Skoči na vsebino

Malo delo


Python

Priporočene objave

Dolenc zgrešil si moj point s tipom in BMWjem. Nism jst nobenmu fouš, če je po poklicu sin in skoz belo zacementiran pod nosom. Jaz imam druge vrednote. Seveda pa naša država nateguje tudi nas redno zaposlene, o tem ni dvoma. Jaz imam zase dovolj in to mi je najbolj pomembno. Bom pa v nedeljo dal svoj glas proti in potem ne bom mel kaj več za jamrat kakrš koli rezultat že bo. Upam pa, ko bom mel šoloobvezne otroke, da jim bom lahko nudil in pomagal maksimalno, da pa se bodo znašli lahko tudi brez mene preko malega dela ali pa napotnice. off....

Popravljeno . Popravil sergini
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

.... Bom pa v nedeljo dal svoj glas proti in potem ne bom mel kaj več za jamrat kakrš koli rezultat že bo. Upam pa, ko bom mel šoloobvezne otroke, da jim bom lahko nudil in pomagal maksimalno, da pa se bodo znašli lahko tudi brez mene preko malega dela ali pa napotnice. off....

Js sm mislu, da si ZA :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Point sem že zadel in te podpiram :D. Samo kot pravim, bmw in poklic sina, nima veze z malim delom :)

Maus jebiga, mogu boš žrtvovat malo nedeljskega vremena in namesto, da bi okrival lepote Slovenije, boš moral na referendum glasovat :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Maus jebiga, mogu boš žrtvovat malo nedeljskega vremena in namesto, da bi okrival lepote Slovenije, boš moral na referendum glasovat :P

sj se bom pred furco ke zapelu .... tm še niso vidl mojga kombinezona :lol: ... pol si bom pa na hrbet prlepu ZA in pelu po lepotah Slovenje :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Točno tako. In s tem se umetno povečuje plača ...

Po tvojem mnenju se umetno povečuje plača? Meni, če nebi povrnili potnih stroškov (ki jih seveda porabim) bi mi na mesec ostalo samo 540 EUR ali pa še toliko ne, ker bi še denar za bencin zapravil od gole plače....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ah dejte no...malice, prevozi na delo... pa to menda sam še u sloveniji poznamo :evilgrin:

Točno tako. In s tem se umetno povečuje plača ...

Glede na evropske cene najemnin, ter produktov ozr. storitev, je povprečna plača mizerna že z bonitetami, kaj šele brez.

"Mali delavci" nimajo bonitet, s tem pa tudi redno zaposlenim pada vrednost...posledično lahko pričakujemo le devalvacijo dela.

Morda se lahko tolažite, da imate itak sigurno službo in vam dol visi kaj se gre vlada, a ta zakon za sabo prinese tudi inflacijo vrednosti Vašega dela ozr. vaše vrednosti, v kolikor seveda niste v vrhu svoje stroke in ste praktično nepogrešljivi.

A konec koncev bo tudi Vas sunilo v rit, ker lahko vaše delo za manjšo vsoto (razen redkih izjem) opravlja Jožica v penziji ali pa študent Anže in to pod dosti slabšimi pogoji...

Statistika je nehvaležna reč.

En študentski ljubljanski sinček gre poleti za 14 dni kelnarit, za foro, da vidi kako je kdaj delati v življenju. Zasluži 400€, ki jih zabije v enem vikendu v Portorožu.

Drugi marljivi študent kmečkih korenin iz Murske Sobote, celo leto med izpiti pomaga v lokalu, ker ne bo jedel, če nebo delal. Zasluži 600€/mesec (cca. 120ur mesečno). 200za sobo 50 za stroške 100za hrano 50za knjige 50 za transport 50 za pivo 50 za eno novo majico in eno novo srajco.

Prvi študent je zaslužil 400€, drugi pa 6600€. Prvi bo z uvedbo malega dela živel po starem, drugi bo pa postal kelner, ker bo drugače moral nazaj v MS molst krave.

Prosim , naj mi nekdo napiše, kje je tu pozitivna diskriminacija...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sj se bom pred furco ke zapelu .... tm še niso vidl mojga kombinezona :lol: ... pol si bom pa na hrbet prlepu ZA in pelu po lepotah Slovenje :P

Jest tut :notworthy:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

PROTI, ker zakon ni ne dober in ne slab. Slaba in diskreditirana pa je ta vlada in dokler ne spakira kovčkov in spoka bom proti vsemu, kar od te vlade pride. In enako velja tudi za naslednjo, če se bo šla pocarstva in neoliberalizma. Reforme so potrebne in to vseobsežne reforme, začno se pa naj s tem, da bodo elite zavezane odgovornosti za svoje delo.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Res se bo videlo, koliko ljudi ne mara sedanje vlade. Ne bo se pa videlo, koliko ljudi "ima rado" JJ-ja ...

Toliko kolikor jih bo volilo PROTI malem delu, več ali manj

  • Ni mi všeč 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Toliko kolikor jih bo volilo PROTI malem delu, več ali manj

Ne vem če bi se strinjal.. Med meni poznanimi ljudi, za katere vem da bodo glasovali proti, je več levičarjev kot desničarjev, ki niti približno niso navdušeni nad Janšo.

Janševi verniki bodo najbrž res večinoma glasovali proti ker tako pravi šefe, ampak zagotovo pa glasovi proti ne bodo odraz Janševe popularnosti.

  • Všeč mi je 1
  • Ni mi všeč 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

PROTI, ker zakon ni ne dober in ne slab. Slaba in diskreditirana pa je ta vlada in dokler ne spakira kovčkov in spoka bom proti vsemu, kar od te vlade pride. In enako velja tudi za naslednjo, če se bo šla pocarstva in neoliberalizma. Reforme so potrebne in to vseobsežne reforme, začno se pa naj s tem, da bodo elite zavezane odgovornosti za svoje delo.

Ha, ha me zanima kakšen bi bil rezultat arbitražnega sporazuma, če bi ga imeli danes in ne eno leto nazaj. ..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ha, ha me zanima kakšen bi bil rezultat arbitražnega sporazuma, če bi ga imeli danes in ne eno leto nazaj. ..

Arbitražni sporazum je bil eden izmed dobrih dosežkov te Vlade in dobro, da je bil na začetku mandata.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Po tvojem mnenju se umetno povečuje plača? Meni, če nebi povrnili potnih stroškov (ki jih seveda porabim) bi mi na mesec ostalo samo 540 EUR ali pa še toliko ne, ker bi še denar za bencin zapravil od gole plače....

in v tem primeru bi si ti lahko:

- poiskal boljšo službo

- se šel šolat za kaj bolj perspektivnega

Niso vse delodajalci krivi, no ... in država tudi ne ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Drugi marljivi študent kmečkih korenin iz Murske Sobote, celo leto med izpiti pomaga v lokalu, ker ne bo jedel, če nebo delal. Zasluži 600€/mesec (cca. 120ur mesečno). 200za sobo 50 za stroške 100za hrano 50za knjige 50 za transport 50 za pivo 50 za eno novo majico in eno novo srajco.

Ne pozabi - oni iz Murske Sobote si bo vsak tedn pripeljal hrano od doma, kjer malo na črno koljejo pa take fore ... ;)

PROTI, ker zakon ni ne dober in ne slab. Slaba in diskreditirana pa je ta vlada in dokler ne spakira kovčkov in spoka bom proti vsemu, kar od te vlade pride. In enako velja tudi za naslednjo, če se bo šla pocarstva in neoliberalizma. Reforme so potrebne in to vseobsežne reforme, začno se pa naj s tem, da bodo elite zavezane odgovornosti za svoje delo.

Vlade se bodo menjavale, jaz in ti pa dvomim, da bova kdaj zadovoljna ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vlade se bodo menjavale, jaz in ti pa dvomim, da bova kdaj zadovoljna ...

Nikoli my friend, dvom ni konec temveč začetek modrosti. Ceni dobro in grajaj slabo. Žal je s temi našimi elitami na sporedu bolj tisto drugo. Saj res, da vsi jamrajo, da je kriva kriza, pa prejšnja vlada ali uprava ali nadzorni svet itn. a ko so se potegovali na volitvah/razpisih za zveneča mesta z dobrimi plačami in beneficijami, tedaj noben ni omenjal tega, da ne bo sposoben reševati težav in mu bo za vse kriv cel svet.

Moram pa reči, da so me nazadnje pozitivno presenetili ekonomisti, ki so se zbrali na okrogli mizi in povedali naslednje (vir: delo.si):

»Za to, kar se nam dogaja zdaj, je kriv finančno-bančni sektor in mi niti ne razmišljamo o tem, da bi ga obdavčili. Naš kapitalizem potrebuje temeljito preobrazbo,« je opozoril Kovač. Pezdir mu je pritrdil s komentarjem, da smo Slovenci v tržno ekonomijo vstopili z napačnimi pričakovanji: »Odcepili se nismo z namenom, da sprejmemo tržno ekonomijo, ampak iz nacionalnih interesov. Nikomur se ni sanjalo, kako normalno privatizirati in voditi gospodarstvo. Posledično je 20 let po tranziciji mnenje večine, da se do kapitala pride zgolj z goljufijo in prevzemi, ki potekajo prek političnih krogov.« Sogovorniki so kot poglavitno težavo izpostavili neučinkovit pravni sistem. »Kazensko pravo ne kaznuje elit. Ko so sodniki spali po garderobah, je država vzpostavljala neko formo kapitalizma, ki pa je brez vsebine. Kljub vsej politični retoriki nimamo institucij, ki bi nadzirale gospodarski kriminal. Nekoga, ki je zaradi nesposobnosti in pohlepa spravil podjetje na boben, je treba obravnavati kot morilca. Naš kapitalizem pa še vedno vodijo interesne skupine, ki so vsako leto bogatejše in bolj pohlepne,« je opozoril Klemenčič in dodal, da v povprečju 200 podjetij v Sloveniji prejema politično rento.

--

BTW, poglejte si film 'http://www.youtube.com/watch?v=FzrBurlJUNk' (na povezavi je samo predogled). Večini ne bo povedal nič novega a je kljub temu lepo sestavljen mozaik dogajanja, ki je pripeljalo do globalne finančne krize in se še odvija.

Popravljeno . Popravil Fritz
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kar je boldano - točno tako.

Nekdo, ki je bankrotiral firmo, dve, pet, je serijski ... In takemu je dovoljeno ustanavljati nova podjetja, saj vendar "ustvarja in ustvarjanja je pri nas premalo" ...

Tale liberalizem nam je večini v pogubo ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Guest Ajdemi Popuši

Da se ne bomo preveč oddaljili od naslova teme "malo delo": a morda kdo ve, kako so podobne stvari urejene npr. v Avstriji, Nemčiji, Švici, Italiji .. ?

Njihova ekonomija zagotovo ni primerljiva z našo, blo bi pa vseeno dobro malo "pošpegat k sosedom".

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Da se ne bomo preveč oddaljili od naslova teme "malo delo": a morda kdo ve, kako so podobne stvari urejene npr. v Avstriji, Nemčiji, Švici, Italiji .. ?

Njihova ekonomija zagotovo ni primerljiva z našo, blo bi pa vseeno dobro malo "pošpegat k sosedom".

Marta Gregorčičeva je v Dnevniku pisala, da so si naši zakonodajalci Zakon o malem delu sposodili od Nemcev, le da so pri tem nekako izpustili vse tiste varovalke vgrajene v nemški zakon, ki preprečujejo, da bi ta zakon postal obvod s katerim bi sprostili trg delovne sile na način kot to hočejo neoliberalci pa tudi delodajalci.

Sicer pa to ni osamljen primer. Precej zakonodaje in predpisov si sposojamo 'od zunaj' le da to ne znamo primerno prilagoditi našim razmeram ali pa so 'prilagoditve' namerno ali nenamerno tako narejene, da je predpis na koncu kvečjemu spačena verzija originalnega predpisa s čemer je sam duh in namen predpisa popolnoma predrugačen.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

S tem se strinjam, še Ustava RS je spisana po nemškem modelu, le da imamo mi kot edini na svetu vključeno tudi prepoved mučenja živali in pozitivno diskriminacijo ciganov (Romov).

Ta rešitev ni dobra, saj ni niti celostna niti dolgoročna, kot bi morala biti!

Tisti, ki ste ZA, se odločate za kratkovidno, polovičarsko rešitev, ki nas bo v praksi bolj brcnila v rit, kot nam ponudila kakšno olajšanje ozr. ureditev kakšnega vprašanja.

Odločate se ZA ukinitev profitnih študenskih servisov in za čisto nič drugega pozitivnega.

Medtem, ko se privoščljivo fokusirate na to diverzijo in jo goreče podpirate, vam iz drugega žepa potihem jemljejo pravice...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Guest Ajdemi Popuši

Pa tudi ŠS so še vedno v igri ! Bodo pač sodelovali na javnem razpisu pod drugim imenom firme (x člen zakona) in glede na izkušnje, bodo ZAGOTOVO lahko tudi v bodoče posredovali pri malem delu.

Pa razne 'MAN POWER', 'ADECCO' agencije ..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa razne 'MAN POWER', 'ADECCO' agencije ..

Poznam situacijo s takimi agencijami, firma jim plačuje 1700 € na mesec za delavca njemu dajo pa MINIMALCA :BUA:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Guest Ajdemi Popuši

Poznam situacijo s takimi agencijami, firma jim plačuje 1700 € na mesec za delavca njemu dajo pa MINIMALCA :BUA:

Jap, to je tudi meni poznano in bi lahko celo stvar podkrepil z imeni in številkami. Isto tudi za enih par ŠS.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Gost
Ta tema zaprta in dodajanje odgovorov ni več mogoče.
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!