Skoči na vsebino

Vožnja brez izpita a kategorije


yamaha2025

Priporočene objave

Takole....

Naj povem, da sem pri svojih 41 letih,

Pa še to...kolikokrat pa so vas sploh ustavili???

Človek če si brez motorja zdržal 41 let, PLIZ počakej še te tri tedne!

Lani me niso ustavili, če ne, pa vsako sezono vsaj enkrat. Izjemna je bla mislim da 2007 ali morda 06, ko so me v dobrih 10 000km ustavili petkrat.

Srečno in uživaj v novem hobiju.

Popravljeno . Popravil Cartman
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dobro se zavedam, da bom konec meseca, če s prve opravim izpit, dobil le uradno dovolilo, da se lahko legalno vozim, izkušnje, pa bom dobil v nekaj letih, pa verjetno nikoli ne toliko, kot če bi začel tak motor voziti pred cca 20 leti, ko sem bil le bolj drzen...

Hja, cena, če te ustavijo pa je res izredna, ni kaj...

Lej, ni najhuje, kar se ti lahko zgodi, da te škifi sutavijo. Tistih 1300 evrov že pogoltneš - če si imel z amotor, boš imel tudi za kazen.

nekoliko huje je, če se kaj zgodi. Takrat ima tvoja ilegalnost lahko večje posledice ...

In ne mi rečt, da si previden in vse to - glede na to, da si začetnik ... še prehitro se kaj naredi.

No, seveda pa ima vsak svojo pamet. Glavno, da ti dogaja in da si aktivno sodelujoči na naj-bajkerskem forumu v Sloveniji. Priporočam, da greš takoj vprašat v kakšno temo, če bi se kakšna kdaj peljala s tabo na izlet :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa jaz mislim, da je tukaj na forumu skoraj polovica uporabnikov, kot je uporabik yamaha2025, da je motor kupil preden je naredil izpit in odvozil nekaj kilometrov.

Ja to maš pa prav. Vsi ki imamo izpite že 30+ let smo imel najprej motorje, pol smo pa izpite naredil.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1.300 eurov zelo težko pogoltneš, če si jih prigaral s svojimi rokami! In ni nujno, da če imaš za motor, maš potem še za kazen ane! Sorry za :topic:

No u glavnem, počakaj par tednov, ko boš imeu izpit pa gasa! Ni problem kazen, problem nastane, če povzročiš prometno, ali pa si v njej samo udeležen! Vse stroške boš kril sam...

Pa lep dan!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

vem da je trance_28_offtopic.gif, amapak je pa ta komad, res kot napisan za avtorja te teme

pa brez zamere, ampak za 41 let, se mi zdi vse skupaj res skrajno otročje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1.300 eurov zelo težko pogoltneš, če si jih prigaral s svojimi rokami!

Ampak jih pogoltneš - ko jih fašeš, se temu ne moreš izogniti ... goltanje pa lahko traja kot pri prašiču (nekaj trenutkov), ali pa kot pri anakondi (malo dlje) ...

No, saj vsak se sam odloči ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Živjo, dragi sotrpin!

Jaz sem na istem, s tem, da imam v garaži 2 motorja in dobrih 15 let manj kot ti. Samo takoj, ko sem ga kupila, sem šla v industrijsko cono v nedeljo popoldne probat kako gre in to je to. Motorji so v garaži, vozi jih moja boljša polovica, ki izpit že ima, jaz pa tiho trpim in točim solze v čelado na zadnjem zicu. Potrpi in ne pozabi, da te največkrat ustavijo "ko je najmanj" treba.

Poleg tega ne gre samo za papir, sedaj ko maš v avto šoli tolk enih vaj, se te bo tudi menda kaj prijelo. Če ti zdrsava guma pri teh temperaturah, si očitno tudi kar "na poskok". Pelji se okoli hiše, glancaj motor, ponavljaj CPP in bo hitreje minilo.

Če se na vožnjo voziš slučajno s 400 kubičnim skuterjem pa vem kateri si in te bom drugič čez koleno! ;) ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vsi tisti ki so ti dejali da počakaj, imajo 100% prav. Škoda je vsakega evra za policaje, sploh pa zaradi take bedarije. Veliko motoristov dela napako, ker hočejo preveč prehitro. Ne bodi tak že v štartu. Lepo prvo izpit, potem pa počasi nabirat kilometre. Drugače ne gre.

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz na tvojem mestu vsekakor ne bi reskiral, vsaj v našem koncu si tega ne bi privoščil, ker je kareta prislonjena v vsakem drugem ovinku.

Glede ustavljanja pa so me lani v celotnem letu v cca 15.000 km ustavili 2 krat, letos pa na eni izmed fur v cca 100 tudi 2 krat, tako da ... :rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ampak jih pogoltneš - ko jih fašeš, se temu ne moreš izogniti ... goltanje pa lahko traja kot pri prašiču (nekaj trenutkov), ali pa kot pri anakondi (malo dlje) ...

No, saj vsak se sam odloči ...

Res je, da moraš požret ko fašeš! Ampak lažje požrem kako kazen kot je prehitra vožnja ali vožnja preko polne črte, kot pa to, da dobim kazen ker nimam izpita... Vsak se pa itak sam odloči kako in kaj! ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Takole....

Naj povem, da sem pri svojih 41 letih, zelo previden, počasen voznik in mislim da zelo zgleden voznik, pa naj bo to z avtom ali motorjem.

v mestih se držim omejitev, prekoračim morda za dva do tri kilometre in nič več.

Ja, vem, da sem nestrpen glede vožnje z motorjem, a baje statistika pravi, da naj bi bilo pri nas kar 40% voznikov brez izpita, kar so mi povedali v avtošoli...

Vprašal sem tudi za posledice če me ustavijo:

Kazen je točno 1300 Eur, ne morejo pa ti po novem prepovedati opravljanja izpita.

1300€ za voznjo brez izpita? Ja ne se hecat! A ni kazn za vozikanje brez izpita 500€? Kolega je dobu 500, prec je placu in je mu sam 250€!

Popravljeno . Popravil bawbaw
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Najpraj naredi izpit, pol se pa vozi z motorjem.:naughty:

Praviš da si star 41 let, opravljaš izpit iz A kategorije, se pravi da nimaš nobenga občutka, v profilu ti pa piše da imaš 1000ccm zverino :slap:- kot sem zasledil par tem nazaj se pa sprašuješ zakaj ti zadnja guma vrti v prazno.

Vprašaj inštruktorja na vožnji pa ti bo pojasnil.:book:

PAMET IMEJ V ROKAH, NE SAM V GLAVI!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

resno se ne igraj, raje počakaj, kot so ti svetovali, ker kazen le ni tako nizka...letos sem moral že trikrat kazati dokumente, pa sem naredil cca 400km (2 tanka bencina)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

8 let sem se vozila brez izpita...ko sem sla na motor od autosole,sem 5.uro zvedla,da bom mama...in usoda je hotela,da ostanem brez A kat se danes...danes se ne vozim vec,ker imam druge obveznosti,ampak v autosoli se nisem nic novega naucila...v tistih letih brez izpita pa veliko,s tem,da zakon je bil nezen in sama sem imela vec srece kot pameti.

Pametno je imet izpit,vsekakor.

Lp

  • Všeč mi je 1
  • Ni mi všeč 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Z vsemi se strinjam, da je izpit pomemben...ampak za koga????????????????

Za državo...Za zakon, ki je v veljavi, ostalo je????

Tako kot je bela81 pisala, se tam ne naučiš veliko.

Sem pa tudi svojega inštruktorja veliko stvari vprašal in si skušal pridobiti čim več informacij, tudi to, zakaj je gumo zavrtelo v prazno...

Ok, res pa je, da se sedaj zapeljem le krog, ki ima cca 30 km, in to zelo dobro poznam in vem, da tam ni policajev, saj do sedaj jih še nisem srečal, pa sem se s kolesom prevozil N krat.

Vem tudi to, ko bom konec tega meseca, če bom s prve opravil vozniški izpit imel dokument, da lahko legalno vozil po cesti..., znanja, pa izkušenj pa nič več...

Učil se bom še mnoge in mnoge kilometre.

Verjamem v to, da se vas je veliko vozilo brez izpita, sedaj pa moralizirate...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

.....

Verjamem v to, da se vas je veliko vozilo brez izpita, sedaj pa moralizirate...

Bolj kot moraliziranje, ti bi radi podali nasvet... nekateri pri tem početju pa so malce bolj zagreti...

Meni je žal, da sem se vozil brez izpita, izključno, ker so me dobili in sem na koncu vrgel 800€ v luft.

Saj ni konec sveta, daleč od tega, ampak jih bi raje kako drugače zapravil.

Jaz ti rečem, naredi po svoji pameti, si dovolj star. :winkiss:

Pa srečno tam zunaj.

lp

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

glede na tvoj "cvetni prah" in spodrsavanje gume :slap: pa bi rekel, da si kljub svojim letom, pameti, previdnosti itd. neizkušen kar pomeni da tudi ne znaš pravilno reagirat, zavirat in se izogibat. zato se rajše vprašaj kaj bo ko boš zaradi svoje neizkušenosti (nerodnosti) bil vpleten v nesrečo brez izpita. verjetno ti je jasno, da ti zavarovanje motorja ne velja če nimaš izpita?

lahko je drug kriv, lahko je brez poškodb ampak po žepu te bo udarilo da si mislit ne moreš. kaj misliš koliko bo zavarovalnica terjala od tebe če ti en BMW ali Audi vzame prednost in mu magari samo stolčeš vrata? da o hujših scenarijih ne govorimo ko boš komu še plačeval za bolniško, poškodbe, odškodnino itd.

moj nasvet je, da doma gledaš motor dokler nimaš izpita, medtem pa bo cvetni prah tudi spralo iz cest.

Aleluja, končno ena 100% pametna izjava!

Počakej da boš imel izpit, a ni že tako brezveze vozit nesiguren, nimaš občutka za vožnjo pa še skos si nervozn da de policaj ustavi?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravte... če bi izbiral diploma ali izpit? Izpit! :D

Tudi jaz bom raje plačal položnico z nekaj urami vožnje, kot pa položnico od policaja. .)

Popravljeno . Popravil r_o_b_i
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Z vsemi se strinjam, da je izpit pomemben...ampak za koga????????????????

Za državo...Za zakon, ki je v veljavi, ostalo je????

Tako kot je bela81 pisala, se tam ne naučiš veliko.

Sem pa tudi svojega inštruktorja veliko stvari vprašal in si skušal pridobiti čim več informacij, tudi to, zakaj je gumo zavrtelo v prazno...

Ok, res pa je, da se sedaj zapeljem le krog, ki ima cca 30 km, in to zelo dobro poznam in vem, da tam ni policajev, saj do sedaj jih še nisem srečal, pa sem se s kolesom prevozil N krat.

Vem tudi to, ko bom konec tega meseca, če bom s prve opravil vozniški izpit imel dokument, da lahko legalno vozil po cesti..., znanja, pa izkušenj pa nič več...

Učil se bom še mnoge in mnoge kilometre.

Verjamem v to, da se vas je veliko vozilo brez izpita, sedaj pa moralizirate...

zopet eden, ki si je kupil motor, ki presega njegove izkušnje in znanje, sedaj pa tule pametuje.če nočeš sprejeti nasvetov pač ne pisari po forumu in pač bodi v svojem svetu iluzij.

ko opravljaš izpit se naučiš toliko koristnih stvari kot jih potrebuješ za normalno in varno vožno.

ironično s tvoje strani, da najprej sprašuješ kaj in kako, nato pa vse nasvete popljuvaš in vališ krivdo na cvetni prah :slap:

  • Všeč mi je 6
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Z vsemi se strinjam, da je izpit pomemben...ampak za koga????????????????

Zakaj ga pa potem sploh delaš? ...

Če si pravi Bajker, rečeš "ko jebe izpit" ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Z vsemi se strinjam, da je izpit pomemben...ampak za koga????????????????

Za državo...Za zakon, ki je v veljavi, ostalo je????

Tako kot je bela81 pisala, se tam ne naučiš veliko.

Sem pa tudi svojega inštruktorja veliko stvari vprašal in si skušal pridobiti čim več informacij, tudi to, zakaj je gumo zavrtelo v prazno...

Ok, res pa je, da se sedaj zapeljem le krog, ki ima cca 30 km, in to zelo dobro poznam in vem, da tam ni policajev, saj do sedaj jih še nisem srečal, pa sem se s kolesom prevozil N krat.

Vem tudi to, ko bom konec tega meseca, če bom s prve opravil vozniški izpit imel dokument, da lahko legalno vozil po cesti..., znanja, pa izkušenj pa nič več...

Učil se bom še mnoge in mnoge kilometre.

Verjamem v to, da se vas je veliko vozilo brez izpita, sedaj pa moralizirate...

tebe bi poslal k psihiatru po potrdilo da imas vse kolce v glavi..

na cesti v zraku in vodi so pravila ki jih moramo upostevati...

ce nimas izpita se lahko edino s peciklom vozis tisti krog 30km...

si predstavljas da se kaj zgodi, oz naprimer poskodujes koga...

dozivljenski kredit si lahko vzames ....

kolikor se pa nucis v avto soli je pa odvisno od tvojega instruktorja oz tebe samega.... ce je tak da hoce sao € v denarnico pospravit je toliko slabse zate.

lp h

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja sem se vozil brez izpita (no imel sem do 125 pa sem vozil 200 in 250), pa tudi krepko prehitro pa še dosti bedarij je bilo AMPAK kazni so bile drobiž pa bil sem star 16,17 let in krepko neumen, praktično sem mislil da sem nepremnagljiv in superjunak. aj pa bil sem izkušen, vozil mopede in večje stvari od 12 leta dalje pa tudi izpit sem imel v žepu, le star še nisem bil dovolj da bi dobil štempl za neomejeno.

če si pri 41 tako nor kot sem jaz bil pri 16 pa izvoli ampak potem imaš še drugo opcijo, ki je boljša:

vozi se brez izpita in brez registracije, ki ti itak ne koristi če nimaš izpita. če te hočejo ustavit pa jim pobegneš. simpl!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...

si predstavljas da se kaj zgodi, oz naprimer poskodujes koga...

dozivljenski kredit si lahko vzames ....

...

Tle zavajaš (hote ali nehote)...

Zavarovalnice imajo možnost/pravico do regresnega zahtevka.

Ta regersni zahtevek, se je z leti spreminjal in zdaj ne vem točno koliko je, vendar...

vožnja brez izpita kritje škode?

post-10572-0-54328000-1305234592_thumb.jpg

Pripet je printscreen spletne strani, v kolikor bo stran cepnila.

Poleg tega, kolega je nekaj let nazaj imel prometno nesrečo (bil je vinjen), v avtu je imel še ostale ljudi, kateri so dobili odškodnino zaradi hujših telesnih poškodb. Zavarovalnica je terjala nazaj "zgolj" 4.2 mio SIT.

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!