Skoči na vsebino

Malo delo


Python

Priporočene objave

Torej, teme še ni, pa bi bilo fino da je, glede na to da je referendum ta teden. Torej kaj mislite, je to korak v pravo smer za ureditev trga dela? Ali bi moralo ostati tako kot je sedaj?

Sam se nagibam k spremembi, ker:"...norost je, ko ljudje delajo isto in mislijo da se bo kaj spremenilo." Vprašanje je samo, če prednosti tega konkretnega predloga odtehtajo njegove slabosti.

Pa še to, ne razumem čisto točno, ali se bo malo delo štelo kot delovna doba za izračun pokojnine? (sej ne da bi bil tak optimist, da bi polagal upe na pokojnino, ampak red je red:)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Štelo se bo, ampak če imaš omejitev največ 60 ur dela na mesec in če delaš na polno narediš v treh letih za eno leto. Torej se splača, štejejo se ti leta, ampak nakoncu ti nanese bolj malo.

Prav tako predlog omejuje postavko in s tem zaslužek.

Jaz sem proti iz preprostega razloga. Novi predlog je po mojem mnenju slabši, oziroma nič boljši kot sedanja ureditev.

Se pa strinjam, da bi se marsikaj moralo spremeniti. Takoj podpišem za razpustitev študenskih servisov. Samo konec koncev mi je vseeno ali mi denar uzame ŠS ali država (ki mi ga vzame tako ali tako). Potem je tu še iskoriščanje "sistema" delodajalcev. Ampak to je spet tako, jaz ne poznam nobenega študenta (z mano vred), ki bi prinesel toliko denarja in prevzemal toliko odgovornosti kot nek redno zaposleni. Zgovarjat se na to, da študentje zavzemajo delovna mesta, ker so cenejši... Ja so cenejši, ma so tudi manj kvalitetni :), zdej pa čisto odvisno kaj delaš in kakšne zaposlene ljudi hočeš.

Pucat bi se moralo začeti pa malo višje, preuredit šolski sistem, potem pa naprej, ne pa takoj začeti spodaj. Pa še tukaj bi z par popravki bil novi sistem dela, dober, samo očitno še ni interesa za to, važno da se pokasira :)

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moram še to pokomentirat :)

"...norost je, ko ljudje delajo isto in mislijo da se bo kaj spremenilo."

Sprememba še ne pomeni, da je dobra samo za to ker je sprememba :D, včasih je bolše ostati na slabem kot iti še na slabše.

Sicer pa na referendum ne grem, ker bom dan raje preživel kje v hosti, predlog spremembe pa bo padel tudi brez mene :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Khm, premalo sem se poglabljal v zadevo, ne prepričajo me zagovorniki ene ali druge opcije.

Kaj me moti ? Baje je kar nekaj "študentov", ki delijo napotnice in od vsake vzamejo 10 %.

Sicer bi dejal, da je to zanemarljivo malo ampak dogaja se. Večina študentov pa je tako poštenih.

Študentskis ervisi in njihovi zaslužki tudi mene motijo, saj to ni bil njihov namen - nič nimam proti zaslužkom, toda ....

Bo treba zadevo še malo prespati in se do nedelje pametno odločiti.

Srečno drage volilke in volilci ;-)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Podpiram zakon!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Študentje naj študirajo......servisi naj nehajo bogateti in kupovati hotele, firme.....itd.

Vse lupetanje okol tega zakona so sproduciral TISTI.......ki bodo imeli sedaj tanjše denarnice na račun "študentskega dela" !!!!!

Torej.......ZA

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja ampak saj potem bo isto šel % denarja nekam, pač ne ŠS, bo šel v proračun, kako se pa tam dela z denarjem pa verjetno veš. Sploh ti, ki redno tukaj po motosvetu serješ kako ti gre vse kar je javno na K in še kako drugo okončino. Tokrat so ti očitno isti ljudje kar pri srcu, sam nekdo drug ti gre nekam.

Jst podpiram delo ob študiju, ker se mi zdi znanje pridobljeno ob študiju (štetje piva in tako naprej) premalo. Pa brez denarja si prvo 3/4 ljudi ne more privoščit študija(ostala čertina parkira audija pred šolo), če pa že za to nekako napraska, zmanjka za vse ostalo. Lahko je nekomu, ki z leti in demenco malo pozabi kako to izgleda, ampak verjetno se nisi zabubil za tistih 3-7let in potem po končanem študijo začel dihat. Jst se zavedam da se staram in želim še kašno stvar sprobat, dok jo moje telo še dopušča, recimo motor mi je kar fin.

Koliko je študij / papir vreden dandanes pa ti je verjetno jasno? Al si že malo pozabil, leta pa to ;)

(važen klimbra da si ti proti nekomu, nit nima veze komu, sam da je proti, pa da se pluva)

ps... jaz bi takoj podpru zakon z eno malo spremembo, dvig omejitve postavke. Samo to, pa bi imel dovolj denarja za študij in še kaj zraven (recimo z mojo obstoječo postavko), nekaj bi se ob študijo praktičnega naučil, ostalo bi mi pa še dovolj časa da bi zraven študiral in šel kdaj na pir ali dva

Popravljeno . Popravil Dolenc™
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Saj ne gre le za študentsko delo. Ena teta na plačani reklami nabija, da je sedaj v penziji, v stari službi bi pa radi, da pride še kaj poštimat, pa njej bi tudi bilo fino. Saj lahko dela volontersko, če ji je dolgcajt. Tistih par desetakov ji lahko stisnejo iz kofe-fonda.

Še v 90-tih je bilo veliko besed o čimprejšnjih upokojitvah, da bodo mladi in ostala aktivna populacija lahko prišli do delovnih mest. Kwajpazdey ?

Omogočiti ljudem, da delajo priložnostno in zapravljajo sicer ni neumno, pa kaj, ko zapraviš pri prispevkih, pa še v izložbah. Za dopolnilno delo namesto "pogodbenega" bi še šlo.

Kaj bo z izpiti "varstvo pred delom" in zdravniškimi pregledi pred nastopom dela ? Koliko papirjev bo delodajalec moral moliti inšpektorjem ? Prav tako se bo v tihem dogovoru dalo odstopati "napotnico" za 10 ali več %.

Glede na to, kdo je predlagal zakon, imam do njega takšen odnos kot do Bajukovih delnic.

Enako za tisto "sosedska pomoč ferboten" nebulozo.

Kaj sploh pišem, itaq sem proti vsemu razen UTD (če bo neobdavčen), saj še vedno menim, da bi morala država plačati vsakemu potrpljenja in razumevanja polnem državljanu, da bi še naprej hotel ostati član te združbe in poslušal njene predstavnike grmeti o svojih srebrninah in brezmejni inteligenci.

Dost eksperimentow !

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A SE VI SPLOH ZAVEDATE, KAJ PISE V CLENIH TEGA ZAKONA???

Pa dejte malo pomislit, kaj je sploh v zakonu, nooooo!!! :headbang::wallbash:

1. Malo delo bodo opravljali TUDI UPOKOJENCI, INVALIDI, IN OSTALI!!!

2. Malo delo bodo lahko opravljali tudi za nedolocen cas.

3. Pogodba za malo delo se bo lahko prekinila kadarkoli, kjerkoli, brez razloga.

Sestejte 1 + 2 + 3 =

Tuji delavci bodo lahko delali samo se preko malega dela, ce jim kaj ne bo vsec, bojo pac nehali delat. Simpl k keks.

Zenske bodo dobile na voljo samo se MALO DELO, nic vec dela za dolocen oz. nedolocen cas. Kaj to pomeni? Da nema vise bolniske, porodniske, regresa, 13. place, malice, NIC. Placan si po urah in pika. SUPER!

Invalidi bodo dobivali na voljo SAMO se malo delo, .....

IN? Super, ne?

PROTI!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zakaj pa mislite, da tale tajkunsko mafijsko pasje-jebna naveza tolk forsira tole "malo delo" ???

KER DELAVCI S TEM IZGUBIMO PRAKTICNO VSE PRAVICE.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zakaj pa mislite, da tale tajkunsko mafijsko pasje-jebna naveza tolk forsira tole "malo delo" ???

KER DELAVCI S TEM IZGUBIMO PRAKTICNO VSE PRAVICE.

Ne može on mene tolko jebati, kolko ja mogu malo raditi!!! Malo delo?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Podpiram zakon!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Študentje naj študirajo......servisi naj nehajo bogateti in kupovati hotele, firme.....itd.

Vse lupetanje okol tega zakona so sproduciral TISTI.......ki bodo imeli sedaj tanjše denarnice na račun "študentskega dela" !!!!!

Torej.......ZA

ti časi so mimo veš...

pa ciljaš vrjetno na krajnca :naughty:

mogoče zavist........

jebat ga... znajt se je treba na tak ali pa drugačen način.....

ladjica je pa bila pika na i da je dokazal kdo je taglavni........

drugače pa ti z 1 roke povem da si vrjetno ti več privoščiš kakor nekdo ki ima hotel in študentske servise...

problem je da so študentje včasih več zaslužili kakor delavec :headbang:

ker pač ni bilo prispekov itn...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Guest Ajdemi Popuši

Bom poškušal bit objektiven: sam sem delodajalec 25 ljudem, po drugi strani imam pa 3 otroke, katerih se zakon tudi tiče. Če ne letos, pa čez kako leto ali 3. Strankarsko sem neopredeljen, da ne bo kake pomote, da morebiti navijam za kako opcijo.

V osnovi me moti to, da je tričetrt členov zakona namenjenih predvsem tem, kako, kdaj in na kak način bodo delodajalci in pristojne državne službe vodile in nadzirale evidence o malem delu: BIG SHIT ! Administracija na kvadrat !

Člen 3, "Upravičenci": pa za koji Q----ac mešajo tu noter upokojence, predvsem tiste, ki jih je država z raznorazno zakonodajo predčasno upokojila oz. jim dala možnost da par let, kao čakanje na penzion, preživijo na borzi ???

Člen 4, alineja 3: "Bruto urna postavka" ne sme bit nižja od 4 eur. A se zavedate, da je lahko bruto nadomestilo delavca, ki je 30 let delal v neki firmi in je na refundaciji ZZZS in refundacija izhaja iz leta 2009 samo 2,9 EUR ali pa še manj !!!! ????

Člen 5.: "Posredovanje malega dela". pa ta člen je na kožo napisan raznoraznim zaposlitvenim agencijam. Prej so to bili ŠS, sedaj bodo pa razno-razne privatne agencije, katere bodo pobirale, enostavno povedano, "pristojbino" ali "vpisnino" !!!

Člen 7: "Javni razpisi": Še malo peska v oči ...

Člen 22: "Prispevki za socialno varnost": a je kdo v sistem vgradil tudi varovalko, da bodo malim-delavcem prispevki zares tudi plačani ? A bodo zopet firme ala Vegrad itd ... preveslale zakon ?

Člen 23: "Pravice ..." .. ma dajte, za hudiča, ločiti zavarovalno dobo od pokojninske dobe !

.. ma, se mi več ne ljubi naštevat neumnosti, katere so nakracali v ta zakon. Načelno sem za spremembe, ampak ne pa na tak način !

Če so že hoteli skenslat ŠS, liberalizirat trg dela in pomagati zdravstveni in pokojninski blagajni, bi to lahko naredili s prenovitvijo "pogodbenega dela" oz. "podjemnih pogodb". Lahko bi malo zmanjšali dajatve na bruto dohodek (davek na bruto 25%) in nekaj sredstev raje namenili v zdravstveno in pokojninsko blagajno. Pa če bi se še kaj vštevalo v pokojninsko dobo, tudi ne bi bilo nič narobe.

Kakorkoli že, jaz sem PROTI in VEM zakaj sem proti !

LP Ajdemi

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1. Malo delo bodo opravljali TUDI UPOKOJENCI, INVALIDI, IN OSTALI!!!

2. Malo delo bodo lahko opravljali tudi za nedolocen cas.

3. Pogodba za malo delo se bo lahko prekinila kadarkoli, kjerkoli, brez razloga.

Sestejte 1 + 2 + 3 =

Tuji delavci bodo lahko delali samo se preko malega dela, ce jim kaj ne bo vsec, bojo pac nehali delat. Simpl k keks.

Ja, pr ičasovnih omejitvah na mesec je pa tudi jasno, da t.im. malo delo ni namenjeno rednim delovnim odnosom, pač pa manjšemu obsegu dela, ki se izvaja.

Celo Slovenijo je pa nekaterim skupinam zdaj uspelo zmanipulirat na način, da bo to zdaj nov način zaposlovanja in da bo vse še bolj v qrcu kot prej ...

Kampanja laufa na način, kot da zdaj nihče več "redne službe" ne bo dobil. Pizda, kot da je redna služba nekaj, kar enkrat dobiš in pol si "na varnem". Folk se bo moral navadit, da se delo išče ... in da ko ga najdeš, ga imaš samo tako dolgo, kot delodajalec hoče, ne pa tako dolgo, kot ti hočeš. Pa naj bo to malo delo ali pa delovno razmerje ali pa pogodbeno sodelovanje.

Podpiram zakon, čeprav ni najboljši. Sicer bi bil indiferenten, ampak to, kako se zlorablja študentske napotnice itd., mi je 2-much.

Tisti, ki hočejo, da je Slovenija še dolgo in še bolj v qrcu, bodo glasovali proti zakonu o malem delu. In še proti ostalim novim zakonom, ki bodo letos tudi na referendumu.

Pa vesele božične praznike želim sem ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zakaj pa mislite, da tale tajkunsko mafijsko pasje-jebna naveza tolk forsira tole "malo delo" ???

KER DELAVCI S TEM IZGUBIMO PRAKTICNO VSE PRAVICE.

Jakob, raje nehaj pisati, preden si še več sramote narediš.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V osnovi me moti to, da je tričetrt členov zakona namenjenih predvsem tem, kako, kdaj in na kak način bodo delodajalci in pristojne državne službe vodile in nadzirale evidence o malem delu: BIG SHIT ! Administracija na kvadrat !

Dobro napisano, koristne informacije. Maš burek v dobrem ...

:)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Proti.. To področje je nujno treba uredit, ker zlorabe so, in nov zakon je potreben, ampak ko se ga bo uredilo, naj se ga uredi z bolj premišljenim in dodelanim zakonom ne neki sam da je. Kej več o tem pa kdaj drugič :)

Popravljeno . Popravil Jure
  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ZA! (čeprav je zakon daleč od optimalnega)

1. ker bodo študenti še naprej lahko delali z minimalno več pravicami kot doslej

2. ker ne bodo študenti v pizdi ko bodo izgubili status (doštudirali) in bodo delo lahko opravljali naprej. pa kaj kdo sploh ve kako sranje je ko delaš par let preko študenta za firmo potem pa ti ko nimaš statusa rečejo "zrihtaj si še naprej napotnico" ali pa bomo novega vzeli. a kdo misli da ga bodo redno zaposlili po tem ko ne bo več študent???

3. ker bi sedaj kdaj vzel koga občasno za kako (projektno, sezonsko) delo pa ne morem drugega kot študenta. zakaj pa ne morem vzet kakšnega brezposelnega ali upokojenca??? saj niso vsi brezposelni lenuhi in nesposobni in ne vsi upokojenci invalidi. ponavadi imajo vsi več kvalifikacij kot študent, pa še bolj resno so ponavadi razen tistih nekaj res motiviranih študentov.

a kdo misli da če rabiš za mesec-dva človeka da ga boš pa kar vzel za redno?

sedaj imajo študenti res privilegije in si jih prisiljen vzet če ne rabiš človeka za polni delovni čas.

4. na kurac mi grejo študentski servisi in profesionalni študentski politiki, ki mlatijo milijone za nič

tisti študent, ki se zdaj buni proti malemu delu bo še prehitro videl da sedanji sistem ni dober, samo pravico do napotnic more enkrat zgubit.

vsi se bunite, da bo manj pravic pa manj služb za nedoločen čas - A ZDAJ JIH JE PA TOLIKO???

KDOR ŽE SEDAJ IZKORIŠČA ŠTUDENTE IN DELAVCE BO JIH V BODOČE LAHKO TUDI - NIČ MANJ ALI VEČ KER ITAK VEMO DA SISTEM KONTROLE NE DELUJE!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pervy......bravo......odgovoril si to.....kar bi tudi jaz, kljub letom, demenci, menda nedofukanju zaradi impotence,.....we.

Študentu je prvenstveno.....DA ŠTUDIRA in DOŠTUDIRA. In ne mi nabijat o neverjetnem bonusu pridobivanja znanja s pomočjo študentskega del......res me zanima, kaj pridobiš koristnega za študij s tem, da tovoriš pohištvo, kelnariš........

Popravljeno . Popravil klimbra
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Marsikaj, če ne drugega, po parih prenesenih kosih pohištva, dobro veš zakaj študiraš ;)

Jaz recimo delam kjer se tudi čez čas vidim, znanje, ki sem ga tukaj osvojil mi pač ne da nobena fakulteta. Prav tako se ne branim denarja ;). Bi me tudi zaposlili, samo potem bi bila pa res jeba študirat, tako da zaenkrat se (meni) bolj splača biti na napotnico.

Dementni ljudje pozabljate (ali pa niste nikoli vedeli, ker je bilo včasih drugače), da primarni cilj študija ni da doštudiraš (recimo da je ta na drugem mestu). Na prvem mestu je osvojeno znanje, s katerim se potem lahko prodaš na trgu. Če samo doštudiraš, recimo nek ekonomist. Kaj ti to pomaga?

Debatirat to z dinozavri se ne splača, ker je trenutno čisto drugačen čas kot je bil še ne dolgo nazaj.

1. ker bodo študenti še naprej lahko delali z minimalno več pravicami kot doslej

Isto kot sedaj, niti minimalno več ni. Celo manj, ker si omejen s časom in zaslužkom.

2. ker ne bodo študenti v pizdi ko bodo izgubili status (doštudirali) in bodo delo lahko opravljali naprej. pa kaj kdo sploh ve kako sranje je ko delaš par let preko študenta za firmo potem pa ti ko nimaš statusa rečejo "zrihtaj si še naprej napotnico" ali pa bomo novega vzeli. a kdo misli da ga bodo redno zaposlili po tem ko ne bo več študent???

Ja lej, na to moraš mislit že prej, pred študijem oziroma morajo na to mislit tvoji starši, če sam ne vidiš tako daleč. Kolk ekonomistov joka da jih noben noče zaposlit(prištejem tudi fdv). Ja kako kurca pa naj jih, faks je relativno lahek za naredit, uporabnega znanja da bolj malo, trg potrebuje par ekonomistov na let, univerze jih pa naštancajo nekaj 100. Kam naj grejo, kaj folk sploh misli da gre študerat nekaj kjer jih je že tako preveč, potem pa še reče da jih nihče noče zaposlit. Med tem ko določene stvari ne bi noben delov/študirov. Družboslovnega kadra je pri nas preveč, naravoslovnega premalo.

To je zdej že za novo temo, kako faljen je izobraževalni sistem in tudi mentaliteta staršev (ki so odraščali v drugačnih časih, pa če priznajo ali ne). Meni je mama skos tupila šola šola šola, ni mi pa nikoli znala povedati zakaj, oziroma je bil odgovor dobra služba. Zdej ko sem jo pa po dohodkih malo prehitel, pa še nisem diplomiral (delam na tem), pa zna tud men kašno besedico prisluhnit :)

3. ker bi sedaj kdaj vzel koga občasno za kako (projektno, sezonsko) delo pa ne morem drugega kot študenta. zakaj pa ne morem vzet kakšnega brezposelnega ali upokojenca??? saj niso vsi brezposelni lenuhi in nesposobni in ne vsi upokojenci invalidi. ponavadi imajo vsi več kvalifikacij kot študent, pa še bolj resno so ponavadi razen tistih nekaj res motiviranih študentov.

a kdo misli da če rabiš za mesec-dva človeka da ga boš pa kar vzel za redno?

sedaj imajo študenti res privilegije in si jih prisiljen vzet če ne rabiš človeka za polni delovni čas.

To če čist faljen ragument, obstaja to že sedaj, če slučajno ne veš (v kar dvomim) se temu reče avtorska pogodba.

4. na kurac mi grejo študentski servisi in profesionalni študentski politiki, ki mlatijo milijone za nič

Tudi meni, pa kaj čmo, pravijo da mamo kar si zaslužmo :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To če čist faljen ragument, obstaja to že sedaj, če slučajno ne veš (v kar dvomim) se temu reče avtorska pogodba.

Zakaj avtorska - saj obstajajo tudi druge vrste pogodb. Avtorske pogodbe so tudi nekaj, kar se preveč na široko zlorablja ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Gost
Ta tema zaprta in dodajanje odgovorov ni več mogoče.
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!