Skoči na vsebino

VTISI IZ DNEVNIH VOŽENJ 2011


Sanda7

Priporočene objave

Pa čestitke da ste obvladali vso to organizacijo vožnje, hrane itd, očitno zelo uspešno.

Najprej nekaj utrinkov iz naših dosedanjih potovanj :D

2009 http://mzm-slo.com/index.php?option=com_content&view=category&layout=blog&id=48&Itemid=79

2010 http://mzm-slo.com/index.php?option=com_content&view=article&id=165:potep-z-mzm-prvi-dan&catid=39:dnevne-novice&Itemid=70

2011 http://mzm-slo.com/index.php?option=com_content&view=article&id=213:passau-2011-slovenija-ima-novo-glasbeno-skupino&catid=44:arhiv-novic&Itemid=75

http://mzm-slo.com/index.php?option=com_content&view=article&id=217:eneko-jezerosonneggersee-2011&catid=39:dnevne-novice&Itemid=70

Ideje in dušne zadeve p.Niko, ostalo-tajnik Vili s svojo boljšo polovico :worship: ob pomoči druščine iz vseh delov domovine; Brje-Komen-Strunjan-Wajdovščna-Ribnca- Koper ......

Včasih je potrebno malo potrpljenja in dobre volje, do sedaj smo imeli super druženja. Vsekakor pa je tudi vožnja v koloni 100 motorjev :grupni: posebno doživetje in energija.

Sicer pa se nam skozi kaj zanimivega dogaja - http//:mzm-slo.com :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ker je danes deževen dan in nimam pametnejšega dela (beri motoriranja :)) sem se spravil pisat ta prispevek. V četrtek sem bil prost, zato je padla odločitev, da grem nazaj na morje. Sestra je v apartmaju pozabila panični mešalnik, ups, palični, zato je bil to dober vzrok za vožnjo do Sukošana. Zbudil sem se že ob sedmih, samo mi je bilo prezgodaj za vstat. Naslednjič sem pogledal na uro ob osmih in vstal, ter se začel rihtat za na moped. To lenarjenje me je stalo načrta, da bi v enem dnevu prevozil 1000 km :evilgrin:. Ob 9:15 sem zajahal lubico in krenil proti Postojni in nato preko Knežaka v Ilirsko Bistrico, kjer sem dotočil gorivo. Takoj po prehodu meje sem izkoristil hrvaško avtocesto do Reke, da sem prihranil čas in cijazenje po naseljih. Do Senja ni šlo ravno hitro, ker je bilo kar nekaj prometa, pa tudi modri so čakali ob cesti na parih mestih :evilgrin:. Po Senju se je pa začela veselica do Zadra, kjer je postal moped spet žejen. Nato mi je ostalo samo še deset kilometrov do Sukošana, kjer smo bili na dopustu. Pri lastniku apartmajev so bili veseli, da sem se po tako kratkem času spet naslikal pri njih. Nato sem možaku pomagal zamenjati tendo na balkonu enega apartmaja, medtem me je pa narod gledal, kot da sem z drugega planeta. To pa zato, ker so bili vsi v kopalkah, jaz pa v usnju in škornjih :wallbash:. Ob 17h sem se odpravil proti domu, saj me ni veselila misel, da bi vozil v temi, če ni nujno. Zopet sem se igral po magistrali, zato me je rumena lučka za gorivo opozorila prej, kot ponavadi. Vztrajal sem mimo črpalke Vrata Jadrana nad Reko in se odpeljal do naslednje, ki je malo pred cestninsko postajo pred mejo. Po natočenem gorivu sem videl, da je bilo v tanku samo še okoli pol litra goriva. Sledila je samo še vožnja do doma, od Postojne do Ljubljane po AC, ker se mi ni več dalo vozit po lokalnih cestah. Od doma sem bil natančno dvanajst ur, vmes sem pa naredil 693,3 kilometre, merjeno z garminom.

Slikal nisem nič, ker je fotografij s te trase že polno po forumu, pa tudi dalo se mi ni :grim.

LP Robert

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

vozilo tomi flexer (odprt :whistle: ); relacija; nju đrsi - trzin - nju đrsi; od nju đrsija preko tomaćeva, po mcadamu ob obvoznici, čez ćrnuće, ob trzinski obvoznici po kolesarki do cilja in po 2kavah nazaj; km ene 12 :) občutek vetra v laseh in svobode pri 30-42 km/h - neprecenljiv; lepa turca, fotk pa nism delu, ker sm fotkić doma pozabu;

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No da ne bi bilo 2500km čez dolomite, Francijo in Italijo premalo, sva jo danes z Mojco (Cikadino) mahnila še na zadnji del dopusta na morje v Omiš. Razen dežja med Zadrom in Šibenikom pot res vredu. Pot od Senja čez Karlobag in do Zadra res zakon. Vreme lih prav toplo, asfalt suh in topel gume ogrete pa še ta zadnja lih nova pa do Senja ravno prav utečena (posledica vijaka ki sem ga dobil v Franciji, je bilo potrebno zadnjo gumo po 5000km menjat :wallbash: ). Da bi bil dan še lepši smo se že v toplem Jadranu kopali zdej pa zasluženo pivo pijem.

Upam da ne komu delam preveč skominov hehe

Srečal kar nekaj folka iz Slovenije tudi motorista s KR registracijo na Yamahi Fazer na poti v Albanijo in Makedonijo.

Upam da v Soboto bo vreme zdržalo še za užitkarsko pot nazaj

Ben dane

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bile so želje po dolenjskih koncih... pa jih je sproti spreminjalo vreme :xx: Dan je minil v manj in tudi bolj uspešnem bežanju pred nalivi, nabralo se je dobrih 360 km.

Postojna in do prvega cilja in postanka v - Ljubljani - naslednji cilj je bil (mimo Škofljice) - Ribnica in naprej v smeri proti Kočevju... ma na poti do Kočevja se je utrgal oblak :kva1: naju je pošteno opralo... (no motorčk malo bolj, jaz sem šla potem vedrit pod streho). Tako naju je zalivalo dobre pol ure

307-001.jpg

Moja nepremočljiva podloga kombinezona kolikor toliko deluje (no vsaj tistih par km pranja do avtobusne je kar dobro zdržala). Sem se tam v tisti avtobusni hiški malo "posušila" (kolkor sem se lahko, itak je dež nosilo z vseh strani), pomalcala, vmes sem bla atrakcija za mimovozeče avtomobile (je blo očitno zelooo zanimivo videt motor in punco, ki sedi na klopci :P ), čvekala po telefonu, preverla kam potujejo nevihte na radarski sliki padavin... in na koncu, ko je nehalo lit, sem na žalost mogla spremenit smer (oblaki so šli ravno v smeri Dvora in Žužemberka kamor sem hotla it).

Zato sem obrnila in šla nazaj čez Ribnico - proti Blokam - Rakek - Laze - Logatec (proti Postojni je blo videt črno, zato spet sprememba smeri, sem mela izgovor da še ne grem domov :OK: ) - Kalce - Idrija (začelo padat, zato obrat nazaj) - tam (za odcepom za Belo), kjer popravljajo cesto, sem srečala štiri motoriste, z enimi ugotovila, da sta tudi onadva prišla z dolenjskega konca (nas je vse preganjal dež) - Kalce - Ride (spet vse polno) - Postojna (ker je kazalo lepo, je blo treba it še naprej :whistle: ) - Senožeče - Divača - Kozina (spet polno italijanov na cesti, tokrat malo manj zblojenih) - Podgrad - Harije - Ilirska Bistrica - Ribnica - Vremski Britof (božansko za peljat, čisto prazna cesta) - v smeri proti Divači...

v daljavi se vidi vasica Škocjan in stene udorne doline nad Škocjanskimi jamami...

307-004.jpg

ker je spet ratalo vse črno in je že začelo malo padat, ni bilo postanka na klopci pri Senadolah, je blo treba domov -_- dovolj pranja za en dan)... za tale greben moram it (Vremščica)...

307-007.jpg

pa sem že skoraj nazaj - Senožeče in izhodišče.

Ma - upam, da bo jutri kaj več sonca da me ne bo spet pralo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sprehod do vi(s)kija in nazaj :-)

bile lepa furca - bolj umirjena (treniram za sobotno furo), malo

prometa in prijetne temperature (cca 20°c, oblačno)

s1.jpg

s3.jpg

s5.jpg

s9.jpg

s10.jpg

s8.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sprehod do vi(s)kija in nazaj :-)

bile lepa furca - bolj umirjena (treniram za sobotno furo), malo

prometa in prijetne temperature (cca 20°c, oblačno)

s1.jpg

ATSA!!!

Tale pisan motor pa je bil na Vikiju ob 13:15, in ob 13:30 ga ni blo več, a ne?

v petek sva z Igorrjem izkoristikla lepo vreme, da sva šla en nov krog. postojna-petrinje-podgorje/mejni prehod/ jelovice-vodice-dane-brest. . . .Buzet-Štrped/mejni prehod/ Sočerga-Gračišče-Kubed Viki Burger-Postojna

esta od mejnega prehoda do Buzeta je. . . zelo ozka, brez sredinske črte, bel, gladek asfalt, in nekaj peska. Ravno ko sva začela mal uživat v ovinkih od Sočerge prot Črnemu Kalu je lepo vreme zginlo. Kljub vedrenju v vikiburgerju sva domow pršla umazana in mokra. Na kratko: 150Km of Pain and suffer.

Danes pa lagano turistički z Brubi46 za hrbtom do Valdroltre na obisk in nazaj do Postojne. Pr Vikiju so nam skuhali kavo, pol pa domow na start posnetka superbajk dirk. . . ene 120Km sproščujoče vožnje, na cesti je blo presenetljivo malo prometa.

Popravljeno . Popravil Cartman
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In tudi zame je prišel dolgo pričakovan prvi dan motosezone letos :worship: ..... vreme je bilo sicer nekam kislo že pred odhodom, ampak sem se vseeno zapakirala v polno bojno opremo in gas po poteh spominov lanske sezone.....MP-NM-Dvor-Kočevje (cesta je vsako leto večji polom :slap:)-Ribnica-Cerknica-Rakek-Postojna (Groma žeja od lani ni prav nič minila očitno, jaz sem si pa tudi prislužila sok od motorističnega kolega, hvala :yes:, na potid do pumpe se mi je pripeljal nasproti tudi Gromov "sorodnik".....končno spoznala lastnika tudi v živo, če se v enem letu že za furo ni nikakor dalo dobit)-Ride-Logatec-Brezovica-Trzin-Domžale (povedat mojmu :wub:, da sem še živa po 200 km)-Ivančna-Trebnje-MP.......parkirala z mešanimi občutki, po eni strani se je bil neznanski užitek po skoraj enem letu spet peljat po ovinkih, po drugi strani pa se ljudje po cesti obnašajo, kot da so edini tam :xx:.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In tudi zame je prišel dolgo pričakovan prvi dan motosezone letos :worship: ..... vreme je bilo sicer nekam kislo že pred odhodom, ampak sem se vseeno zapakirala v polno bojno opremo in gas po poteh spominov lanske sezone.....MP-NM-Dvor-Kočevje (cesta je vsako leto večji polom :slap:)-Ribnica-Cerknica-Rakek-Postojna (Groma žeja od lani ni prav nič minila očitno, jaz sem si pa tudi prislužila sok od motorističnega kolega, hvala :yes:, na potid do pumpe se mi je pripeljal nasproti tudi Gromov "sorodnik".....končno spoznala lastnika tudi v živo, če se v enem letu že za furo ni nikakor dalo dobit)-Ride-Logatec-Brezovica-Trzin-Domžale (povedat mojmu :wub:, da sem še živa po 200 km)-Ivančna-Trebnje-MP.......parkirala z mešanimi občutki, po eni strani se je bil neznanski užitek po skoraj enem letu spet peljat po ovinkih, po drugi strani pa se ljudje po cesti obnašajo, kot da so edini tam :xx:.

A da vžge po enmu letu? Ne bi vrjel, italjanski izvor in take (ne)pomembne reči... čestitke, al kaj nej rečem :unsure:

  • Všeč mi je 2
  • Ni mi všeč 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A da vžge po enmu letu? Ne bi vrjel, italjanski izvor in take (ne)pomembne reči... čestitke, al kaj nej rečem :unsure:

Ne boš verjel, kresnu v prvo (še ena potrditev, da gre to lapanje o italijanski nekvaliteti pripisati zgolj čisto navadni zeleni slovenski fovšiji :grim).....jutri pa nadaljujem s spuščanjem evrov v luft, via morje za par dni :lol:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ta teden bom pa boljše volje :rolleyes: polno izkoriščen vikend, bo malo lažje dočakat naslednjega...

Danes - malo po željah, malo zaradi iskanja poti - 470 km. Fajn, prav užitek je bil vozit, vreme je bilo tudi cel dan OK.

Začela v smeri proti Ridam - tankanje v Logatcu (z enimi motoristom z MB registrsko ugotavljala če bo dež al ne .) no - cel dan ni blo nič hujšega) - LJ - v Lavrici nesreča motorista :( upam, da ni bilo hujšega :? - s kislim prikusom nadaljevanje proti Grosuplju - seveda je blo treba danes spet malo raziskovat ceste, zato sem šla v smeri proti Krki po madamu...

gozdna.jpg

tokrat začuda prav dobra cesta, se je dalo lepo vozit. Iz Krke naprej proti - Zagradcu spet po cesti - Dvor (nabava malce, na pumpi srečala motorista s črno hornetko) - malo nižje ob Krki pavza za malco - Soteska...

brzice.jpg

- Novo mesto - Šentjernej - Kostanjevica na Krki - Brežice - Bizeljsko - Podčetrtek - Rogaška Slatina (tukaj sem se malo zgubljala :huh: ker je tako imenitno "vse" označeno :xx: no - če odštejem ene 5 tabel za Rogaško Slatino, komaj veš kam se pelješ, pa tudi če imaš zemljvid s sabo...) - Rogatec - tukaj sem nekako le po orientaciji slutila da grem prav - skozi Stoperce v smeri proti - Majšperku - Makole - Poljčane (spet "odlično" označeno, sem mogla vprašat da sem zvedla kje se pride) - do Šmarja pri Jelšah - Šentrjur - Žalec - v smeri proti Vranskem... mmm bo piva :P

hmelj.jpg

- Špitalič - Kamnik - Domžale - LJ - po AC do Vrhnike - Ride (ene štirje ste bili tam) - in nazaj. Je blo treba pospravt motor za en teden in se spet vsest v avto - čudno -_-

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Od doma - Dvor - Kocevje - Sodrazica - Cerknica - ride - Postojna - Ilirska bistrica - Kozina - Ankaran (brez namakanja :S) - Divaca - Postojna - Logatec - Vrhnika - ac proti Mb - Litija - Dole pri Litiji - Mirna - Trebnje - domu. Uzivaskih cez 450 km, soncno, ne prevroce vreme, srecal za vzorec motoristov. Dopoldne so ride samevale, popoldne se vas je pa par ganjalo, vendar ni blo gnece.

Ceprav me mal rit boli, bom sel z nasmeskom spat dans..

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

26.7.2011 sem imela termin testne vožnje BMW S 1000 RR pri A-Cosmosu v LJ. Ko vsa navdušena pridem, da bom zajahala hitrostnega jeklenega konjička, mi gospod zadolžen za izposojo testnih motorjev pove, da so malo »spregledali« mojo rezervacijo in motor dali v izposojo nekomu, ki je prejšnji dan razbil svojega in so mu ga ravno popravljali v delavnici. Lahko si predstavljate upad mojega navdušenja :BUA: . Sploh ob njegovem vedenju, ki je jasno pokazalo, da ženska po njegovem nima kaj početi na motorju in željo, da se očitno čim prej poberem iz poslovalnice. Vseeno mu rečem, da se čudim, da se kaj takega lahko naredi na BMW-ju. Samo zato sem si vzela dopust, oni me pa tudi kontaktirali niso, da testiranje ne bo mogoče. Kot bi bili v kameni dobi – ali pač, ker je bil na koledarju napisano žensko ime. Zanimivo – vsi ostali moški osebki, ki so v tem času prišli na BMW, so bili več kot očitno drugače obravnavani kot jaz (ženska). V četrtek sem imela rezervirano testno vožnjo BMW K 1600 GTL, pa zaradi dežja ni bilo izvedljivo. Zato sem že pred tem, ko sem bila še na BMW-ju, rezervirala vožnjo, v petek, 29.7.2011.

Lep dan, dan D, petek :OK: ! Pridem na BMW. Že od daleč opazim »izjemno navdušenje« zaposlenega na izposoji. Pa kaj, si rečem, bo že preživel. Očitno sta se dobila ravno dva prava – on zagovornik samo moške populacije na motorju, jaz pa tudi nas žensk!

Pa da ga malo citiram:«No sedaj boste podpisala papir, pa tukaj lahko vidite koliko boste plačala KO ga boste razbila… aja… imate kartico s seboj, s katero boste lahko takoj poplačala škodo… a veste, vi, ko se boste zapeljala že tukaj skozi naš izhod, ga boste lahko položila… pa boste plačala… no, razen če se bo kdo zaletel v vas, ali bi bil na cesti oljni madež, ali pesek, ali karkoli, kar se ne da predvideti. Kako naj vam drugače povem, da človek nečesa ni sposoben peljat… to je čisto ven iz vaše kategorije… treba je začet počasi… in če ne nekdo nekaj ne more peljat ne more peljat!« Zraven si še zamišljajte ves njegov zagon in užitek ob tem, ko mi je to razlagal. Sama pri sebi si mislim: »Temu sem pa danes res polepšala dan, kar cveti!«

»Glejte, tu je kartica in vozniška, vi pa dajte meni ključe«, mu rečem. Izpolni papirje in me pelje do motorja. »Za vašo relacijo dodajte še 10 litrov bencina«. V Avtovalu sem dobila poln tank in opran motor.

Prvi vtisi so bili zelo pozitivni. Velik, težak motor, pa tako lahko obvladljiv. Sklopka je tukaj nekaj posebnega. Tisti, ki ste ga že vozili, ali pa tisti, ki se na to spoznate, boste vedeli, o čem govorim – jaz imam premalo tehničnega znanja, da bi bila sedaj tukaj pametna. Udobje na višku, zelo »mehak« motor. Sedež je RES udoben, malo nižji kot pri GT-ju. Trije kovčki so res prostorni. Tako v mestu kot na avtocesti občutiš vso velikost in udobnost motorja. S tako zadevo se pa da delat 1000km dnevno in hrbtenica ti je gotovo hvaležna, saj se je mogoče še malo nasloniti nazaj na spodnji del sedeža. Za vklop smernikov uporabljaš samo stikalo na levi strani krmila – kar sem se morala v začetku prav zavestno opominjati. Tempomat je carski za dolge relacije – desna roka res počiva. Malo me je zmotil le ščitnik vetra (ki je večji kot pri GT-ju), pod določenim kotom je bila malo popačena slika. Pri testni vožnji na GT-ju tega nisem opazila. Res pa je, da ne občutiš nobenega vetra, nič ti ne piha. Zelo navdušena nad motorjem, res pravi potovalni motor. Uživala sem v vožnji. Različnih nastavitev niti nisem testirala, saj za kaj takega nikakor ni primerna prva vožnja (da bi več gledala na armaturo kot pa na cesto) in pa odštete 4 urice.

Zaradi velike gneče na cesti sem izbrala pot do Rateč. Čas, da se vrnem v LJ, se je bližal. Polna navdušenja in dobre volje vrnem motor nazaj (brez praske). Tam pa že čaka nov navdušenec na testno vožnjo. Srečo ima, da ima privesek, saj je bil deležen drugačnega pristopa kot jaz. Izmenjala sva nekaj besed, upam, da je užival tako kot jaz.

Ko sem se usedla nazaj na svoj motor, sem spet videla, da se letnica motorja (2003) res pozna.

Motoristke, če se boste odločile za kakšno testiranje motorja – le glejte, da se ne boste dale odgnati. Nekateri pač morajo še malo nadgraditi svojo »programsko opremo« :yes: .

LP Heathy

Pa še nekaj fotk…

post-28996-0-35259700-1312138512_thumb.jpg

post-28996-0-10248400-1312138529_thumb.jpg

post-28996-0-97156200-1312138535_thumb.jpg

post-28996-0-75579200-1312138553_thumb.jpg

Oni tam na Cosmosu so poznani po tem da so nesramni veš, nisi edina k si to doživela, le poznane face, bogati starejši šermantni moški so dobrodošli, sem podobno doživel k sem kupoval motor pri njih in naposled kupil pri Avovalu.Tja nikoli več.Sicer se je pa o njih , sploh o prodajalcu za motorna kolesa BMW že pisalo da je znan po nesramnosti.

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

včeraj na obisk v Rabac (Istra) iz Lj

Rakitna - Cerknica - Lož - Babno polje - Prezid - Gor. Jelenje - Grobnik (sam 5 jih je krožlo) - AC mimo Rijeke do Opatije (nič cestninebiggrin.gif) - Plomin (fajn asfalt in ovinki) - Labin - Rabac 220 km.

malo kopanja v gužvi

Nazaj via prelaz Učka (posebno močno vzpenjajoče ride (z zahodne strani), na vrhu krasen razgled (dan po nevihti)) - Matulji - Ilirska - Pivka - Ride - Lj 195 km

FAJN PREVOŽEN DANbiggrin.giftrance_40_thumbup.gif, z nešteto ovinki, le dopoldan še na veliko senčnih mestih vlažna cesta od nevihte prejšnjega dne, pa tud neki peska.

fotkal nič le ovinkariltongue.gif

Popravljeno . Popravil gsx750f
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Eto, danes giro po Istri.

Štart Koper - Gračišče (nalit gorivo) - MP Sočerga - Buje - Pazin - Pula. In potem spet nazaj do Kopra, ampak ob morju. Vmes še je bil postanek v Novigradu za kopanje :D Skupaj 250 km.

Vreme odlično. Prometa pa ogromno.

post-24535-0-98457300-1312653511_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

danes sem jo peljal malce križ-kraž po istri:

s1.jpg

s2.jpg

vmes sem jo hotel peljat še na kozarček sveže krvi, pa je bilo zaprto (kot

kaže so zaloge pošle)

s3.jpg

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!