Skoči na vsebino

Izpuh za maxi-ja


Priporočene objave

Pozdravljeni!

Razmišljam o nakupu izpuha za mojega maxi-ja (Nexus 500) pa me zanima, če si je kdo kaj takšnega že omislil, kaj je kupil in kako je kaj zadovoljen. Ostali maxi vozniki, če ste naredili predelavo, me prav tako zanimajo prejšnja vprašanja. Za mnjenja pa seveda prosim tudi ostale člane :)

(uf, mater sem naložil) :)

Hvala in LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz ga nimam, iskreno povedano, če mi bi finance dopustile, pa bi svojega T-Maxa okrasil z enim Akrapovičem. Pa ne glede na to, kolko se bi poznalo na moči, ampak glas wub.gif

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Točno to. Tiste 1KM niti opazil ne boš, tako da gre tako ali tako samo za zvok... Samo da ne bo potem preglasen. Ali se kje da dobiti podatek, koliko je zakonsko dovoljeno? V decibelih?

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz ga nimam, iskreno povedano, če mi bi finance dopustile, pa bi svojega T-Maxa okrasil z enim Akrapovičem. Pa ne glede na to, kolko se bi poznalo na moči, ampak glas wub.gif

Naš prijatelj ima na t-maxu akrapota in moram povedat, da je zvok res super. Kar gušt mi je vozit za njim, še posebno, ko se zeza s pospeški ( gasom ) :whistle::music1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni!

Razmišljam o nakupu izpuha za mojega maxi-ja (Nexus 500) pa me zanima, če si je kdo kaj takšnega že omislil, kaj je kupil in kako je kaj zadovoljen. Ostali maxi vozniki, če ste naredili predelavo, me prav tako zanimajo prejšnja vprašanja. Za mnjenja pa seveda prosim tudi ostale člane :)

(uf, mater sem naložil) :)

Hvala in LP

Obrni se na @Drejčija. On ima SBK lonec na Nexusu (pa še par dodatkov :whistle: ). Ti bo s prve roke povedal kako in kaj. Drugače pa imaš večino sprememb na maxijih opisanih v temi Moj maxiscooter

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne me narobe razumet !

MAXSI je namenjen turističnim vožnjam in se mu prilega nežen glas (z original izpuhom) kot turerju, morda res kakšna atraktivna GILERA NEXUS ali YAMAHA T-MAX bi zvenela športneje z kakšnim sport izpuhom , kateri že videz poudarja na športnost. Lp.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a se spomni kdo enga ko je po primorski v konvoju ropotal s tistim auspuhom ???

:l_01: :l_01: :l_01: :l_01: :l_01:

sem že iskal ob cesti nekaj, da mu utišam tisto ...

vsakemu svoje ... jaz menim, da maxi more lepo brnet

Bobnijo in grmijo naj na dirkališčih,

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

moja malenkost je imela na prejšnjem motorju nekoč arrow avspuh. rezultat: malo boljše v srednjih obratih, fantastičen zvok ko ga je kdo poslušal od daleč, meni na dolgih furah se je fantastičen zvok spremenil v neznosno prdenje.

skratka: ne priporočam na naše sesalce montirat kaka glasna jajca.preveč muke na dolgih furah.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz bi imel še vprašanje, kaj pa glede homologacije. Ne rabi nič. Ti ga samo montiraš in to je to ali moreš homologacijo popravit???????

:hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz bi imel še vprašanje, kaj pa glede homologacije. Ne rabi nič. Ti ga samo montiraš in to je to ali moreš homologacijo popravit???????

:hmm:

Obvezna je homologacija. Ko kupiješ izpuh zato pazi, da imaš potrebne papirje, ker če ne ga ne moreš homologirat (nekega izpuha za pisto, ne moreš homologirat pri nas za cesto).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Kakšen Akrapovič, bejžte ga srat...

Komaj čakam električne skuterje. Zadnjič sem videl enega retro, vešpico, čisto tiho je šelelstel mimo...

Majka bo užitek, MP3 lepo brez ropotanja (ne hibrid, cel na štrom), samo radio imaš na tiho, pa veter poslušaš. Kot na jadranju...

LPF

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Vsak ima pač svoje želje in svoje vedenje okoli motorjev in glasnosti. A nebi bilo brez veze, če bi imeli vsi enake želje? Eni pač raje z, drugi pa brez :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...

Jaz imam Akrapovicha na T maxu z menjanim variomatom. Prednosti so dve: Pospeški in zvok, ki je poleg tega da je fantazija, pridoda k varnosti v mestu. Če me avtomobilist sliši, me tudi vidi

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

za nexusa se dobi res karkoli glede izpuhov.

Leovince, MIVV, G&G, imajo problem da so ravni brez prekatov, kar po logiki je bolje saj je bolj odprt, vendar za piaggio master to ni dobro saj potrebuje bolj zaprt izpuh saj če ne na nizkih obratih postane zelo len, za kompenzirat je treba potem variator, lažje valčke, trša povratna itd itd = motor se bolj vrti da sploh kam gre, več pije, bolj ropota

Arrow, Giannelli, Malossi, FRESCO, so z prekati. to pomeni manj glasnosti večja odzivnost motorja, seveda večja teža kot prejšni. = razlika z originalnim je malo manj teže, performansi so malenkost boljši skozi celo območje vrtljajev.

Provali smo še vse živo, nazadnje se testira FESCO in AKRAPOVIČ oba delata izvrstno

Za vse pa velja da več kot 1hp se ne da dobit ven. Bistvo izpuha je zvok in seveda teža. Še vedno je original izpuh izvrsten. Razmislit je treba ali je 200-400 ruto vredno za izpuh, namesto omenjeni denar vložit v zavore, amortizerje in variator

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zgolj moje mnenje...

Maxi je pač maxi in ne dirkalnik.

Če želiš da te vidijo drugi udeleženci v prometu nabavi odsevno ultra vidno jakno in čelado. Deluje :yea1:

V mestu se za glasnim strojem res vsi obračajo :eek: , ampak verjemite da večina zato :music4: , ker jim gre na jetra :BUA: .

Še frklje se navadno samo hihitajo 'prepotentnemu ropotaču', (temu pa manjka seksa)

Če pač hočeš ropotat kot so nekoč tisti avtoti za žaganje drv, potem pa kar v nabavo...

Ampak povsem zadosten učinek dobiš, za male denarje, če iz starega mopeda zbiješ dušilce iz rora.

Položnica za ropot je pa pri obeh enako visoka :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Se strinjam.

Kar groza me je bilo ko sem videl da je na voljo že Akrapovič za MP3... :eek:

lpF

Zgolj moje mnenje...

Maxi je pač maxi in ne dirkalnik.

Če želiš da te vidijo drugi udeleženci v prometu nabavi odsevno ultra vidno jakno in čelado. Deluje :yea1:

V mestu se za glasnim strojem res vsi obračajo :eek: , ampak verjemite da večina zato :music4: , ker jim gre na jetra :BUA: .

Še frklje se navadno samo hihitajo 'prepotentnemu ropotaču', (temu pa manjka seksa)

Če pač hočeš ropotat kot so nekoč tisti avtoti za žaganje drv, potem pa kar v nabavo...

Ampak povsem zadosten učinek dobiš, za male denarje, če iz starega mopeda zbiješ dušilce iz rora.

Položnica za ropot je pa pri obeh enako visoka :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To je res da je maxi namenjen tihim udobnim vožnjam, že sama struktura večinih modelov je zašiljena v potovalno elegatno obliko, razen redkih izjem ki žarijo po športnem duhu ,kateremu prilega malce več hrupa.

Moje mišljenje je, da vsak naj si nabavi kar si želi in naj se ne ozira na druge, saj motor si kupiš zase in ne kaj bodo rekli drugi, važno je da ko se pelješ ,da uživaš v tem kar hočeš, razen da ne nekje prekomerno iztopaš od ostalih. Lp.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Če koga zanima ugodno prodam z montažo komplet original SPORT izpuh GPR (z krivinami in cevmi iz nerjavečega jekla) za BURGMAN 650 ki ima odličen basss glas. Izpuh je v zelo dobrem original stanju brez kakšne predelave ali poškodbe. Tel: 070 878966

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 5 tedne pozneje...

Če koga zanima ugodno prodam z montažo komplet original SPORT izpuh GPR (z krivinami in cevmi iz nerjavečega jekla) za BURGMAN 650 ki ima odličen basss glas. Izpuh je v zelo dobrem original stanju brez kakšne predelave ali poškodbe. Tel: 070 878966

Izpuh je prodan !!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če koga zanima športni izpuh za burgman 65020100911115253_11092010154.jpg

boljše slike so v mojem albumu izpuh je celoten od mašine do lonca novi je okrog 500eur

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 8 mesecev pozneje...

Če koga zanima ugodno prodam z montažo komplet original SPORT izpuh GPR (z krivinami in cevmi iz nerjavečega jekla) za BURGMAN 650 ki ima odličen basss glas. Izpuh je v zelo dobrem original stanju brez kakšne predelave ali poškodbe. Tel: 070 878966

Prodam še eden enak SPORT izpuh GPR za Burgmana 650, zelooo ugodno !!!

Popravljeno . Popravil x raider
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!