Skoči na vsebino

Spet nove višje kazni.


daneb

Priporočene objave

se ze ve kdaj pridejo nove zaostritve?

1.7.2011 ... torej pridejo v preteklosti?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1.7.2011 ... torej pridejo v preteklosti?

A ni bolje, da človk niti ne ve...headbang.gif

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Proti vetru "scat" nima smisla. Sicer lahko - ampak si malo .......... moker. :naughty:

Vsi ki se kurčite in si dvigujete pritisk z razpredaqnjem o višjih kaznih............... naredite test.

EN DAN. Samo en dan, vozite tako, kot vam narekujejo znaki in omejitve. SAMO EN DAN! :winkiss:

Omenjate - vsak pred svojim pragom - ampak je hudič, ker vsi VIDIMO LE DRUGE KRETENE, za sebe in svoje neumnosti, pa vedno najdemo prikladen izgovor ........... a ni to fino. :devil:

Po enem samem dnevu ............... boste presenečeni.

Prav tako boste prišli na cilj. :notworthy:

Morda res 5 minut kasneje :whistle: , ampak veliko bolše volje in brez "pizdarij".

Vožnja - 4cikla, 2cikla, ali pa mopeda, pa vam bo spet postala užitek in veselje - ne pa vsakodnevni boj za življenje.

No - a bo VSAK PRED SVOJIM PRAGOM? :naughty: :whistle:

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sicer se bo slišalo čudno, pa vendar: že 25 let v SLO nisem plačal nobene kazni, ker so me zdresirali Avstrijci, kjer sem plačal veliko preveč in se odločil, da na ta način ne bom financiral policije v tuji državi. Res se trudim kolikor je v mojih močeh in vozim po predpisih - zato, pa tudi verjetno z nekaj sreče še nisem imel NOBENIH težav z motorjem (pa z avtom) na cesti.

Sem pa velikokrat vozil isto relacijo za divjaki, ki so reskirali svoje premoženje in življenje, da bi hitreje prišli na cilj. Posebej v Ljubljani (in verjetno še kje) je to povsem brezpredmetno, saj tak manijak mora ustavljati pred semaforji in ni nobenih možnosti, da mi uide. Da ne začnem o tem kaj se dogaja z dragim avtom in gorivom med tako vožnjo. Velikokrat sem celo stal na semaforju v Ljubljani, za tipom, ki je že na avtocesti delal tak kažin in si predstavljal, da s svojim "dirkaškim" (halooo - tipi pojma nimajo) sistemom pride ne vem kam v ne vem kako kratkem času - čeprav sem vozil po predpisih.

Če mislite, da je vratolomna vožnja sistem, da ste prej iz A v B, se zamislite nad besedico "vratolomna" (lomljenje vratu).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Proti vetru "scat" nima smisla. Sicer lahko - ampak si malo .......... moker. :naughty:

Vsi ki se kurčite in si dvigujete pritisk z razpredaqnjem o višjih kaznih............... naredite test.

EN DAN. Samo en dan, vozite tako, kot vam narekujejo znaki in omejitve. SAMO EN DAN! :winkiss:

Omenjate - vsak pred svojim pragom - ampak je hudič, ker vsi VIDIMO LE DRUGE KRETENE, za sebe in svoje neumnosti, pa vedno najdemo prikladen izgovor ........... a ni to fino. :devil:

Po enem samem dnevu ............... boste presenečeni.

Prav tako boste prišli na cilj. :notworthy:

Morda res 5 minut kasneje :whistle: , ampak veliko bolše volje in brez "pizdarij".

Vožnja - 4cikla, 2cikla, ali pa mopeda, pa vam bo spet postala užitek in veselje - ne pa vsakodnevni boj za življenje.

No - a bo VSAK PRED SVOJIM PRAGOM? :naughty: :whistle:

Bom pometel pred svojim pragom, ampak šele takrat ko bodo znaki logično postavljeni, in ko bodo kazni smiselne, do takrat pa se mi gladko jebe, tako kot se jebe unim lopovom tam gor, vsem njihovim organom prisile etc...

A res ni jasno vsem vam moralistom, da stvari ne štimajo in da ne rešiš problema z izpolnjevanjem volje gospodarja? Dragi moji, velika večina znakov in omejitev je namensko tako postavljenih da se kasira, in me ne bo nihče prepričal, da prispevajo k boljši varnosti. In nihče, prav nihče (niti JB) ni med nami nezmotljiv in bo nekoč malce zamišljen, mogoče bo imel slab dan, ali kaj drugega in bo znak 50 prevozil s hitrostjo 80 km....postavljen izven naselja recimo, ali 500 metrov pred naseljem in takrat hop cup-a ni škoda denarja?

Popravljeno . Popravil DAMI34
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bom pometel pred svojim pragom, ampak šele takrat ko bodo znaki logično postavljeni, in ko bodo kazni smiselne, do takrat pa se mi gladko jebe, tako kot se jebe unim lopovom tam gor, vsem njihovim organom prisile etc...

A res ni jasno vsem vam moralistom, da stvari ne štimajo in da ne rešiš problema z izpolnjevanjem volje gospodarja? Dragi moji, velika večina znakov in omejitev je namensko tako postavljenih da se kasira, in me ne bo nihče prepričal, da prispevajo k boljši varnosti. In nihče, prav nihče (niti JB) ni med nami nezmotljiv in bo nekoč malce zamišljen, mogoče bo imel slab dan, ali kaj drugega in bo znak 50 prevozil s hitrostjo 80 km....postavljen izven naselja recimo, ali 500 metrov pred naseljem in takrat hop cup-a ni škoda denarja?

Vidiš...........da si ...................mona. :naughty:

Si takoj najdu en .......... glup izgovor za sebe..............da imaš "čisto vest"................zakaj NE boš pometel pred svojim pragom.

Znak..........je znak!

Ti sigurno nisi faktor ............... da bi razmišljal ............... zakaj je prav tak znak ............. prav tam! :worship:

Tvoje je ................ da ga upoštevaš ............... sicer ................ .

Ma plačuj državi davek ............... na svojo neumnost.

Imaš povsem legitimno in ustavno pravico do tega .................. in NIHČE, ampak prav nihče te ne prepričuje v nasprotno.

  • Ni mi všeč 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bom pometel pred svojim pragom, ampak šele takrat ko bodo znaki logično postavljeni, in ko bodo kazni smiselne, do takrat pa se mi gladko jebe, tako kot se jebe unim lopovom tam gor, vsem njihovim organom prisile etc...

Tu vidim le 2 razlage:

A - Si velik prometni strokovnjak, šolan in posebej izobražen za postavljanje znakov in prometno ureditev in VEŠ natančno o čem pišeš.

:kva2:

B - Si glavni kandidat za generalnega sponzorja raznih občin, katerim boš doniral svoje prispevke pod krinko plačevanja kazni za prometne prekrške.

:lol1:

Osebno se bolj nagibam k razlagi B - lahko pa da se motim ... in če se motim mi ne zameri.

O:-)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vidiš...........da si ...................mona. :naughty:

Si takoj najdu en .......... glup izgovor za sebe..............da imaš "čisto vest"................zakaj NE boš pometel pred svojim pragom.

Znak..........je znak!

Ti sigurno nisi faktor ............... da bi razmišljal ............... zakaj je prav tak znak ............. prav tam! :worship:

Tvoje je ................ da ga upoštevaš ............... sicer ................ .

Ma plačuj državi davek ............... na svojo neumnost.

Imaš povsem legitimno in ustavno pravico do tega .................. in NIHČE, ampak prav nihče te ne prepričuje v nasprotno.

Nope.......bom spizdu...ker jih spljoh ne jebem več.whistle.gif

Tu vidim le 2 razlage:

A - Si velik prometni strokovnjak, šolan in posebej izobražen za postavljanje znakov in prometno ureditev in VEŠ natančno o čem pišeš.

:kva2:

B - Si glavni kandidat za generalnega sponzorja raznih občin, katerim boš doniral svoje prispevke pod krinko plačevanja kazni za prometne prekrške.

:lol1:

Osebno se bolj nagibam k razlagi B - lahko pa da se motim ... in če se motim mi ne zameri.

O:-)

Brojjedan, ti si itak broj jedan. Odgovor je dobil papež. winkiss.gif

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

p.s. z vašimi izjavami dokazujete, da se strinjate z oderuško zakonodajo in prepotentnimi uradniki, ki si na naš račun gradijo kariere in služijo denarce pogoltnim vladarjem naše državice.worship.gif

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sicer se bo slišalo čudno, pa vendar: že 25 let v SLO nisem plačal nobene kazni, ker so me zdresirali Avstrijci, kjer sem plačal veliko preveč in se odločil, da na ta način ne bom financiral policije v tuji državi. Res se trudim kolikor je v mojih močeh in vozim po predpisih - zato, pa tudi verjetno z nekaj sreče še nisem imel NOBENIH težav z motorjem (pa z avtom) na cesti.

Tudi jaz se trudim kolikor je v mojih močeh...

Prav zato se mi zdi bedasto, da bom kljub temu ob kakšnem slučajnem, (relativno) majhnem prekršku plačal celo premoženje... :rolleyes:

Če mislite, da je vratolomna vožnja sistem, da ste prej iz A v B, se zamislite nad besedico "vratolomna" (lomljenje vratu).

Vsekakor... Vendar menim, da hitra vožnja ni nujno tudi 'vratolomna'.

D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi jaz se trudim kolikor je v mojih močeh...

Prav zato se mi zdi bedasto, da bom kljub temu ob kakšnem slučajnem, (relativno) majhnem prekršku plačal celo premoženje... :rolleyes:

Vsekakor... Vendar menim, da hitra vožnja ni nujno tudi 'vratolomna'.

D.

Ne boš plačal kar naenkrat za nek mali prekršek ... posebej, če te sploh ni v evidenci, kar policaji VEDNO preverijo preden se odločijo za kazen.

Torej - govora je o bedakih, ki mislijo, da "obvladajo" in težijo z vijuganjem, divjanjem in resnično vratolomno vožnjo v največji gneči. Te sem imel v mislih. Saj se takoj loči to kdo je previden in hiter voznik in kdo to ni. Jaz sem tudi že podiral hitrostne rekorde (o tem ne bi, ker mi nihče verjel ne bi) ampak na varen način - vedoč, da je cesta prazna, suha ... da ne ogrožam nikogar.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne boš plačal kar naenkrat za nek mali prekršek ... posebej, če te sploh ni v evidenci, kar policaji VEDNO preverijo preden se odločijo za kazen.

Torej - govora je o bedakih, ki mislijo, da "obvladajo" in težijo z vijuganjem, divjanjem in resnično vratolomno vožnjo v največji gneči. Te sem imel v mislih. Saj se takoj loči to kdo je previden in hiter voznik in kdo to ni. Jaz sem tudi že podiral hitrostne rekorde (o tem ne bi, ker mi nihče verjel ne bi) ampak na varen način - vedoč, da je cesta prazna, suha ... da ne ogrožam nikogar.

pravljica...za 74 km/h odprta cesta, nobene vasi, le predtem križišče za Vrtovin...decembra okrog 12ure niti žive duše...plačal 500€ in 5 točk. Oderuštvo, kaj pa drugega...zgleda da tisti dan res niso nardili svoje kvote...aja pa še opozorilo potem ko sem plačal..."drugič poglejte kje stojimo". Ma prav se pomislil, drugič vam pomaham. Kaj bi bilo v tem primeru narobe s kaznijo 150€ in 3 točke? a bi kdo umrl zaradi tega?....malce logike prosim, preden se kdo razpisuje o vratolomni vožnji.

Pa še nekaj, se zgodi da kdaj prevoziš znak in zapelješ v naselje 90km/h. Mogoče se čez par sekund zbrihtaš in upočasniš? A ima zaradi tega smisel plačevati vratolomne zneske?

Tega ne pišem kot motorist, ampak kot šofer vozila, ker sem preveč na cesti in preveč ogrožen od oderuhov. Sicer pa je ista tema tudi na tem naslovu: http://www.motosvet.com/tabla/topic/24282-visje-kazni-za-prometne-prekrske/page__pid__1860390__st__780#entry1860390

  • Ni mi všeč 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tega ne pišem kot motorist, ampak kot šofer vozila, ker sem preveč na cesti in preveč ogrožen od oderuhov.

Aha - kot razumem si že nasrkal. Lej, če bi lahko kaj drugega rekel kot to, da bolj pazi, bi ti z veseljem pomagal .. ampak, na žalost - drugega ne vem:

Bolj pazi, pa bo!

Bom držal pesti zate, da te prevečkrat ne oskubijo - Ok?

:unsure:

Popravljeno . Popravil brojedan
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Aha - kot razumem si že nasrkal. Lej, če bi lahko kaj drugega rekel kot to, da bolj pazi, bi ti z veseljem pomagal .. ampak, na žalost - drugega ne vem:

Bolj pazi, pa bo!

Bom držal pesti zate, da te prevečkrat ne oskubijo - Ok?

:unsure:

hvala za dobre želje, ti jih vračam worship.gif.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:hmm: jaz niti približno nisem nikoli bil vzoren voznik,kar se tiče omejitev, razen v naseljih,ker se predvsem bojim pešcev,kolesarjev,mopedistov,na otroke pa še posebej pazim.Izven naselja in po ac,so nekateri znaki zame odveč, alkohola ne prakticiram kadar vozim,vsaj preko meje ne..... Sem dokaj hitr voznik,sploh kadar sem sam v avto ali na motorju.Nikoli ne divjam brezglavo,kar je velika razlika med hitrim in norim.V svoji 20 letni karieri sem imel samo en karambol,ko sem se skotalil po travniku-nobenega poškodoval........

Kar se tiče denarnih kazni :hmm: sem se kot mulc in malo starejši vozil nekaj let brez vozniškega dovoljenja praktično vsak dan ,po celi sloveniji,nekaj tudi po avstriji in italiji in v teh letih se mi je nabralo :huh::huh::huh: kazni,ampak je naša preljuba vlada sklenila, da se vse kazni brišejo in se začne znova :OK::OK::OK:.Nato me je prijatelj prepričal ,da naredim izpit in od takrat in do danes sem nabirmal 16 pik,vmes jih je nekaj že zapadlo....Kar se tiče denarnih kazni,plačam kazen samo za pas,kar se zgodi zelo redko,ker se redno privezujem,že zaradi tega ,ker hočem bit v vzor otroku, drugih kazni ne plačujem,ker je v vsakem zakonu luknja-tudi v trenutnem :OK: (kako se otepam plačilu,NE POVEM.

Hočem le povedat, da morda sem norec za nekatere in prav malo me briga,zame so večji norci tisti,ki se pri omejitvi 90 cijazijo 50-60.

Meni in mislim ,da tudi ostalim bi zadoščala kazen z točkami,denarna kazen pa je le kopičenje denarja v blagajno in nekatere bančne račune :xx:

vsak se bolj boji izgubit vozniško,kot plačati 1000€, prepričan sem ,da bi vsak dal še 1000€ ,da mu vozniško dovoljenje ostane.

evo, pa lahk začnete pljuvat, kozlat...al pa kimat :eek:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:hmm: jaz niti približno nisem nikoli bil vzoren voznik ...

Manjka še datum in kraj rojstva, izobrazba, delovne izkušnje ... pa bi bil tvoj CV popoln.

:P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...
  • 1 mesec pozneje...

No mene pa neki zanima vsepovsod najdem tele tabele za kazni in kolko pik dobiš in recimo izven naselja piše če pripelješ več kot 40kmh na uro več, je to 500€kazni+9 pik. Kaj pa če nekdo pripelje recimo 60, 70 al pa še več kmh na uro več kaj je v tem primeru, ali je to avtomatski odvzem izpita ali je kazen ista kot če pripelje 40 več ali je to spet neka tretja varjanta, pač tega podatka nikjer ne najdem pa sem še kar nekaj strani in postov po forumih prebral okrog tega :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No mene pa neki zanima vsepovsod najdem tele tabele za kazni in kolko pik dobiš in recimo izven naselja piše če pripelješ več kot 40kmh na uro več, je to 500€kazni+9 pik. Kaj pa če nekdo pripelje recimo 60, 70 al pa še več kmh na uro več kaj je v tem primeru, ali je to avtomatski odvzem izpita ali je kazen ista kot če pripelje 40 več ali je to spet neka tretja varjanta, pač tega podatka nikjer ne najdem pa sem še kar nekaj strani in postov po forumih prebral okrog tega :hmm:

Lej, mogoče bo najbolj smiselno, da zakon prebereš? Tam vse piše in kar tam ne piše, to ne drži ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sj zato pa je motosvet da se vpraša ane... za en info ne bo šel delat doktorat iz pravoznanstva predvidevam... nismo vsi tak zagriženi kot ti.. jaz ta čas rajši boljše izkoristim...

glej kazni so tako...

do 10

do 20

do 30

do 40

in več kot 40.

pri več kot 40 boš mogel na sodišče... če ne že prej

ne se špilat z kaznimi...

in tudi naprimer če ti vzamejo izpit za avto, pa imaš na izpitu za motor eno piko, ti vzamejo še istočasno za motor.

tak da če imaš na motorju in na avtu pike, ti, ko prekoračiš max kazenskih točk, vzamejo oba izpita in boš mogel delat oba znova.

danes sem dvigoval 35kw pa mi je inštruktor povedal, da je bil pred kratkim v okolici ta primer.

pa varno (počasno..) vožnjo!

Popravljeno . Popravil impulz
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sj zato pa je motosvet da se vpraša ane... za en info ne bo šel delat doktorat iz pravoznanstva predvidevam... nismo vsi tak zagriženi kot ti.. jaz ta čas rajši boljše izkoristim...

glej kazni so tako...

do 10

do 20

do 30

do 40

in več kot 40.

pri več kot 40 boš mogel na sodišče... če ne že prej

ne se špilat z kaznimi...

in tudi naprimer če ti vzamejo izpit za avto, pa imaš na izpitu za motor eno piko, ti vzamejo še istočasno za motor.

tak da če imaš na motorju in na avtu pike, ti, ko prekoračiš max kazenskih točk, vzamejo oba izpita in boš mogel delat oba znova.

danes sem dvigoval 35kw pa mi je inštruktor povedal, da je bil pred kratkim v okolici ta primer.

pa varno (počasno..) vožnjo!

A ni tako, da ti vzamejo vse izpite, vendar v tem primeru narediš nazaj izpit za avto in dobiš vse nazaj?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No mene pa neki zanima vsepovsod najdem tele tabele za kazni in kolko pik dobiš in recimo izven naselja piše če pripelješ več kot 40kmh na uro več, je to 500€kazni+9 pik. Kaj pa če nekdo pripelje recimo 60, 70 al pa še več kmh na uro več kaj je v tem primeru, ali je to avtomatski odvzem izpita ali je kazen ista kot če pripelje 40 več ali je to spet neka tretja varjanta, pač tega podatka nikjer ne najdem pa sem še kar nekaj strani in postov po forumih prebral okrog tega :hmm:

(4) Voznik, ki prekorači s prometnim pravilom ali prometnim znakom dovoljeno hitrost v območju za pešce, v območju umirjenega prometa ali v območju omejene hitrosti, se kaznuje za prekršek z globo:

1. 300 eurov, če prekorači dovoljeno hitrost do vključno 10 km/h. Vozniku motornega vozila se izrečejo tudi 3 kazenske točke;

2. 500 eurov, če prekorači dovoljeno hitrost nad 10 do vključno 20 km/h. Vozniku motornega vozila se izreče tudi 5 kazenskih točk;

3. najmanj 1.000 eurov, če prekorači dovoljeno hitrost za več kot 20 km/h. Vozniku motornega vozila se izreče tudi 9 kazenskih točk in prepoved vožnje motornega vozila;

4. najmanj 1.200 eurov, če prekorači dovoljeno hitrost za več kot 30 km/h. Vozniku motornega vozila se izreče tudi 18 kazenskih točk.

(5) Voznik, ki prekorači s prometnim pravilom ali prometnim znakom omejeno hitrost na cesti v naselju, se kaznuje za prekršek z globo:

1. 100 eurov, če prekorači hitrost do vključno 10 km/h;

2. 300 eurov, če prekorači hitrost nad 10 do vključno 20 km/h. Vozniku motornega vozila se izrečejo tudi 3 kazenske točke;

3. 500 eurov, če prekorači hitrost nad 20 do vključno 30 km/h. Vozniku motornega vozila se izreče tudi 5 kazenskih točk;

4. najmanj 1.000 eurov, če prekorači hitrost za več kot 30 km/h. Vozniku motornega vozila se izreče tudi 9 kazenskih točk in prepoved vožnje motornega vozila;

5. najmanj 1.200 eurov, če prekorači dovoljeno hitrost za več kot 50 km/h. Vozniku motornega vozila se izreče tudi 18 kazenskih točk.

(6) Voznik, ki prekorači s prometnim pravilom ali prometnim znakom omejeno hitrost na cesti zunaj naselja, razen na avtocesti ali hitri cesti, ki ima fizično ločeni smerni vozišči z najmanj po dvema prometnima pasovoma in odstavnim pasom ali odstavnimi nišami, se kaznuje za prekršek z globo:

1. 80 eurov, če prekorači hitrost do vključno 20 km/h;

2. 160 eurov, če prekorači hitrost nad 20 do vključno 30 km/h. Vozniku motornega vozila se izreče tudi 3 kazenske točke;

3. 300 eurov, če prekorači hitrost do nad 30 do vključno 40 km/h. Vozniku motornega vozila se izreče tudi 5 kazenskih točk;

4. najmanj 500 eurov, če prekorači hitrost za več kot 40 km/h. Vozniku motornega vozila se izreče tudi 9 kazenskih točk in prepoved vožnje motornega vozila.

(7) Voznik, ki prekorači s prometnim pravilom, ali prometnim znakom omejeno hitrost na avtocesti ali hitri cesti, ki ima fizično ločeni smerni vozišči z najmanj po dvema prometnima pasovoma in odstavnim pasom ali odstavnimi nišami, se kaznuje za prekršek z globo:

1. 60 eurov, če prekorači hitrost do vključno 20 km/h.

2. 120 eurov, če prekorači hitrost nad 20 do vključno 30 km/h;

3. 200 eurov, če prekorači hitrost nad 30 do vključno 40 km/h. Vozniku motornega vozila se izreče tudi 3 kazenske točke;

4. 300 eurov, če prekorači hitrost nad 40 km/h do vključno 50 km/h. Vozniku motornega vozila se izreče tudi 5 kazenskih točk;

5. najmanj 400 eurov, če prekorači hitrost za več kot 50 km/h. Vozniku motornega vozila se izreče tudi 9 kazenskih točk in prepoved vožnje motornega vozila.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Si predstavljam da v BTC ju lahko vsak voznik ostane brez izpita pačetud mal bolj požene BICIKL!! whistle.gif

Popravljeno . Popravil Robertjur
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!