Skoči na vsebino

amatersko prvenstvo chd


orjak1

Priporočene objave

Tebi so izdali licenco kljub temu ,da nisi izpoljnjeval pogojev !!

Fim pravilnik je zelo jasen!!

Čudno ja, da bi pri razcvetu slo CHD moto scene na SP, ki je takrat premogla cela dva dirkača (oba Jerman-a) nazaj vlekli še potencialnega tretjega....

Pravim samo, da se pri takem stanju na sceni lahko/mora kakšno pravilo tudi "spregledati"....

Popravljeno . Popravil Gorgh
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Da bi se bilo treba zavezat za celo prvenstvo to prvič slišim

Da nebi smel vozit ostalih dirk je smešno

Najbolj pa to skrbi tiste ki sploh nebojo tega vozili in delajo antipropagando

Nobene antipropagande ne delam. Izražam le svoje mnenje in glede na preteklost sem upravičeno skeptičen in ciničen.

No, pa mi ti potem razloži čemu je to prvenstvom znotraj prvenstva, namenjeno. Kaj, a do sedaj nisi mogel sodelovati na Juri??? A misliš, da bo več dirkačev, ker bo pa AMZS zraven! Običajno jih je manj!!!

Preberi kaj je napisala Svobodnaptica. Baje niso imeli lani dovolj dikačev. So komaj speljali prvenstvo!

A ni čudno, amaterska prvenstva in dirkaške prireditve se pa kar lepo množijo in so tudi obiskane (in to celo brez AMZS prisotnosti).

Glede obveznosti udeležbe na dirkah (sej se lahko vedno opravičiš, sam zakaj bi moral ti nekomu račune polagat), prepoved dirkanja na določenih tekmovanjih, to ti pa lahko marsikateri slo. dirkač pove iz prve roke.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tebi so izdali licenco kljub temu ,da nisi izpoljnjeval pogojev !!

Fim pravilnik je zelo jasen!!

In kaj naj bi naredili po tvojem? O tem ravno govorim! Le neka pravila in pogoji. Kot, da ne bi za svoj denar dirkali!

Danes, če imaš denar dobiš vse! Celo sedež v F1 in tudi Lada bo na formuli pisal, al pa na Yamahi, Fiat! Ne rabiš nobene veze ali pa celo Zveze!

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja ful dobra zadeva, bomo vidl kako se bo izteklo letos, če bo vse vredu in brez kakšnih komplikacij se drugo leto poslovim od ceste in se vam pridružim na pisti :D:OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

drugič še povej da vsaketoliko spiješ kako pivo..da ti še kakih 100 evrov vzamejo ;)

Šlo je za to, da sem se želel zavarovati tudi za primer nesreče na pisti. No, to idejo sem zelo kmalu opustil... :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mogoče bi se tudi jaz udeležil amaterskih dirk drugo leto seveda če bom imel možnosti. Želel bi si , da je vse skupaj v duhu motorizma kakor vsak pravi motorist . Mislim da bo čas pokazal svoje glede AMZS-ja itd. Lepo je pa to da vsak pove svoje mišljenje in iskušnje ki jih je doživel. Vsi delamo napake in je prav da jih tudi priznamo in popravimo če se le da . Lp David

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Želel bi si , da je vse skupaj v duhu motorizma kakor vsak pravi motorist .

Mislim da bo čas pokazal svoje glede AMZS-ja itd.

Le lepe sanje...

Upam,da ne bomo imeli takih problemov kot jih imajo sosedje hrvati!

Vse te zveze itak samo postavljajo nekakšna pravila-ki jih razume kdo že :BUA:

Drugače pa res pohvalno,da so se vsaj spomnili...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bi prosila za pomoč, ker sem ocitno funkcijsko nepismena, in mi tudi iz Fim pravilnika (ta velja kot tehnični pravilnik za amatersko DP in za AA) ni uspelo ugotovit, a se v supersport kategoriji sme vozit slick gume ali ne. Najprej pišejo nekaj o tyre tread in pattern potem pa v naslednjem odstavku, da v kvoto treh gum stejejo vse slick, intermediate in wet gume. Ce se komu kaj sanja, kaj se vozi,bi bila hvaležna za info.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

World Supersport vozijo na profilnih gumah, tako, da če se amatersko prvenstvo slo chd ravna po FIM pravilniku, so tud tu predpisane profilne in ne slick.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bi prosila za pomoč, ker sem ocitno funkcijsko nepismena, in mi tudi iz Fim pravilnika (ta velja kot tehnični pravilnik za amatersko DP in za AA) ni uspelo ugotovit, a se v supersport kategoriji sme vozit slick gume ali ne. Najprej pišejo nekaj o tyre tread in pattern potem pa v naslednjem odstavku, da v kvoto treh gum stejejo vse slick, intermediate in wet gume. Ce se komu kaj sanja, kaj se vozi,bi bila hvaležna za info.

Lahko uporabljaš katere koli gume je prosta izbira za slo amatersko prvenstvo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem veliko premišljeval in še vedno razmišljam, da se pridobitev licence (tip 1,2..)za vožnje dirk pod okriljem AMZS-šport res ne izplača imet. Treba je gledat iz vidika, kaj imamo od tega MI dirkači!? Razen velikih stroškov in postavljanja pogojev čisto nič! Za vsaj takšno dirkanje-dirkanje na amaterskem nivoju pa iz leta v leto več organizirajo razna moto podjetja, motoklubi, posamezniki...itd. Kjer se lahko prosto prijaviš, greš kdaj ti paše in še vedno v skupnem seštevku šteje za končno razvrstitev točk in podelitev pokalov! Tak primer sta motoklub Maribor (3 dirke za štajerski pokal) in pa zdaj na novo pod okriljem Yahosuke racing iz Ravn na Koroškem (super zadeva)!! evo link za vse podrobnosti! http://www.yahosuka.si/index.php?option=com_k2&view=item&id=19:yahosuka-racing-vikend-25do-27marec&Itemid=21&lang=sl pa imamo nagrade in pokale, še verjetno boljše kot pri AMZS. Torej po sistemu kot alpe adria, ampak dost nižji nivo! Ampak, da me kdo ne razume narobe...ne veseli me dirkanje zaradi nagrad itd...ampak čisto iz veselja do dirkanja, hitrosti, dirkaških motorjev, dirkaškega poligona (piste) kjer lahko motor molzem, in vse kaj spada poleg tega:) Tak, da me prav zanima kaj bo iz vsega tega! Če pa kdaj bo, pa si bom z veseljem ogledal dirke!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

V ponedeljek 04.04. ob 16.ooh sestanek za vse ki se zanimajo za chd amatersko prvenstvo na sedežu amzs sport na Donajski v Ljubljani

  • Všeč mi je 1
  • Ni mi všeč 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V ponedeljek 04.04. ob 16.ooh sestanek za vse ki se zanimajo za chd amatersko prvenstvo na sedežu amzs sport na Donajski v Ljubljani

V grobem po današnjem sestanku zadeva sedaj izgleda takole

:

Dirke bodo potekale po pravilniku Jura racing zaradi poenostavitve (štartna procedura, tehnični pravilnik, oprema itd).

Pravila so na spletni strani www.jura-racing.de.

Razpisane dirke so:

  1. 23.4.2011 Pannoniaring
  2. 11.6.2011 Slovakiaring
  3. 20.8.2011 Brno
  4. 1.10.2011 Slovakiaring

Dirkalo se bo v razredih 2 (SSp 600), 3 (SSp 750), 5 (open 1000) in 8 (lady cup). Za Lady cup prostornina motorja ni pomembna.

Za dirko je potrebno odpeljati kvalifikacije v petek in samo dirko v soboto. Približna cena za oba dni s transponderjem in dirkami je 260E za Panonniaring in Slovakiaring ter 390E za Brno.

Prijave za Pannoniaring aprila so zaradi pomankanja mest možne samo še ta teden, potem se bodo mesta oddala, tako da je treba pohitet s prijavo!

Kaj voznik potrebuje za udeležbo:

  • amatersko licenco (10E), vendar ne rabi biti član AMZSja/AMDja
  • osnovno nezgodno zavarovanje (4.200E za primer smrti, 8.400 E za primer invalidnosti)
  • zdravstveno kartico za tujino (ki jo naročiš prek interneta in je zastonj, priporočljivo je še kako dodatno zavarovanje)
  • vsaka 3 leta pregled pri zdravniku spec. medicine dela, športa in prometa, vmes pa vsako leto pri izbranem zdravniku-na AMZSju dobiš kartonček, kamor to vpišejo

Za kakršne koli dodatne informacije in vprašanja se obrnete na Janeza Pintarja (predsednik komisije za CHD): pintar.janez@siol.net

Popravljeno . Popravil svobodnaptica01
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za dirko je potrebno odpeljati kvalifikacije v petek in samo dirko v soboto. Približna cena za oba dni s transponderjem in dirkami je 260E za Panonniaring in Slovakiaring ter 390E za Brno.

To bo še hec...Upam,da se ne bo to kar se je @crusty zgodilo ne bo ponavljalo tle iz dirke v dirko :hmm:

  • Ni mi všeč 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...

... idejniki zamisli , ne metat peska v oči.... panonija stane 260€ ... v kaj boste pa kolesa obuli? a lesena bodo? :)

... torej plus 500€ gume + bencin itd. in lahko povem, da tisti,ki bi se rad solidno peljal v dveh dneh z 1000€ je že kar na tesno in tu je šteto samo to kar je nujno!!!... torej prvenstvo amaterjev bo štelo 5 voznikov ali kak ste si zamislili???!

... če je tak kot eni trdite... naj pa amzs organizira 3-4 dirke za en dan, kot je to , štajerski pokal ali deyzi day.... ne pa preko Jure ,kjer je obvezno vozit 2 dni ,ker so pač v petek kvalifikacije..... saj je vse lepo in prav, 2 dni .... ampak to prvenstvo bo potem vozilo 10 dirkačov skupaj do 600 in 1000 in potem bo pisalo amzs ugodila amaterskim dirkačom in jim uredila svoje prvenstvo.

Sandi vam je že pred mano poskušal povedat v čem je problem.... Pa mi naj nekdo od idejnikov prvenstva upa pritrdilno odgovorit na naslednjo vprašanje ;)

A nagrade bodo pa 1.mesto 1500€ 2. 1000€ 3.500€.... na dirko???? Če imate tkšno idejo pol boste pri amzs res pritegnili pozornost in v udeležbo ne rabite dvomit!

pa lep pozdrav,

ALES #46

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ma sej ideja je dobra, sam žal pa ni blo nč medijsko predstavljeno (men je kolega povedu), prav tako na PANONNIJI ni blo nobenga predstavnika od AMZSja, zgleda da je to kot gostilniški poker :(

Žal glede stroškov- so taki kot so, če hočeš bit v tem športu moreš trpe, bogat ne boš postal al boš pa doma, tko kot jst pa razmišlju da bi vse skup prodal.

Pa še glede novinarjev- pišejo pa objavljajo sam še kira ja rit al pa joške pokazala, da bi pa kej pametnega objavl, pa pomagal našem motošportu to pa ne, če ne daš 1000 ne bo nč- saj tko sm jst občutek dubu iz lastnih izkušenj B)

Popravljeno . Popravil GHOST RIDER 46
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... saj ni kaj ideja je dobra... ampak hočem povedat to,kar si sam omenil ni nobene medijske podpore, to si je kar nekdo zamislil in še za kvazi licenco bi kasiral,pa ne gre se tu za teh 10€ ampak za princip in spet neka pravila, ki si jih je nekdo zalepo v glavo, zato pa pri nas ostaja ideja o izgradnji dirkališča samo ideja. Pač raje nosimo denar tujcem. Pol grem raje samo juro peljat in je to to, kaka licenca lepo prosim, pri nas bi kar nekaj. Potem pa bo na veliko na konc leta pisalo v eni izmed revij, kako je amzs poskrbel za nas amaterčke .

Potem se raje udeležujem teh enodnevnih eventov pa mam več od tega!

Je res samo vprašanje časa, ko bom vse skupaj prodal !

Me prav zanima, kakšen bo komentar glede nagrad, ki sem jih navedel :).... po moje bo kar tišina :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!