Skoči na vsebino

Vožnja brez izpita a kategorije


yamaha2025

Priporočene objave

Tle zavajaš (hote ali nehote)...

Zavarovalnice imajo možnost/pravico do regresnega zahtevka.

Ta regersni zahtevek, se je z leti spreminjal in zdaj ne vem točno koliko je, vendar...

vožnja brez izpita kritje škode?

post-10572-0-54328000-1305234592_thumb.jpg

Pripet je printscreen spletne strani, v kolikor bo stran cepnila.

Poleg tega, kolega je nekaj let nazaj imel prometno nesrečo (bil je vinjen), v avtu je imel še ostale ljudi, kateri so dobili odškodnino zaradi hujših telesnih poškodb. Zavarovalnica je terjala nazaj "zgolj" 4.2 mio SIT.

lp

In sedaj mislis koga prepricat z zadevo ki je iz leta 2008 :huh:

Ti malce zamenjues pojme odskodnina ki jo dobis iz avtomobilskega zavarovanja

in civilne zadeve....

pa saj....

mlad si se..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In sedaj mislis koga prepricat z zadevo ki je iz leta 2008 :huh:

Ti malce zamenjues pojme odskodnina ki jo dobis iz avtomobilskega zavarovanja

in civilne zadeve....

pa saj....

mlad si se..

Ja res... leto 2008 je iz prejšnjega tisočletja in vmes se je menjal celoten družbeno pravni sistem...:rolleyes:

A če imaš vozniško, pa ne moreš fasat civilne tožbe in plačevat kot majmum celo življenje, ne?:surrender:

lp

P.S. Zna bit da sem starejši od tebe... Sem pa še vedno mlad, to pa ja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kako jim bo pobegnu, če se mu gume v prazno vrtijo :lol1::slap:

ja saj, zato sem pa mu napisal to opcijo. malo sarkazma more bit. :evilgrin:

no lahko pa da bo policaj peš ali na kolesu :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tle zavajaš (hote ali nehote)...

Zavarovalnice imajo možnost/pravico do regresnega zahtevka.

Ta regersni zahtevek, se je z leti spreminjal in zdaj ne vem točno koliko je, vendar...

ne zavaja. teoretični primer:

z motorjem (avtom) brez izpita se zaletiš v avto in so v avtu poškodovani. zavarovalnica plača popravilo avta in tiste osnovne odškodnine za poškodbe. od tebe terja vse ali del tega (kakšne so omejitve ne vem, sigurno pa ni samo 12.000€).

potem pa ima kak potnik še nezgodno zavarovanje in ga uveljavlja za bolnišnične dneve, izostanek od dela, izostanek dohodka, zdravljenje,..... tudi tista zavarovalnica lahko to terja od tebe.

seveda te lahko poškodovanci še tožijo dodatno (tudi če imaš izpit)...

in tako se nabere hitro astronomska cifra.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ne zavaja. teoretični primer:

z motorjem (avtom) brez izpita se zaletiš v avto in so v avtu poškodovani. zavarovalnica plača popravilo avta in tiste osnovne odškodnine za poškodbe. od tebe terja vse ali del tega (kakšne so omejitve ne vem, sigurno pa ni samo 12.000€).

Če ne veš, kako si lahko prepričan...:blink:

Do leta 1997 je bil znesek regresa omejen na 2 mio SIT bilo kaj, bilo kako si naredil pizdarijo.

Od leta 1997 do 2002 je bil znesek regresa neomejen.

Od leta 2002 pa je spet omejeno, vendar z razliko, če si pijan in/ali namerno povzročiš škodo mislim, da plačaš vse.

Civilna tožba je ad parte...

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Z vsemi se strinjam, da je izpit pomemben...ampak za koga????????????????

zate bumbar, zate.

ti se ni jasno, da ni problem samo v izpitu, temvec predvsem v izkusnjah in reakcijskih potezah voznika. in ti nimas ne enega in ne drugega. bodi vsaj toliko in se zavaruj v primeru, da tebe nekdo strese z motorja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ICE:

Hvala za žalitev !!!

Z izpitom še vedno tega ne bom imel, ne izkušenj ne reakcijskega časa...

To vse pride z leti, z kilometri...

ICE, si ti več let opravljal izpit, da si pridobil vse to, kar si naštel????

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se mi zdi, da je ICE bolj ciljal na to, da zaradi pomanjkanja znanja in izkušenj še veliko prej prideš v situacijo, ko ti izpit zelo koristi (beri prometna nezgoda in podobno) Zato je za neizkušenega zaradi njegove lastne koristi še toliko bolj pomembno, da ima izpolnjeno to formalnost, ker ima več šans da bo udeležen v kakšni neumnosti, kot kakšen izkušen maček.. Tudi če ne po svoji krivdi..

Popravljeno . Popravil Jure
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ICE:

Hvala za žalitev !!!

Z izpitom še vedno tega ne bom imel, ne izkušenj ne reakcijskega časa...

To vse pride z leti, z kilometri...

ICE, si ti več let opravljal izpit, da si pridobil vse to, kar si naštel????

Pa ti si res car ej :wallbash:

Vsak kilometer, tudi tisti narejen v avtošoli ti bo koristil. Sploh zdej ko je dost cvetnega prahu na naših cestah :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Take teme so zakon;

Zrelost - zlo relativen pojem, nekaterim ni cel življenjski cikel zadosti da jo srečajo;

Vozt brez izpita? Ja, sm, do starosti 18 let, ne zagovarjam, razumem pa. Pr nekiinštrdesetih?? Nooooo way.

Če delaš izpit pr nekem "inštruktorju" k je kupu licenco je res vseen če ga maš al ne (zarad izkušenj), kar se pa

tiče pravnih posledic pa ... logiš ne?

Je pa fino branje tole :kva2: .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ICE:

Hvala za žalitev !!!

de nada.

Z izpitom še vedno tega ne bom imel, ne izkušenj ne reakcijskega časa...

mas res. presenetljivo.

torej se ni vse izgubljeno.

To vse pride z leti, z kilometri...

ICE, si ti več let opravljal izpit, da si pridobil vse to, kar si naštel????

ne, izpit sem naredil "iz prve". potem par let pavziral in sele nato skocil na dvokolesnike. in padal z njih.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ne zavaja. teoretični primer:

z motorjem (avtom) brez izpita se zaletiš v avto in so v avtu poškodovani. zavarovalnica plača popravilo avta in tiste osnovne odškodnine za poškodbe. od tebe terja vse ali del tega (kakšne so omejitve ne vem, sigurno pa ni samo 12.000€).

potem pa ima kak potnik še nezgodno zavarovanje in ga uveljavlja za bolnišnične dneve, izostanek od dela, izostanek dohodka, zdravljenje,..... tudi tista zavarovalnica lahko to terja od tebe.

seveda te lahko poškodovanci še tožijo dodatno (tudi če imaš izpit)...

in tako se nabere hitro astronomska cifra.

Sem imel brez izpita nesrečo, nekateri že vedo, in sem bil primoran plačati popolnoma vse stroške. Tudi poškodbe ( na srečo par prask ) in škodo, ki sem jo storil na drugemu avto. Seveda je bil moj motor totalka.

In ja...maksimalno nepravna oseba plača 12.000€, ostalo NAJ bi bilo na zavarovalnici. Govorim iz primera, starega pol leta ( nesreča ), odškodninski zahtevek pa je star približno 3 mesece.

V primeru, da je oseba vinjena ( in ni voznik začetnik ) do dovoljene meje mu zavarovalnica krije 80% škode, v primeru, da nima čelade ( ali druge obvezne opreme ) ravno toliko.

Povprečna živlenska doba moškega v SLO je čez 70 let...to je čez 25000 dni...nekaterim pa je problem počakat 365 ali 2×365 dni...in potem pride do pizdarije. Čemu? :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moj predlog je naslednji (še par dni pa bo itak izpit v rokah), ta čas pa izkoristi in nabiraj km s kakim skuterjem ali pa apnj-čkom...se boš fino navadu na cvetni prah na cesti, gume ne bodo tok drsele, pa še legalno boš na cesti.

p.s. vsako drsenje v prazno (sploh sprednje gume) je pa smrtno nevarno

pa srečno vožnjo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ICE:

O.k., čez nekaj dni bom imel tisti dokument, ki se mu pravi izpit A kategorije, če bom seveda opravil v prvem poizkusu. Vse ostalo sem do sedaj.

Očitno bom v avtošoli sedaj v mesecu dni pojedel vso pamet in znanje, predvsem pa dolgoletne izkušnje, pridobil v nekaj kilometrih po cesti in nekaj ur po poligonu.

Tako bom tisti dan obvladal vse v nulo, mar ne??????

NE, ŠE MNOGO ČASA ne bom niti slučajno dorasel vam izkušenim motoristom, nekaterim mojstrom itd... Le legitimno se bom lahko vozil. Bom pa od takrat naprej popolnoma sam sebi prepuščen, kako se ravnati, si sam pridobiti izkušnje in prav sam biti toliko, da te ne zanese, ter toliko, da bom vedno imel v glavi spoštovanje do motorja in ceste.

Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tako lepo si napisal... :cry:

Kar tako ja...

Izpit v denarnico, čelado na glavo, motor iz garaže, in gume na asvalt :)

Popravljeno . Popravil r_o_b_i
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

NE, ŠE MNOGO ČASA ne bom niti slučajno dorasel vam izkušenim motoristom, nekaterim mojstrom itd... Le legitimno se bom lahko vozil. Bom pa od takrat naprej popolnoma sam sebi prepuščen, kako se ravnati, si sam pridobiti izkušnje in prav sam biti toliko, da te ne zanese, ter toliko, da bom vedno imel v glavi spoštovanje do motorja in ceste.

Ne legitimno, legalno. Zato ker zahtevano usposabljanje in preverjanje znanja zahteva zakon, ki je enak za vse. Od tod naprej je vsako flancanje o vožnji brez izpita le znak nezrelosti osebka, ki to reklamira.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jeee, moj pru post na temu forumu. :010

tut jst vozm brez izpita, sam pr ns poznam vse finte, pa me ne morjo ujet. držav pa ne dam za ispit k itak nimam dnarja. zdj me obsojite, ampak kaj čm al se vozm, al pa nč ne morm pa mi je bed k svina ko gledam druge.

Drgač pa pozdrav usem :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jeee, moj pru post na temu forumu. :010

tut jst vozm brez izpita, sam pr ns poznam vse finte, pa me ne morjo ujet. držav pa ne dam za ispit k itak nimam dnarja. zdj me obsojite, ampak kaj čm al se vozm, al pa nč ne morm pa mi je bed k svina ko gledam druge.

Drgač pa pozdrav usem :P

V mojem kraju je bila v soboto nesreča, pri kateri je voznik najbrž enako razmišljal (saj me ne morejo ujet). Žal se je končala tako, da je fant ostal brez noge. Upam, da se ti ne zgodi kaj podobnega, zaradi bežanja pred policijo.

PS: nisem zavisten, da ne boš tako razumel. Tudi jaz sem se vozil brez izpita, ampak nisem bil tak frajer, da bi jim bežal (jbg dobili so me). Pazi nase!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mah daš jim tist denar (danes slabih 1000€) pa imaš mir za celo življenje seveda, če ne delaš pizdarij.

Saj tudi brez izpita se da vozit, sam kaj ko ti tistih 30km okoli doma postane premalo (to se zgodi v 1 mescu :)) in si želiš malo potovat po Sloveniji, morda celo po tujini.. takrat ti pa policajev in kazni ne uide.

Sej kdor se gre lotit motorja kupit, mora itak imate nato še za opremo, zavarovanje, registracijo, gume, potrošen material in seveda za bencin, če mu pa že za vse to rata našparat denar, bo pa tudi za izpit nabral!

Po počakaš nekaj mescov in si prislužiš ta drobiž. Če si zelo

priden lahko je lahko to samo 2 meseca.

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

NE, ŠE MNOGO ČASA ne bom niti slučajno dorasel vam izkušenim motoristom, nekaterim mojstrom itd...

Človek kar depresiven postane, a ne? Obstaja zdravilo. :)

Popravljeno . Popravil JustinBieber
  • Všeč mi je 1
  • Ni mi všeč 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!