Skoči na vsebino

On the road z rumeno tablico


SPIDI

Priporočene objave

Jst bi šel, zakaj pa ne. Sam cajt si je treba vzet. Za drug let vsekakor prevoz dobršen del slovenije 8)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

heh zake pa ne, saj mam vodno hlajenje!

če pa bi že hotel iti na avtocesto bi si še malo motor sfriziro da bi šel tak neke čez 100 in si zrihtal še dovoljenje za avtoceste in .....gremooo :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kot dovoljenje za na avtocesto si verjetno predstavljate, da ima namesto rumene tablice, normalno belo (kot previ motorji). Ampak jaz trdim, da tega po legalni poti ni mogoče speljat.

OK no, naj se javi nekdo, ki mu je že uspelo pridobit "dovoljenje za na avtocesto" za svojega 50ccm skuterja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ma kaj si boš dovoljenje rihtu. Pejt se pelat pa če maš srečo te navjo dobl :wink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja saj ne mores dobit "dovoljenja za avtocesto" , ne:))

to je moped in nima kaj tam iskat.

lahko pa peljes 70ccm skutera na a-test pa registriras kot do 125 pa je:)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

heh jaz pa sn mislo da lahko dobiš dovoljenje za avtocesto pr 50cc, moj sošolec pa ma men se zdi neke takega na sf2 50cc, ker je nekje blizi meje doma, no se mi zdi, ga morm vprašat

do ljublane bi se mogel že 10x krat vstavit da bi malo polival po mašini in hladilniki :lol:

no saj podeželje je tudi fajn, po avtocesti se prej moped vniči, pa še nix pametnih ovinkov ni za polagat :lol:

na podeželje pa je puno izbolkin pa še promet je nasproti :cry:

zato pa maš tam fajn ovinke :D in vonj po dreku (to ja) 8)

zdaj pa gremo "cruisen" na podeželje, mislim spomladi :D 8) :o

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kak boš te dobo dovoljenje če ga še registrirat ne boš mogo???

zakaj ga pa nebi mogel registrirati???? jaz sn mojiga delno odblokiranega aeroxa "viper edition" dal brez problemov registrirat, samo sa zadno gumo je neke bluzil, ki je bla solidno zlizana, ampak ta je že zamejana!!!

:D :shock: 8) :? :?: :roll:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

lahko pa peljes 70ccm skutera na a-test

Ja seveda ga lahko pelješ na a-test, ampak a-testa ne boš dobil. Že ves čas čakam, da se javi nekdo, ki mu je to uspelo. (OK, ali pa da pozna nekoga, čigar kolega je to naredil.)

Mimogrede, Tomos BT 50 tudi 50ccm stroj, pa ni več moped.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jason kaj pa ti tle delaš, a nimaš ti tapravga motorja :shock:

A skuter pa ni taprav. Je izmišlen :?: :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jest sm enga modela spoznal, k je pršu s 50 ccm skuterjem (Peugeot Elyseo) iz Španije, rabu je pa en teden (take lagane vožnje)!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jason kaj pa ti tle delaš, a nimaš ti tapravga motorja :shock:

Stari, meni še vedno pol srca za skuterje bije. Zato tudi svojega Runnerja 180 še ne nameravam prodati. Mogoče ga bom le kot 50ccm poizkusil registrirati, da me marca vse registracije ne bodo preveč udarile.

Če si za, gremo naslednjo sezono enkrat na Vršiš (iz bovške smeri), potem se bomo pa gor malo pomenili. Aja skoraj sem pozabil povedat, da grem jaz s skuterjem. :twisted:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem videl tut že BT-ja (original, še ta lepe plastike pa disk...) z RUMENO tablico.

Če maš 70ccm motor ti po moje ne bo ratal registrirat kt 125ccm zato ker je večina 70ccm mašin narejena za dirke in nimajo homologacije za na ceste.(preberte si tist drobni tisk, ki je na vseh polinijevih prospektih in reklamah)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Matr eni jih pa strelate :shock: :? .Sicer pa samo mimogrede - 125 cm3 je premalo, da bi smel na avtocesto. V Italiji in na Hrvaškem (pa verjetno še kje) pa smeš na avtocesto šele s +150 cm3.

Sicer je pa vožnja po avtocesti zelo monotona in se je izogibam tudi z motorjem - ko sem pa še imel 50 (70) kubični skuter sva pa enkrat z bratom naredila furo "1000 km okrog Slovenije" - za pot sva porabila 19 ur. Drugače se pa da s skuterjem, ki gre okrog 100 km/h doseči povprečje na večje razdalje okrog 60 km/h, kar je čisto solidno in je recimo pomenilo, da sem z Gorenjske do morja potreboval manj kot 3 ure.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Roman - dej mal povej kje si šel okrog slovenije, ker mislm jest to furo narest, ampak ne s skuterjem :wink:

Sicer se točno trase ne spomnim več, štartala sva ob polnoči od doma preko Vršiča, do Nove Gorice...Držala sva se nekako skrajnih menjnih cest, nisva pa se vozila prav do mejnih prehodov. Ker nama je zmanjkalo kilometrov (bistvo je bilo 1000 km), sva morala pri povratku v Kamniku zaviti proti Ljubljani in naprej do Logatca, preko Žiri, Jamnika in Krope do Tržiča in potem pod gorami do Begunj in domov.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

heh jaz pa sn mislo da lahko dobiš dovoljenje za avtocesto pr 50cc, moj sošolec pa ma men se zdi neke takega na sf2 50cc, ker je nekje blizi meje doma, no se mi zdi, ga morm vprašat

no jas sn se zaj pozanimal pri njem! jaz gnus sn zamenjal dovoljenje za avtocesto in ZELENO KARTO ZA TUJINO! no to zeleno karto namreč ima za sf2 50cc jaz pa sn malo zamejal, no se zgodi :lol: :lol: :lol:

dobro no, bomo že nekak preživeli vožnjo na itaq boljši deželi, sicer pa je itaq zaj zima in minus stopinje; no sicer pa se še kaki tipi kot jaz najdejo ki se spustijo z skuterjem na cesto ko sneži! no onkrat sn se glih fural ko je snežilo, morm povejat da je FINTA :D treba probat, čeprav ne priporočam močnega stiskanja na bremzo :lol: no po vožnji pa priporočam stiskanje s kaki deklini ----> pomaga (preizkušeno) :D :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jast sploh ne priporočam stiskanja na bremzo pozimi. Meni se je v snegu obrnu (vbistvu je blo še ful malo snega, kakšen cm) skuter, ko sem hotu pospešit (čisto na easy) pa ga je zaspinalo okol. Nea gre. Razn če si optimist. :wink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!