Skoči na vsebino

Vožnja brez izpita a kategorije


yamaha2025

Priporočene objave

Pozdravljeni...

Letos sem prvič postal novi, a še nelegalni motorist... Namreč nimam izpita A kategorije. Do zadnjega nisem vedel, a bi sploh šel v nabavo motorja ali ne, zato se tudi prej nisem odločal za opravljanje ozpita.

Motor sem kupil takoj na začetku aprila in se hkrati vpisal v avtošolo.

Do sedaj sem opravil zdravniškega, društveni cpp in glavni cpp in odvozil nekaj ur vožnje.

Konec meseca pa imam glavno izpitno vožnjo...

Sem se pa do sedaj in očitno še do konca meseca vozil brez dokumenta...

Imam vso opremo ( čelado, rokavice, škornje, hlače, jakno), tako, da upam, da imam manj možnosti, da sem ustavljen s strani policije...

Žal se ne morem upreti, da se ne bi voziil...

Kakšne so vaše, izkušnje, mnenja...?

Lp, Tomaž

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

izkusenje............. nikakrsne. najprej izpit potem motor (pri meni)

mnenje? ce bos imel sreco, te:

- ne bodo dobili brez izpita

- bos prezivel to obdobje brez pizdarije

- ti ne bo potrebno cakati x let na dovoljenje ponavljanja opravljanja izpita A.

seres. in to brez veze. ce ne mores pocakati mesec dni, kaksen bos sele v prometu - se en nekontroliran projektil?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mene pa zanima kolk je kazen če me dobijo brez A kategorije na 125ccc mopedu? vem da me boste prec napizdl, sam vseen upam da se kšn najde in pove cifro :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vse je O.K. dokler te ne dobijo, pol bo pa cirkus in jok pa stok ;-)

Aja, kazen je 500 €, če pa te dobijo še drugič, ti lahko zaplenijo moped....

Popravljeno . Popravil HD-Dyna
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če se ne motim je 500€, če se motim me pa popavte!

Pa jaz mislim, da je tukaj na forumu skoraj polovica uporabnikov, kot je uporabik yamaha2025, da je motor kupil preden je naredil izpit in odvozil nekaj kilometrov.

Ne zagovarjam tega, vendar je zelo težko potrpet.

Če bo pa kdo rekel, da ja z lahkoto pustil motor v garaži pol leta in se ni zapaljal en krog, potlej pa res nevem kaj je z njim narobe. :closedeyes:

Sam še nimam izpita in ne motorja. Vendar bo najprej izpit (se že dela na tem), nato motor, samo zaradi financ... :rolleyes:

Nasvet: Probaj se voziti v skupini (3 motoristi ali več). Pri tem je manj možnosti, da ustavijo celo skupino. Pa čimprej izpit naredit! :)

Popravljeno . Popravil r_o_b_i
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kolker vem 500eur pa prepoved opravljanja izpita določeno obdobje. Prava pizdarija je, če si udeležen v nesreči brez izpita...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kakšne so vaše, izkušnje, mnenja...?

Preden sem naredil izpit, sem imel že motor in opremo in privat lekcije, da sem sploh znal speljat in se odpeljat na Rakitno in nazaj s hitrostjo 30-50 km/h.

Ko sem naredil izpit, se nisem takoj spravil izdelat vozniškega dovoljenja, bil sem pametnejši od vsega sveta (in definitivno pametnejši, kot sem sedaj ;)), in ko so me nekega večera v Lipici pri Škofji Loki ustavili škifi in mi naložili kazen ... nisem bil glih najsrečnejši na svetu. Je šlo 100 jurjev instantno po gobe.

Skratka - moj nasvet je: ne splača se. Sicer poznam občutek strašanske portebe po pičenju frajerja in uživanja svobode na dvokolesniku, ampak je to skrajno neumno početi brez vozniškega izpita. Razen, če si lahko to v materialnem in moralnem smislu privoščiš.

No, je pa res, da takrat nisem vozil tako, da bi moral že spraševati, ali mi je guma zdrsnila zaradi cvetnega prahu na cesti ... to vprašanje se mi res zdi debilno. Razen, če je avtor hotel pač povedati, da ima motor, in tako opozoriti samske fuka hotne pičke na svojo persono.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, je pa res, da takrat nisem vozil tako, da bi moral že spraševati, ali mi je guma zdrsnila zaradi cvetnega prahu na cesti ... to vprašanje se mi res zdi debilno.

V avtošolah zelo poudarjajo, da nobeno vprašanje ni neumno :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če bo pa kdo rekel, da ja z lahkoto pustil motor v garaži pol leta in se ni zapaljal en krog, potlej pa res nevem kaj je z njim narobe. :closedeyes:

Temu se reče zrelost.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jop kazen je 500€ oz. če takoj plačaš 250... Glede tega ali ti dajo prepoved opravljanja izpita za določeno obdobje ne vem.

Pa če že imaš tolk dnarja da bi ga rad škifom dajal, ga dej pa še meni malo... :slap:

Na tvojem mestu bi počakal še te dva tedna ali tri. Sicer pa če že delaš izpit se pomojem tak al tak voziš z motorjem. Te pa čisto razumem, zapelji se radij 5km okoli hiše (če živiš kje na vasi), pol pa parkiraj pa ga mal slikej pa pucej in ti ne bo težko počakati... :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Preden sem naredil izpit, sem imel že motor in opremo in privat lekcije, da sem sploh znal speljat in se odpeljat na Rakitno in nazaj s hitrostjo 30-50 km/h.

Ko sem naredil izpit, se nisem takoj spravil izdelat vozniškega dovoljenja, bil sem pametnejši od vsega sveta (in definitivno pametnejši, kot sem sedaj ;)), in ko so me nekega večera v Lipici pri Škofji Loki ustavili škifi in mi naložili kazen ... nisem bil glih najsrečnejši na svetu. Je šlo 100 jurjev instantno po gobe.

Skratka - moj nasvet je: ne splača se. Sicer poznam občutek strašanske portebe po pičenju frajerja in uživanja svobode na dvokolesniku, ampak je to skrajno neumno početi brez vozniškega izpita. Razen, če si lahko to v materialnem in moralnem smislu privoščiš.

No, je pa res, da takrat nisem vozil tako, da bi moral že spraševati, ali mi je guma zdrsnila zaradi cvetnega prahu na cesti ... to vprašanje se mi res zdi debilno. Razen, če je avtor hotel pač povedati, da ima motor, in tako opozoriti samske fuka hotne pičke na svojo persono.

No temu se pa reče NEZRELOST . Ej a nebi nas olajšal teh debilni pa odpedaliral. Ja dodal ti bom še "falš moralist" s tem si to tukaj dokazal.

yamaha2025 vozi se glej da te ne dobijo pa ne delaj pizdarij če pa bi obiskal kako pisto bi bilo boljše dobil bi iskušnje,kar bi potrošu za našo državo bi brez problema obiskal vsaj 3 krat(ali pa večkrat) recimo Marof dobil bi bolj pametne nasvete kot tukaj pa še škodilo ti nebi.Premisli pa srečno!

Popravljeno . Popravil exclan
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Takole....

Naj povem, da sem pri svojih 41 letih, zelo previden, počasen voznik in mislim da zelo zgleden voznik, pa naj bo to z avtom ali motorjem.

v mestih se držim omejitev, prekoračim morda za dva do tri kilometre in nič več.

Ja, vem, da sem nestrpen glede vožnje z motorjem, a baje statistika pravi, da naj bi bilo pri nas kar 40% voznikov brez izpita, kar so mi povedali v avtošoli...

Vprašal sem tudi za posledice če me ustavijo:

Kazen je točno 1300 Eur, ne morejo pa ti po novem prepovedati opravljanja izpita.

Tako sem si rekel, da bom šel v riziko, ker v najslabšem primeru bom ob denar.

Povedali so tudi, da bo po 1.7.2011 nov zakon, če boš vozil pod vplivom alkohola ( jaz nikoli ne vozim, če klaj spijem), a vseeno povem. Izpita ti ne bodo vzeli, boš pa dobil precej visoko kazen ( denarno) in posvet pti osebnem zdravniku, nadalje pa zdravljenje z odvisnostju, kar bo tudi takoj vpisano v izpitu, če te bodo preverili.

Jaz k sreči v vseh letih nisem nabral nobenih kazenskih toč, nikoli napihal...

Edino to sem sedaj v prekršku, ker se vozim...in res upam, da me ta dva tedna ne ustavijo, sicer pa bom kakšno uro vožnje do tačas poizkušal kar ipustiti hehe...

Pa še to...kolikokrat pa so vas sploh ustavili???

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hmm ustavijo... V mesecu aprilu sem bil ustavljen z avtom 1x (radar) in z motorjem 1x kontrola prometa. Drugače pa čisto odvisno lahko te nikol lahko pa 3x na dan! Pač loterija na nek način, ne splača se jo igrat! :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

yamaha2025 en nasvet. V drugi temi sprašuješ o gumah pa o cvetnem prahu pa itd. Iz 2 tem je razvidno ,da si popolni začetnik z neznanjem in brez občutka. Svetujem ti ,da se ne igraš sam s sabo ter z ostalimi udeleženci v prometu. Sam sem tudi vozil motor brez izpita. Samo sam zase lahko rečem ,da sem motor obvaladu. MAlo v razmislek, četudi si 41 letni umirjeni voznik.

Srečno vožnjo

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kar se mene tiče je tako..

Nekomu, ki pozna prometne predpise in najverjetneje že veliko let vozi avtomobil tisti štempelj pri A kategoriji itak ne predstavlja neke bistvene razlike, če se pogovarjamo o vožnji 3 tedne pred opravljenim izpitom in 1 teden po opravljenem izpitu. Vmes je razlike par ur vožnje v avtošoli od katere pa dvomim, da bo v smislu izkušenj obvladovanja motocikla odnesel toliko, da bi bila kakšna bistvena razlika koliko je "usposobljen" za vozit motor 3 tedne prej ko je še nelegalen brez izpita in takoj po tem ko bo izpit tudi formalno imel opravljen.

S tega vidika se mi pač zdi neumno stališče nekaterih v smislu, kako si lahko tak sploh dovoli it na cesto brez izpita. Zase in za ostale je čist isto varen/nevaren en teden pred in en teden po izpitu, razlika je sam v izpoljneni formalnosti.

Odločitev naj torej temelji na tem, ali si dejansko pripravljen reskirat precej veliko kazen in morebitno hudo pizdarijo, če boš vpleten v prometno nesrečo. Moje mnenje je, da ni vredno tvegat in da se zaradi omenjenega bolj splača počakat na izpit. Sej 1 mesec spet ni tako zelo dolgo.

V vsakem primeru se je pa treba zavedat, da tudi opravljen izpit ne pomeni, da si sedaj pa dejansko sposoben obvladovati motor. Da prideš do točke, ko lahko rečeš, da dejansko dobiš filing kolikor toliko obvladovat motor je pomoje treba naredit minimalno 20.000km. Pa ne mislit, da je to veliko, oziroma da sedaj pa vse veš, čeprav se ti v tistem trenutku mogoče že tako zdi (kasneje ugotovš, da pač nisi imel prav). Izkušenj nikoli ne prenehaš nabirat, je pa dejstvo, da si po prevoženih 20.000km, par delavnicah varne vožnje in mogoče kakšnemu track dayu na Marofu bistveno bolj sposoben peljat motor, kot na samem začetku, kar se odrazi predvsem v manjšem številu kritičnih situacij, četudi skozi voziš isti zmeren tempo. Enostavno znaš pri enaki vožnji bolj pravilno reagirat kadar je treba, oziroma enostavno dobiš mal filinga. Problem pri novincih je namreč v tem, da pri kakšni čisto normalni in rešljivi situaciji zaradi neizkušenosti in strahu reagirajo pretirano panično in jo sami naredijo nerešljivo.

Če se navežem še na tisto temo o gumah in cvetnem prahu.. Jaz sem vozil Qualifierce in gume čist solidno držijo.. Če ti guma oddrsava voziš čist preveč agresivno za tvoje izkušnje, zato kar lepo malce bolj v izi :)

Srečno

Popravljeno . Popravil Jure
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Takole....

Naj povem, da sem pri svojih 41 letih, zelo previden, počasen voznik in mislim da zelo zgleden voznik, pa naj bo to z avtom ali motorjem.

v mestih se držim omejitev, prekoračim morda za dva do tri kilometre in nič več.

Ja, vem, da sem nestrpen glede vožnje z motorjem, a baje statistika pravi, da naj bi bilo pri nas kar 40% voznikov brez izpita, kar so mi povedali v avtošoli...

Vprašal sem tudi za posledice če me ustavijo:

Kazen je točno 1300 Eur, ne morejo pa ti po novem prepovedati opravljanja izpita.

Tako sem si rekel, da bom šel v riziko, ker v najslabšem primeru bom ob denar.

Povedali so tudi, da bo po 1.7.2011 nov zakon, če boš vozil pod vplivom alkohola ( jaz nikoli ne vozim, če klaj spijem), a vseeno povem. Izpita ti ne bodo vzeli, boš pa dobil precej visoko kazen ( denarno) in posvet pti osebnem zdravniku, nadalje pa zdravljenje z odvisnostju, kar bo tudi takoj vpisano v izpitu, če te bodo preverili.

Jaz k sreči v vseh letih nisem nabral nobenih kazenskih toč, nikoli napihal...

Edino to sem sedaj v prekršku, ker se vozim...in res upam, da me ta dva tedna ne ustavijo, sicer pa bom kakšno uro vožnje do tačas poizkušal kar ipustiti hehe...

Pa še to...kolikokrat pa so vas sploh ustavili???

Jaz ne ustavljam več, kvečjemu pomaham.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Takole....

Naj povem, da sem pri svojih 41 letih, zelo previden, počasen voznik in mislim da zelo zgleden voznik, pa naj bo to z avtom ali motorjem.

v mestih se držim omejitev, prekoračim morda za dva do tri kilometre in nič več.

Ja, vem, da sem nestrpen glede vožnje z motorjem, a baje statistika pravi, da naj bi bilo pri nas kar 40% voznikov brez izpita, kar so mi povedali v avtošoli...

Vprašal sem tudi za posledice če me ustavijo:

Kazen je točno 1300 Eur, ne morejo pa ti po novem prepovedati opravljanja izpita.

Tako sem si rekel, da bom šel v riziko, ker v najslabšem primeru bom ob denar.

Povedali so tudi, da bo po 1.7.2011 nov zakon, če boš vozil pod vplivom alkohola ( jaz nikoli ne vozim, če klaj spijem), a vseeno povem. Izpita ti ne bodo vzeli, boš pa dobil precej visoko kazen ( denarno) in posvet pti osebnem zdravniku, nadalje pa zdravljenje z odvisnostju, kar bo tudi takoj vpisano v izpitu, če te bodo preverili.

Jaz k sreči v vseh letih nisem nabral nobenih kazenskih toč, nikoli napihal...

Edino to sem sedaj v prekršku, ker se vozim...in res upam, da me ta dva tedna ne ustavijo, sicer pa bom kakšno uro vožnje do tačas poizkušal kar ipustiti hehe...

Pa še to...kolikokrat pa so vas sploh ustavili???

Zdaj mi pa nekaj ni najbolj jasno. Imaš se za citiram: ˝zelo previden, počasen voznik in mislim da zelo zgleden voznik˝, hkrati pa sprašuješ zakaj ti pa pri pospeševanju gumo vrti v prazno :unsure:

Drugače pa da ne bom preveč :topic:. Kar se obvladovanja motorja tiče se strinjam z Juretom, tako da ostane edini problem če si lahko privoščiš kazen ali ne oziroma če se splača dati 500 oziroma po novem kar 1300 eur za kazen, ko pa si lahko za ta denar privoščiš marsikaj bolj koristnega kot pa da financiraš plačo policistom.:ninja:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No temu se pa reče NEZRELOST . Ej a nebi nas olajšal teh debilni pa odpedaliral. Ja dodal ti bom še "falš moralist" s tem si to tukaj dokazal.

Si danes spet pozabil tablete vzet?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sem vozil 250 ccm z izpitom do 125 ampak pred toliko leti ko je bila kazen na ravni ene rund v gostilni ali manj.

glede na tvoj "cvetni prah" in spodrsavanje gume :slap: pa bi rekel, da si kljub svojim letom, pameti, previdnosti itd. neizkušen kar pomeni da tudi ne znaš pravilno reagirat, zavirat in se izogibat. zato se rajše vprašaj kaj bo ko boš zaradi svoje neizkušenosti (nerodnosti) bil vpleten v nesrečo brez izpita. verjetno ti je jasno, da ti zavarovanje motorja ne velja če nimaš izpita?

lahko je drug kriv, lahko je brez poškodb ampak po žepu te bo udarilo da si mislit ne moreš. kaj misliš koliko bo zavarovalnica terjala od tebe če ti en BMW ali Audi vzame prednost in mu magari samo stolčeš vrata? da o hujših scenarijih ne govorimo ko boš komu še plačeval za bolniško, poškodbe, odškodnino itd.

moj nasvet je, da doma gledaš motor dokler nimaš izpita, medtem pa bo cvetni prah tudi spralo iz cest.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene so leta 2005 ustavili brez izpita, ker sem bil tudi jaz preveč neučakan. Direktno k sodniku.

Stroški: 500€ + zagroženih 8 pik (ki pa jih nisem dobil ker takrat nisem imel kategorije?!?).

Potem pa sem laho parkiral motor in lepo počakal da dobim, papirje. :ninja:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jure je tukaj zelo lepo napisal....

Avtošola ti da le prve stike z vozili, nekaj malega občutka, potem pa si ga moraš z kilometri in leti pridobiti sam.

Nekdo je napisal, da se je vozil brez ispita, ampak je obvladal motor??? Torej se je nekako moral naučiti, mar ne? Prav, se je nelegalno, se pa pač je.

Avto vozim že 22 let (legalno), začel pa sem že prej.

Torej mi je promet zelo zelo dobro znan in v teh letih sem prevozil z avtom nekaj preko 700000 kilometrov, kar tudi ni tako malo.

Dobro se zavedam, da bom konec meseca, če s prve opravim izpit, dobil le uradno dovolilo, da se lahko legalno vozim, izkušnje, pa bom dobil v nekaj letih, pa verjetno nikoli ne toliko, kot če bi začel tak motor voziti pred cca 20 leti, ko sem bil le bolj drzen...

Hja, cena, če te ustavijo pa je res izredna, ni kaj...

Sam sem tudi ugotovil, da po teh kilometrih, ki sem jih do sedaj prevozil, sem komaj dobro premagal začetno fazo, ko si nisem upal peljati več kot 60km/h.

Tudi nagniti se nisem upal praktično nič. Sicer pa vsi dobro veste, kako je bil na prvih vožnjah...

Če bo sreča, se bom od junija naprej veliko več prevozil in to mi bo počasi pomagalo pridobiti boljši občutek....

Pa vsem motoristom želim veliko užitkov v vožnji...

  • Všeč mi je 2
  • Ni mi všeč 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!