Skoči na vsebino

ukinjanje obvezne garancije


ELO

Priporočene objave

일 비트 너무 똑똑해! :whistle:

日本語を教えて、この全世界が理解しているの

povej po japonsko, da te celi svet razume :P ...

Tudi kitajska roba je kvalitetna in sicer tista, ki ima kontrolo proizvoda (IBM, Nike, Addidas ..... ) ... ampak ta roba spet ni tok poceni.

Ko pa kupiš Shrap namesto Sharp ali Relook namesto Rebook ... pa ni to to ... :lol:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če je torej ga. Minestrantka Gospodarska ministrica " špricala " Angleščino ali Nemščino - naj vsaj kolega iz vrst poslancev - KI JE IZPIT IZ NEMŠČINE KUPIL - vpraša za tolmačenje ali prevod. :blush:

obstaja garancija za "politike v sloveniji" glede govora slovenskega jezika? tako BTW.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

日本語を教えて、この全世界が理解しているの

povej po japonsko, da te celi svet razume :P ...

Tudi kitajska roba je kvalitetna in sicer tista, ki ima kontrolo proizvoda (IBM, Nike, Addidas ..... ) ... ampak ta roba spet ni tok poceni.

Ko pa kupiš Shrap namesto Sharp ali Relook namesto Rebook ... pa ni to to ... :lol:

Korejsko :whistle:

Kupoval bom tam kjer bo moj denar največ vreden. Jasno?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Korejsko :whistle:

Kupoval bom tam kjer bo moj denar največ vreden. Jasno?

Denar je povsod isto vreden, odvisno kaj za ta denar dobiš. Kje boš pa ti kupoval, mi pa ornk dol visi... kapiši :P

Kot jaz razumem direktivo, se ukinja se samo obvezna garancija in ne vsa garancija, ki jo bodo prostovoljno nudili proizvajalci in/ali/oziroma trgovci. Ni vse tko črno ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

obstaja garancija za "politike v sloveniji" glede govora slovenskega jezika? tako BTW.

:naughty: Ma dej bit smešen - no:

Našim palitikom je "garancija" že davno potekla.

:blush: Pa življenska doba tudi. :whistle::whistle:

  • Všeč mi je 1
  • Ni mi všeč 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nobena juha se ne poje tako vroča kot se skuha. Novinarji spet potencirajo. Ministrica Radičeva pa lupeta neumnosti.

Se strinjam!

Itak pa naša vlada ne bi naredila kaj slabega za nas,davkoplačevalce...................... :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

EU direktiva : "TAKAC - MAKAC"

Odkar smo ukinili Duty Free, me nič več ne more prizadeti. Vsaj ne bomo 2 leti zastonj delali.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če bodo res kaj tekega sprejeli in to celo mimo strokovne javnosti in javne razprave, potem je situacija sledeča:

Ej, ombre, saj javna razprava teče - do 15. januarja ... Za vse predloge zakonov, še preden jih ministrstvo kot predloge tekstov posreduje parlamentu, je predpisanih vsaj 30 do 60 dni javne razprave. In tudi strokovnjakov verjetno ni manjkalo - je pa vedno problem, katere strokovnjake povabiš zraven. Recimo zakon o RTV je nastajal izključno med strokovnjaki, pa vidiš, kaj je potem nastalo iz vsega ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Radićevo so sodelovci nategnili da bomo s strani evrope kaznovani če ne ukinemo obvezne garancije... se glasi trenutna glavna objava na 24 ur strani. :grrr ma dej nmorš no.... kaka koza, dobr jo majo za norca.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ej, ombre, saj javna razprava teče - do 15. januarja ... Za vse predloge zakonov, še preden jih ministrstvo kot predloge tekstov posreduje parlamentu, je predpisanih vsaj 30 do 60 dni javne razprave. In tudi strokovnjakov verjetno ni manjkalo - je pa vedno problem, katere strokovnjake povabiš zraven. Recimo zakon o RTV je nastajal izključno med strokovnjaki, pa vidiš, kaj je potem nastalo iz vsega ...

Mislil sem na to, da če ne bodo upoštevali pripomb javnosti in strokovne javnosti, ne pa na to, da ne bi bil objavljen rok za javno razpravo. Glede strokovnjakov pa sam ne bi primerjal Zveze potrošnikov Slovenije, ki so neodvisna nevladna organizacija s kakšnimi nastavljenimi medijskimi strokovnjaki iz FDV-ja, ki so po befelu Golobiča napisali propadli RTV zakon.

Meni je situacija skrajno smešna. Sedaj se pol države ukvarja s tem ali moramo ali nam ni treba ukiniti obvezne garancije, ker si je nekaj "strokovnjakov" na ministrstvu narobe razložilo opomin Evropske komisije glede člena v Direktivi, ki govori o prostovoljni garanciji, nikjer pa ta člen ne zahteva odprave obvezne garancije. Tako se je sedaj aktiviralo pol države, politikov in javnih uslužbencev, ki bodo rešili fundamentalno vprašanje ali moramo ukiniti obvezno garancijo, medtem ko bi že en sam neformalen klic na Evropsko komisijo ali mnenje kakšnega pravnega strokovnjaka za evropsko pravo na Pravni fakulteti rešil celotno dilemo.

V glavnem, v roku nekaj dni bo Golobićeva oproda na gospodarskem ministrstvu s svojimi "strokovnjaki" ugotovila, da ni potrebno ukiniti obvezne garancije, vmes pa bo še kakšnih 1000 ljudi več na Zavodu za zaposlovanje in Rdečem križu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

po befelu Golobiča napisali propadli RTV zakon.

Ja, itak. Verjetno lahko to trditev tudi s čim dokažeš?

Mama ti bluzi, a ne vidiš da so naši politiki bolj papeški od papeža :whistle:

Pravaprav ne.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sinoči sem videl pri poročilih kakšnega butla imajo na ministrstvu vse kar je povedal je bilo arogantno in zlagano. Sicer pa nič čudnega saj je laž po novem največja vrednota. :closedeyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hja, v tej naši banana olupek državi bolj kot strokovne kompetence, znanja, izkušnje ipd veljajo vrline poslušnosti, zvestobe in pripadnosti določeni stranki...

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sinoči sem videl pri poročilih kakšnega butla imajo na ministrstvu vse kar je povedal je bilo arogantno in zlagano. Sicer pa nič čudnega saj je laž po novem največja vrednota. :closedeyes:

Taki so pač danes pogoji za te službe.

hja, v tej naši banana olupek državi bolj kot strokovne kompetence, znanja, izkušnje ipd veljajo vrline poslušnosti, zvestobe in pripadnosti določeni stranki...

:unsure: in kaj točno majo ti posti s temo o ukinjanju garancije?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:unsure: in kaj točno majo ti posti s temo o ukinjanju garancije?

govorijo o tem, da se zaradi zaposlovanja takšnega ali drugačnega kadra v naši preljubi državi včasih zgodi tudi kašna izguba ob prevodu. da so zadeve napačno razumete, interpretirane,...

ter da morajo drugi popravljati napake za tistimi, ki so več kot očitno preplačani glede na svoje sposobnosti in vsa skropucala, katera izustijo.

govorijo tudi o tem, da je marsikdo ugriznil v preveliko hruško, katero ne zmore pojesti sam...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tisti model včeraj na tv je primer klasičnega uradnika.

Skliceval se je na neka mnenja strokovnjakov, vrhunskih pravnikov ipd... le zakaj jih ni omenil? :)

Sicer pa zakaj je model sploh zaposlen na ministrstvu, če ni strokovno usposobljen za to? da potrebuje zunanje sodelavce, ki se seveda drago plačajo.

Skoraj neverjetno, da bi kompletna "stroka" narobe razumela direktivo in jih je na to šele opozorila Kutinova...

Direktiva naj ne bi ukinjala garancije, ampak nam nalaga da uredimo v zakonodaji prostovoljno garancijo. Glede na to, da se vsa EU zakonodaja prevaja v vse EU jezike, me zanima številka te direktive.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:unsure: in kaj točno majo ti posti s temo o ukinjanju garancije?

zato, ker ima tudi vsaki zaposleni poizkusno dobo (garancijsko), predno je predan v uporabo službi :P

Saj pravim, nič se ne bo zgodilo. Dobre in priznane firme bodo še naprej dajale garancije ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!