Skoči na vsebino

vožnja z motorjem PO ZIMI


matolife10

Priporočene objave

Ja js sm pa mel dost izkušenj z vožnjo pozimi,sm hodu redno v 70km oddaljen Črnomelj oz eno vas pri Črnomlju(Kanižarica).Ko sm šov pod breg sam v ler sm dal pa noge na tla,pa še mirku sm da nism pal,pa največ je blo sam 30cm snega.Ampak js prov uživam na snegu in bom verjetn šov na Elefanttrefen.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja meni je uspevalo,sam zdj pa nč več k mam motor na servisu in je do konca uničn(mašina pa to),sam vožnja po snegu me pa veseli.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja meni je uspevalo,sam zdj pa nč več k mam motor na servisu in je do konca uničn(mašina pa to),sam vožnja po snegu me pa veseli.

Za po snegu ni boljšga kukr APNka, uzadi daš pa ketne gor in gre ko svina. Idin kros je bolš :D

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...

živjo folk

zanima me če se gdo zdej vozi z motorjem pri 1°C-10°C :) , jaz bi se vozil na 35km oddaljen šiht... zdej se vozim z busom 1,5 ure v eno smer. z motorjem mam pa 35 minut vožnje v eno smer. prav posebne opreme nimam mam motoristične hlače pa jakno pod kapo dal bi žabe gor pa dvojne štumfe,ledvični pas, gojzarje, tenke rokavice čez smučarske rokavice... popoldan bi še nekako šlo, ampak zutrej zmrznena cesta... kakšni so kaj vaši nasveti? lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pomoje ni problema, dobro jakno, spodaj pulover, dobre rokavice-po možnsti montiraj gretje ročk (v louisu je akcija), se pa dobijo v Louisu tudi super hlače, ki jih lahko navlečeš čez kavbojke-(outdoor je znamka) in meni super služijo. Podkapa z windstrpperjem, pa še kak šal. Na led pa pazi!! Pa v ovinkih ne preveč nagibat pa bo šlo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za po snegu ni boljšga kukr APNka, uzadi daš pa ketne gor in gre ko svina. Idin kros je bolš :D

to verjetno misliš apn6? na apn4 ne moreš dati nič na gume , ker je blatnik spredaj pri okvirju-gištelu samo za cca 2-3mm širši kot guma ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

to verjetno misliš apn6? na apn4 ne moreš dati nič na gume , ker je blatnik spredaj pri okvirju-gištelu samo za cca 2-3mm širši kot guma ...

Da, sam sem to naredil na APN6. Drgač je pa ena zlo dobra tudi ta, vzameš eno staro (lahko predrto) gumo in izrežeš iz nje 1cm trakce. Potem gumo na feltni malo spustiš in nanjo natakneš narezano gumo. Potem gumo napumpaš in gasa. Je kolko tolko trpežno pa še po asfaltu se da kolko tolko normalno furat. Tako so delali pred 40imi leti, ko so se furali z motorjem polet in pozim.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

aha hvala za odgovor.. mogoče veš kaj bi dal čez kolena ker ponavadi v kolena malo zebe...

svaka čast tema dvema ko se vozita pri minus 35 :notworthy:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jst mam kolenčnike, ki se zapnejo z trakcem čez kolena, in so podloženi, vmes je pa še neka termo zadeva. kupil kaki dve-tri leta nazaj v TC-motoshop

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

od velik folka bos slisov da si neumne itd. ce se furas ko je zunaj minus. vsaj pr men je tko..za vecino sm budala, ce grem na motor pri -7 ..ampak tko pac je :) zame sezona traja skozi celo leto..ne sam cez poletje :) na motor pa ne se zment za ostale ;)

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jst mam kolenčnike, ki se zapnejo z trakcem čez kolena, in so podloženi, vmes je pa še neka termo zadeva. kupil kaki dve-tri leta nazaj v TC-motoshop

iz lojza neoprenski - 10€ ... samo so zelo "dišeče" narave ... samo kolikor bolj smrdijo odtehtajo pozitivni učinek...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

iz lojza neoprenski - 10€ ... samo so zelo "dišeče" narave ... samo kolikor bolj smrdijo odtehtajo pozitivni učinek...

Vržeš v praalni stroj pa je :). Sem včasih treniral kajak tko da vem kok smrdi prešvican neopren SS.gif

Drugač pa sklepe nujno zaščitit pred vetrom-revma še prerada pride.

Popravljeno . Popravil trojan69
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vržeš v prqalni stroj pa je :). Sem včasih treniral kajak tko da vem kok smrdi prešvican neopren SS.gif

točno to jih je po treh dneh doletelo kako uro nazaj :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

že tko je kriza če se fejst napraviš da revmo fašeš v kolena

Od kar več ne vozim motorja so moja kolena kot nova. Prej so me čez poletje trgala, po novem pa ni panike! :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

to zimo sem bil v civilu čisto zmrznjen... ko sem se pa peljal me je pa zazeblo samo v prste - obojne ... :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

sayo zej če mislš z kšn apn pa fest kraprca je ;)

drgač je pa dovoljeno kdrkol, samo d maš minimum 1mm profila :closedeyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:topic: bom še malo jaz!

zanimivo, da Ljubljančani ki govorijo: dž,mgla,ps, in ostale spakedranščine toliko vedo o slovnici.Zakaj pa je potem ne uporabljajo?

Niti ena od naštetih besed ni nepravilno izgovorjena, ker vsebujejo črko e, izgovorjeno kot polglas.

Tako da, ja, Ljubljančani smo precej vešči slovnice.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 5 mesecev pozneje...

tudi jaz sem zraven:P sedaj bo 4ta zima če bo posreči ko bom hodil z Varaderom pozimi v šolo..ponavad obleme raztrgane kavbojke, une tamal nogavice, raztrgane rokavice pa eno jaknco( ko grem po športni vzgoji domov imam pod jakno le kratke rokave)..večkrat me je dobil sneg ko sem šel iz šole in v šolo..ampak raje na motor kot na avtobus:) REVME PA TUDI ŠE NIMAM..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V Louisu dobiš za par 10 eur hlače (zdi se mi, da sem dal na znižanju 40), ki jih samo navlečeš čez kavbojke in ne prepihajo in nepremočijo. Dobra naložba za prihodnost. Nočem ti kakorkoli solit pameti, ampak ko enkrat stakneš revmo, se je ne znebiš več. :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V Louisu dobiš za par 10 eur hlače (zdi se mi, da sem dal na znižanju 40), ki jih samo navlečeš čez kavbojke in ne prepihajo in nepremočijo. Dobra naložba za prihodnost. Nočem ti kakorkoli solit pameti, ampak ko enkrat stakneš revmo, se je ne znebiš več. :)

Mam iz Louisa hlače, kordura...še podložene so, vendar se lahko da podloga ven. na kolenih so vstavljeni mehki ščitniki, prijetno tople so...jih kar za smučanje uporabljam ^^

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!