Skoči na vsebino

vožnja z motorjem PO ZIMI


matolife10

Priporočene objave

zdravo, mene pa zanima a je dovoljeno sploh se z motorjem vozt zdej? mislm sej zdej se js nebi sam bi se drug tedn k bo baje toplo +5C al nekaj podobnga..

V naslovu si napisal PO ZIMI!

PO ZIMI je POMLAD! :naughty:

-

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

malo bom :topic:

moti me tvoje poznavanje materinega jezika. PO ZIMI ni zdaj, ko je zima, ampak spomladi, ker pride pomlad PO ZIMI

sedaj ko je zima, se pa piše POZIMI skupaj

še iz SSKJ:

saj me nebi tak motilo, če nebi bilo napisano v naslovu teme z velikimi črkami...

pa brez zamere

lp

Da sem še jst mal trance_28_offtopic.gif . Reče se materni jezik ne materin jezik. Materin jezik težko govoriš ker pripada materi :)

P.S. Mal heca mora bit :)

Drugač me pa zanima, kje se dobi verige za motor?' Enkrat je nekdo na forumu objavil zadevo, ki jo sestavljajo 4-je paščki, ki se pripnejo na zadnjo gumo. Ter kako je uporabna ta zadeva.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Drugač me pa zanima, kje se dobi verige za motor?' Enkrat je nekdo na forumu objavil zadevo, ki jo sestavljajo 4-je paščki, ki se pripnejo na zadnjo gumo. Ter kako je uporabna ta zadeva.

http://www.mv-motorrad.de/lshop,showdetail,31286,d,1227711921-31465,001.1099926498,10107,,0Tshowrub--001.1099926498,.htm

to je to. sam kolkr je meni znano, lahko tole namontiras samo na gume do sirine 150. Poleg tega pa moras bit preprican, imas tudi ob obremenitvi med gumo in ostalimi deli motorja vsaj 20mm prostora.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na mojo Jawo bi pomoje morale pasat... Kako je pa z tem po asfaltu? v primeru da pač zapelješ iz snega na asfalt? Pa cena je mal rolleyes.gif, za teh par koščkov kovine pa traka.

Popravljeno . Popravil trojan69
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na mojo Jawo bi pomoje morale pasat... Kako je pa z tem po asfaltu? v primeru da pač zapelješ iz snega na asfalt? Pa cena je mal rolleyes.gif, za teh par koščkov kovine pa traka.

To je samo striktno za po snegu in ledu, nic asfalta. 110€ pa ja ni tolk velik, no.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Aha pol zame itak ne pridev poštev. rabim namreč zadevo, za po asfaltu+plundra+sneg. Bo treba nekaj drugega pogruntat, kaka trda guma itd... 110eur za študentski žep zna bit kar nekaj, sploh za zadevo, ki jo lahko ubistvu sam nardim :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Aha pol zame itak ne pridev poštev. rabim namreč zadevo, za po asfaltu+plundra+sneg. Bo treba nekaj drugega pogruntat, kaka trda guma itd... 110eur za študentski žep zna bit kar nekaj, sploh za zadevo, ki jo lahko ubistvu sam nardim :)

ena dobra ideja so tiste tadebele plasticne vezice. dokler si na snegu, ti drzijo, ko prides na asfalt pa jih preprosto zguncas in padejo dol.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ena dobra ideja so tiste tadebele plasticne vezice. dokler si na snegu, ti drzijo, ko prides na asfalt pa jih preprosto zguncas in padejo dol.

SUPER IDEJA trance_27_notworthy.giftrance_27_notworthy.gif Bom sprobal ob naslednjem snegu na cesti pa sporočim.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ena dobra ideja so tiste tadebele plasticne vezice. dokler si na snegu, ti drzijo, ko prides na asfalt pa jih preprosto zguncas in padejo dol.

Na asfaltu jih bo itak potrgalo po par 100m :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Da sem še jst mal trance_28_offtopic.gif . Reče se materni jezik ne materin jezik. Materin jezik težko govoriš ker pripada materi :)

P.S. Mal heca mora bit :)

.........

Nadaljujem hec :P .

Mati = mama.

Govorim jezik, katerega me je učila mama = mamin jezik ali :whistle: ..... lahko razstegneš tudi na babico ali ateja,.....

Pozimi je sneg, po zimi pa postaja topleje ....B)

Upam, da bodo moderatorji sestavili po z zimo, ker deluje šlampasto.

Popravljeno . Popravil ataIBA
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A ni tudi priporočljivo dati karton na hladilnik motorja? Ker preveč mrzlo tudi ni dobro za mašino :)

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A ni tudi priporočljivo dati karton na hladilnik motorja? Ker preveč mrzlo tudi ni dobro za mašino :)

Jst na vodno hlajeni mašinci namest kartona uporabim kar termostatninja.gif

Popravljeno . Popravil trojan69
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

js mam na WRE zdej čez zimo karton na levem hladilniku... bol se segreje pa tko.. škodovat pomojm nemore. Husi pa nebi škodovalo če bi mela termometer.. ne pa samo lučke za pregrevanje

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:topic: bom še malo jaz!

zanimivo, da Ljubljančani ki govorijo: dž,mgla,ps, in ostale spakedranščine toliko vedo o slovnici.Zakaj pa je potem ne uporabljajo?

Ko pa na radiu slišim Crkle (Cerklje) mi ni jasno zakaj potem Celje ni Clje?

Vozim se pa pozimi in po zimi.Oboje je užitek!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:topic: bom še malo jaz!

zanimivo, da Ljubljančani ki govorijo: dž,mgla,ps, in ostale spakedranščine toliko vedo o slovnici.Zakaj pa je potem ne uporabljajo?

Ko pa na radiu slišim Crkle (Cerklje) mi ni jasno zakaj potem Celje ni Clje?

Vozim se pa pozimi in po zimi.Oboje je užitek!

T naj t bel t bulš je pa poleti in po leti.trance_25_naughty.gif

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sm pa vedno mislu da se napiše z j-jem - Cjele :D

Se pa smeti tale tema a :P hehe

ajd

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A ni tudi priporočljivo dati karton na hladilnik motorja? Ker preveč mrzlo tudi ni dobro za mašino :)

Mašini je mrzlo SAMO, ko jo vžgeš(trše - gostejše olje)zaug-čok (pri motorjih z vergazerji) bogata zmes goriva in zraka bolj izpira cilindre-slabše mazanje, vse to se dogaja dokler se mašine nesegreje na delovno temperaturo 80-90 stop.C ko termostat odpre in začne hladilna tekočina krožit čez kiler in takoj ko se temperatura v mašini spet zmanjša se termostat zapre tako skrbi termostat za delovno temperaturo hladilnik pa je ta, ki poskrbi da se hladilna tekočina ČIMPREJ in čimbolj ohladi in zato se hladilnik NESME zapirat in mora biti vedno poskrbljeno za čimboljši pretok tako hladilne tekočine kot tudi hladilnega zraka ! :hmm: :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:topic: bom še malo jaz!

zanimivo, da Ljubljančani ki govorijo: dž,mgla,ps, in ostale spakedranščine toliko vedo o slovnici.Zakaj pa je potem ne uporabljajo?

Ko pa na radiu slišim Crkle (Cerklje) mi ni jasno zakaj potem Celje ni Clje?

A si ti sploh bil pri kateri uri slovenščine v šoli. Očitno ne, ker še nisi slišal za polglasnik??? Polglasnik KLIK

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Simpl resitev problema:

Ko delas servis pred zimo, das vanj malo manj gosto motorno olje, v toplih pomladnih dneh pa ga spet zamenjas za olje z normalno gostoto.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!