravo, mene pa zanima a je dovoljeno sploh se z motorjem vozt zdej? mislm sej zdej se js nebi sam bi se drug tedn k bo baje toplo +5C al nekaj podobnga..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zdravo, mene pa zanima a je dovoljeno sploh se z motorjem vozt zdej? mislm sej zdej se js nebi sam bi se drug tedn k bo baje toplo +5C al nekaj podobnga..

Ja je dovoljeno. In če pogledaš poštarje, ki s svojimi mopedi tudi v največjem sneženju dostavljajo pošto si misliš: Vsaka jim čast, to so pravi bajkerji.worship.gif Bi pa predlagal, da si prebereš še temo PREDVIDEVANJA, NASVETI IN OSEBNA VARNOST, kajti pozimi so ceste in samo dogajanje le nekoliko drugačni kot v ostalih letnih časih.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Uradna verzija je tako kot pri avtomobilih, torej moras imet vsaj 3mm profila na gumah.

V kombinaciji z letnimi gumami tudi verige? :?:D

Popravljeno . Popravil XTR
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Malo :topic: . Če imaš normalen :lol1: motor imaš že verigo na pogonskem kolesu, res pa je, da ni snežna veriga :grrr .

LP Robert

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja sam poštarji majo tiste flexerje do 25km/h (sam majo predelane pomojeXD)... usaj pr nas je tko.. nimajo 50ccm. aja pa mislte da se ljudje misljo da sm fuknen če se peljem z motorjem zdej(po zimi) k je 0-5C??

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja sam poštarji majo tiste flexerje do 25km/h (sam majo predelane pomojeXD)... usaj pr nas je tko.. nimajo 50ccm. aja pa mislte da se ljudje misljo da sm fuknen če se peljem z motorjem zdej(po zimi) k je 0-5C??

Jst že mislm :P.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jst že :P.

enkrat sm se tok obleku k je blo 0 zvečer pa -5 da sm se komaj premikou k sm su domou... ej... podkapa,čelada optem so ble pa pod motorističnimi rokavicami šeene rokavice da sm komaj sklopko prtiskou... potem sm se obleku hlače + motoristične hlače zgorej sm biu k telebajsk da naštejem spodna majca,majca,pulover,jupa,bunda, motoristična bunda... pa še šal... :D ej dobesedno k da bi se u avtu pelou XD

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

enkrat sm se tok obleku k je blo 0 zvečer pa -5 da sm se komaj premikou k sm su domou... ej... podkapa,čelada optem so ble pa pod motorističnimi rokavicami šeene rokavice da sm komaj sklopko prtiskou... potem sm se obleku hlače + motoristične hlače zgorej sm biu k telebajsk da naštejem spodna majca,majca,pulover,jupa,bunda, motoristična bunda... pa še šal... :D ej dobesedno k da bi se u avtu pelou XD

A pol ti pa motor ni užgal? :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jah jst se še vedno skoraj vsak dan peljem z motorjem na faks. Ni panike. Zgoraj bombar, spodaj pa hlače iz louisa, ki jih navlečem čez kaobojke, vojaški škornji, zimske rokavice, želva, pa čelada-dobr je če ima kako zadevo proti rošenju.

Je pa potrebno bit pri zimski vožnji neznansko previden. Tale plundra, ki zadnji teden pogosto prekriva ceste je neznansko drseča. Poleg tega se mi zdi, da so vozniki štirikolesnih škatel postali še bol razstreseni pa nepazljivi. Potrebno je skratka še bolj opazovati dogajanje okoli sebe ter stanje ceste. Pa čim manj nagibov na snegu in rollbare na motor pa bo trance_41_w00t2.gif

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nisi edini, Dr.Jakob je med njimi, pa še jaz se včasih vozim, ko me prime abstinenčna kriza in moram potem naredit en krog, da mam mirne roke (od mraza :yes: ).

LP Robert

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nic bat, cist lepo se da. Ceprov ti pa predlagam, da se vseeno furas samo takrat, ko ni snega po cestah. Moj moto je:

mokro = vredu,

mrzlo = vredu,

mokro + mrzlo = se da prezivet,

sneg po travnikih, mokre in slana cesta = se da prezivet

sneg po cesti = no go.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sej po snegu se nemislm pelat... pa še cesnte gume mam.. enduro so bolše baje.. furam se sam tkat k je dž.. al pa tkat k NI dežja pa da je mrzlo :) sej drug tedn bo baje spet toplo (+10C)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

enkrat sm se tok obleku k je blo 0 zvečer pa -5 da sm se komaj premikou k sm su domou... ej... podkapa,čelada optem so ble pa pod motorističnimi rokavicami šeene rokavice da sm komaj sklopko prtiskou... potem sm se obleku hlače + motoristične hlače zgorej sm biu k telebajsk da naštejem spodna majca,majca,pulover,jupa,bunda, motoristična bunda... pa še šal... :D ej dobesedno k da bi se u avtu pelou XD

Jst sm se tok oblečen vsak dan v šolo pelov, ko še ni blo snega. + dvojne šunfe si pozabu :P Dvojne rokavice pa tud ne pomagajo kaj dosti.

Mene bolj zanima koliko sol škodi motorju?? A ga potem sperete vsakič ko pridete domov?

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hehe, kaj pa mislis, da ima moja Futka obuto? Za zdej sem fural Metze Z6, zdej prvic Roadsmartke, torej vedno Sport-touring gume... v dimenzijah, ki jih nuca Futka sploh ne mores dobit terenskih gum.

Jst sm se tok oblečen vsak dan v šolo pelov, ko še ni blo snega. + dvojne šunfe si pozabu :P Dvojne rokavice pa tud ne pomagajo kaj dosti.

Mene bolj zanima koliko sol škodi motorju?? A ga potem sperete vsakič ko pridete domov?

LP

WAP pa topla voda, potem pa WD40 na obcutljive dele, pa ketno namazat. Deluje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jst nimam možnosti prat zadeve pozimi, no razen v kaki pralnici, ker živim v bloku. Tko da sam vsake tok časa mal pošprejam kovinske dele, šravfe itd z Krown sprayem to je pa to. Je pa res, da je motor Jawa 350 ki je itak že vsa mastna od izpuhov (pač 2t) , pa tud kaka pikica rje ji sam doda na karakterju. rolleyes.gif

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jst nimam možnosti prat zadeve pozimi, no razen v kaki pralnici, ker živim v bloku. Tko da sam vsake tok časa mal pošprejam kovinske dele, šravfe itd z Krown sprayem to je pa to. Je pa res, da je motor Jawa 350 ki je itak že vsa mastna od izpuhov (pač 2t) , pa tud kaka pikica rje ji sam doda na karakterju. rolleyes.gif

Vsake tolko casa se zapelji do kake avto pralnice in naj ti un tip vsaj malo posprica z uno cevjo, da mas manj soli... potem pa direkt domov.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hehe, kaj pa mislis, da ima moja Futka obuto? Za zdej sem fural Metze Z6, zdej prvic Roadsmartke, torej vedno Sport-touring gume... v dimenzijah, ki jih nuca Futka sploh ne mores dobit terenskih gum.

WAP pa topla voda, potem pa WD40 na obcutljive dele, pa ketno namazat. Deluje.

Ne, da se delam pametnega samo: vroča voda pomaga soli pri razjedanju-bolje mrzla, vap- ja mogoče na daleč, kajti pritisk vode pride lepo v vse semeringe pa povsod kamor ne bi smel in zadeve lepo zarjavijo, ali pa jih pri ponovni zmrzali raznese. Čisto dovolj je šlauf in mrzla voda, pa po možnosti posušit motor. No malce penice ne škodi. WD pa mazanje je pa obvezno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne, da se delam pametnega samo: vroča voda pomaga soli pri razjedanju-bolje mrzla, vap- ja mogoče na daleč, kajti pritisk vode pride lepo v vse semeringe pa povsod kamor ne bi smel in zadeve lepo zarjavijo, ali pa jih pri ponovni zmrzali raznese. Čisto dovolj je šlauf in mrzla voda, pa po možnosti posušit motor. No malce penice ne škodi. WD pa mazanje je pa obvezno.

Motis se. Pri spiranju je definitivno boljsa topla voda, ker bolje spira sol. Pri WAPu pa moras itak upostevat to, da ne smes spricat v lezaje, to je pa ja ziva kmecka logika. Poleg tega pa ob uporabi tople vode vlaga prej izhlapi in mas motor prej suh, torej ti ga ni treba niti brisat. Razlika med WAPom in cevjo je pa cist simpl: pri WAPu svinjarijo speres s silo, pri cevi pa s kolicino vode, torej se pri WAPu tudi sam motor prej posusi.

WD40 obvezno, prav tako pa tudi mazanje verige.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Motis se. Pri spiranju je definitivno boljsa topla voda, ker bolje spira sol. Pri WAPu pa moras itak upostevat to, da ne smes spricat v lezaje, to je pa ja ziva kmecka logika. Poleg tega pa ob uporabi tople vode vlaga prej izhlapi in mas motor prej suh, torej ti ga ni treba niti brisat. Razlika med WAPom in cevjo je pa cist simpl: pri WAPu svinjarijo speres s silo, pri cevi pa s kolicino vode, torej se pri WAPu tudi sam motor prej posusi.

WD40 obvezno, prav tako pa tudi mazanje verige.

Ajd napiši na netu odstranjevanje, čiščenje soli pa boš vidu kakšno vodo priporočajo. p.s. Js sm včasih tudi avto s toplo vodo pral, ko je bil od soli. Zdaj ne več. Je pa zelo pomembno sol čimprej odstraniti, neglede na temp. vode.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

eh.. voda je voda... pošpricaš mal motor pa je.. sej mnde ti nebo zdej pa zaribou k ni bla 10C voda bl ttoplejša :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja po snegu gre fajn. poskus po klancu navzdol.

sm se oglasu bl d popravm svoj rating kot novinec.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja sam poštarji majo tiste flexerje do 25km/h (sam majo predelane pomojeXD)... usaj pr nas je tko.. nimajo 50ccm. aja pa mislte da se ljudje misljo da sm fuknen če se peljem z motorjem zdej(po zimi) k je 0-5C??

malo bom :topic:

moti me tvoje poznavanje materinega jezika. PO ZIMI ni zdaj, ko je zima, ampak spomladi, ker pride pomlad PO ZIMI

sedaj ko je zima, se pa piše POZIMI skupaj

še iz SSKJ:

pozími prisl. (í) v zimskem času:

pozimi je na drevju ivje; volnene obleke

nosi samo pozimi / ekspr. soba je pozimi

in poleti vlažna zmeraj / obleka za

pozimi; prim. zima

saj me nebi tak motilo, če nebi bilo napisano v naslovu teme z velikimi črkami...

pa brez zamere

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!