Skoči na vsebino

Spet nove višje kazni.


daneb

Priporočene objave

tale je pa mal hecna; kako pa nej bi pokazal grupno nestrinjanje s sistemom in državo po tvoje?

da se vozmo sam po Murglah kjer je največ "glavanov"?

Seveda, v stilu kamionarjev, ki so svojo moč izkazovali nad vsemi drugimi, ti bom izredno hvaležen, če boš cesto blokiral ravno tedaj, ko se bom peljal na morje. Prav navdušen bom nad tvojo pobudo in za vekomaj bom podpiral motoriste grrr.gif Za kamionarje bi ob blokadi pričakoval, da jim bo policija zaplenila vozila in nabila drakonske kazni a očitno zakoni ne veljajo za vse enako, kar pa ne pomeni, da bi zate pričakoval kaj drugega. Lahko bi tudi zapeljal predte in nenadoma zavrl, ker mi je 'mačka skočila na cesto'. Lahko bi tudi vozil z avtomobilom 1cm za tabo in te ogrožal itn. A bova zdaj midva med sabo reševala problem, ki so ga zakuhali na ministrstvih in požegnali v parlamentu?

Zakaj se pa ne bi zbrali okrog ministrstva za promet za začetek in s hupami ter protestom motili njihovo delo. A je res treba slediti vsem idiotskim zgledom..takšnim kot je tisti od tovornjakarskega lobija? mad.gif

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A je res treba slediti vsem idiotskim zgledom..takšnim kot je tisti od tovornjakarskega lobija? mad.gif

Ja, ker preverjeno deluje :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lahko bi tudi zapeljal predte in nenadoma zavrl, ker mi je 'mačka skočila na cesto'. Lahko bi tudi vozil z avtomobilom 1cm za tabo in te ogrožal itn. A bova zdaj midva med sabo reševala problem, ki so ga zakuhali na ministrstvih in požegnali v parlamentu?

Zakaj se pa ne bi zbrali okrog ministrstva za promet za začetek in s hupami ter protestom motili njihovo delo. A je res treba slediti vsem idiotskim zgledom..takšnim kot je tisti od tovornjakarskega lobija? mad.gif

- res humano in civilizirano dejanje, bravo dokazal si svoj point :sleep2: ;

- za razmislit;

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

http://www.siol.net/slovenija/novice/2011/07/gneca_na_cestah_gruskovje.aspx

no prvi goustrider ze na dolenjski ac

mejbi 18 pik pa 1200€.....

aja pomoje ga niso dobili......

no voznja kontra dozivljenska prepoved, pa avto v unicenje :grim

kak se lahko kontra peljes? prosim za obrazlozitev....

si slep. al butast, al pa koma nasekan ob 9 zjutraj?

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ne jemlji vsega dobesedno; maš "moč" v medijih pa nisi nč dosegu, kaj nej pa "obični" človk doseže?

Nimam nobene moči. Poznam pa nekaj ljudi, tudi v politiki. Recimo fajtal sem se na polno, da niso obdavčili motorjev z 14% ...

Ljudje pa - hja, kar tako, doseči nekaj le s tem, da nekaj ugotoviš, daj e narobe ... ej, pač je treba vložit malo več energije in časa, kot za povprečen nedeljski ogled motoGP .... verjetno poiskati skupine s političnim vplivom, malo kaj preštudirat, narediti manjšo analizo ... žal, tako je ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz imam teh dialogov in argumentov po 20ih letih dovolj (čeprav sem jih imel dovolj že vsaj pred 10imi leti). Če komu ni kaj jasno se dobimo na pijači in tam predebatiramo. A tovornjakarji pa po avtocestah lahko to počnejo? Kaj so dosegli z dialogom? Pa zakaj se spravljajo v posle, kjer vsak plača, da pride zraven, ker kao velik projekt navrže več denarja? So na naši firmi ravno tako šli v posel z gradbincem, kjer sem že vnaprej govoril, da ne bodo dobili plačila, a so se smejali. Zdaj se smejem jaz. Nisem pa kriv, če po 20ih letih nekateri še vedno ne razumete v kakšni situaciji smo in predvsem zakaj je do nje sploh prišlo. Čimveč norih zakonov vam želim, boste že spregledali zakaj.

  • Všeč mi je 2
  • Ni mi všeč 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

JB, zdaj vidim tvoj odgovor. Zakaj in s kakšnimi razlogi dvigajo davke? Da bi na turbohitro pridobili nekaj sredstev, ki bi zadostovala za pokrivanje lukenj v 3 mesečnih obdobjih. Drvimo pa v tak bankrot, da glava peče. Še dobro, da smo majhni.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

JB, zdaj vidim tvoj odgovor. Zakaj in s kakšnimi razlogi dvigajo davke? Da bi na turbohitro pridobili nekaj sredstev, ki bi zadostovala za pokrivanje lukenj v 3 mesečnih obdobjih. Drvimo pa v tak bankrot, da glava peče. Še dobro, da smo majhni.

Hja, kot rečeno - problem je kompliciran, večplasten. Morda celo realno nerešljiv? Saj veš - podlaga za vse neumne odločitve so ljudje, ki to omogočajo ... takisto velja za neoptimalno javno upravo, javni sektor ...

Vsak od nas naj razmisli o sebi, svoji družini, prijateljih, znancih, in realno oceni, kateri od njih imajo službe v javnem sektorju in tudi, ali so dejansko optimalni tam oziroma, po domače, ali si te službe zaslužijo? Spoznanja so zelo boleča - prepričan pa sem, da nihče ni pripravljen osebno iti do teh ljudi in rečt "ti slabo delaš, ti si ne zaslužiš take plače, kot jo imaš".

Potem naj vsak od nas naredi isti razmislek še v smislu davčnih optimizacij - kateri od naših frendov, po domače povedano, goljufajo pri davkih? Kdo ubira bližnjice do črpanja lastnih "dobičkov" ter se maksimalno potrudi, da bi v skupne blagajne prispeval čimmanj? Odgovor je - praktično vsi v gospodarstvu, če se le da ... No, razen tistih, ki so najeta delovna sila in nimajo praktično nobene upravljavske funkcije.

Zakaj tako izpostavljam to? Ker je obremenitev proračuna iz naslova plač v javnem sektorju velika in vse večja in ker je celotna kultura močno nagnjena k iskanju davčnih/prispevkovnih "optimizacij" (pa ne pozabimo - kar je za posameznika optimizacija je lahko za skupnost pogubna bolezen ... ).

Skratka - ne, problem niso sami zakoni, niti ne tistih 90 poslancev in še 18 ministrov in kakih 30 sekretarjev in kakih 30 direktorjev direktoratov itd ...

Popravljeno . Popravil JustinBieber
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1991

Hja, kot rečeno - problem je kompliciran, večplasten. Morda celo realno nerešljiv? Saj veš - podlaga za vse neumne odločitve so ljudje, ki to omogočajo ... takisto velja za neoptimalno javno upravo, javni sektor ...

Skratka - ne, problem niso sami zakoni, niti ne tistih 90 poslancev in še 18 ministrov in kakih 30 sekretarjev in kakih 30 direktorjev direktoratov itd ...

tista poslanska malenkost res ni problem..problem je javna uprav , ki se je od l.1991 povečala za trikrat... čeprav so nas pred osamosvojitvijo prepričevali , da se bodo stroški države drastično zmanjšali..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zanimivo, da tokrat opozicija ni bila proti, kaj šele da bi se zavzela za referendum. Mogoče pa tudi oni drugi niso taku dobri.

  • Všeč mi je 1
  • Ni mi všeč 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hja, kot rečeno - problem je kompliciran, večplasten. Morda celo realno nerešljiv? Saj veš - podlaga za vse neumne odločitve so ljudje, ki to omogočajo ... takisto velja za neoptimalno javno upravo, javni sektor ...

Vsak od nas naj razmisli o sebi, svoji družini, prijateljih, znancih, in realno oceni, kateri od njih imajo službe v javnem sektorju in tudi, ali so dejansko optimalni tam oziroma, po domače, ali si te službe zaslužijo? Spoznanja so zelo boleča - prepričan pa sem, da nihče ni pripravljen osebno iti do teh ljudi in rečt "ti slabo delaš, ti si ne zaslužiš take plače, kot jo imaš".

Potem naj vsak od nas naredi isti razmislek še v smislu davčnih optimizacij - kateri od naših frendov, po domače povedano, goljufajo pri davkih? Kdo ubira bližnjice do črpanja lastnih "dobičkov" ter se maksimalno potrudi, da bi v skupne blagajne prispeval čimmanj? Odgovor je - praktično vsi v gospodarstvu, če se le da ... No, razen tistih, ki so najeta delovna sila in nimajo praktično nobene upravljavske funkcije.

Zakaj tako izpostavljam to? Ker je obremenitev proračuna iz naslova plač v javnem sektorju velika in vse večja in ker je celotna kultura močno nagnjena k iskanju davčnih/prispevkovnih "optimizacij" (pa ne pozabimo - kar je za posameznika optimizacija je lahko za skupnost pogubna bolezen ... ).

Skratka - ne, problem niso sami zakoni, niti ne tistih 90 poslancev in še 18 ministrov in kakih 30 sekretarjev in kakih 30 direktorjev direktoratov itd ...

Se strinjam z vsakim zapisanim znakom. Problem je v nas, ki spimo na nogah in čakamo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če kdo pozna boljšo rešitev za disciplino na cestah z vse gostejšim prometom (kot so visoke in še višje kazni) pa naj jo napiše.

recimo, dober zacetek bi bil, da so smrkci vec na cesti VIDNI in USMERJAJO in KONTROLIRAJO promet, ne pa da zalezujejo promet iz zasede kot old strumfpantl in mastni planejo po vsakomur, ki pripelje 2 km/h prehitro.

izjeme so in bodo (sole, vrtci, umirjene posebne cone itd.). in dolocene "nesmrtnike" je potrebno potegniti iz obtoka.

zakonodajalec pa bi lahko malce uporabljal sivo maso med usesi in ne samo brezglavo in nestrokovno zviseval kazni (ki so stalni in planirani del javnega prihodka !) za urejevanje kovinskega gozda ob, nad in med voznimi pasovi.

vsak posameznik pa bi lahko najprej zacel pred lasntnim pragom pometati in uposteval cpp in se jih vsaj v naseljih tudi drzal. ker ce mi "delinkventi" ne pokazemo volje do spremembe lastnega vedenja na cestnih povrsinah bo zakonodajalec z velikim veseljem saniral svoj luknjasti proracun.

in yada yada yada v nedogled kaj lahko kdo naredi. naj vsak zacne pri sebi.

da ne omenjam vikend-rossijev n.pr. med razdrtim in colom. resno vam zelim se varno in dolgo, predvsem pa brez-piz*arijsko zivljenje. zaradi drugih udelezencev te bolezni po imenu zivljenje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tista poslanska malenkost res ni problem..problem je javna uprav , ki se je od l.1991 povečala za trikrat... čeprav so nas pred osamosvojitvijo prepričevali , da se bodo stroški države drastično zmanjšali..

Lej, spet si padel na PR-ovsko finto ...

fak, no, svet se razvija, družba se razvija ... za 3-kratno povečanje državne/javne uprave ni nujno slabo, če so izpolnjeni tudi drugi pogoji - da ljudje pridno delajo, da se to razvija, da ne gre za voluharstvo ...

Vsako stvar, ki jo kdo kje izjavi, moraš temeljito premisliti, preden jo uporabiš kot argument v neki debati ... večinoma so take bombice plasirane z namenom ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se strinjam z vsakim zapisanim znakom. Problem je v nas, ki spimo na nogah in čakamo.

Pa vidim, da tudi DURS nekaj kao začenja delati ...

http://www.rtvslo.si/gospodarstvo/durs-pod-drobnogled-vzel-vse-ki-nakazujejo-denar-v-davcne-oaze/261096

Ampak vprašanje, kakšni bodo rezultati teh zadev. Bodo spet odvetniki reševali davčnoutajevalske riti?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Objavljeno (popravljeno)

Domnevno utajo davčnih obveznosti so odkrili tudi pri KK in MS. :closedeyes:

Popravljeno . Popravil daneb
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Edino kar sem res šokantnega izvedel iz teh člankov je to, da so voznice veliko bolj disciplinirane od možakarjev - vsaj v GB :boobies: . Možakarji jih mažejo za več kot 100% v nediscipliniranosti. :010 Verjetno je za to kriv testosteron :angry: in alko :alko: :beer1: - kar pa iz poročila ni razvidno.

Zelo verjetno bi za zmanjašnje števila nesreč pomagalo to, da bi morali možakarji, ki so bili v zadnjih 100 letih enkrat kaznovani zaradi prehitre/agresivne/objestne vožnje preden sedejo v avto ali na motor pogoltniti kako anti-testosteron tabletko in šele, če bi butalska polizei s testom dokazala, da tega ni storil, dala možakarju eno okol kepe :bum: pa dobro denarno kazen.

:D

______________________

@ daneb

in kakšno povezavo vidiš v tej novici z novimi kaznimi v prometu?

Popravljeno . Popravil brojedan
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se opravičujem, ker bom kar direktno rekel bobu bob.

:blush:

TV klubi, okrogle mize, Trenja, Pogledi Slovenije itd. so vedno bila nesmiselna nakladanja v stilu: z veliko težkih besed povedati en velik nič. Zato jih vse po vrsti odsvetujem vsem pametnim Butalcem - sam sem jih nehal gledati že pred leti.

No, priznam, da sem občasno prisiljen gledati s svojo blondinko tudi kako tako oddajo.

:stupid:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se opravičujem, ker bom kar direktno rekel bobu bob.

:blush:

TV klubi, okrogle mize, Trenja, Pogledi Slovenije itd. so vedno bila nesmiselna nakladanja v stilu: z veliko težkih besed povedati en velik nič. Zato jih vse po vrsti odsvetujem vsem pametnim Butalcem - sam sem jih nehal gledati že pred leti.

No, priznam, da sem občasno prisiljen gledati s svojo blondinko tudi kako tako oddajo.

:stupid:

Tudi to je res. Ko si bodo upali v živo odgovarjat na telefonske klice ljudi v oddaje, bo slika takšnih debat dobila realno stanje in manj izzvijajoče/taktične odgovore/razlage.

  • Všeč mi je 1
  • Ni mi všeč 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi to je res. Ko si bodo upali v živo odgovarjat na telefonske klice ljudi v oddaje, bo slika takšnih debat dobila realno stanje in manj izzvijajoče/taktične odgovore/razlage.

Ne bi rekel, da bi to kaj posebnega doprineslo. Poslušaš kdaj Jankovića na Radiu Expres? Jaz sem osebno "vanj vrtal luknje" in to je oddaja dejansko v živo, brez zamika. Če komu rečeš prasec se to sliši po radiu ... veš taki politiki se ne dajo kar tako. Njih koža je debela tako, da je nilski kojn v primeri z njimi "košcanaqrcu". :blush:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ZA PAMČENJE KAKO JE VSAJ ENKRAT SLOVENSKA KOALICIJA IN OPOZICIJA STOPILA SKUPAJ:

Brez nasprotovanja zakonu

Podporo zakonu so poslanci napovedali že dopoldne med predstavitvijo stališč poslanskih skupin. Le v SNS so dejali, da podpirajo samo nekatere rešitve, drugih pa ne, v SDS pa so pojasnili, da zakonu "ne bodo nasprotovali"....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!